×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Brodawki (kurzajki) – niezliczone sposoby naturalnego leczenia

Opublikowano dnia: 2014-06-06

Drugą pracą mitycznego Herkulesa było zabicie hydry lernejskiej – potwora, któremu w miejsce jednej uciętej głowy wyrastały dwie nowe.

Po odcięciu wielu głów nowe paszcze potwora przytłoczyły Herkulesa. Dlatego na pomoc wezwał swojego bratanka Jolaosa. Za pomocą rozpalonej pochodni wypalał on miejsca po ściętych głowach hydry, podczas gdy Herkules odcinał te pozostałe.

******************************************

                             Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami?

Przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

Właśnie ukazał się 4 tom kronik z artykułami Jeana-Marca Dupuis, publikowanymi w newsletterze Poczta Zdrowia.

Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Herkulesowi udało się zabić potwora, jednak został ukarany – praca nie została zaliczona, ponieważ heros poprosił o pomoc Jolaosa.

Tak samo jak Herkules, dermatolodzy nie przebierają w środkach – wypalają brodawki (popularnie nazywane także kurzajkami), ciekłym azotem o temperaturze -196°C lub wycinają je laserowo. Wysyłają później obolałych pacjentów, często niezdolnych do chodzenia, do domu. Zastosowanie tych metod powoduje pozostawienie niewielkich ilości zainfekowanych komórek, które jednak mnożą się i na nowo tworzą brodawki, odrastające niczym głowy hydry lernejskiej.

Na szczęście liczba istniejących naturalnych sposobów leczenia niszczących brodawki jest niewiarygodna.

Przygotowałem dla Ciebie listę produktów pomocnych w zwalczaniu brodawek. Jednak jestem pewien, że wielu Czytelników Poczty Zdrowia zna jeszcze inne sposoby.

Te metody mogą wydać Ci się łagodne (bakłażan, cytryna, ziemniak) w porównaniu z płynnym azotem. Większość jest jednak w rzeczywistości znacznie silniejsza, niż może się zdawać. Dlatego też ważne jest, aby aplikować substancje te wyłącznie na samą brodawkę, unikając z jak największą starannością kontaktu z otaczającą ją skórą, ponieważ mogą one spowodować podrażnienie, swędzenie, a nawet poparzenie.

Bakłażan

Moje dzieci wycinają mały kawałeczek miąższu bakłażana o rozmiarze kurzajki, który następnie kawałkiem plastra przymocowują do skóry przed snem. Następnego ranka brodawka jest lekko sczerniała. Przez kilka dni powtarzają ten proceder, aż narośl zupełnie obumiera i odpada. Brzmi jak cud, zupełnie bezbolesny i nieangażujący żadnego produktu chemicznego. Nie ma również ryzyka zabrudzenia pościeli bakłażanem. Jest to z założenia nietoksyczny, bezpieczny produkt i można zadawać sobie pytanie, jak to się dzieje, że jest tak skuteczny?

Bardziej znanym wariantem tej metody leczenia jest użycie małego zielonego kapelusza bakłażanu, czyli tej części, która łączy warzywo z łodygą. Wystarczy ostrym nożem odciąć tę część od reszty warzywa. Następnie, trzymając kapelusz za ogonek, nacierać nim brodawkę przez pół minuty, a czynność tę powtarzać przez 4 dni z rzędu.

Jeśli po kilku dniach kapelusz bakłażana wyschnie i zwiędnie, śmiało wyrzuć go i użyj świeżego1.

Czosnek lub cebula

Nałóż okład z roztartego czosnku lub cebuli na brodawkę. Użyj opatrunku do utrzymania okładu na miejscu. Powtarzaj ten zabieg codziennie, aż do zniknięcia brodawki2.

Aloes

Nałóż świeżo wyciśnięty miąższ z aloesu bezpośrednio na brodawkę.

Aloes możesz hodować w domu, w doniczce. Miąższ uzyskasz po złamaniu i obraniu liścia z twardej skórki. Taki kawałek aloesu przykładasz na brodawkę.

Glistnik jaskółcze ziele, czyli brodawnik

Kompetentni zielarze zbierają glistnik, kiedy jest w pełnym rozkwicie (pod koniec wiosny lub latem, w zależności od klimatu). Z glistnika wyciska się wtedy jego słynny żółty sok o okropnym zapachu, lecz cudownych właściwościach. Glistnik jaskółcze ziele dziko rośnie w krajach o klimacie umiarkowanym na wysokości poniżej 1000 m, w zagajnikach, żywopłotach, na starych, ocienionych murach, w wilgotnych i zaniedbanych miejscach3.

Aby wypalić kurzajkę, wystarczy przełamać łodygę rośliny i posmarować ją sączącym się z niej żółtym mleczkiem. Czynność tę należy powtarzać możliwie często.

Niektórzy używają w celach leczniczych korzenia glistnika: należy drobno go posiekać i zamarynować w occie jabłkowym na półtora tygodnia.

Tak otrzymaną miksturę nakładaj 3 razy dziennie na brodawkę za pomocą pędzelka. Pozostaw do wyschnięcia. Nie trzeba nakładać opatrunku na brodawkę.

Powtarzaj tę czynność, aż kurzajka zniknie. Mieszankę można przechowywać przez długi czas w chłodnym miejscu2.

Niektórzy uzyskali zadowalający rezultat za pomocą kropli z glistnika kupionych w aptece.

Cytryna i tuja

Kup cytrynę z ekologicznej farmy, poszatkuj jej skórkę i marynuj w białym occie przez 2 dni.

Przed snem nałóż kilka kawałeczków zamarynowanej cytryny na brodawkę i przymocuj do skóry za pomocą opatrunku.

Rano zdejmij cytrynę ze skóry, umyj i wysusz brodawkę. Nasącz kawałek waty ekstraktem z tui. Nałóż go na brodawkę i przymocuj do skóry świeżym opatrunkiem tak, aby trzymał się cały dzień2. Powtarzaj te dwie czynności do czasu, aż brodawka zniknie.

Ekstrakt z tui otrzymuje się poprzez macerację (w 10 jednostkach alkoholu) młodych gałązek Thuya occidentalis – krzewu, które rośnie głównie w Kanadzie, a w Polsce sadzi się w celach ozdobnych, w przydomowych ogródkach. Wyciąg z żywotnika zachodniego ma szerokie właściwości terapeutyczne – pomaga w przypadku brodawek, problemów z trawieniem, zapalenia oskrzeli4.

Ziemniak

Wytnij z surowego ziemniaka mały kawałeczek i przyłóż go do brodawki na kilka minut rano i wieczorem.

Powtarzaj tę czynność wielokrotnie ze świeżymi kawałkami ziemniaka, aż do zniknięcia brodawki. Sposób ten jest skuteczny dzięki obecnej w ziemniaku mączce, która zawiera czynny składnik o właściwościach zwalczających brodawki2, 5.

Wierzba

Już w średniowieczu stosowano korę wierzby białej do leczenia brodawek6. Spróbuj zaaplikować listek wierzbowy na brodawkę 3 razy dziennie (chroniąc jednocześnie otaczającą ją zdrową skórę)7.

Słonina

Brodawki należy codziennie dokładnie nacierać kawałkiem słoniny. Między aplikacjami przechowuj słoninę zawiniętą w folię aluminiową w lodówce, dobrze ukrytą, żeby nikt jej nie zjadł!

Mówi się, że skuteczność tej metody zawdzięcza się temu, że brodawki przyciągane są przez inną skórę (słonina to skóra świni). Leczenie to jest proste i bezbolesne.

Jeśli znasz inny, niewymieniony tutaj naturalny sposób walki z brodawkami, zachęcam Cię do podzielenia się nim z innymi Czytelnikami poprzez dodanie komentarza tutaj.

Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

 

NOWOŚĆ: Kroniki Poczty Zdrowia t. 4​

– Aż 90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

– Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie: nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

 Skutki uboczne zażywania leków i interakcje lekowe są jedną z głównych przyczyn zgonów!

A przecież są dla nich bezpieczne i skuteczne naturalne alternatywy.

Jak naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia?

Sprawdź w Kronikach Poczty Zdrowia (właśnie ukazał się ich 4. tom).

******************************************

Źródła:

 1. Les bienfaits de l'aubergine, http://www.certiferme.com/sante/bienfait-aubergine-23.html
 2. "Truc" de grand-mère pour traiter les verrues plantaires, http://sante-medecine.commentcamarche.net/forum/affich-131640-verrue-plantaire
 3. Jak wygląda glistnik jaskółcze ziele, http://pl.wikipedia.org/wiki/Glistnik_jask%C3%B3%C5%82cze_ziele
 4. Les propriétés thérapeutiques de la teinture-mère de thuya, http://santeverte.org/thuya-tm.html
 5. Verrue plantaire, les informations utiles, http://www.verrue-plantaire.info/
 6. Produits de santé naturels - Saule blanc, http://www.passeportsante.net/fr/Solutions/PlantesSupplements/Fiche.aspx?doc=saule_blanc_ps
 7. Feuille de Saule contre les cors et verrues en flacon de 5ML, http://www.santemagazine.fr/feuille-saule-cor-verrue-fl-5ml-medicament-6583.html

Komentarze

Nyderek Anna 2014-06-06 04:18
Na brodawki skuteczna jest wewnetrzna strona skorki z Banana. (Posiada potas) po nacieraniu brodawki zmnie jszyla sie
iwona bulik 2014-06-06 05:08
ostatnio wyczytałam o naszym pospolitym mleczu(mniszku lekarskim) aby brodawki nacierać jego białym sokiem który wypływa po zerwaniu go
Irena Karpiński 2014-06-06 07:48
Sposób mojej babci: zerwać łodygę kwiatu mlecza (dmuchawca) i nasączyć brodawkę białym sokiem wydobywającym się z niej. Brodawka zrobi się czarna. Po kilku dniach nasączania znika.
marzena 2014-06-06 08:07
Ja swojej kurzajki pozbyłam się dzięki amolowi . Na kurzajkę położyłam wacik nasączony amolem zakleiłam plastrem na całą noc ,rano kurzajka była rozluźniona łatwa do wyciągnięcia .Więcej nie miałam z nią już problemu a walczyłam różnymi preparatami i ziołami przez kilka lat.
Maryś 2014-06-06 08:40
Słonina to nie jest skóra świni !!!
EAnna 2014-06-06 08:46
Słonina to nie skóra świni. To tłuszcz świni znajdujący się pod skórą. Prawdopodobnie to kwestia tłumaczenia. Należałoby uściślić, co działa na brodawki: słonina czy świńska skóra. W tuszy swińskiej znajdujemy również inne rodzaje tłuszczu: tłuszcz otrzewnowy i międzytkankowy. Pozdrawiam, EAnna
Danuta 2014-06-06 09:04
Stosowałam kiedyś na brodawki nstepujący sposob:codziennie wcierałam po kilka razy w brodawkę(lekko wypukłą na twarzy) witaminę E naprzemiennie z maścią cynkową. Brodawka więdła , zrobiła się wiotka. Wtedy ja zawiązałam zdezynfekowaną nitką i po kilku dniach uschła i odpadła.Nitka musi być gruba lub złozona w kilkoro żeby nie podcieła brodawki.Małe brodaweczki wypukłe poprostu zawi,ązuje i sobie usychają. Moze sie wydawać, ze to sposób dziwaczny to zawiązywanie ale tak potraktował moją brodawkę (3mm) wypukłą , którą można było zawiązac , lekarz w szpitalu, który ja zauważył w czasie jakiegos badania na moim ciele. Co do stosowania VIT E naprzemiennie z cynkiem to obecnie nie okazało sie to skuteczne. Widocznie vit E to ATRAPA.
Ania 2014-06-06 09:06
Jako mała dziewczynka (50 lat temu) miałam na rączce dość duże gniazdo kurzajek. Pewna kobieta powiedziała, że należy tymi kurzajkami na drewnianej podłodze w kościele w czasie podniesienia narysować krzyż. Ja to zrobiłam 1 raz. Zniknęły i do dzisiaj nie mam kurzajek.
Danuta 2014-06-06 09:11
Jeszcze moja uwaga do opisanych tu w Państwa mailu sposobów na brodawki/ kurzajki. Otóż to. Raz nazywacie te narośla brodawkami , a innym razem kurzajkami, a przecież to nie jest to samo.I nie wydaje mi sie aby omówione sposoby były zawsze skuteczne na brodawki i kurzajki. Proszę zatem to rozgraniczyć.
MJJ 2014-06-06 09:32
Świetne porady. Jednakże co z brodawkami które występują na stopie? Głęboko zagnieżdżone. Jakieś pomysły? Czy te powyższe też pomoże? Może ktoś opisze swoją historie tutaj? :-)
Przemysław Ilukowicz 2014-06-06 09:38
Brodawki (zwane też niekiedy "kurzajkami") Na brodawkę nanieść kroplę wody. Posypać solą kuchenną. Poczekać, aż wyschnie. Powtarzać dowolną ilość razy – do skutku, który nadchodzi po kilku dniach. Brodawka znika.
KWitek 2014-06-06 09:51
Niestety nie mam przepisu na usuwanie brodawek ale chciałbym skorzystać z okazji i zapytać Pana lub czytelników o metody leczenia owrzodzeń żylakowych. Moja mama ma dwie rany wielkości pięciozłotówki na łydce i kostce i to się niestety nie goi. Dotychczas stosowane środki (argosulfan, solcoseryl, rivanol, plastry z zawartością srebra itp. ) nie przynoszą efektu. Dziękuję. Pozdrawiam
Wiesława 2014-06-06 10:09
Dzień dobry, moja córka kilka lat walczyła z kurzajkami na stopach. Im więcej medykamentów przepisanych przez lekarzy stosowała , tym bardziej się to rozprzestrzeniało. W końcu wpadłam na pomysł aby złamać liść aloesu, który hoduję w domu i przyłożyć go na kilka dni do stóp. Po tygodniu nie było śladu po kurzajkach, od roku nie ma żadnych nawrotów.
Małgorzata 2014-06-06 10:30
Dzięki za porady. Gdyby tak można było otrzymać równie dużo na temat pozbycia się "odcisków" na stopach w sposób naturalny. Byłaby to duża ulga dla wielu osób. A może,któryś z tych sposobów jest skuteczny na odciski? Pozdrawiam serdecznie i szczere dzięki za informacje.M.
egoistka 2014-06-06 10:30
Mi pomoglo mycie skory mydlem o dobrym pH, kwasnym a nie zasadowym, oraz nie przesuszanie skory. Polecam takze mydlo z Aleppo.
Andy 2014-06-06 11:14
Był w latach 30, 40 i pięćdziesiątych niezwykle skuteczny środek wytwarzany "Laboratorium Galenowym", zwany o nazwie RADICUM. Niestety zniknął w latach 50-tych w PRL-u. Schemat działania zasadzał się na reakcji tej maści z solą w uprzednio namoczonych miejscach z odciskami, czy brodawkami. Sól była wchłaniana tylko w martwą skórę, a potem maść spulchniała ją i pozwalała na łatwe usunięcie obcych nieżytów. szkoda, że tej maści już nie ma...
Selka 2014-06-06 11:59
Mi pomogła żyworódka :)
Zenon Michal Szymanski 2014-06-06 13:05
... na tzw kurzajki w miare szybki i bez zadnych powrotow, sok z mlecza, wiosna i latem rosnie tego duzo. Rozetrzec na kurzajkach i zostawic do wyschniecia, znikna, nie wiadomo kiedy. Kilka razy mialem zarazajac sie od innych. Zawsze tak samo skuteczny. Raz kurzajka pokrywala mi caly srodkowy opuszek palca, brrr wstretne ale sok zalatwil sprawe, wystarczylo posmarowac 2 lub trzy razy.
Urszula Ustyniuk 2014-06-06 13:10
Z wymienionych w art. roslin i owoców,pomocnych przy wiadomej dolegliwosci,"spotkanie na szczycie" miałam z jaskółczym zielem. Był czas,ze moje łokcie pokrywały sie chropowatym"liszajem",który znikał po natarciu go ,własnie sokiem z jaskółczego ziela" Aktualnie mam inny problem dermatologiczny,skaza, egzema,uczulenie, i nie potrafie juz sobie z tym poradzić.Dermatolog takze rozkłada rece ,twierdzac,ze "od tego sie nie umiera",
Jerzy 2014-06-06 14:43
Ostatnia porada z brodawka ze skorka sloniny .Chce dodac ze skorka sloniny moze pomoc i to jest 100% pewnosci sprawdzone na wielu osobach, na dzioby w piecie. To bardzo bolesne i sporo ludzi ma klopot.A wiec skorke sloniny tylko na noc przyklada sie na dane chore miejsce i bandazem owinac, oraz na to nalozyc skarpetke zeby w nocy nie spadl ten bandaz.Rano to zdjac i wyzucic ale tylko skorke.. A wieczorem znowu to wszystko nalozyc. Rano skorka jest sztywna jak gips.Nakladac tak dlugo az przestanie to miejsce uciskac przy chodzeniu. Czasami to tylko tydzien trwa ,zalezy od wielkosci tego schorzenia.Nie powtarza sie to od nowa po wygojeniu.Pozdrawiam.
Centrum Klawiterapii - Źródło 2014-06-06 15:30
Drogi Przyjacielu Jean-Marc Dupuis, wśród wielu różnych rodzajów brodawek, kurzajek, modzeli, znamion, bywają także uzłośliwione nowotworowo jak, min. melanona malignum, czerniak wyjątkowo złośliwy z przerzutami oraz inne niebezpieczne. Bardzo proszę rozważnie postępować z wszelkim leczeniem, nawet naturalnymi sposobami, jak podaje pan Jean-Marc z Poczty Zdrowia. Jeśli zastosujesz technikę diagnozowania metodą molekularną biocybernetycznej klawi terapii, która zaleca wziąć 2 czyste wykałaczki i około jednego milimetra od wymienionego rodzaju obiektu na skórze ucisnąć prostopadle nieinwazyjnie. Jeśli odczujesz silny ból z pieczeniem to sprawdź dookoła , wywołaj przekrwienie/dokrwienie wówczas z krwią doprowadzisz odpowiednie przeciwciała, killery które zniszczą zagregowane markery nowotworowe. Oczywiście czynność tę trzeba powtarzać 3 razy dziennie przez kilka dni do wyciszenia bólu i pieczenia. Proszę sprawdzić, czy w okolicy jest inny obiekt lub brunatna plamka. Jeśli jest to przyłóż starannie krawędź kartki papieru od osi brodawki do osi plamki i po kolei miejsce przy miejscu uciskaj wykałaczkami. Jeśli okaże się ból z pieczeniem to trzeba całą linię stymulować przez kilka dni aż do wyciszenia bólu. Nawet najwcześniejsze objawy nowotworu złośliwego z przerzutami skasujesz bezpiecznie z likwidacją uzłośliwionej brodawki. Jeśli nie zlikwidujesz metoda klawiterapii tego obiektu i bólu to każdy taki przypadek powinien być skonsultowany z dermatologiem. Więcej informacji jest na stronie internetowej; ***** . „…dbając o warunki egzystencji w zgodzie z uniwersalną mądrością NATURY, szanujmy wszelki dar życia i bądźmy szczęśliwi także szczęściem innych”. Z wyrazami szacunku łączę najlepsze pozdrowienia, - Ferdynand Barbasiewicz, autor metody klawIterapii i e-książki EDEN XXI WIEKU.
patrycja p 2014-06-06 15:34
Mialam duzo brodawek na rekach. Wszystkie znikly po jednym dniu postu na wodzie i chlebie. Bylam bardzo zdumiona na drugi dzien gdy zobaczylam ze nie ma nawet po nich sladu. Moim zdaniem jest to najlepszy sposób na brodawki.
Eugeniusz 2014-06-06 15:35
Moja babcia mnie uczyła zielarstwa. Pamiętam takie najważniejsze to były zioła lub świeże zerwane rośliny na krwawienie, ukąszenia owadów, alergię, poparzenia, skaleczenia, stłuczenia i wiele innych. Oczywiście były też na kurzajki. Wyciśniętym świeżym sokiem z Mlecza polnego lub zwyczajnego. Są jesze inne rodzaje Mlecza, ale tamtych nie sprawdziłem. Ponieważ do Mlecza bardzo podobny jest Mniszek lekarski, to też sprawdzałem jak to działa wyciskając sok ze złamanej łodygi. Pamiętam, że to też pomagało.
Eugeniusz 2014-06-06 15:50
Po usunięciu kurzajek za pomocą Mlecza polnego lub zwyczajnego, albo za pomocą Mniszka lekarskiego czy innych naturalnych metod podanych w artykule warto wziąć suplementację Zn (cynku). Kurzajki najczęściej się pojawiają gdy jest niedobór Zn.
ika 2014-06-06 17:45
bardzo słuszna uwaga....kurzajka a brodawka to nie jest to samo!!
Sorato 2014-06-06 18:03
Jak byłam na kolonii w V klasie podstawówki, moja koleżanka podpowiedziała mi w jaki skuteczny sposób pozbyć się brodawek. Ona miała w rodzinie kuzynkę która była higienistką w szkole. Zdradziła jej nietypowy, trochę kontrowersyjny, budzący mieszane odczucia sposób pozbycia się kurzajek: należało podczas oddawania moczu podkładać rękę pod płynący strumień aż do skutku. Ja po paru dniach zdecydowałam się tak zrobić i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu i radości brodawki zniknęły po paru dniach. Do tej pory a upłynęło już przeszło 40 lat brodawki się nie pojawiły. Widocznie w moczu jest pewien składnik, pod wpływem którego brodawki znikają. Polecam, to nic nie kosztuje, tylko trzeba się przełamać :)
Kuba Janusz 2014-06-06 18:09
Skutecznym sposobem na usuwanie drobniejszych brodawek i kurzajek jest smarowanie ich wacikiem zmoczonym wodą utlenioną.Rano i wieczorem.Sprawdziłem na sobie.
Arla 2014-06-06 19:17
dobrym i sprawdzonym sposobem na kurzajki jest sok z żyworódki.... powodzenia...
Małgorzata 2014-06-06 20:34
Moja córka miała olbrzymią, kilkumiesięczną kurzajkę na stopie (tzw. wronie oko). Rozrastała się w szybkim tempie, powodując oczywiście ból. Nic co stosowaliśmy nie pomagało. W końcu okazało się, że było to źle aplikowane. A teraz przepis: codziennie rano i wieczorem nakładać po dużej kropli specyfiku, użyliśmy Brodacinu, wieczorem na 20 min przed aplikacją wymoczyć stopę w ciepłej wodzie z mydłem, cążkami obciąć kurzajkę z góry (spaloną, białą część) i nałożyć nową warstwę. Poczekać do zastygnięcia. Rano powtórzyć, tyle, że bez namaczania. U nas trwało to 3 tygodnie, ale kurzajka była OGROMNA. Wycięliśmy wszystko co do ostatniego korzenia :) Systematyczność! - Bez tego ani rusz! Reszta dziwnych brodawek traktujemy świeżym sokiem z jaskółczego ziela. Powodzenia!
Danka 2014-06-06 21:02
A ja wyleczyłam glistnikiem jaskółcze ziele. Ponieważ rośnie w moim ogrodzie mogłam rwać świeży. I tym świeżym sokiem smarowałam kurzajki.Po kilku dniach nie było po nich śladu. I do dzisiaj. A było to około 10 lat temu.
Elżbieta 2014-06-06 21:51
Miałam kilkadziesiąt lat temu bardzo duży problem z kurzajką córki, usytuowaną niestety na czubku nosa. W pewnym momencie dzieci zaczęły ją przezywać od chorej na AIDS. Była małą dziewczynką. Robiliśmy wszystko od wypalania na onkologi (do dzisiaj wgłębienie na nosie) i tak odrosła po ciekły azot, ten przynajmniej mniej bolał. To wszystko o czym piszecie, w komentarzach też plus śluz żywego winniczka i nawet wszelkie gusła. Przez 5 lat bez skutków. Wiedziałam od zawsze, że pomaga Glistnik Jaskółcze Ziele (rośnie na nieużytkach, hodowałam w doniczce na balkonie). Jednak poza śladami z pomarańczowego soku złamanej łodyżki też żadne efekty. Ponieważ kurzajki zaczęły się rozsiewać wszędzie dermatolog zdecydował się je zwyczajnie poobcinać nożyczkami o dziwo mniej to bolało moje dziecko, niż zamrażanie azotem. I wreszcie olśnienie. Świeży sok musi dostać się do krwi. We śnie odcięłam nożyczkami córce świeży wykwit kurzajki i skropiłam sokiem. UWAGA!!! Rano nie było śladu po kurzajce. Nawet śladu po bliźnie. Obecnie czyli 20 parę lat temu, nigdy córka nie miała kurzajek. Właśnie kwitnie glistnik, ma drobne żółte kwiatki. Wykopcie i wsadźcie do doniczki, będziecie mieli pod ręką.
Elżbieta 2014-06-06 21:57
Miałam po porodowym pobycie w szpitalu. Wymoczyłam i wycięłam nożyczkami (to ciało obce i nie boli). Obficie zdezynfekowałam. Nie powróciło. Obecnie zastosowałam bym kompres z olejku drzewka herbacianego. Nie ma bardziej antyseptycznego środka. Można go nawet zastosować doustnie i na wszelkie otwarte rany w tym oparzenia 1 stopnia oraz na wszelkie ukąszenia. Mam zawsze przy sobie. Dostępny w aptekach.
Elżbieta 2014-06-06 22:00
Mojej córce wszelkie tego typu sposoby nie pomagały. Tzw. kurzajki mogą być przenoszone poprzez krew i tego typu zabiegi nie mogą pomóc. Poniżej napisałam jak sobie z tym poradziliśmy.
Edward 2014-06-06 22:02
Miałem kurzajkę o średnicy 5 mm i takiej samej wysokości umiejscowioną bezpośrednio pod prawym okiem blisko nasady nosa. Od starszej kobiety otrzymałem poradę, aby kurzajkę smarować własnym moczem. Czyniłem tak przed ułożeniem się na nocny spoczynek około miesiąca. Zniecierpliwiony brakiem widocznego efektu zaprzestałem dalszej zabawy z moczem. Okazało się jednak, że po jakimś miesiącu wysokość kurzajki zaczęła się zmniejszać a po trzech miesiącach po kurzajce nie pozostał ślad. Dzisiaj miejsce to pokrywa gładka skóra bez żadnego śladu. Operację powyższą prowadziłem w wieku 80 lat. Pozdrawiam
Irena 2014-06-06 22:12
Bardzo dobre na kurzajki jest Ziele Jaskolcze. Kwitnie na zolto,jezeli przelamie sie lodyge to wycieka zolte mleczko,tym mleczkiem smarowac kurzajke. Po tydodniu kurzajka wysycha i odpada. Cieplutko pozdrawiam.....:)
JolaPH 2014-06-06 23:32
Mnie udało się pozbyć dużej, mocno wrośniętej w spodnią część pięty, kurzajki za pomocą zwykłej szkolnej białej kredy do tablicy. Nacierałam nią kurzajkę dwa razy dziennie przez dłuższy czas (kilka, kilkanaście miesięcy) aż całkiem i bezpowrotnie zniknęła.
Janina Ściurka 2014-06-07 08:28
Ja dwa razy miałam kurzajkę na ręce w młodym wieku. W tedy były pralki franie i tak zwane tary,robiąc pranie ręce były wymoczone w tym praniu, zauważyłam jak skóra się pomarszczyła i kurzajka się rozdzieliła i odchodziła od skóry. Zaczęłam ją palcami w koło obrywać,to trwało z 1-godzinę co oberwałam znowu wkładałam do prania ręce. I tak kilka krotnie obrywałam. Aż sama się zdziwiłam jak ładnie wyszła z korzeniami.I po temu już więcej ich nie miałam. Trochę cierpliwości ale jest skuteczne. Pozdrawiam
Janina Ściurka 2014-06-07 08:46
Ja bym radziła moczyć nogi w szarym mydle aby skóra zmiękła, jak będzie widać że kurzajka też zmiękła próbować ją odrywać od skóry, i nadal moczyć i znowu obrywać i tak co najmniej z 1 godzinę dolewać ciepłą wodę i znowu obrywać aż wyjdzie za pociągnięcie ręki. Pozdrawiam
Elżbieta 2014-06-07 10:12
Brodawki na stopach ,/którymi zakaziłam się na basenie/ usunełam stosując na nie gazę nasączoną octem 10%.Umieszczałam ja na stopie,przymocowywałam,zakładałam skarpetkę. Znikły po 2 dniach. Pozdrawiam.
Dorota M 2014-06-07 10:33
Jeden z dowodów na to, jak wiara czyni cuda, lub raczej jakie Jezus czyni cuda, gdy się Mu zawierzy bez wątpienia, a dzieci tak potrafią.
Halina 2014-06-07 19:08
Sezon plażowy - proszę o poradę dot. grzybicy paznokci :(
Zofia 2014-06-07 22:19
Do. likwidowania brodawek nadaje się też jodyna, odpadają podobnie jak po Jaskółczym zielu. Ktoś pytał o odciski i brodawki na stopach - można się śmiać i nie wierzyć, ale moczenie stóp w moczu /codziennie przez wymagany okres, potem oczywiście kąpiel stóp/ przynosi rewelacyjne skutki.
Zytaon 2014-06-08 10:15
Nie miałem nigdy styczności z takim przypadkiem. Jednak polecam picie oleju lnianego-Budwigowyz apteki. Nawet 8 łyżek stołowych dziennie! Rany polewać wodą z szarym mydłem(rozpuścić trochę mydła w ciepłej wodzie). Na oczyszczenie krwi pić napar z pokrzywy i mięty...Na efekty trzeba poczekać jakieś 3 m-ce. Ani olej,ani napary nie zaszkodzą,mydliny pomagają w gojeniu. Zdrowia życzę!
Zytaon 2014-06-08 10:38
Ja stosuję sok z łodygi ziela,którego nazwy nie znam-jest oczywiście zielone,podobne do koniczyny,jednak zieleń jest jaśniejsza i łodyga bywa grubsza.Ma zielone kwiaty,rośnie w różnych miejscach,nawet przy drodze,płocie itp. zauważam go najczęścjej podczas nowiu księżyca.Przy dobrych warunkach pogodowych,nawe 3 do 4 razy w sezonie. Po urwaniu łodygi wypływa zeń biały,lepki sok. Należy wyrwać z korzeniem ziele,namoczyć brodawkę,zeskrobać jak najwięcej brodawki,lecz nie do krwinek-upływ krwi rozmywa sok. Nanieść sok na brodawkę,pozostawić do wyschnięcia. zabieg można powtórzyć(daje większą pewność )na drugi i trzeci dzień. Brodawka zniknie po 2-4 tygodniach (ale i 2 m-cach). Można sok wlać na małe krwawienie brodawki-miesza się z układem krwionośnym i uodparnia organizm na przerzuty. Jak miałem 15 lat zastosowałem to ziele,moje córki też wyleczyłem.
Zytaon 2014-06-08 10:46
Polecam picie oleju lnianego!!!! W każdej aptece jest dostępny-ok.21 zł. Przy zakupie prosić o broszurę informacyjną!
Małgorzata 2014-06-08 20:54
Zawsze czytam informacje z tej witryny. Uważam, że są wiarygodne. Bardzo proszę o artykuł na temat łuszczycy, ojotokowego zapalenia skóry oraz walki z gronkowcem złocistym Pozdrawiam M
Akset 2014-06-09 08:43
Ja brodawkę z twarzy usunąłem woda utlenioną smarując dwa razy dziennie. Do dziś nie ma po niej śladu.
Teresa 2014-06-09 09:28
Proszę o odpowiedź czy te sposoby pomagają także na duże odstające pieprze
Magdalena 2014-06-09 15:10
Witam, Mam pytanie czy można stosować te wyżej podane zioła, warzywa na brodawki ( zaznaczam że to nie są kurzajki tylko brodawki)? Mam ich pełno na szyi i chciałabym się ich pozbyc.
Rysz_2 2014-06-10 11:25
A teraz coś z czarów ; miałem kilkadziesiąt kurzajek wszędzie , kuzynka też .Dowiedziała się że należy je policzyć dokładnie i zrobić tyle samo supełków na cienkiej nitce z naturalnego włókna ,zakopać ją w uczęszczanym przejściu nikogo nie informując , po kilku dniach znikną z zaskoczenia . Kurzajka (brodawka) na powiece , (uciążliwa bo u lek.okulisty) długo letnia , traktowana wszystkim co możliwe zniknęła po wrzuceniu kamyka do studni .Należy uciekać szybko by nie usłyszeć plusku .
J. Sokołowska 2014-06-14 20:52
Ja przykładam kawałki cebuli w occie do brodawki, po tygodniu - dwóch kurzajka znika. Żadnego bólu i maksimum skuteczności :-)
Michal 2014-06-22 14:01
W latach 50 siatych mialem niezliczona ilosc kurzajek na rekach stopach i calym ciele.Jako dziecko uczestniczylem w tych torturach co Panstwo tutaj opisywaliscie.Kiedys byla dostawa koksu do naszego domu.Woznica ktory przyjechal popaptrzal na moje rece i powiedzial tak; Prosze przyniesc wiadro pelne wody.Nastepnie napoil konia i do mnie mowi szybko rece pod te ociejaca sline z pyska konia.Wytarlem dokladnie a z powietrze samo wysuszylo.Poprosil aby do wieczora nie myc rak.Uczynilem to wedlug jegop wskazowek.Po uplywie tygodnia kurzajki zniknely z calego ciala. Mialem spokoj na wiele lat.
Basia 2014-06-25 08:32
nie wyeliminujesz objawu, nie likwidując przyczyny...w moim przypadku pomógł filtr do wody (odwrócona osmoza). To toksyny i chemia z wody w kranie(najczęściej) nas uczula lub powoduje zmiany skórne.
Basia 2014-06-26 20:09
Uzywalam wyciagu z tui, kupionego w aptece, po paru dniach (okolo) kurzajki zniknely. Do dzisiaj! Polecam :)
Yvonnekrystyna 2014-07-13 12:09
Z cala stanowczoscia polecam balsam Szostakowskiego,ktory towarzyszy mojemu domowi od niemal pol wieku(mam wyksztalcenie med).Leczy wiele schorzen,jakich przeczytaj w info,ktore dla Ciebie zalaczam ponizej.Nie zapominaj o jaknajwiekszej higienie przy nakladaniu/smarowaniu rany, Pozdrawiam i zycze sukcesu-Iwona
masia45 2014-07-15 12:47
Przekonałam się o skuteczności smarowania kurzajek olejkiem z drzewa herbacianego.
Alicja 2014-08-21 18:47
U mnie brodawki pojawiły sie na palcach u rak, zaraz przy paznokciach. Początkowo nie miałam pojęcia, co to jest, wiec to bagatelizowalam. Lecz w momencie, kiedy zaczęło sie ich pojawiać coraz wiecej, rownież na innych palcach, zaczęło mnie to niepokoić i wybrałam sie do dermatologa. Lekarka przepisała mi pewien lek, chyba Verrumal o ile dobrze pamietam. Stosowałem chyba z dwa tygodnie, a problem nie znikał, dodatkowo brodawki strasznie bolały, miejsca dookoła nich były bardzo obrzmiale, nie dało sie ich dotykać, zrobiły sie całkiem białe, a odpadać nie chciały. Próbowałam jeszcze innych leków, których nazw nie pamietam, ale niestety nie pomagały. Wyprobowalam tez jaskolcze ziele, ale efektu rownież nie było. Byłam juz dosłownie załamana, zaczęłam duzo szperac w internecie w poszukiwaniu pomocy. Takim oto sposobem odkryłam w końcu metodę, która mi pomogła: trzeba wziac igle, nagrzac ja do czerwoności (ja trzymałam ta igle obcęgami nad palnikiem do gazu), i dotykać dosłownie na sekundę tych brodawek, tak, zeby wypalić takie małe dziurki, zeby dostać sie do korzeni i je zniszczyć. U mnie ta "kuracja" trwała około 4-5 dni, a niektóre brodawki miałam naprawdę spore. Naprawdę polecam, bo bólu sie praktycznie nie odczuwa, a bardzo skuteczna metoda.
oz 2014-09-03 07:14
To jest godka
kasia 2014-10-19 22:11
Ja miałam egzeme, leczyłam ją około 7 lat temu, można powiedzieć że stosowałam wszystko i nic nie pomagało. Wyleczyłam ją przez przypadek - mąż zapisał nas na saunę raz w tygodniu i zniknęła.
stach 2014-12-26 21:40
sprawdziłem poranną ślinę,nanosić na kurzajkę,jest bardzo toksyczna.
Iza 2015-06-22 15:43
A ja polecam ten poradnik https://www.youtube.com/watch?v=LbVdMfJhcsc sposub jest tani i świetny. Ja usunęłam 4 stare kurzajki tym sposobem polecam .
Justyna 2015-07-14 22:44
A jak stosować tą. Zyworodke i jak długo? Na stopę też można? Dzięki za odpowiedź!
bendii44 2015-07-17 10:54
Dużo rzeczy na kurzajki stosowałem w swoim żywocie i chyba najlepiej spośród wszystkich medykamentów wypada .... Warto sobie poszukać czegoś takiego, nie kosztuje dużo, a jest dokładne i skuteczne. Nie daje kurzajce żadnych szans i samo leczenie nie trwa też miesiącami, wystarczy 14 dni i kurzajka odpada.
lili 2015-07-30 17:51
Ja mogę polecić do przeczytania pewien artykuł, w którym omówiona jest kwestia możliwości zarażenia się kurzajką. Dodatkowo są też informacje o tym, jak rozpoznać kurzajkę na stopie. Sama z niego skorzystałam i jestem zadowolona. Wpadłam na niego przypadkiem i kazało się, że to, co uważałam za niegroźną brodawkę, okazało się kurzajką. Zdecydowałam się na wymrażanie u podologa. Jestem dwa dni po zabiegu i już mam widoczny strupek, więc wszystko przebiega poprawnie.
Richcom 2015-09-20 10:05
Kiedys na Waszych stronach szukalem pomocy, teraz chcialbym dac cos od siebie, moze komus to pomoze. Mi pomoglo po JEDNYM "zabiegu". Mialem kurzajke na wewnetrznej stronie dloni przez .... nie pamietam jak dlugo, 10 lat, moze dluzej, zawsze tam byla. Niby nie boli, nie widac ale sama swiatomosc, ze tam jest mi przeszkadzala. Czego ja juz nie stosowalem, prawie wszystkiego. Stosowalem tzw domowe sposoby jak i masci z apteki, wycinalem ja nozyczkami, nozem czym sie dalo, Reka krwawila a kurzaja dalej, po czasie tam odrastala .... Pare tygodni temu zona kupila ***, ***, taki niebieski, elektroniczny pilnik do stóp z kryształkami diamentu i obrotowa, wirujaca glowica. Akurat wpadl mi w rece i praktycznie odruchowo, jak zawsze, zaczalem sie znecac nam moim przesladowca [kurzajka ;] Pilowanie jej szlo calkiem sprawnie, tak dobrze, ze dosc szybko jej grubosc zaczela sie zmniejszac i zaczalem odczuwac, ze obroty pilnika powoduja nie tylko pilowanie kurzajki ale rowniez ja parza! Przytrzymalem wiec pilnik w jenym miejscu, nad kurzajka na dluzej aby ja dobrze przypalic. Skonczylem kiedy bol od goraca byl juz trudny do wytrzymania. Od pilowania nie czulem bolu. Wpilowalem sie w nia tak gleboko, ze kurzajka zaczela krwawic takimi malymi punkcikami. Przykleilem plaster i ... praktycznie zapomnialem o temacie. Jakiez bylo moje zdumienie kiedy gdzies po tygodniu spostrzeglem, ze kurzajka robi sie sucha, ciemnieje i sie wykrusza pod palcami ! To co zostalo znowu podpilowalem wyzej wspomnianym pilnikiem i dzis, gdzies po 2ch tygodniach praktycznie nie mam po niej sladu ! Wydaje mi sie, ze tutaj zadzialalo to na zasadzie zblizonej do wypalania kurzajek, i temperatura jaka wytworzyla sie przy pilowaniu po prostu wypalila i zabila kurzajke. Dziele sie tym i mam nadzieje, ze moje doswiadczenie komus pomoze w walce z ta zmora. Powodzenia !
xxz 2015-09-21 11:38
Koleżanki mówiły, że wymrażanie jest bolesne i nie zawsze daje efekt. W końcu moja siostra wyczytała gdzieś na necie, że *** pomaga. Wypróbowałam i już po jednym użyciu kurzajki zniknęły. Przyznam, że nie wierzyłam, że mi pomoże ale się udało!
xxz 2015-09-21 11:38
Oprócz tego, że nieestetycznie wyglądają, często też bywają bolesne. Przekonałam się o tym, gdy miałam kilka na stopie. Nie mogłam chodzić bez odczuwania bólu. Straszne doświadczenie. Na szczęście trafiłam na stronę *** i wyleczyłam je na dobre.
ala 2015-11-04 14:17
Hej! Znalazlam fajny artykul o jaskolczym zielu na kurzajki (***) Ktos stosowal??? Sama nie wiem, czy wierzyć w to, ale wydaje się, ze piszą prawdę.
Danuta 2015-11-25 00:13
obrac z cebuli suchą łuskę i nastepnie w kształcie łuski zdjąć fragment cebuli. We wgłębieniu nadrapać błonkę żeby puściło sok i tą "łódeczkę" przyłożyc na odcisk.Założyć skarpetkę i trzymac całą noc.I znow powtarzć opatrunek az do skutku.Ja tak leczyłam przez tydzien i ... nic , a kiedy zaniechałam okładów nagle okazało sie , ze po odcisku ani śladu. Moja mama wyleczyła sobie kilka duzych odciskow,Pamietaj tylko nie zniechecaj się , nie dłubaj w tym odcisku .To w koncu zadziała.
Helena 2016-04-30 19:12
mialam zamrozone brodawki po roku odrosly a zabieg nie byl przyjemny
Marta 2016-05-09 19:33
Skorzystałam z rady z czosnkiem. Kurzajka była maleńka, ale teraz mam bardzo poparzony od czosnku palec, więc z czosnkiem radzę uważać.
lucas 2016-08-22 13:45
Profesjonalnym aplikatorem jest ******. Do innych jakoś nie mam zaufania. Ten wypróbowałam już nieraz i zawsze pomagało. Co do działania i nakładania na kurzajkę to ładnie to jest opisane na **********. Aplikacja prosta, ale paru zasad trzeba przestrzegać. Po wszystkim dobrze jest jeszcze kurzajkę zabezpieczyć plastrem dla pewności.
Alicja 2016-09-30 10:57
Najlepszym sposobem na kurzajki jest wizyta u podologa, ja osobiście polecam (...) w Warszawie. Szybko i bezboleśnie usunęli mi kurzajkę, do tej pory nie wystąpiły żadne nawroty.
Amelia 2016-11-05 21:23
Ja wyleczyłam kurzajki domowym sposobem a dokładnie jest takie ziele glistnik jaskółcze ziele bardzo dobre na kurzajki. Możecie spróbować także innych domowych sposobów na kurzajki(...)
Słomka 2016-11-19 16:12
A co zrobić z brodawką, nie kurzajką na powiece oka domowym sposobem, bo na zabieg laserowy jestem już umówiona na styczeń. Dziękuję za rady
Joanna93asia 2016-12-30 14:24
Jak wyleczyłam po 2 latach kurzajkę!!!!!

Miałam na małym palcu u stopy uporczywą kurzajkę. U jednego podologa kilkukrotnie ją wymrażałam - niestety odrosła, następne u tego samego lekarza ponownie powtórzyłam wymrażanie ciekłym azotem. Niestety nadal odrosła i pozostała taka sama. Potem kupiłam sama preparat do wymrażania i staram się ją usunąc, ale dalej sytuacja się powtarzała. Po jakimś czasie poszłam do innego podologa na wymrażanie ciekłym srebrem. Polegało to, że co tydzień chodziłam na wizyty za każdym razem miałam usuwany martwy naskórek z kurzajki a potem smarowano miejsce ciekłym srebrem. Po 7 wizycie w końcu kurzajka zostałą wydłubana w całości. Po miesiącu odrosła i wokół wysypało kilkanaście mniejszych czarnych kropeczek.

MÓJ PRZEPIS:

Kupiłam w aptece płyn (...). (taki lakier do smarowania brodawek)

Codziennie rano i wieczorem smarowałam kurzajkę. Wieczorem zanim posmarowałam pół godziny przed aplikacją moczyłam stopę w wodzie w mydłem i zdrapywałam białą błonkę potem smarowałam (...), a rano już tylko smarowałam kolejną warstwę. I tak dzień w dzień aż pozbyłam się małych kropek wokół i ogromnego korzenia. Zostało mi spore wgłębienie ale skóra narosła i nie widać już miejsca po bitwie.

Po 2 latach męczarni i wydaniu około 300 zł kupiłam środek za 15 zł i połączyłam go z moczeniem nóg.
Matylda 2017-01-18 09:55
Ja bardzo polecam przychodnie leczenia stop (....). Nie miałam juz siły na preparaty ktore ciagle nie pomagały , bolesci i strach zwiazany z tym ze moge zarazic domowników. Na pierwszej wizycie przeprowadzono mi zabieg, zakupiłam do domu odpowiednie preparaty i po ok 1,5miesiaca, brodawka zaczeła odpadac az całkowicie odpadła jako suchy kawałek skóry. Metoda jest bezbolesna wiec nie miałam sie czym martwic. Jestem bardzo zadowolona i kazdemu moge polecic- (...)
Weronika 2017-03-01 19:31
Ostatni miałam je na całych rękach co mnie oszpecalo. Pojechałam w wakacje nad morze, była zimna woda ale plywalismy.gdy wróciłam zostałam niespodziankę na ręce ani jeden kurzajki. Od teraz na ręce nie mam żadnej. Chodzę na basen i miałam na nogach ale gdy wychodziłam na balkon bez skarpet znowu znikły , rozwinie przyklasalam kostki lodu
Olka 2017-03-02 20:33
Boli ale skuteczne. Ja rozgrzewalam nóż imprzykaladakm na stopę, kurzajki na drugi dzień umierąły
Gosc 2017-09-14 18:44
Ja również zmagałam się z kurzajka na pięcie. Kurzajka była głęboka.Smarowałam brodacidem, ale głównie po to aby dokopać się do korzeni przez warstwę skory, sporo się nacierpiałam bo szczypało bardzo. W trakcie walki obok doszły kolejne dwie i załamka, co robić? Wyczytałam że trzeba robić okłady z własnego moczu oraz zażywać cynk i selen. I po 3 kurzajkach ani śladu. Okłady robiłam przez 3 tygodnie, najlepiej kilka razy dziennie przez przynajmniej 0.5h. Spróbujcie, mnie wyleczyło !!!
Roma 2017-12-02 23:15
Infekcja wirusem brodawczaka ludzkiego, zwanego inaczej wirusem HPV, powstaje w wyniku obniżenia odporności całego organizmu. Jeżeli zauważyłeś kurzajki na stopie u dziecka koniecznie przeczytaj artykuł (...)
Tomek 2019-12-17 13:51
Witam mialem kurzajki,cala reke na kostkach kolo paznokci ... najszybciej dziala kwas do rur HG za pomoca wykalaczki po kropelce potrzymac godzine i po krzyku,chwile zapiecze ale dziala jak ta lala nie tylko u mnie

Pozdrawiam

Majka 2020-06-23 19:45
Ja miałam kurzajki na stopach, najskuteczniejszą metodą leczenia okazała się krioterapia czyli wymrażanie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Fibromialgia: nowe zwycięstwo medycyny naturalnej

Badanie opublikowane w czasopiśmie Mayo Clinic Proceedings potwierdza wyższość pięciu alternatywnych sposobów leczenia fibromialgii nad metodami... czytaj więcej

Nowotwór mózgu. Dramat chorych na rdzeniaka

Rdzeniak to najczęściej występujący nowotwór mózgu u dzieci. To straszna i tak smutna choroba, że trudno o niej mówić…... czytaj więcej

W jakich temperaturach przyrządzać potrawy?

Zanim rozpocznie się czas grillowania, warto zapoznać się z tym artykułem Erica Müllera. Zdrowia życzę Jean-Marc Dupuis --- W... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.