×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Cholesterol – lekarstwa, które podtrzymują chorobę

Opublikowano dnia: 2013-04-15

System medyczno-farmaceutyczny chce wmówić społeczeństwu, że cholesterol jest główną przyczyną zawałów oraz incydentów naczyniowo-mózgowych (udarów mózgu). To nieprawda!

Po co więc takie opowieści? Z prostej przyczyny – aby sprzedać więcej statyn, czyli lekarstw przeciw cholesterolowi.

******************************************

Pilne ostrzeżenie dla przyjmujących
leki przeciwcholesterolowe:

Obejrzyj tę prezentację, zanim sięgniesz po kolejną dawkę statyn!

To informacje, które mogą zmienić życie Twoje życie:

 • Jeśli jesteś choć w najmniejszym stopniu zaniepokojony swoim sercem...
 • Jeśli przyjmujesz statyny, aby obniżyć poziom cholesterolu…
 • Albo jeśli przyjmuje je ktoś, kogo kochasz...

Medycyna konwencjonalna ma swoje brudne tajemnice. Dowiesz się o nich w tym nagraniu...

I poznaj...  niesamowite odkrycia z medyczny medycyny naturalnej, klikając tutaj

******************************************

We Francji jedna osoba na trzy powyżej 45 roku życia (czyli osiem milionów ludzi!), zażywa statyny. Kosztuje to francuski system ubezpieczeń społecznych fortunę (milliard euro rocznie). A sprzedaż statyn od 10 lat ciągle rośnie.

W Polsce podwyższony poziom cholesterolu ma 18 milionów dorosłych Polaków1.

Jednak to, czego sprytne firmy farmaceutyczne, nam nie mówią, to fakt, iż cholesterol wcale nie jest taką trucizną. Osoby zażywające statyny narażają swoje życie na niebezpieczeństwo, ponieważ lekom tym towarzyszy długa lista skutków ubocznych –  takich jak upośledzenie  funkcjonowania układu krwionośnego, zagrożenie utratą pamięci oraz zmiany w wątrobie.

Tymczasem badania opublikowane w „American Heart Journal” (w styczniu 2009 r.), podczas których przebadano 137 000 pacjentów przyjętych do szpitali w Stanach Zjednoczonych z zawałem serca, pokazały, iż blisko 75% z nich miało „normalny” poziom cholesterolu.

Konspiracja podtrzymująca Twoją chorobę

Dlaczego ani lekarze, ani szpitale, ani firmy farmaceutyczne nie chcą powiedzieć prawdy na temat statyn?

Dlaczego nie chcą, abyś Ty, Szanowny Czytelniku, wiedział, że lek, który powoduje obniżenie poziomu cholesterolu, ma tak wiele skutków ubocznych, i że nie chroni wcale przed chorobami serca?

Otóż jest kilka powodów.

Z jednej strony, tysiące ważnych kardiologów i jeszcze ważniejszych profesorów medycyny musiałyby publicznie przyznać się po trzydziestu latach do błędu, a to, wierzcie mi, nie jest łatwe… Obecnie każda osoba krytykująca obowiązującą powszechnie teorię na temat statyn jest z miejsca uznawana za heretyka niespełna rozumu. Niedawno wydana we Francji niezwykła książka kardiologa Michela de Lorgerila na temat naturalnych sposobów zapobiegania zawałom serca, została calkowicie pominięta przez prasę.

Zrobiono to tylko i wyłącznie dlatego, że głosiła ona teorie zbyt  przeszkadzające światu medycyny.

Michel de Lorgeril jest badaczem CNRS (Centre national da la recherche scientifique) i napisał setki artykułów do największych magazynów naukowych. Jego książka zawiera wszystkie informacje najistotniejsze dla nowego kierunku badań, jak również niezliczoną ilość porad zdrowotnych dla osób, które martwią się o swoje serce i tętnice.

Biorąc pod uwagę, przydatność tych informacji dla milionów chorych, milczenie mediów jest niewytłumaczalne.

Z drugiej strony, medycyna stała się, niestety, wielką machiną do zarabiania pieniędzy. A więc, jeżeli nie brałbyś lekarstw...  samodzielnie leczyłbyś choroby lub skutecznie im zapobiegał... żadna z tych firm nie zarobiłaby ani złotówki.

Suplementy, o których nikt Ci nie powie

Pośród niepożądanych skutków ubocznych statyn jednym z najbardziej zgubnych jest to, że Twój organizm jest w znaczący sposób pozbawiany ze swoich zapasów koenzymu Q10 (CoQ10).

Najwięcej CoQ10 znajduje się w mitochondriach, które z kolei są mikroskopijnymi centrami energetycznymi wytwarzającymi energię w Twoich komórkach.  Szczególnie dużo mitochondriów występuje w komórkach mięśnia sercowego.

A czemu to takie ważne? Ponieważ najważniejszym mięśniem w Twoim organizmie, którego potrzebujesz, jest oczywiście Twoje serce.

CoQ10 jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek mięśniowych Twojego serca.

Udawanie troski o Twoje serce, a jednocześnie zmniejszanie Twojego zapasu CoQ10 można porównać do sytuacji, w której fałszywy mechanik samochodowy, obiecując najlepsze osiągi, psuje Ci silnik w aucie lub wylewa za Twoimi plecami paliwo ze zbiornika!

Jeśli zażywasz leki obniżające Twój poziom CoQ10, a dzieje się tak w przypadku większości leków przeciw cholesterolowi, to koniecznie musisz uzupełniać dietę o suplementy zawierające ten koenzym.

To niedopuszczalne, że tak mało lekarzy informuje o tym swoich pacjentów!

Cholesterol jest dobry dla zdrowia

Cholesterol jest bardzo często oczerniany przez naukowców i lekarzy. W rzeczywistości niski poziom cholesterolu wiąże się z problemami zdrowotnymi, zwłaszcza z wylewem krwi do mózgu (udarem).

Niski poziom cholesterolu zwiększa także ryzyko zachorowania na raka.

Związek pomiędzy zagrożeniem nowotworowym i cholesterolem został potwierdzony przez badania naukowe, i jest on na tyle znaczący, iż radość z niskiego poziomu cholesterolu należy uznać za absurd i niebezpieczeństwo oraz zaprzestać diety złożonej z niskotłuszczowych dań oraz leków.

Niektórzy naukowcy próbowali dowodzić, że związek pomiędzy niskim cholesterolem a podwyższoną śmiertelnością jest skutkiem „odwróconej przyczynowości”, inaczej mówiąc to ciężkie choroby, takie jak rak, miałyby powodować niski poziom cholesterolu, a nie odwrotnie (hipoteza Iribarrena).

Teza te została jednak odrzucona po wielu badaniach, które prowadzono przez długie lata (19 i 20 lat) na osobach o niskim poziomie cholesterolu2.

Potrzebujesz cholesterolu, by mieć właściwy poziom witaminy D

Być może bardziej prawdopodobnym wytłumaczeniem związku pomiedzy cholesterolem a rakiem jest fakt, iż rzeczony cholesterol zawiera witaminę D; jest ona w zasadzie cholesterolem, który pod wpływem promieni słonecznych ulega przemianom chemicznym.

Jest to z kolei ważne, ponieważ witamina D odgrywa kluczową rolę w dojrzewaniu i różnicowaniu się komórek. Chroniczny niedobór tego elementu w organizmie może przyczynić się do rozpadu lub degeneracji komórek, co w efekcie powoduje guzy nowotworowe.

Innym wskaźnikiem potwierdzającym, iż brak cholesterolu może wywoływać nowotwór, jest czteroletnie badanie, które wykazało, że mieszanka dwóch leków przeciwcholesterolowych, czyli Simvastatinum i Ezetimibum, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem nowotworowym. Po trzech próbach, podczas których stosowano wyżej wymienioną mieszankę, ryzyko śmierci na skutek nowotworu wzrosło o 45%.

Ale wynik ten został odrzucony przez naukowców, którzy, o dziwo, uznali go za „przypadkowy”.

Warto zwrócić uwagę na raport na temat cholesterolu,który został niedawno opublikowany w języku polskim w naszym nowym cyklu Dossier Naturalnych Terapii. Wedle mojej wiedzy jest to najlepsze opracowanie tego tematu, dodatkowo napisane w sposób przystępny i zrozumiały.

Możesz otrzymać ten naprawdę obszerny i wyczerpujący raport na temat cholesterolu w prezencie, jeśli zaprenumerujesz raporty Dossier Naturalnych Terapii.

Więcej o Dossier Naturalnych Terapii

Życzę zdrowia!
Jean-Marc Dupuis

Źródła:

 

1. Ogólnopolskie Badanie Rozpowszechnienia Czynników Ryzyka Chorób Układu Krążenia NATPOL 2011

2. Alawi A, et al., Statins, Low-Density Lipoprotein Cholesterol, and Risk of Cancer, „Journal of the American College of Cardiologists” 2008;52(14):1141-7.

- Yang X, et al., Independent associations between low-density lipoprotein cholesterol and cancer among patients with type 2 diabetes mellitus, „Canadian Medical Association Journal” 2008;179(5):427-437.

- Schatzkin A, et al., Serum cholesterol and cancer in the NHANES I epidemiologic followup study, „National Health and Nutrition Examination Survey”, Lancet 1987;2:298-301.

- Rossebo AB, et al., Intensive lipid lowering with simvastatin and ezetimibe in aortic stenosis, „N Engl J Med.”, 2008;359(13):1343-56

- Peto R, et al., Analyses of cancer data from three ezetimibe trials, „N Engl J Med.”, 2008;359(13):1357-66.

Komentarze

Pola 2013-04-16 11:50
Jak widać już się trochę wyjaśniło dlaczego artykuły stały się niepełne i zadawkowe, za pełna wiedzę jak zwykle trzeba zapłacić...
Marzena Sowińska 2013-04-22 13:26
Witam. Wysoki cholesterol ?, ustalili jakąś normę, która jest śmieszna względem wieku. Jeżeli będę starsza to normalne,że cholesterol będzie wyższy, wszak należy do systemu immunologicznego, jest nam potrzebny, ponieważ nas chroni. Szkodliwy jest jeżeli L-karnityna przerabia go w złogi, czyli jej nadmiar, bo organizm nie może wydalić niepotrzebnego cholesterolu. Co do Q10, to LDL przerabia w energię i nie pozwala mu się zjełczeć, czyli chroni nasze naczynia przed złogami. Miałam cholesterolu 115 jednostek i to był mój problem, bo mi groził zawał serca, zmieniłam dietę i ostatnio miałam 180 jednostek. Lekarz popatrzył na badania i stwierdził, że trzeba zbić ten cholesterol. Na szczęście mam większą wiedzę od niego, więc poprosiłam o skierowania na kompleksowe badania, bo skoro uważa, że mam za wysoki, to znaczy, że mam jakąś jednostkę chorobową. Stwierdził, że na razie nie potrzeba, zobaczymy jaki będzie w następnych badaniach. Jeszcze nie słyszałam, żeby jakiś chory stwierdził, że lekarz zalecił mu normalną dietę, ale tabletki tak i następny proszę.
Jerzy Czochroski 2013-04-24 13:05
Witam. Na poziom cholesterolu na wpływ rodzaj stosowanego tłuszczu.,Od ponad roku używam dobrych tłuszcz i dzięki temu, zmniejszyłem poziom cholesterolu oraz wyleczyłem nadciśnienie. Jest już dostępny na naszym rynku ojej rzepakowo-lniany . Nie ma go w sprzedaży detalicznej tylko przez internet. Jest to obecnie, wg mojej wiedzy, jedyny ojej w którym jest 93% nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 w najbardziej optymalnym stosunku tych olejów prawie 1:1. Jest to olej o smaku masła. Jest on tłoczony na zimno a dzięki właściwościom oleju rzepakowemu, olej lniany nie psuje się i taka butelka może stać nawet rok, tylko musi być chroniona przed światłem. Ja go używam od ponad roku i nie wyobrażam sobie stosowania w mojej kuchni innych olejów kupionych w sklepach. Oleje w sklepach wszystkie są tłoczone na gorąco, ponieważ tylko tą metodą można uzyskać produkt o długim czasie przydatności do spożycia i odpornym na światło. Taka technologia uszkadza cząstki tłuszczu, a taki tłuszcz działa destrukcyjnie na nasz organizm i przyspiesza powstanie chorób krążenia, cukrzycy, raka. Tłuszcze są bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Ich jakość ma duży wpływ na nasze zdrowie.
Ewelina Supernak 2013-08-19 20:06
Bardzo ciekawy i interesujący artykuł
ewa konieczna 2014-01-14 10:13
no tak -- krytykuja wyciaganie kasy na leki -- ale sami wyciagaja ją na artykuły -- - tez dziwnego pochodzenia -- jednym slowem z kazdej stony ograbic chorego czlowieka !!!!!!
bezradna 2014-06-15 09:05
Od momentu kiedy po raz pierwszy zbadałam poziom cholesterolu, był on wysoki. Zawsze ponad 200. W tej chwili mam 380 /60 lat/. Próbowałam zwalczać go używając najprzeróżniejszych lekarstw. Zawsze po 2 tygodniowym ich zażywaniu wylądowałam w szpitalu zakaźnym. Wyniki wskazywały na uszkodzenie wątroby. Stawiano różne diagnozy. Dokładnej diagnozy tak na prawdę nie postawiono. Zapisano mi leki, po których miało nie być żadnych sensacji. Niestety znów po kilkudniowym zażywaniu znalazłam się w szpitalu. Lekarze ni chcieli uwierzyć ,że to właśnie statyny są przyczyną mojego powrotu do szpitala. W końcu zaprzestałam walczyć z cholesterolem. Czuję się dobrze. Tylko teoria o wysokim cholesterolu nie daje mi spokoju. A może właśnie ona jest nie prawdziwa?
CiotkaGośka 2014-06-21 10:19
NNKT organizm potrzebuje tak znikomych ilości, że spożywanie olejów mija się z celem. Można zjeść sushi, można łyknąć tran, można dodać czasami do posiłku zmielone siemię lniane, ale człowiek żywiący się prawidłowo: jajami, masłem, tłustym mięsem i warzywami, litrową butlę oleju zużywałby przez 2 lata. Wyrzucanie pieniędzy, po prostu firmy farmaceutyczne z "suplementów diety" przerzucają się na promowanie "cudownych olejów" itp. "naturalnych cudowności".
komodo 2014-07-23 10:14
Ciekawy artykuł, wiedziałem, ze cholesterol jest przez lekarzy zbyt mocno oczerniany ale nie wiedziałem, że stosowanie lekarstw mających obniżać jego poziom niosą tyle skutków ubocznych. A czy Cynarex można czymś innym tańszym zastąpić ?. Co prawda zażywam go głównie z powodu zawyżonego poziomu trójglicerydów 240-300 mg/dl a przed stosowaniem cynarexu i piciu codziennie świeżego wyciśniętego soku z grapefruita było nawet 512 mg/dl.
Gabriela 2014-07-23 17:15
Witam.Wszyscy pisza o szkodliwosci niskiego cholesterolu, a co z wysokim i odkladajacymi sie w tetnicach blaszkami miazdzycowymi?Cale wieki uwazam na diete, nie mam nadwagi a cholestero jest wysoki i niestety mam miazdzyce.Czy znow trzeba zaplacic zeby sie cos madrego na ten temat dowiedziec?
Adamowio 2014-07-24 01:24
Pozdrawiam P.Jerzy:-))Prosze o linka gdzie moge kupic ten olej rzepakowo-lniany,bo jest tyle podrobek,ze warto zasiegnac rady.Moge prosic odpowiedz na maila:trawojad@poczta.fm Dzieki i pozdrawiam.Adam
Małgosia 2014-07-24 19:12
Witaj, prosze o kontakt - moge pomoc - Malgorzata.panasewicz@gmail.com
Urszula Ustyniuk 2014-09-26 23:31
@ Gabriela,polecam książke pt. Cholesterol -naukowe kłamstwo" dr nauk medyczn. Uffe Ravnskov. Niniejsza lektura pozwoli CI zrozumieć, jak traktować cholesterol i jak "działac" tj obchodzić sie z dieta,by normalnie i bez strachu przygotowywać swoje posiłki z tłuszczem.Od kiedy przeczytałam ww książke miałam odwage mowić nie,dziekuje, swojemu medykowi pierwszego kontaktu,kiedy ten sięgał po bloczek z receptami by zapisać mi statyny. Oczywiscie z tłuszczami nie przesadzam i ciagle kontroluje gospodarke lipidowa (min. co 3 mies.),ale statyn nie biore,bo to trucizna.
ewa 2016-02-13 19:16
Im mniej tabletek wchłaniacie w siebie, tym lepiej. To, że pojawiaja się choroby, to najzwyklejsze błedy zywieniowe. Po to bóg daje człowiekowi organy żeby funkcjonowały całe zycie! Tabletka, to podtrzymanie. Nigdy nie leczy, bo jest w niej 90% śmieci, któe szkodzą. Leki nasercowe rozwalaja wątrobę, leki przeciwbólowe serce, hormony cały układ odpornościowy, antybiotyki - wszystko. To, co potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania zawarte jest w normalnym, czystym jedzeniu. Wszystko!!! Picie herbatek ziołowych , cudownych specyfików pomaga, ale po oczyszczeniu organizmu. Nie ma jednej , zdrowej diety. Każdy człowiek jest inny :-). Pozdrawiam

http:(...)

Moja 2016-09-01 08:04
Białko sojowe obniże cholesterol LDL -> p. publikacje Information Center and the Nutrional Education Program, Narional Institute of Health and Nutrition, Tokyo, Japonia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Cukrzyca typu 2 wyleczona w cztery miesiące

Nowy rewolucyjny eksperyment zrealizowany w Kanadzie udowodnił, że cukrzyca typu 2 może zostać wyleczona w cztery miesiące! Badacze szacują, że... czytaj więcej

Coraz droższe warzywa

Bardzo dobrze pamiętam, że jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku ziemniaki (wracam do mojego ulubionego tematu!) kosztowały we Francji zaledwie... czytaj więcej

Choroby serca: idź na spacer i wyrzuć leki

Mam ważną wiadomość dla osób, które mają chore serce lub tętnice: British Medical Journal podał, że naukowcy z London School... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.