×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

2015 najlepszym rokiem wszech czasów?

Opublikowano dnia: 2015-01-02

W 1990 roku ONZ ogłosiła, że jej głównym celem na trzecie tysiąclecie będzie zmniejszenie o połowę liczby osób żyjących w skrajnej biedzie do 2015 roku. Cel ten – przy braku powszechnego entuzjazmu – osiągnięto już w 2008 roku.

Problem głodu nigdy wcześniej nie miał tak małego udziału, a wojny nie wiązały się z tak małą liczbą ofiar śmiertelnych (zobacz poniższy wykres).

wykres-war

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

A co z klęskami żywiołowymi? Czy ludzkość nie wkracza w przerażającą epokę tornad i śmiercionośnych powodzi podobnych do tych, które nie tak dawno temu spustoszyły Filipiny?

Wręcz przeciwnie – współczesny świat jest o wiele lepiej przygotowany do stawiania czoła klęskom żywiołowym. Dzięki zaawansowanym wałom, tamom i solidniejszemu budownictwu liczba ofiar śmiertelnych zjawisk klimatycznych spadła o 93% od lat 20. XX wieku1.

Koniec AIDS

W kwestii chorób obraz jest jeszcze bardziej spektakularny. Eksperci z ONZ mówią dziś o „końcu AIDS”2.

Malaria, która 10 lat temu ponownie zaczęła być poważnym zagrożeniem i zabijała 800 tysięcy osób rocznie, obecnie ponownie obrała tendencję schyłkową. Takie państwa jak Kambodża szacują, że zupełnie pozbędą się malarii w przeciągu następnych trzech lat. ONZ przewiduje, że choroba ta zniknie z kontynentu afrykańskiego w przeciągu następnych dwunastu lat.

Gruźlica, tężec, trąd i inne choroby zakaźne nie powodują już w żadnym kraju spustoszeń na wielką skalę.

To prawda, że liczba osób dotkniętych nowotworami, chorobą Alzheimera, otyłością i wszystkimi związanymi z nią schorzeniami (cukrzycą, chorobami układu krążenia, chorobą zwyrodnieniową stawów) rośnie. Choroby te są bolesne i przykre, mają jednak mniej niszczycielski wpływ na ogół społeczeństwa niż dawniej. Najczęściej nie dotyczą one osób młodych prowadzących aktywny tryb życia, które są w trakcie realizacji wielkich planów życiowych.

Tysiąc lat temu mówiono o końcu świata…

Dokładnie tysiąc lat temu arcybiskup Wulfstan wygłosił słynne kazanie w mieście York w Anglii, w którym oznajmił, że „świat zmierza ku końcowi, który jest bliski”.

Od tamtej pory podobne przepowiednie powtarzane są regularnie, mimo tego, że świat jest obecnie w lepszej formie niż kiedykolwiek wcześniej.

To, że często wydaje nam się, że jest dokładnie odwrotnie, wynika stąd, że mózg jest zaprogramowany do skupiania się na złych wiadomościach.

Gdy w barze ktoś opowiada historię o znajomym, który doznał poważnych obrażeń w wypadku samochodowym, wszyscy dookoła słuchają z uwagą. Jednak nikt nie zwróci uwagi na opowieść o sąsiedzie, który miał bardzo udany rok 2014, w ciągu którego odmalował elewację domu, nawiązał nowe przyjaźnie, obserwował, jak rosną jego dzieci i zrobił postępy w grze na pianinie.

To szczególne zainteresowanie złymi wieściami jest dodatkowo potęgowane przez polityków, intelektualistów i środki masowego przekazu. Wystarczy wspomnieć wojnę, wypadki, głód, a wszyscy od razu wyrywają się do komentowania i oferowania rozwiązań.

Jednak ci „eksperci” są nam do niczego niepotrzebni w dążeniu krok po kroku do czynienia naszego świata lepszym. Ci, którzy liczą na François Hollande’a, Baracka Obamę czy Silvio Berlusconiego w kwestii poprawy standardów życia, mogą srogo się zawieść.

W każdym razie ja sam nie polegałbym na ich pomocy w poprawie stanu mojego zdrowia, zapewnieniu moim dzieciom lepszej edukacji, w bardziej efektywnym oszczędzaniu pieniędzy, upiększaniu mojego ogrodu i domu ani pogłębianiu moich relacji z małżonką i przyjaciółmi czy odkrywaniu nowych naturalnych sposobów leczenia, które będą ratowały zdrowie innych.

Postanowienia na przyszłość

Dzięki temu, że tak duże znaczenie i wagę ludzie przypisują złym wieściom, zwiększają się ich szanse na przeżycie, ponieważ zainteresowanie to ułatwia identyfikację zagrożeń, przez co również pomaga ich unikać.

Zmniejsza się więc prawdopodobieństwo, że popełnimy te same błędy co inni. Unikamy stref zagrożenia. (Jestem pewien, że "głośne" nagłówki gazet o wypadku Michaela Schumachera sprawiły, że w tym okresie narciarze zachowywali szczególną ostrożność).

Z drugiej strony trzeba uważać, żeby nadmierna rozwaga nie zniszczyła Ci życia, gdy wszystko zaczniesz oglądać w czarnych barwach, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach jest wiele realnych podstaw do niepokoju.

Od około trzydziestu lat świat ogólnie miewa się o wiele lepiej, ale nie da się zaprzeczyć, że wciąż istnieją regiony doświadczające głębokich, ciężkich do przezwyciężenia kryzysów. W wielu krajach europejskich byłoby niedorzecznym powiedzieć, że żyje się lepiej niż trzydzieści lat temu, a to właśnie w tej części świata mieszka większość Czytelników Poczty Zdrowia.

Trzeba być odważnym i mocno się tego trzymać. Możesz na mnie liczyć również w 2015 roku, gdyż nie mam zamiaru ustawać w dzieleniu się nowinkami związanymi ze zdrowiem.

Ja z kolei liczę na Ciebie, Szanowny Czytelniku, w kwestii pomagania ludziom wokół i dzielenia się z nimi tymi poradami, które uznasz za użyteczne.

Na poprawę humoru pozwalam sobie zamieścić poniżej wiadomość, którą otrzymałem w przedświątecznym okresie od jednego z wiernych Czytelników, Pana Irénée. Łatwo się domyślić, dlaczego był to dla mnie niesamowity prezent pod choinkę:

Witam, Panie Dupuis,

rezultaty, które dało stosowanie się do Pana rad są niesamowite!

Przeżyłem udar mózgu i długo cierpiałem na głęboką depresję. Mój mózg został uszkodzony w więcej niż 45%, a stan psychiczny pogarszał się z dnia na dzień.

Któregoś dnia trafiłem na Pana stronę – na Pocztę Zdrowia – i przeczytałem wszystkie zawarte tam porady. Okazały się one prawdziwie skutecznym sposobem na wyzdrowienie.

Postanowiłem wziąć się w garść i powiedziałem sobie: życie jest piękne, a jakiś tam udar mózgu nie powstrzyma mojego organizmu przed prawidłowym funkcjonowaniem. Po 9 latach spędzonych w zamknięciu brałem mnóstwo różnych leków i spałem prawie cały czas. Mój organizm był wyniszczony, miałem poczucie braku sił i celu. Nigdzie nie wychodziłem, coraz bardziej zamykając się w sobie.

Pana rady dotyczące sposobów postępowania po udarze mózgu i w depresji tchnęły we mnie nową energię. Ubrałem się, wyszedłem z domu, żeby pospacerować po parku i poobserwować ludzi. Pomyślałem sobie, że jeśli nadal będę przyjmował tak duże ilości leków, a moja aktywność fizyczna będzie nadal tak sporadyczna, to po prostu umrę w chorobie.

Co więcej, jeden z moich znajomych poważnie zachorował i znajdował się w fazie terminalnej. To dało mi do myślenia. Czy mnie też czeka śmierć?

Zdecydowałem więc ograniczyć dzienną dawkę przyjmowanych leków. Postanowiłem przyjmować tylko trzy pigułki dziennie – na serce, system nerwowy i krew.

Szybko zaobserwowałem wielkie zmiany: zacząłem potrzebować o wiele mniej snu, czuć się mniej zmęczony i myśleć o wiele jaśniej.

Podjąłem się ćwiczeń i odbyłem kilka kursów z zakresu nieruchomości, finansów i zarządzania. Otrzymałem dyplomy ukończenia kursów, a moje zdrowie poprawiało się z dnia na dzień.

Powoli odzyskuję dawne siły i patrzę inaczej na życie. Jest ono piękne i zasługuje na to, żeby w pełni sił z niego korzystać.

Staram się regularnie ćwiczyć. Zamierzam też pomagać innym w zmaganiu się z cierpieniem, Zrozumiałem bowiem, że kiedy człowiek jest chory, nie wszystko musi być nie tak. Wystarczy mieć wokół siebie osoby o dobrym sercu takie jak Pan. Moja koleżanka, która jest pielęgniarką, też mi bardzo pomogła.

A najwięcej można pomóc samemu sobie. Wystarczy mieć odwagę wziąć się w garść, co zdecydowanie przychodzi łatwiej dzięki poradom życzliwych osób takich jak Pan, Panie Dupuis, i pomocy przyjaciół.

Oto, co chciałem przekazać listownie. Za pomocą wskazówek i artykułów uratował mi Pan życie. Jestem Panu ogromnie wdzięczny.

Wreszcie zrozumiałem, że z choroby wychodzi się nie za pomocą tabletek, ale dzięki rzetelnym poradom zdrowotnym. Aby utrzymać optymalny stan zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego, należy uprawiać sport i kochać swoich bliskich, swoją pracę, umieć cieszyć się życiem.

To wszystko wynik Pańskich porad, które znalazłem w Poczcie Zdrowia.

Wielu znajomych nie wierzy własnym oczom, kiedy na mnie patrzą. Nie tylko wróciłem do swojej dawnej formy, ale czuję się wręcz jeszcze lepiej niż dawniej, a to dlatego, że teraz lepiej rozumiem ludzkie cierpienia.

Każdy zasługuje na to, żeby być kochanym, otrzymywać pomoc i wsparcie od osób takich jak Pan, Panie Dupuis. Proszę nie ustawać w niesieniu pomocy chorym ludziom na całym świecie.

Dziękuję raz jeszcze. W ramach wdzięczności będę polecał Pana idee wśród znajomych. Pomagajmy ludziom chorym i będącym w potrzebie!

Życzę Panu wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia!
Irénée B.

Zdrowia życzę na Nowy Rok 2015,

Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła:

1) http://blogs.spectator.co.uk/coffeehouse/2013/12/we-dont-want-to-believe-it-but-things-really-are-getting-better

2) www.endofaids.org

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Ból Cię przytłacza? Przeczytaj to!

Piszę do Pana, ponieważ jest Pan moją ostatnią nadzieją. Cierpię na bóle neuropatyczne i nie wiem, jak inni żyją z tym problemem – a... czytaj więcej

Posłuchaj swojego ciała

W obliczu narastających powszechnie chorób: cukrzycy, zwyrodnienia stawów, bólów kręgosłupa, chorób krążenia,... czytaj więcej

Fińska metoda na obniżenie o 60% ryzyka udaru mózgu i choroby Alzheimera

Fińscy naukowcy twierdzą, że wykazali, iż osoby, które codziennie korzystają z sauny, o 65% obniżają ryzyko zachorowania na chorobę... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.