×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

14 problemów zdrowotnych, które zasygnalizują Ci... Twoje stopy

Opublikowano dnia: 2013-12-06

Obserwacja stóp może być bardzo pomocna w ogólnej ocenie Twojego stanu zdrowia.

Stanowią one jedną czwartą kości człowieka. Każda stopa złożona jest z 33 stawów, 100 ścięgien, mięśni i więzadeł, a także niezliczonej ilości nerwów i naczyń krwionośnych biegnących do serca, rdzenia kręgowego i mózgu.

Jeżeli pozwolisz swoim stopom chorować, może mieć to nieoczekiwane skutki dla całego ciała, na przykład zaczniesz przybierać na wadze z powodu ograniczenia chodzenia lub zaczniesz odczuwać ból w wyniku przyjmowania nienaturalnej postawy ciała. W ten sposób możesz więc zwiększyć ryzyko upadku i doznania złamań.

 

Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których powinieneś poważnie traktować sygnały, które mogą wysyłać Twoje stopy. Oto one:

1. Bóle stóp

Nie mówię tutaj o dolegliwościach bólowych odczuwanych przez osobę, która w gumiakach pokonała dystans 100 km drogą o utwardzonej nawierzchni. Chodzi raczej o kobietę w wieku 55 lat, prowadzącą siedzący tryb życia i skarżącą się na nawracające bóle stóp.

Z uwagi na to, że w stopach znajduje się bardzo duża liczba kości, możesz cierpieć na zmęczeniowe złamanie kości śródstopia, nawet o tym nie wiedząc! Te „dyskretne” złamania mogą być niezauważone, a do ich odkrycia niejednokrotnie dochodzi dopiero po wielu miesiącach! Osoby o stoickim usposobieniu są w stanie chodzić z tak złamaną kością stopy pomimo bólu.

Jeżeli często dochodzi do tego rodzaju urazów, jest to oznaką obniżenia gęstości kości (osteopenia). To powszechny problem wśród kobiet po pięćdziesiątce. W innych przypadkach powtarzające się złamania świadczą o niedoborze witaminy D, problemie z przyswajaniem wapnia lub o anoreksji.

2. Zanikanie włosków na palcach

Do zaniku włosków dochodzi w wyniku złego krążenia krwi, spowodowanego najczęściej chorobą naczyń. Arterioskleroza (stwardnienie ścian tętnic) uniemożliwia prawidłowy dopływ krwi do kończyn. Ciało skupia się na zaopatrzeniu w krew kluczowych narządów. Zapewne rozumiesz: włoski na stopach nie są priorytetem.

Inne oznaki, które również sygnalizują problemy z krążeniem:

– gdy przykładasz palce do grzbietu stopy, nie wyczuwasz tętna,

– kiedy stoisz, Twoja stopa staje się szkarłatnoczerwona i błyszcząca, a gdy ją uniesiesz, szybko staje się biała.

Zazwyczaj osoby wiedzą o występujących u nich zaburzeniach układu sercowo-naczyniowego, aczkolwiek nie dostrzegają ich skutków. Oczywistym i niezbędnym krokiem, który w takiej sytuacji należy podjąć, jest rozpoczęcie właściwego leczenia choroby. Jeśli chodzi o włoski na Twoich palcach u stóp, zaczną one powoli odrastać, gdy rozpoczniesz leczenie, aczkolwiek nie jest to najistotniejsze.

3. Sucha, łuszcząca się skóra

Nawet, jeśli Twoja cera oraz skóra Twoich dłoni są w idealnym stanie, nie zapominaj o pielęgnacji skóry stóp. Grzybica i infekcje grzybicze nie są przywilejem mistrzów olimpijskich.

Suche i podrażnione stopy są podatne na powstawanie pęcherzy. Gdy dochodzi do pęknięcia pęcherzy lub gdy skóra zaczyna się łuszczyć, wówczas zwykle wdaje się infekcja. Grzybica rozwija się najczęściej w przestrzeni między palcami nóg, a na skutek drapania może rozprzestrzenić się na inne części ciała takie jak pachy i krocze.

Łagodne przypadki są łatwe do wyleczenia. Wystarczy, że będziesz często mył stopy, zwracając szczególną uwagę na dokładne osuszanie ich ręcznikiem. Poza tym mocz nogi w zimnej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej i wody utlenionej, które zabijają grzyby. Aby utrzymać stopy w suchości, używaj talku do skarpet i butów.

Jeżeli w ciągu dwóch tygodni nie przyniesie to żadnej poprawy, poproś lekarza, aby przepisał Ci leki przeciwgrzybicze do stosowania doustnego bądź miejscowego.

4. Paznokcie wygięte na kształt łyżeczki

Odkształcenie płytki paznokci często spowodowane jest znacznymi niedoborami żelaza (anemia). Krew zawiera wówczas małą ilość hemoglobiny, czyli bogatego w żelazo białka zawartego w erytrocytach, które jest ważne w transporcie tlenu w organizmie. Do niedoboru żelaza dochodzi najczęściej w przypadku wewnętrznych krwotoków (np. choroba wrzodowa) oraz obfitych miesiączek.

Jeżeli cierpisz na anemię, możesz zauważyć również, że Twoje stopy często są zimne, paznokcie łamliwe, a płytka paznokciowa – zarówno u stóp jak i rąk – bardzo blada. Anemii często towarzyszą zawroty, bóle głowy, silne zmęczenie i krótki oddech.

Badanie morfologii krwi pozwala rozpoznać anemię. Zazwyczaj wystarczy zmiana diety oraz kuracja żelazem i witaminą C w formie suplementów. Pamiętaj, że witamina C ułatwia wchłanianie żelaza.

5. Palce pałeczkowate

Jeżeli końce palców u Twoich stóp są nienaturalnie powiększone, a paznokcie wyglądem zaczynają przypominać wypukłe szkiełka od zegarka, mamy do czynienia z chorobą o nazwie palce Hipokratesa, od nazwiska tego, który opisał to zjawisko około dwóch tysięcy lat temu. Najczęstszą przyczyną pałeczkowatości palców są choroby płuc, w tym rak płuc, choroby serca lub zaburzenia żołądkowo-jelitowe takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna.

W chorobie tej niektóre palce mogą również przybierać kształt pałeczek dobosza.

6. Skurcze stóp

Ten gwałtowny skurcz mięśnia dopada Cię nagle jak uderzenie pioruna. Zazwyczaj występuje podczas intensywnego wysiłku fizycznego lub gdy jesteś odwodniony.

Jednak gdy skurcze często się powtarzają, jest to oznaką niedoboru wapnia, potasu i magnezu w Twoim organizmie. Spożywaj zatem więcej warzyw, pij wodę mineralną bogatą w minerały i przed snem dobrze rozciągnij stopy.

7. Zimne stopy

To kobiety najczęściej cierpią na syndrom „zimnych stóp” – ku rozpaczy współmałżonków.

U kobiet po czterdziestce zimne stopy mogą być sygnałem problemów z tarczycą – gruczołem, który reguluje temperaturę ciała i metabolizm. Zimne stopy mogą także zapowiadać problemy z krążeniem.

Istnieją leki na problemy z tarczycą. Aczkolwiek najskuteczniejszym środkiem na zimne stopy są grube, wełniane skarpety. Już słyszę tych mężów – wspomnianych wcześniej – narzekających, że skarpetki to również najlepszy sposób na zgaszenie ich pożądania.

Niestety, wygląda na to, że nie ma sposobu na walkę z zimnymi stopami, który byłby zarówno skuteczny, jak i seksowny.

8. Stare obuwie

Uwaga! Twoje zdrowie jest w niebezpieczeństwie, jeżeli Twoje buty mają więcej niż dwa lata, a trampki ponad 500 km na liczniku.

Specjaliści wyrażają pogląd, że stare obuwie nie zapewnia stopom właściwej ochrony. Skutki to: bóle pięt, pęcherze i koślawe paluchy. W dwóch trzecich przypadków sprawcą tych dolegliwości jest obuwie.

Problemy te najczęściej dotyczą osób w starszym wieku, przywiązujących się do swoich butów, które wydają się być jeszcze całkiem dobre na zewnątrz, podczas gdy w środku tracą elastyczność i nie stanowią właściwej podpory ani ochrony dla stóp.

9. Paznokcie napawające obrzydzeniem

Gdy Twoje paznokcie grubieją, następnie stają się żółte i okropne, to prawdopodobnie masz do czynienia z grzybicą paznokci. Choroba ta może rozwijać się przez wiele lat bez wyraźnej zmiany wyglądu Twoich paznokci i bez dolegliwości bólowych. W dalszym stadium paznokcie żółkną, później stają się czarne i zaczynają wydzielać bardzo nieprzyjemny zapach. W takim zaawansowanym stadium choroba może objąć wiele paznokci, w tym nawet paznokcie u rąk.

Na infekcje grzybicze szczególnie podatne są osoby cierpiące na kandydozę, cukrzycę, zaburzenia układu odpornościowego (reumatoidalne zapalenie stawów) i zaburzenia krążenia.

W ciężkich przypadkach dostępne bez recepty preparaty przeciwgrzybicze mogą okazać się całkowicie nieskuteczne w walce z infekcją.

10. Niepokojące zmiany w obrębie dużego palca u stopy?

Pomyśl o dnie moczanowej! Choroba ta, choć wydawać by się mogła, że należy do innej epoki, ciągle atakuje, a nauka nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, jakie są jej przyczyny. Weź pod uwagę, że nie jest ona zastrzeżona wyłącznie dla starszych mężczyzn.

Wyobraź sobie, że budzisz się rano z ostrym bólem palucha. Odgarniasz kołdrę, aby w pełnym świetle sprawdzić, co się dzieje i odkrywasz, że palec jest czerwono-fioletowy. W trzech czwartych przypadków choroba ta ujawnia się nagle, bez wcześniejszego ostrzeżenia.

Dna moczanowa charakteryzuje się zbyt wysokim stężeniem kwasu moczowego – naturalnej substancji w Twoim organizmie. W niskiej temperaturze kwas moczowy tworzy kryształy w kształcie igiełek, które osadzają się w stawach. Duży palec stopy jest najzimniejszą częścią ciała, gdyż jest najbardziej oddalony od serca. Dlatego też jest miejscem podatnym na tworzenie się tych kryształów i dlatego właśnie dna moczanowa w pierwszej kolejności atakuje Twój paluch.

Choroba ta w późniejszym stadium może zaatakować kostkę, piętę, kolano lub łokieć.

11. Och! Co za okropny zapach!

Nawet, jeśli zapach wydzielany przez stopy wydaje się być alarmujący, rzadko sygnalizuje o nieprawidłowościach w organizmie, lecz o nieodpowiedniej higienie.

Na każdej stopie znajduje się 250 milionów gruczołów potowych. To dlatego pocą się bardziej niż jakakolwiek inna część ciała. Dodajmy do tego skarpety i buty, które je starannie okrywają. W efekcie mamy prawdziwy parowar, w którym wilgotność jest większa niż w tureckich łaźniach, a bakterie mnożą się szybciej niż w kawałku starego sera pleśniowego. Nie dziw się zatem, że Twoje stopy pachną serem!

Rada: wybieraj naturalne materiały - skarpety bawełniane - i zmieniaj je codziennie oraz noś buty ze skórzaną wkładką, która lepiej odprowadza wilgoć niż wykonana z tworzywa sztucznego.

12. Trójkolorowe palce u stóp

Podczas zimnej pogody może dojść do zmiany zabarwienia palców stóp – to jeden z podstawowych objawów choroby Raynauda. Najpierw palce bledną, później sinieją, a następnie stają się czerwone, zanim znów powrócą do swojej naturalnej barwy. Mechanizm choroby Raynauda nie jest dobrze znany, natomiast związany jest z napadowym obkurczeniem naczyń krwionośnych w obrębie palców u stóp, które wywołuje zmianę kolorytu skóry. Dodatkowo palce u nóg są zimne i zdrętwiałe. Te same symptomy dotyczą również ust, nosa, palców u rąk i małżowin usznych.

Choroba Raynauda dotyka przede wszystkim kobiet, mieszkańców zimnych krajów oraz bardzo zestresowanych osób. Niektóre środki farmakologiczne łagodzą jej objawy, działając rozkurczowo na naczynia krwionośne.

13. Zdrętwiałe stopy

Brak czucia w stopach lub mrowienie jest oznaką uszkodzenia układu nerwowego w obrębie kończyn dolnych. Przyczyn może być wiele, zwłaszcza cukrzyca, odbyta chemioterapia lub nadużywanie alkoholu (obecnie lub w przeszłości).

Uczucie pieczenia lub mrowienia może pojawiać się również w rękach, zanim obejmie ramiona lub nogi. Utrata czucia wywołuje wrażenie stałego noszenia ciężkich rękawic lub skarpet z grubej wełny.

Lekarz pomoże w zidentyfikowaniu przyczyny utraty czucia. Niestety, najczęściej jedynym rozwiązaniem, które może zaproponować na tego rodzaju dolegliwości, są leki przeciwbólowe.

14. Rana, która się nie goi

To objaw cukrzycy. Wzrost poziomu cukru we krwi powoduje uszkodzenie komórek nerwowych obwodowych stopy, co prowadzi do zaniku czucia. Podrażnienia, zadrapania, skaleczenia podeszwy pozostają niezauważone, zwłaszcza gdy cukrzyca nie została jeszcze zdiagnozowana. Nieleczona rana może ulec zakażeniu, które w ciężkich przypadkach grozi nawet amputacją.

Dlatego należy zwracać baczną uwagę na sączące się rany, wydzielające nieprzyjemny zapach, gdyż sygnalizuje to ich nieprawidłowe gojenie. Jeżeli chorujesz na cukrzycę, pamiętaj o codziennym sprawdzaniu stanu stóp.

Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Teraz możesz żyć pełnią życia

Jak to możliwe?

Dzięki wyeliminowaniu albo przynajmniej ograniczeniu błędów, które wywołują choroby i skracają życie. Zamiast...

...faszerować się lekami o groźnych działaniach ubocznych, które dokonają nieodwracalnego spustoszenia w Twoim organizmie,

...rujnować się na rozmaite cudowne kuracje czy odmładzające zastrzyki,

chcę Cię przekonać do pewnej idei: idei unikania błędów oraz sięgania po naturalne rozwiązania.

To nie wymaga od Ciebie specjalnych inwestycji, a jedynie wiedzy i konsekwentnego postępowania.

Informacje, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Mowa o nowym miesięczniku przeznaczonym specjalnie dla osób po 50. roku życia Zdrowie po pięćdziesiątce. Jest on niezależnym czasopismem, w którym nie znajdziesz żadnych komercyjnych reklam, a jedynie porady, które, jak możesz się przekonać, są niezbędne w codziennym życiu.

Oparty jest on tylko i wyłącznie na wynikach najnowszych badań naukowych prowadzonych na całym świecie.

Znajdziesz w nim o wszystkim, o czym powinieneś wiedzieć, aby wydłużyć swoje życie w jak najlepszym zdrowiu.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam na tę stronę

 

******************************************

Komentarze

Kamila 2013-12-06 13:45
Na zimne stopy jest swietne lekarstwo.... Od lat cierpialam z tego powodu a od kilku tygodni klade sie do lozka z cieplymi stopkami i zasypiam bez problemu. Przedewszystkim kieruje sie zasadami Ajurwedy - tradycyjnej medycyny Indii. Kiedy mialam zimne stopy to masowalam je przed snem cieplym sezamowym olejem i zakladalam skarpety. Po kilku minuach stopy rozgrzewaly sie. Oczywiscie to nie wystarczy aby pozbyc sie problemu. Ja osobiscie stosuje diete dla typu Vata (prosze sobie poczytac o tym), zaczelam sie lepiej czuc, moj sen jest glebszy, krazenie polepszylo sie. Niestety w Pana artykolach pisze sie sporo ... ale czasem mam wrazenie ze to reklama naturalnych srodkow ale takze w tabletkach... ja widze, ze spozywanie pozywienia zgodnie z nasza Dosza likwiduje wiele prolemow bez koniecznosci zazywania nawet naturalnych lekow. Rozne pokarmy maja rozne wlasciwoscie: ochladzajace, ocieplajace, nawilzajace, itp... wazne co jemy, jak jemy i z czym jemy. Warto poczytac i sproowac. oczywiszcie trzeba byc tez cierpliwym.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2013-12-22 12:21
Moczenie nóg w słonej wodzie (najlepiej z Morza Martwego, preparat Dr.Nona) lub/oraz masaż stóp w urządzeniu zwanym "drugim sercem" (wynalazek firmy Nuga Best z Korei Południowej) Linki pomijam żeby nie było że spamuję.
Katarzyna Kot 2014-03-13 08:19
Problem zimnych stóp, jak i zimnych rąk znika przy regularnym morsowaniu.
Odnowa-Zdrowia 2014-03-14 11:23
Opisane problemy,skądinąd ważne, są jedynie problemami wizualnymi. Ze swojej pracy refleksologa stóp, mogę stwierdzić, że stopy "mówią" o wiele wiele więcej. Trzeba tylko umieć je słuchać. Na stopach znajduje się ponad 7200 zakończeń nerwowych, które mają bezpośrednie połączenia ze wszystkimi gruczołami, narządami i częściami ludzkiego ciała. Refleksologia stóp-jako terapia ma na celu pobudzić, wyciszyć i wyregulować pracę narządów wewnętrznych. Znając mapą stref, refleksów i anatomię ludzkiego ciała wiemy jaki to narząd, a odpowiednie techniki nacisku odnajdują wrażliwe miejsca na stopie. Pobudzając odpowiednie miejsca-punkty, wspomagamy poszczególne narządy do działania. Doprowadzamy organizm do biologicznej równowagi, który właśnie w stanie homeostazy regeneruje się i wzmacnia. Zapraszam na zabiegi Refleksologii.
Karolina 2014-06-11 11:08
Witam, czy zna ktoś z Państwa sprawdzone naturalne metody na ostrogi piętowe?
Andrzej Kwiatkowski 2014-06-30 11:25
Zastanowił bym się nad biotyną (Vit.H). Z wiekiem spada jej poziom w naszym ciele, bo siwiejemy. Być może ma ona wpływ na nasze problemy, a jest jej za mało w pożywieniu i trzeba rozpocząć suplementację.
Aga 2014-07-28 22:11
Ja pozbyłam się problemu z zimnymi stopami jakieś 8 lat temu śpiąc na macie nefrytowej, emitującej ciepło podczerwone- swoją drogą polecam taką matę na wszelkie przeziębienia, moje dzieci od 5 czy 6 lat na tym leczę i pomijając najstarsze ( które chorowało zanim ją nabyliśmy) pozostała trójka nigdy nie brała żadnych leków.
And41x1 2014-12-19 07:19
"Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki" (Leonardo da Vinci)
hanna 2014-12-19 21:25
Herbatka z liści laurowych.pomaga na wszelkie bóle st awowe
anettaker 2015-04-27 17:56
dlaczego nikt nie mowi zeby zaczac duzo chodzic jesli ma sie problem zimnych stop; wtedy ukrwienie sie poprawia. ja mam inny problem - po jedzeniu ( przewaznie wieczorem) mam wrazenie GORACYCH STOP! to tez troche przeszkadza! ale czego to moze byc znakiem? Pozatym mam od kilku dni czuje ze paznokiec na malym palcu nogi jakby sie zaczepil o nitke - cos w tym stylu - nawet jak chodze boso - mimo ze go dokladnie obcielam i opilowalam to nic nie pomoglo malo a tak przeszkadza, pierwszego dnia zatrzymywalam samochod 3 razy - rozprasza skupienie. czy ktos mi pomoze rozwiazac ten problem?
Krzysztof 2015-07-03 17:21
Lubie zimne nozki.Takie w galarecie.Mniam !!
Franciszek 2016-11-03 09:20
Ja mam 15 problem: lewa stopa (bardziej pięta) barwi nowe kapcie na jasny brąz, a prawa stopa (też bardziej pięta) na ciemny. Zainteresowałem się tą stroną ze względu na to barwienie, które zauważam już po 5-6 dniach założenia nowych kapci. Być może to starzenie się organizmu - ma 62 lata. W lewej stopie mam czasami mrowienie lub ból dużego palca, ale to jest przyczyna zwyrodnienia mego kręgosłupa.
Paulina 2017-11-14 07:10
Co do grzybicy paznokci potwierdzam- te tak chętnie reklamowane preparaty zupełnie nic nie dają i tylko wyrzuciłam pieniądze w błoto, dopiero jak do centrum podologicznego (...) trafiłam to profesjonalnie zajęli się moim problemem i w końcu mogłam przestać wstydzić się pokazywania stóp latem co było bardzo uciążliwe
Anka 2018-10-29 12:24
Najlepiej iść do podologa jak coś ze stopami się dzieje. Ja chodzę do instytutu Podologicznego u mnie w Tarnowie i tam wyleczyłam między innymi grzybicę stóp.
Lidka 2020-01-26 13:51
Woda z cytryną najlepsza :) Ale i tak zadnym domowym spodsobem w sumie nie zmiekczysz tak naskorka, zeby zetrzec go calkowicie. Ja w Centrum podologicznym ******************* ściągałam caly ten twardy naskorek ze stopek
victoria 2020-02-17 20:08
slyszalam od kogos ze na zimne stopy to kladzie skarpety do ktorych wklada mielony pieprz.i tak na cala noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Witamina D2 – sprawca utraty zapasów witaminy D3

Suplementacja witaminy D2 powoduje obniżenie stężenia witaminy D we krwi! Zatem skutki tej suplementacji dla organizmu są odwrotne... czytaj więcej

Coraz droższe warzywa

Bardzo dobrze pamiętam, że jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku ziemniaki (wracam do mojego ulubionego tematu!) kosztowały we Francji zaledwie... czytaj więcej

Samoloty: bardziej odrażające niż Ci się wydaje

Gdy wybierasz się na długo wyczekiwany urlop, nie ma nic gorszego niż złapać jakiegoś wirusa w samolocie. Już mnie znasz i wiesz, że nie mam... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.