×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Co dzieje się w Twoim ciele przez 60 minut po wypiciu coli?

Opublikowano dnia: 2013-03-12

Słońce, upał, pragnienie... Bierzesz do ręki zimną aluminiową puszkę, pokrytą kropelkami wody. Podnosisz zawleczkę... Pssst!... co za ulga.

Gazowany napój spływa do gardła. Gaz uderza Ci do nosa i oczy zaczynają łzawić, ale to takie dobre! I kolejny łyk...

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W czterech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj

******************************************

10 minut później

Jeżeli wypiłeś już całą puszkę coli, to właśnie dostarczyłeś do organizmu równowartość 7 dużych (5g) kostek cukru!1 W normalnych warunkach powinno to wywołać u Ciebie odruch wymiotny2, ale zawarty w coli kwas fosforowy zakwasza ją i stąd wrażenie orzeźwienia3.

Po 20 minutach

Stężenie cukru we krwi gwałtownie wzrasta, wystawiając organizm na pierwszą próbę. Trzustka zaczyna produkować ogromne ilości insuliny. Tylko w ten sposób Twoje ciało będzie mogło przetworzyć nadwyżkę cukru w tłuszcz, który jest łatwiej przyswajany przez organizm.

W wyniku tego procesu tłuszcz zostaje zmagazynowany w postaci kuleczek. Co prawda są one mało estetyczne, ale za to przez pewien czas nieszkodliwe – natomiast nadmiar glukozy we krwi jest jak śmiertelna trucizna. Jedynie wątroba jest w stanie magazynować glukozę, ale tylko w ograniczonym stopniu.

Po 40 minutach

Większość kofeiny zawartej w coli zostaje wchłonięta przez organizm. Kofeina powoduje rozszerzenie źrenic oraz podnosi ciśnienie krwi.

W tym samym momencie podnosi się stężenie cukru w wątrobie, co powoduje uwolnienie cukru do krwi.

Po trzech kwadransach

Organizm zaczyna produkować zwiększoną ilość dopaminy. Dopamina to hormon stymulujący „ośrodek przyjemności” w mózgu. Taka sama reakcja występuje po zażyciu heroiny.

To nie jedyna wspólna cecha łącząca narkotyki i cukier. Od cukru również można się uzależnić. I to do tego stopnia, że w jednym z badań wykazano, że cukier uzależnia silniej od kokainy4. Nic więc dziwnego, że osoba uzależniona od coli zachowuje się przed jej wypiciem jak narkoman na głodzie.

Po 60 minutach

Stężenie cukru we krwi znacznie się obniża (stan ten nazywamy hipoglikemią), a wraz z nim obniża się również poziom energii oraz koncentracji.

Aby tego wszystkiego uniknąć, najlepiej pić wodę.

„Nie jestem rośliną doniczkową!”

Tak, wiem, ciężko jest się przestawić na picie wody, kiedy od niepamiętnych czasów przyzwyczajony jesteś do picia słodzonych napojów gazowanych, kawy i herbaty, albo też wina czy piwa.

Wydaje Ci się wtedy, że woda po prostu nie ma smaku. „Nie jestem rośliną doniczkową!”, „...w wodzie to się nogi moczy” – żartujesz, sięgając przy stole po butelkę czerwonego wina.

Tak naprawdę jednak problem wcale nie leży w smaku. Kto nie ma ochoty na wodę, pewnie wcale nie jest spragniony. A jeśli nie odczuwasz pragnienia, to znaczy, że brakuje Ci ruchu.

Po tym, jak porządnie się spocisz podczas pracy czy uprawiania sportu, wypicie kilku szklanek wody to nie tylko konieczność – to prawdziwa przyjemność.

Kiedy byłem mały, mama zapisała mnie i starszego brata na zajęcia judo. Zostaliśmy wtłoczeni do sali o powierzchni trzydziestu metrów kwadratowych, oświetlonej neonówkami, pokrytej tatami (tradycyjną matą japońską) i ze świetlikami zamiast okien. Po intensywnej rozgrzewce, podczas której musieliśmy skakać, biegać, robić pompki i brzuszki, trener kazał nam walczyć na stojąco i na matach, a na koniec (i to była najlepsza zabawa) walczyliśmy „na konikach”, czyli, usadowieni na ramionach kolegów, próbowaliśmy zrzucać innych „rycerzy”.

Pod koniec zajęć, czerwoni, zziajani, spoceni, rzucaliśmy się do szatni, gdzie, w pobliżu toalet, znajdowały się umywalki z ciepłą wodą – może i była ciepła, ale jaka smaczna! Nawet zapach rozchodzący się z toalet nie przeszkadzał nam w napełnianiu żołądków tą pyszną wodą. Najbardziej niecierpliwi pili ją prosto z kranów, a inni nabierali ją w dłonie i wypijali, starając się nie rozlewać cennego płynu. Wolę nie myśleć, ile przy okazji wymieniliśmy bakterii.

A mimo to nie pamiętam, żeby woda smakowała mi kiedykolwiek lepiej niż tam, w szatni naszego klubu.

Dlaczego warto przestać pić colę?

Zastanów się. Po wysiłku możesz mieć ochotę na colę lub schłodzone piwo, ale okazuje się, że napicie się wody daje więcej przyjemności. Woda jest najsmaczniejsza wtedy, kiedy naprawdę chce nam się pić; podobnie dzieje się, kiedy jesteśmy bardzo głodni. Po powrocie z wyprawy w góry nic nie smakuje tak dobrze jak zwykła kiełbasa i nic tak nie pomaga w powrocie do codziennych zajęć.

To jednak nie tylko przyjemność. Picie wody pomaga zmniejszyć spożycie szkodliwych substancji, takich jak:

 • kwas fosforowy, który zaburza metabolizm wapnia i powoduje osteoporozę oraz rozmiękanie kości i zębów,
 • cukier, który przyczynia się do zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia, artretyzm i choroby nowotworowe oraz do powstawania przewlekłych stanów zapalnych,
 • aspartam, który powoduje aż 92 skutki uboczne, w tym guzy mózgu, epilepsję, nadwrażliwość emocjonalną i cukrzycę,
 • kofeina, która powoduje drgawki, bezsenność, bóle głowy, nadciśnienie, demineralizację kości i utratę witamin.

Ponadto kwaśny odczyn coli jest zabójczy dla zębów. Czy zauważyłeś, jak po wypiciu coli zgrzytają Ci zęby? Cola ma więcej kwasu niż sok z cytryny, można jej więc używać do odrdzewiania metalu (spróbuj zostawić zardzewiałą monetę w coli na pół godziny i zobacz, co się stanie). Jeżeli często pijesz colę, szkliwo Twoich zębów może stać się porowate, zżółknąć lub zszarzeć.

O wpływie coli na otyłość można mówić bez końca: u dzieci pijących colę ryzyko otyłości wzrasta o 60%. Oczywiście możesz dawać dzieciom słodkie napoje gazowane, jeśli tylko chcesz:

 • zwiększyć ryzyko ich zachorowania na cukrzycę,
 • zwiększyć ryzyko ich zachorowania na nowotwory,
 • uzależnić je od cukru.

Oto najlepszy sposób na oszczędzanie w trudnych czasach: nie pozwól, aby w Twoim domu zagościły słodkie napoje! Zacznij na nowo pić wodę: rozpoczynaj dzień szklanką wody wypijaną przed śniadaniem. Sprawisz tym radość swoim nerkom, które ciężko pracują cały dzień, aby oczyszczać Twoją krew. Będą one zdrowsze, czystsze, a Ty poczujesz się znacznie lepiej.

Na zdrowie!

Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

******************************************

Źródła:

1. Quantité de sucre dans le coca-cola, http://www.meax.fr/post/quantite-de-sucre-dans-le-coca-cola.html

2. What Happens to Your Body Within an Hour of Drinking a Coke, http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/01/19/what-happens-to-your-body-within-an-hour-of-drinking-a-coke.aspx

3. Coca-Cola une boisson dangereuse et cancérigène, http://www.dangersalimentaires.com/2011/04/coca-cola-une-boisson-dangereuse-et-cancerigene/

4. Intense Sweetness Surpasses Cocaine Reward, http://www.plosone.org/article/fetchArticle.action?articleURI=info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0000698

Komentarze

Marzena Sowińska 2013-03-30 16:45
Nie mogłam wcześniej wejść, jakieś błędy w czytywaniu się pojawiły. Witam. Cukier to najsłodszy, szkodliwy narkotyk, bo działa jak narkotyk. Uzależnia nas, ale spróbujcie przez miesiąc nie jeść cukru, potem zjedzcie tortu, zrobi Wam się mdło. Po zdrowym posiłku nie robi się mdło, po samym gotowanym mięsie czujemy dosyt , ale nie jest nam mdło , nawet po miesiącu niejedzenia go. Nasza trzustka, po zjedzeniu cukru wyrzuca więcej , a nawet dużo więcej insuliny, w końcu przyjdzie moment, że trzustka zwariuje i przestanie wyrzucać insulinę, zrobi się głucha i witaj cukrzyco. Zastanawiajcie się nad tym co jecie, w Święta możemy zrobić rolady mięsne, oczywiście bez cukru.
Ernest E. 2013-10-07 11:32
Marzeno idz za ciosem i odstaw tez mieso, dopiero zobaczysz roznice, o niebo wieksza niz po odstawieniu samego cukru :)
Grzegorz S. 2013-10-07 12:49
Wielkie uznania racji co do artykułu, i co do nie jedzenia mięsa też się zgodzę...Kilka lat z rzędu nie jadłem mięsa ssaków i czułem lekkość jakiej nie było wcześniej organizm trawił jedzenie i nie zużywał tyle energii jak przy trawieniu mięsa i stąd to poczucie lekkości po każdym posiłku Długo by pisać o piciu wody jaka jest zbawienna dla nas i o wszystkich truciznach, które dobre w smaku uzależniają doprowadzając do chorób... Wybieram bycie rośliną podlewaną wodą, trzeźwo patrzącą na świat i ciesząca się zdrowiem
Konlin 2013-10-08 00:35
"Jedynie wątroba jest w stanie magazynować glukozę, ale tylko w ograniczonym stopniu. To nieprawda, glukoza (w postaci glikogenu) magazynowana jest też w mięśniach.
Filip W. 2013-10-08 08:33
ja bylem uzalezniowny od coli innego producenta. do takiego stanu, ze umialem odroznic czy jest to moj ulubiony napoj, badz nie. dziennie wypijalem, nie spadnijcie z krzesel.... 1-1,5l coli. faktycznie jest cos takiego ze po wypiciu po jakims czasie spada nam energia i dekoncentrujemy sie, wtedy siegamy po nastepny lyk czarnego trunku.. i tak przez caly dzien. z uzaleznieniem od coli nie ma zartow. bylem w stanie wstac z lozka o 2 w nocy i w najzimniejsze noce, okolo -20, pokonac ok 500m aby nabyc litrowa butelke, i jeszcze skosztowac jej na miejscu. nie mialem apetytu, poniewaz zaspokajalem go co jakis czas cukrem. sam zauwazylem problem z uzaleznieniem i dosyc szybko sie oduczylem, zajelo ki to ok 2 tygodnie. w porownaniu ze stazem ponad rocznym w picu coli to jest nic. coraz mniejsze dawki, coraz mniejsze. na dzien dzisiejszy spozywam lyczkami owy napoj, i to na prawde sporadyczne, od wielkiego dzwony.
M. Mirowski 2013-10-08 18:39
Napiszcie więc proszę, jaką wodę należy pić. Słyszałem, że picie źródlanych wypłukuje minerały z organizmu, a większość mineralnych ma odczyn kwasowy, który może powodować wypłukiwanie wapnia z kości. I bądź tu mądry.. Ja piję zamiennie różne mineralne, ale chętnie dowiem się więcej.
Stefania Kamińska 2013-10-09 16:02
Co jakiś czas jest moda na te czy inne produkty spożywcze, na taką czy inną dietę. Myślę,że naszym kosztem dorabiają się firmy farmaceutyczne, firmy spożywcze, lekarze i naukowcy i wielu ,wielu innych tzw. zainteresowanych. Rozsądny człowiek nie ulegnie modzie czy reklamie. Najlepiej jeść , pić wszystko z umiarem . UMIAR TO ZDROWIE !!!!!!
wanda Konys 2013-10-09 16:44
Zalecam przygotowywać sobie samemu wodę strukturalną,czyli taką jaką obdarzyła nas Natura. Wykonanie proste : zagotuj np. 1 ltr wody, odstw do schłodzenia.Potem w garnku czy butelce wstaw do zamrażalnika. Jutro wyjmij, odmroź i poczekaj, aż woda będzie miała temperaturę pokojową i pij..Do woli ! W ten sposób , poprzez zamrażanie woda " odzyskuje" KOD NATURY" - staje się strukturalną. Proszę poczytac sobie o właściwościach wody strukturalnej...Ja w domu od momentu nabycia tej wiedzy i udowodnienia,iż woda po zamrożeniu pozyskuje właściwości Natury, / Japoński naukowiec tą zasadę udowodnił/ tylko w ten sposób przygotowuję wodę do spożycia. Nie kupuję wody żadnej. Sama dla domu na zmianę to zamrażam jedno naczynie, drugie odmrażam./ po przegotowaniu uprzednim i schłodzeniu/ Zero kosztów dodatkowych.Taką wodą podlewam też już długo kwiaty i wszyscy mi powiadają,że w domu mam giganty..Zachęcam do tej zdrowej metody..Chociaż w sprzedaży sa już urzadzenia , ale kosztowne do przygotowywania wody strukturalnej.Życzę zdrowia i pozdrawiam serdecznie
Eustachy M. 2013-10-10 19:15
Nie mogę zdzierżyć jak czytam takie głupoty, nie można przestać jeść cukrów bo są one wszędzie, inaczej są one nazywane WĘGLOWODANAMI. Jedząc zwykły obiad z ziemniakami czy nawet jedząc bułkę przyswajamy do organizmu cukry które nawet stwierdził bym że są gorzej rozkładalne niż taka głupia sacharoza (cukier którego się używa np. do słodzenia herbaty). Co do niejedzenia mięsa to już w ogóle jest jakaś brednia bo w mięsie są zawarte aminokwasy egzogenne które są nam potrzebne do funkcjonowania prawidłowego a których sam nasz organizm nie może w żadnym stopniu syntezować.
Danuta 2013-10-18 11:51
Tak jest, żeby być zdrowym to potrzebny jest umiar. Nawet woda, tak zbawienna i niezbędna. Dlatego ja piję je na zmianę. Nie piję tylko reklamowanych typu żywiec który mi nie smakuje. Każda woda ma inny smak. Te z minimalną ilością minerałów wypłukują i nadają się najlepiej do odchudzania. Robię też czasem wodę strukturalną, choć nieco inny przepis na to czytałam w książce rosyjskiego profesora . Pan Iwan Nieumywakin nie zamraża do końca wody w butelce, jej środek w stanie ciekłym wylewa. Oprócz tego do wody aby nawodnić organizm dodaje odrobinę soli. W swojej książce na temat wody utlenionej opisał dlaczego. Wypróbowałam wrzucając parę kryształków do buteleczki, smak lepszy i nie biegam tak często do WC :-) dla mnie to ulga i ciśnienie dalej w normie.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2013-11-29 22:51
nie pijam Coli zatem nie mogę przestać jej pić
K.S 2014-01-02 23:08
Składamy się w 3/4 z wody i tylko od nas zależy z jakiej. Muszynianka - wapń + magnez Magnesja - magnez + wapń. Źródlane faktycznie wypłukują sporo, stąd konieczne mądrze przyjmowane dobrej jakości suplementy nie tylko mineralne ale też witaminowe bo witaminy rozpuszczalne w wodzie szybko się z nami rozstają.
adam 2014-04-16 21:33
No i co z tego? Mi woda nie daje przyjemność, colę piję średnio 1l/tydzień i właściwie nie interesuje mnie co dzieję się w moim organizmie. Życie jest zbyt krótkie na wieczne odmawianie sobie przyjemność
mmm 2014-04-17 00:55
Nie wiem, ile masz lat....moja kuzynka w tej chwili ma lat 50. Nie je miesa od 18 r.ż. I zapewniam Cię, że nie jest reklamą swojego wyboru. Mieszkamy w określonym klimacie i ....co się będą rozpisywać - słyszałeś, jak odżywiają się Eskimosi? Prawda, że nie marchewka ani selerem ? Oni wiedzą, co ich organizm potrzebuje. U nas zimna pora roku nie jest aż tak zimna, dlatego możemy miksowac. Byle z głową!
mmm 2014-04-17 00:57
Tak, tak, tak!!!
mmm 2014-04-17 00:59
Masz rację, bo tak, jak napisał ktoś wcześniej- umiar i jest ok :)
Gusks 2014-04-17 08:22
Aspartam jak zostalo to napisane w reporcie w zadnym stopniu nie powoduje cukrzycy to supstancja slodzaca ktora jest dodawana do wiekszosci napojow, rowniez silnie rakotworcza
RUCHChorzów 2014-04-17 16:40
Lubie placki
ewa 2014-04-17 16:47
Eustachy M ma racje, szczególnie szkodliwa jest pszenica. Indeks glikemiczny cukru to 59, pełnoziarnistego pszennego chleba 72. Zatem jeśli coś jest gorsze od cukru to jakim cudem ma być zdrowe?! Ponadto pszenica została tak zmodyfikowana, że wywołuje wiele chorób cywilizacyjnych. To "doskonała przewlekła trucizna" jak napisał ktoś zorientowany w temacie. Przeczytajcie wywiad z kardiologiem Williamem Davisem Pt. "Buszujący w pszenicy". Milej lektury
Duracel1974 2014-04-28 13:40
Autor gdyby taką samą analizę zastosował do innych produktów które spożywamy na codzień, to okazałoby się, że tylko wodę nam pozostało żłopać... I to też tylko z wybranych źródeł.
Serio? 2014-05-16 13:21
Serio? Cukier pod wpływem insuliny "przetwarza" się w tłuszcz? Insulina zamienia glukozę w glikogen magazynowany w wątrobie!
Serio? 2014-05-16 13:22
Masz rację! Życie jest jedno, po co je przedłużać!
Henryk 2014-09-18 19:37
To może jeszcze to: 20 zastosowań Coca Coli. . . Dowód iż Coke nie powinna znaleźć się w organizmie http://wolna-polska.pl/wiadomosci/20-zastosowan-coca-coli-dowod-iz-coke-znalezc-sie-organizmie-2014-09
Korrado 2014-09-22 14:15
Nie, nie, nie! Teoria umiaru jest nieprawdziwa. Raz w tygodniu pozwolić sobie na tłuste mięso, raz w tygodniu na colę, raz w tygodniu na burgera MC, raz w tygodniu na kawę z mlekiem, raz w tygodniu na biały chleb, raz w tygodniu na piwo, raz w tygodniu na tort i okazuje się, że codziennie się czymś katujesz
Kikaniunia 2014-09-29 09:13
Niech zaczną robić soki za niższe pieniądze, bo nawet cola przy prawdziwych sokach wychodzi taniej.
Mario 2014-09-29 22:35
Ja pije Pepsi bo jest mocniejsze. Pije tylko to Dziennie butelke 2,5 L Cola kopie mnie do działania. Jestem silniejszy lepiej myśle więcej mi sie chce Czuje auforie szczegolnie po wypiciu 3 szklanek i jak idę na trening czuje że bardziej mi się chce. Wyczuwam kiedy cola stała na słońcu i nie ma magicznych składików dajacych kopa. Po 4-5 dniach czuje taki dziwny kwasek w ustach wtedy pije wodę jak to przejdzie znowu pije tylko pepsi. I powiem wam tak Pepsi dużo sportu i jestem zdrowy jak ryba....
Wasyl 2014-10-02 16:25
Ja przez kilka lat piłem codziennie colę, ale wziąłem się za siebie i od pół roku piję tylko wodę. Bardzo szybko się przyzwyczaiłem i teraz mam wręcz wstręt do słodkich napojów.
Tobiasz Duda 2014-10-08 13:50
Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu jakim wykazał się autor przygotowując tak niby banalny temat dotyczący toksycznej i niezdrowej Coca-Coli. Na szczęście ja nie piję coli na co dzień, czasem okazyjnie sięgnę, ale zdarza mi się to dosłownie 2-3 razy w ciągu 2-3 miesięcy. Znam osoby, które bez coli nie potrafią żyć. Powoli zaczynam im współczuć.
Henryk 2014-10-12 11:55
A Mario pije i żyje. Pij dalej, to dostaniesz takiego kopa, że Cię szybciej zakopią niż myślisz.
wapi 2015-08-02 11:05
Pijcie soki z kiszonych warzyw !!!
sawek 2015-08-15 14:12
Ja nie pije w ogóle coli.... choć prawda jest taka, że lubię słodkie napoje.... ale zazwyczaj pije wodę gazowaną bo jest najtańsza i nie psuje zębów...
Olek 2017-09-18 11:37
@Adam "Życie jest zbyt krótkie na wieczne odmawianie sobie przyjemność" może i racja - ale to artykuł dla tych którzy patrzą na jakość, a nie na długość :P /nadmiar cukru=otyłość, choroby, spadek nastroju po krótkiej euforii itp./
Krasnalcola 2019-11-07 23:50
A ja piję 1,5 l coli dziennie od jakichś 20 lat. Uprawiam też czynnie sport 3-4 razy w tygodniu i nie zamierzam z tego rezygnować. A, czuję się znakomicie z tym nałogiem
Piotr 2019-11-09 20:21
Dobra dobra. Owszem cola i pepsi nie jest zdrowa. Ale czepiacie się ludzi którzy piją cole wstawiacie takie artykuły ale żeby tak odrzucić alkohol to co? Alkojolol jest o wiele bardziej szkodliwy dla organizmu niż cola czy pepsi lub inne napoje gazowane. Cola w porównaniu do pepsi lub coli to 89% mniejsze zło
Pipi 2020-01-09 20:40
Nic się nie dzieje, chlam w pełnym słońcu i dobrze mi z tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Pożyteczny „chwast”

Babka lancetowata to jeden z tych doskonałych „chwastów”. Jeśli masz ogród, na pewno znajdziesz ją na rabatach... czytaj więcej

Jesteś introwertykiem czy ekstrawertykiem?

To trochę bardziej skomplikowane niż się wydaje Gdy starasz się zrozumieć swoją osobowość, pierwsze i najważniejsze pytanie brzmi: W... czytaj więcej

Robot wywołujący koszmary

Amerykańska firma Boston Dynamics, własność Google’a, opublikowała filmy o swoim nowym robocie. Możesz go zobaczyć w akcji, odwiedzając... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.