floater
Wpisz swój e-mail, aby BEZPŁATNIE otrzymywać informacje
o najskuteczniejszych terapiach naturalnych. A wśród nich...

roślina łagodząca bóle stawów tak skutecznie jak leki przeciwbólowe... olejek eteryczny, który uśmierza bóle głowy... łatwo dostępne i tanie warzywo o działaniu antynowotworowym... naturalne metody na przykry zapach z ust, hemoroidy, kandydozę, problemy trawienne i INNE...
Poznasz także szokującą prawdę na temat cholesterolu, skrzętnie ukrywaną przez koncerny farmaceutyczne, oraz WIELE INNYCH informacji, które mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia.

To prosta droga do długiego i zdrowego życia!
Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.
Opublikowano dnia: 2016-01-28

Bądź młodszy za rok

Niedawno moją uwagę przyciągnął długi artykuł w prasie amerykańskiej o 95-letnim mężczyźnie, który codziennie przepływa 1,6 km, ale chodzi także na siłownię, jeździ na nartach i ćwiczy aikido (1)…

Starość nie może być wymówką dla lenistwa, tłumaczy Klaus Obermeyer, Niemiec z pochodzenia, mieszkający w górach w Stanach Zjednoczonych.

Klaus Obermeyer ma 95 lat. Przepływa codziennie 1,6 km, jeździ na nartach, uprawia aikido, i jest z tego bardzo zadowolony…

Pan Obermeyer pływa codziennie przez całą zimę w miejskim basenie z wodą podgrzewaną energią słoneczną. Przez cała zimę, każdego dnia przy sprzyjającej pogodzie jeździ również na nartach.

W wieku 95 lat pan Obermeyer wariuje na punkcie nart!

Twierdzi jednak, że to aikido zawdzięcza swoją nadzwyczajną ruchliwość:

Aikido to pokojowa sztuka walki, wyjaśnia. Nie polega ona na tym, by sprawić przeciwnikowi ból, lecz by mieć nad nim kontrolę. Nie używa się kija, nie wymierza razów. Do obalenia przeciwnika wykorzystuje się jego własną energię.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Aby pozostać w formie przez cały rok, codziennie spędza dwadzieścia minut na rowerze eliptycznym. Jest to przyrząd, który można zobaczyć w siłowniach: stopy ustawia się na dwóch wielkich pedałach połączonych z rączkami umieszczonymi na wysokości ramion. Pedały poruszają się po elipsie, zaś nadgarstki – w przód i w tył.

Oprócz tego, pan Obermeyer robi pompki, ćwiczy mięśnie brzucha i rozciąga się, zwisając na jednej ręce na drążku.

Jego dieta

Na śniadanie pan Obermeyer zjada dwa do trzech jajek z kromką chleba pełnoziarnistego i ziemniakami.

Nie ma lunchu w południe, ale gdy zgłodnieje w ciągu dnia, je owoce. Sam uprawia w ogrodzie śliwki, jabłka, gruszki i maliny.

Wieczorem zjada sałatę przygotowaną z warzyw ze swojego ogrodu. W zależności od pory roku, są to: mniszek lekarski, rzodkiewki i szczypiorek. Spożywa je z pumperniklem i serem.

Staram się stosować dietę wegańską (bez produktów pochodzenia zwierzęcego), ale oszukuję, żartuje. Moim podstawowym celem jest jeść mniej kalorii niż spalam.

Bądź młodszy za rok!

Bądź młodszy za rok to tytuł amerykańskiego bestsellera (Younger next year), który prawdopodobnie wywarł wpływ na pana Obermeyera (2).

Książka wyjaśnia, że nawet w podeszłym wieku można prowadzić zdrowe życie, pozostając w świetnej formie. Każdy powinien móc robić to wszystko, co zdrowa, dorosła osoba.

Jeśli w wieku 55 lub 60 lat przestałeś jeździć na nartach, rowerze czy łyżwach, dobrze przemyślany program powrotu do formy pozwoliłby Ci wrócić do tych sportów już po roku! (Oczywiście poza przypadkami niepełnosprawności).

Na własne oczy widziałem, jaki wpływ wywarła ta książka na społeczeństwo amerykańskie.

Pamiętam zwłaszcza pewien poranny spacer na plaży na Florydzie. W związku z przesunięciem czasowym obudziłem się już o wschodzie słońca i spodziewałem się, że na plaży będę sam. Myliłem się. Zobaczyłem tam dziesiątki emerytów w wieku 75 – 85 lat i starszych, trenujących na plaży, z nagim torsem.

Opaleni, umięśnieni, z uśmiechem na ustach, każdy ze swoją medicine ball, czyli piłką lekarską. Jest to bardzo ciężka piłka, którą trzyma się w dłoniach, wykonując skręty tułowia.

Jest to kultowe ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha i umożliwiające pozbycie się oponki (3). I mogę Cię zapewnić, że to działa!

Jak się zmotywować?

Gdzie pan Obermeyer i jemu podobni znajdują motywację?

W jaki sposób udaje im się utrzymać tak restrykcyjną dietę i poświęcać codziennie tyle energii (i czasu) swojej formie?

Kluczowy element motywacji polega na wyznaczeniu sobie precyzyjnego celu. Na tym polegają właśnie amatorskie zawody lub wyścigi. Masz wtedy świadomość, że za dwa miesiące będziesz musiał przebiec półmaraton; wziąć udział w wyścigach pływackich; wystartować w zawodach narciarskich albo w wyścigu rowerowym.

W Stanach Zjednoczonych sportowe wydarzenia dla osób w podeszłym wieku (start zarezerwowany dla osób w wieku od 75 lat wzwyż) są bardzo częste. To pozwala na wyznaczenie kierunków i rytmu postępu.

Znajomi trenują wspólnie i wspólnie zgłaszają się na zawody drużynowe.

Oprócz powrotu do solidnej formy fizycznej i psychicznej, sport umożliwia również poznanie osób, których w innym przypadku nigdy byśmy nie poznali, wspólne rozrywki, podróże, wyznaczanie sobie wyzwań i pogłębianie relacji z przyjaciółmi.

Należy zastosować taki właśnie pozytywny mechanizm, dzięki któremu osoby takie jak pan Obermeyer chodzą codziennie na odkryty basen, także w grudniu, kiedy pada lodowaty deszcz…

Zdrowia życzę, 

Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam do śledzenia Poczty Zdrowia na Twitterze: http://twitter.com/PocztaZdrowia i na Facebooku: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Źródła:

1) At 95, a Lifelong Skier Says the Source of His Vitality Is His Workout. http://www.wsj.com/articles/at-95-a-lifelong-skiier-says-the-source-of-his-vitality-is-his-workout-1448899633

2) Younger next year. http://youngernextyear.com/

3) http://www.menshealth.com/

Komentarze

zdolnabestia 2016-01-28 15:52
Jedna rzecz jest tu dla mnie nielogiczna. Pan Klaus stara się prowadzić dietę wegańską, ale codziennie na śniadanie je jajka...
ally 2016-01-29 13:16
@zdolnabestia

przeciez powiedzial, ze oszukuje ;-)
Henryk 2016-01-31 18:50
Witam! Czy poczta zdrowia ukazuje się w języku norweskim?
Henryk 2016-01-31 18:52
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. A dlaczegóż to? Co, cenzura też tu działa?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Super-smakołyki, które Cię odmłodzą (i to za darmo!)

Górale wiedzą, że kiedy ma się ochotę na jagody, nie ma sensu kosztować ich po jednej. Zamiast tego lepiej się zatrzymać, uzbierać... czytaj więcej

Niebezpieczne teorie na temat zwyrodnienia stawów

Wiele osób sądzi, że powodem choroby zwyrodnieniowej stawów (artrozy) jest zużycie się chrząstki stawowej. Według tej teorii... czytaj więcej

Skąd wzięła się moda na olej kokosowy?

Olej kokosowy długo był niedoceniany ze względu na wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych. Obecnie bez trudu znajdziesz go w... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Akceptuję regulamin, politykę prywatności i politykę plików cookies (więcej)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na otrzymywanie powiadomień e-mail (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.