×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Chirurg zostawia szczypce w brzuchu

Opublikowano dnia: 2015-04-14

Oto nowa moda:

Pacjentka skarży się na silne bóle po operacji. Przez kolejne tygodnie lub miesiące faszerują ją lekami przeciwbólowymi, powtarzają, że to normalne, że to przejdzie, a nawet że to się dzieje w Pani głowie.

Wreszcie, po wielu prośbach pacjentki, robią jej prześwietlenie. Okazuje się, że w jej brzuchu znajduje się zapomniane 15-centymetrowe narzędzie chirurgiczne!1.

To właśnie przydarzyło się pewnej młodej mamie, która rodziła poprzez cesarskie cięcie w szpitalu Charles Nicolle w Rouen (Francja). 20 grudnia 2013 r. ostatecznie usunięto jej szczypce, o których chirurg zapomniał, a które powodowały u pacjentki okropne bóle.

Kiedy minął szok, młoda mama oczekiwała, że lekarz odwiedzi ją, uśmiechnie się życzliwie i powie kilka słów, tak po ludzku.

W ten sposób można by było przywrócić zaufanie, uznać błąd i przekazać kilka zwykłych wyjaśnień, na przykład Wie Pani, naprawdę mi przykro. Tamtego dnia prowadziłem cztery operacje, byłem wyczerpany.

Ale nie. Ordynator oddziału zadowolił się krótkim komunikatem: W ciągu 20 lat nigdy nic takiego się nie wydarzyło. Nie istnieje żadne ryzyko2.

„No tak, tak się zdarza!”

Koszmar innej pacjentki, Cécile, rozpoczął się w listopadzie 2012 roku, gdy przechodziła operację żołądka w szpitalu Saint-Louis w Paryżu.

Młoda kobieta niedługo po operacji zaczęła odczuwać przeraźliwe bóle. Miesiąc później byłam zgięta w pół, bolało zwłaszcza po prawej stronie, mówi Cécile. Byłam spuchnięta, miałam torbiel tuż nad kością łonową. Wróciłam do szpitala, ale wizyta trwała pięć minut, nawet bez badania palpacyjnego. Usłyszałam, że wszystko jest w normie – opowiada w wywiadzie dla Le Parisien3.

Aby zmniejszyć cierpienie, młoda kobieta stale brała silne środki przeciwbólowe. Pomagały mi oddychać i chodzić – opisuje. W przeciągu pięciu miesięcy, powracała do szpitala około dziesięciu razy i za każdym razem słyszała tę samą odpowiedź.

W kwietniu 2013 r. jej lekarz rodzinny zlecił w końcu badanie USG. I tu zaczęła się najbardziej niewiarygodna historia. Badanie wykazało ciało obce, ale nikogo to nie niepokoiło. Zapisano jej tylko skierowanie na prześwietlenie RTG w innym szpitalu. Po wielu dniach oczekiwania badanie doszło do skutku i potwierdziło obecność metalowego przedmiotu. Jednak Cécile odesłano do domu, ze zdjęciami RTG pod pachą, bez słowa komentarza.

Ogromne 15-centymentowe szczypce były doskonale widoczne na zdjęciu RTG (patrz zdjęcie poniżej). Tak widoczne, że Cécile, która nie ma wykształcenia medycznego, zorientowała się od razu, co to jest, gdy, jadąc autobusem do szpitala, otworzyła kopertę ze zdjęciem!

Po naciskach pacjentki, szpital w końcu zgodził się ją zoperować, ale odmówił znieczulenia ogólnego. Cécile nie została właściwie uśpiona. Operacja była torturą. Po zabiegu młoda kobieta oczekiwała przeprosin od chirurga. W zamian za to, pani chirurg spojrzała na nią z lekkim uśmiechem, mówiąc: No tak, tak się zdarza!

Ostrze ze stali nierdzewnej przebija brzuch

Podobnej bezczelności, nieprzyznawania się do błędu i braku empatii w stosunku do pacjenta doświadczyła młoda 31-letnia mieszkanka Lyonu, którą operował dr Bernard Dessapt. Jej historia została szczegółowo opisana w prasie4.

Pod koniec sierpnia 2010 roku, młoda kobieta, nazwijmy ją Anaïs, była operowana w klinice Natecia w Lyonie. Przez wiele miesięcy po operacji, utrzymywały się bóle i twardy brzuch, a rana się nie goiła. Anaïs niepokoiła  się i prosi o radę doktora Dessapt. Ten wielokrotnie jej powtarza, że to była ciężka operacja, a krwiaki i bóle są jej normalnym następstwem.

Przełom sprawy ma miejsce 6 miesięcy później, w piątek 11 lutego 2011 roku. Złapał mnie silny napad kaszlu. Miałam wrażenie, jakby ktoś rozdzierał mi brzuch – opowiada w radiu "Europe 1". W piątek wieczorem spojrzałam na swój pępek i zobaczyłam... wystającą ostrą końcówkę ze stali.

Anaïs była przerażona widokiem ponad 5-milimetrowego metalowego przedmiotu w swoim brzuchu i szybko zadzwoniła do kliniki. Obiecano skontaktować ją z dr Dessaptem. Jednak chirurg nie oddzwaniał.

Następnego dnia w sobotę Anaïs musiała pójść do pracy. Pracowała jako sekretarka. Miała nadzieję, że ból nie będzie jej mocno przeszkadzać. Bezskutecznie usiłowała nie myśleć o tej metalowej końcówce.

Jednak cierpiała i wraz z mężem podejęła decyzję o udaniu się do prywatnego szpitala. Na miejscu małżeństwo trafiło na pielęgniarza, który zgodził się obejrzeć brzuch Anaïs. Od razu stwierdził, że w brzuchu znajduje się jakieś narzędzie. Potwierdziło to zdjęcie RTG.

Ponownie skontaktowano się z Bernardem Dessapt, jednak lekarz nie pracował w tamen weekend i odmówił przyjechania do pacjentki!

„Obawia się nawet zasnąć”

Anaïs poprosiła o operację w innym szpitalu, jednak lekarze odmówili! Nikt nie chciał podjąć ryzyka naprawiania błędu innego lekarza.

W przypadku ewentualnych komplikacji trudno byłoby ustalić, kto jest za to odpowiedzialny. Młoda kobieta musiała więc czekać na dra Dessapta, aż ten zechce się nią zająć. Następnego dnia (w niedzielę) o godzinie 17 wciąż nie miała żadnych wiadomości od chirurga…

W poniedziałek, w porozumieniu ze swoim adwokatem, mecenasem Sannier, postanowiła powiadomić media. Z lekarzem skontaktowała się prasa. Odpowiadając dziennikowi Le Progrès, zapewniał on, że nie ma żadnej pilnej potrzeby operacji. Mecenas Sannier naciskał. Pod wpływem nacisku i groźby, lekarz obiecał przeprowadzić operację między godziną 12 a 14. W praktyce pozwolił Anaïs cierpieć jeszcze przez całe popołudnie, zoperował ją dopiero o 17.

Zamiast przeprosin Anaïs usłyszała od Bernarda Dessapta, że ten zrobi jej prezent walentynkowy, ponieważ nie wystawi jej faktury za tę nową operację.

Chirurg zostawia swoje inicjały na wątrobie pacjentki

We wtorek 24 grudnia 2013 r. chirurg ze szpitala publicznego w Birmingham, w centrum Anglii, został zawieszony w obowiązkach za wygrawerowanie swoich inicjałów na przeszczepionej wątrobie u chorego.

Według doniesień Daily Telegraph, podczas kontrolnego badania pacjenta, inny chirurg zauważył litery „SB” na wątrobie pacjenta, napisane przez Simona Bramhall, chirurga dokonującego przeszczepu. Jak precyzuje Daily Mail, posłużył się argonem, gazem często stosowanym w chirurgii. Być może setki innych pacjentów operowanych przez tego chirurga w ciągu ostatnich 10 lat mają takie inicjały na przeszczepionej wątrobie, dodaje The Telegraph5.

Morał z tych historii

Przeprowadzone około 15 lat temu badanie brytyjskie wykazało, że jeśli lekarze dowiadują się o poważnej chorobie u siebie, konsultują diagnozę średnio z siedmioma różnymi lekarzami, zanim w nią uwierzą i zdecydują się na leczenie6.

Gdyby zwykli pacjenci ośmielili się żądać tego samego, oskarżono by ich, że chcą zrujnować państwowy system zdrowotny.

Pozostaje tylko jedno rozwiązanie, aby z największą starannością wybierać osoby, którym pozwolisz kiedykolwiek otworzyć swój brzuch. Jeśli lekarz wydaje się zbyt zdystansowany, spieszy się, jest arogancki lub nie chce Cię wysłuchać ani odpowiedzieć na pytania, które masz prawo zadać, szybko bierz nogi za pas.

Przede wszystkim: zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

******************************************

Źródła:

1) Rouen : un chirurgien oublie une pince dans le ventre d'une jeune maman; http://www.leparisien.fr/laparisienne/societe/video-rouen-un-chirurgien-oublie-une-pince-
dans-le-ventre-d-une-jeune-maman-20-12-2013-3427321.php

2) Video na kanale France 3 z 20 grudnia 2013.

3) Une pince de 15 cm oubliée dans son ventre; http://www.leparisien.fr/espace-
premium/actu/une-pince-de-15-cm-oubliee-dans-son-ventre-07-12-2013-3384979.php

4) Paris Match : http://www.parismatch.com/Actu/Sante/Le-chirurgien-oublie-une-pince-dans-son-ventre-147830

5) Surgeon suspended over claims he branded a patient's liver; http://www.telegraph.co.uk/news/nhs/10536883/
Surgeon-suspended-over-claims-he-branded-a-patients-liver.html

6) Néo Santé ; numer 29, strona 31, grudzień 2013

Komentarze

Marzena Sowińska 2015-04-14 13:56
Witam. Tak, wiele jest dziwnych przypadków, ale należy pamiętać, że ludzie się czasami mylą. Ja nie bronię lekarzy, ale my też czasami się mylimy. Bywa tak, że nie każdy chirurg powinien być chirurgiem tak jak w innych zawodach, to problem, który powinniśmy omijać tak jak napisał autor. Wiem jedno, że większość ludzi lekarzy traktuje jak Bogów na Ziemi, ludzie boją się mówić co myślą , a to błąd. Pozdrawiam.
DAN BAN 2015-12-31 11:48
A CO TU SIĘ DZIWIĆ LEKARZ PRAWIE ZAWSZE NA PRZEPISUJE DZIESIĄTKI LEKÓW OPRÓŻNI KIESZEŃ PACJENTOWI A JAK NIE POMORZE TA GÓRA LEKÓW PRZEPISUJE KOLEJNA NIE MAJA W SWOIM PROFESJONALIZMIE WYKONYWANIA BADAN CO JEST PODSTAWA DO PRZEPISANIA JAKIEJŚ MEDYCZNEJ TRUCIZNY ZA KTÓRA PŁACIMY WŁASNYM ZDROWIEM MIMO ZE TRACIMY ZDROWIE W PRACY PATOLA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Czy Francuska Federacja Diabetyków oszukuje?

Jérémy Anso, dziennikarz specjalizujący się w tematyce naukowej, opublikował 5 czerwca 2014 r. na swoim blogu „Dur... czytaj więcej

Zbyt często zapominane korzyści płynące z medycyny

Jakiś czas temu byłem na cmentarzu z moim wujem lekarzem. Mieliśmy odwiedzić grób przyjaciela zmarłego siedem lat temu. Przyjaciel... czytaj więcej

9 oznak niedoboru jodu

Instytucje zdrowia publicznego tak długo grzmiały o zagrożeniach wynikających ze spożycia soli, że powróciła choroba, którą uznawano... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.