floater
Wpisz swój e-mail, aby BEZPŁATNIE otrzymywać informacje
o najskuteczniejszych terapiach naturalnych. A wśród nich...

roślina łagodząca bóle stawów tak skutecznie jak leki przeciwbólowe... olejek eteryczny, który uśmierza bóle głowy... łatwo dostępne i tanie warzywo o działaniu antynowotworowym... naturalne metody na przykry zapach z ust, hemoroidy, kandydozę, problemy trawienne i INNE...
Poznasz także szokującą prawdę na temat cholesterolu, skrzętnie ukrywaną przez koncerny farmaceutyczne, oraz WIELE INNYCH informacji, które mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia.

To prosta droga do długiego i zdrowego życia!
Opublikowano dnia: 2015-07-10

Co się dzieje z Twoim ciałem, gdy śpisz? 10 ciekawostek

Podczas snu Twoje ciało wyprawia „za Twoimi plecami” dziwne rzeczy.

Ale nie panikuj – to normalne.

Zapraszam do lektury tego newslettera. Po jego przeczytaniu, już nie będziesz spał jak dotąd…

Co się dzieje z Twoim ciałem, gdy śpisz?

1. Twoje mięśnie są czasowo sparaliżowane

To niepokojące, ale przecież tak właśnie się dzieje: Twoje mięśnie są odłączone od mózgu. Ale to bardzo dobrze! Zapobiega to niepotrzebnym ruchom, gdy coś Ci się śni.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

2. Twoje gałki oczne się poruszają

W fazie snu zwanej paradoksalną pojawiają się marzenia senne, a gałki poruszają się pod powiekami w różnych kierunkach. Nazywamy to także fazą REM, z angielskiego Rapid Eye Movement (dosł. szybkie ruchy oka).

Uważa się, że ruchy te związane są z zapamiętywaniem – procesem, który zachodzi w czasie fazy REM, ale naukowcy dokładnie nie wiedzą, czemu one służą. Czasami są one bezpośrednio związane z treścią snu. Jeśli śni Ci się na przykład, że grasz w tenisa, to Twoje oczy będą wykonywać ruch od prawej do lewej, jak gdybyś obserwował piłkę.

Wśród osób niewidomych zjawisko to nie występuje: zamiast ruchów gałek ocznych osoby te wydają dźwięki i poruszają ciałem.

3. Rośniesz

Nie aż na tyle, żeby tuż po przebudzeniu zostać zawodowym koszykarzem, ale faktem jest, że rośniesz, kiedy śpisz. Dyski chrzęstne znajdujące się między Twoimi kręgami zachowują się jak poduszki: w nocy nawadniają się i pęcznieją, ponieważ nie spoczywa wtedy na nich ciężar Twojego ciała.

Aby uzyskać najlepsze efekty, śpij na boku w pozycji embrionalnej. To pozycja, która minimalizuje nacisk na plecy.

4. Twoje ciśnienie krwi spada

Kiedy leżysz, serce nie musi już pompować tak mocno, żeby przetłoczyć krew od palców u nóg w górę aż do mózgu. Spowalnia, tętnice rozluźniają się i spada ciśnienia krwi. Twój układ krwionośny odpoczywa.

Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny bardziej niż pozostałe dbać o odpowiednią ilość snu. To zmniejsza ryzyko zawału serca.

5. Gwałtowne ruchy

Kiedy zasypiasz, zdarza się, że nagle raptownie podskakujesz. To normalne: zjawisko to występuje u 70% osób. Gwałtowny ruch obejmuje całe ciało lub dotyczy tylko nóg. Często towarzyszy mu wrażenie upadku lub utraty równowagi, czasami krzyk.

W rzadkich przypadkach ruchy te mogą uprzykrzyć życie, jednak najczęściej są zjawiskiem całkiem normalnym. Lekarze mówią na to: „mioklonie zasypiania” (lub napadowe zaburzenia ruchowe).

Jeśli, zasypiając, lubisz wtulić się w ramiona współmałżonka, to pamiętaj, żeby odsunąć się trochę, zanim pogrążysz się we śnie. Dzięki temu nie będziecie budzić się nawzajem.

6. Emisja gazów

Ludzie nie lubią, kiedy o tym mówię, ale prawdą jest, że w nocy rozluźnia się zwieracz, zwiększając ryzyko ulotnienia się gazów.

Na szczęście nasz zmysł powonienia, dotyczy to zwłaszcza Twojego współmałżonka, jest znacznie osłabiony podczas snu. To wyjaśnia także, dlaczego konieczne było wynalezienie alarmów przeciwpożarowych: zapach spalenizny ma małe szanse wybudzić Cię ze snu.

7. Twoja skóra młodnieje

Czy zdarzyło Ci się ostatnio wziąć na ręce małe dziecko tuż po przebudzeniu, po tym jak przespało jak suseł 12 godzin? Cera takiego dziecka jest bardzo miękka i ciepła, ma piękny brzoskwiniowy kolor, jest dobrze nawodniona.

Podczas snu pościsz. W tym czasie Twój organizm produkuje hormon wzrostu, który uwalnia tłuszcz nagromadzony w komórkach tłuszczowych (adipocytach). Dzieje się to po to, aby dostarczyć Twojemu organizmowi energii. Dodatkowo, hormon wzrostu stymuluje również wytwarzanie kolagenu – białka, które buduje m.in. kości, chrząstki, naczynia krwionośne i skórę.

Dobrze przespana noc wpływa odmładzająco na skórę, redukuje bruzdy na twarzy i drobne zmarszczki. I odwrotnie: źle przespana lub – co gorsza – nieprzespana noc pozostawia na twarzy zmarszczki, postarza.

Od dzisiaj już wiesz, dlaczego.

8. Temperatura Twojego ciała się obniża

Tuż przed zaśnięciem temperatura ciała spada, powodując produkcję melatoniny – hormonu snu, który reguluje Twój zegar biologiczny (rytm dobowy).

Twoja temperatura jest najniższa około 2:30 nad ranem. To zwykle o tej porze próbujesz ściągnąć kołdrę ze współmałżonka.

9. Podniecenie seksualne

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety doświadczają uczucia pobudzenia seksualnego podczas fazy REM. Nie ma to nic wspólnego z sugestywnymi snami.

Podczas tej fazy śnisz. Mózg jest wtedy bardziej aktywny, co zwiększa zapotrzebowanie na tlen. Powoduje to intensywniejszy przepływ krwi do mózgu, ale także do pozostałych części ciała.

To dlatego możesz doświadczyć nieoczekiwanych obrzęków.

10. Jakim jesteś typem, jeśli chodzi o sen?

Mówi się, że ktoś jest „rannym ptaszkiem” lub „nocnym markiem”.

Niektórzy zawsze są w formie, mimo zarwanej nocy, a inni – czują się wiecznie zmęczeni, nawet jeśli śpią długo.

Ta druga grupa osób jest więc najbardziej problematyczna. Jeśli źle sypiasz i jesteś zmęczony w ciągu dnia, to szczerze współczuję.

W newsletterze Poczty Zdrowia przekazałem Ci wiele porad dotyczących naturalnych metod poprawy snu i walki z bezsennością. Linki do artykułów znajdziesz poniżej.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

www.pocztazdrowia.pl/sen-twoje-drugie-zycie/

www.pocztazdrowia.pl/melatonina-naturalny-srodek-nasenny/

www.pocztazdrowia.pl/sen-dobry-dla-urody/

www.pocztazdrowia.pl/kiedy-dopada-cie-bezsennosc/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Jesteś chory czy zwariowałeś?

Jednym z najbardziej przykrych doświadczeń podczas wizyty u lekarza jest to, kiedy nie wierzy on w opisywane przez Ciebie objawy i sugeruje Ci,... czytaj więcej

Cholesterolowa afera

Kilka tygodni temu wywołałem mały skandal, pisząc czarno na białym, że leki obniżające stężenie cholesterolu we krwi (statyny) wywołują... czytaj więcej

Ocet balsamiczny: uwaga na przekręty

Niewiele produktów doświadczyło tak wielu różnych cen co ocet balsamiczny. Ten superluksusowy produkt sprzed 25 lat dziś... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Akceptuję regulamin, politykę prywatności i politykę plików cookies (więcej)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na otrzymywanie powiadomień e-mail (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x Oświadczam, że Akceptuję „Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne Sp. z o.o. (Dawniej Poczta Zdrowia Sp. z o.o.) z siedzibą w Białymstoku” oraz oświadczam, że zapoznałem się z „Polityką prywatności i plików cookie" oraz że Niezależne Wydawnictwo Informacyjne poinformowało mnie o dobrowolności podania danych i przysługujących mi prawach, w szczególności o prawie dostępu do treści danych i ich poprawiania i prawie żądania usunięcia.
x Wyrażam zgodę, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 roku (Dz.U. z 2002 r., nr 133, poz. 926 ze zm.), na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne Sp. z o.o. (Dawniej Poczta Zdrowia Sp. z o.o.) z siedzibą w Białymstoku w ramach Serwisu zgodnie z Regulaminem świadczenia usług oraz w celach marketingowych przez Wydawnictwo Informacyjne Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku oraz jej partnerów.
x Zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1422 z późn. zm.) wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności na przesyłanie mi informacji o produktach, ofertach, promocjach, rabatach, szkoleniach wysyłanych przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne Sp. z o.o. (Dawniej Pocztę Zdrowia Sp. z o.o.) z siedzibą w Białymstoku oraz na zlecenie podmiotów trzecich.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.