×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Brak związku pomiędzy naszymi cechami w wieku dojrzewania i w wieku 77 lat

Opublikowano dnia: 2017-07-04

W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w Edynburgu, najdłużej dotąd trwającym badaniu poświęconym ludzkiemu charakterowi, wykazano, że nasze cechy w wieku 77 lat nie mają praktycznie nic wspólnego z cechami, które mieliśmy w wieku 14 lat1.

Badanie to rozpoczęto w 1947 r., zaś z jego uczestnikami skontaktowano się ponownie sześćdziesiąt trzy lata później, w 2016 r.

Badacze pochylili się nad sześcioma aspektami osobowości: wiarą w siebie, spokojem umysłu, wytrwałością, oryginalnością, pragnieniem sukcesu, uczciwością.

Nie znaleźli żadnego związku pomiędzy tym, co stwierdzili zewnętrzni obserwatorzy w 1947 r. a w 2016 r., poza lekką tendencją związaną ze spokojem umysłu. Jeśli chodzi o pozostałe aspekty osobowości, uległy one całkowitej zmianie.

Osoba, którą byłeś w wieku dojrzewania, ma zatem bardzo niewielki wpływ na osobę, którą staniesz się później!

Słowo nadziei

Jest to ogromne słowo nadziei dla ludzkości.

Najbardziej nieśmiały, melancholijny, zamknięty nastolatek ma takie same szanse, jak każdy inny, by stać się radosnym i otwartym ekstrawertykiem, lubianym przez innych.

Musimy to mówić naszej młodzieży. Niech nie robi na nich wrażenia czasem negatywne odbicie, które widzą w lustrze w trudnym wieku 14 lat. Bo to nie od tego zależy ich przyszłość.

Najbardziej leniwi mogą stać się najbardziej przedsiębiorczy. Najbardziej strachliwi – najodważniejsi. Najsmutniejsi mogą stać się najszczęśliwsi.

Z globalnego punktu widzenia, jeśli chodzi o przyszłość społeczeństwa, to wszystko zmienia.

To oznacza, że nie możemy przepowiadać, jaki będzie świat jutro, obserwując dzisiejszych nastolatków.

Co nam zostało z tamtych lat?

Być może tak samo jak kiedyś mnie, zaskoczyło Cię, kiedy pierwszy raz zobaczyłeś zdjęcie swojego ojca na dokumencie prawa jazdy: Co? Tato, to Ty?!

I nawet nie wspominam już o ślubnym zdjęciu dziadków. Zdjęcie moich dziadków wisiało na ścianie w naszym salonie jak przedmiot kultu. Ale w oczach naszych dzieci ta dwójka młodych w czerni i w bieli to nie mogli być Babcia i Dziadek… Zdjęcie pochodziło pewnie z czasów Napoleona. Albo Ludwika XIV. A może nawet Juliusza Cezara!

Dziś przyszła kolej na mnie. Mam wrażenie, że od kiedy ukończyłem 20 lat, moja twarz nie zmieniła się bardzo, mam może kilka zmarszczek więcej i kilka włosów mniej. Ale moje dzieci nie są tego zdania, wybuchając śmiechem, kiedy oglądają moje zdjęcia z młodości.

Na poziomie komórkowym, trzeba wiedzieć, że nasze komórki we wszystkich narządach, oprócz mózgu, ciągle się odnawiają.

Komórki wyściełające błonę jelitową żyją tylko około pięciu dni. Komórki skóry ulegają całkowitej wymianie mniej więcej raz na dwa tygodnie. Krwinki czerwone żyją 4 miesiące. Komórki wątroby odnawiają się co 300 – 500 dni. Komórki kości żyją trochę ponad 10 lat, zaś komórki mięśni żebrowych średnio 15,1 lat.

A zatem, w wieku 77 lat nasz organizm został całkowicie odnowiony już kilka razy od czasów naszej młodości! Praktycznie nie jesteśmy tą samą osobą!

Ale ze względu na to, że komórki mózgu nie odnawiają się lub następuje to w o wiele mniejszym stopniu, wyobrażałem sobie, że moja osobowość nie uległa zmianie. Właśnie się dowiedziałem, że to także było złudzenie.

Niezaprzeczalnie: ja to ja… a jednocześnie to już w ogóle nie ja. Jestem kimś zupełnie innym w porównaniu z tym, kim byłem w wieku 20 lat. Co za szok! I co za przygoda to życie!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

---

Źródła:

1) Personality Stability From Age 14 to Age 77 Years. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5144810/

---

Komentarze

Breton 2017-07-04 08:20
Większej bzdury w życiu nie słyszałem.
Dawidowicz 2017-10-07 10:10
Muszę sprostować,że mózg odnawia się co rok,kiedyś myślano,że komorki mózgowe nie odnawiają się ,ale teraz po badaniach naukowców amerykańskich stwierdzono ,że jednak komorki mózgowe regenerują się chociażby po udarze ( do roku)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Ebola – rozpowszechnione kłamstwo

Jakiś czas temu prasa donosiła, że między marcem a sierpniem 2014 zmarło 1229 osób w całej Afryce, ale że nie są to sprawdzone... czytaj więcej

Taniec Tai Chi Chuan

Tai Chi Chuan w Chinach początkowo było sztuką walki, to znaczy przygotowaniem do walki, do wojny. Obecnie bardzo niewiele osób... czytaj więcej

Uważaj, aby za bardzo nie obierać tego warzywa

Dziś polecam Ci krótką, ale jakże praktyczną poradę Erica Müllera. Zdrowia życzę, Jean-Marc... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.