Sprawdź:
- czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
- co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
- jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?
Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.
A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.
…To nie cholesterol jest winny.
…Cholesterol to nie trucizna.
…Leki obniżające cholesterol są toksyczne.
Wszystko jedno.
Możesz znać wszystkie argumenty, ale i tak nie jest to zabawne wracać z laboratorium z wynikami badań wskazującymi na zbyt wysoki poziom cholesterolu.
Trzeba coś zrobić! Przecież nie będziesz dalej żyć jakby nic się nie stało. Bo jak tu cieszyć się życiem, przyjemnościami czy posiłkami z tym mieczem Damoklesa wiszącym nad głową?
Masz całkowitą rację. Rola cholesterolu w chorobach układu krążenia jest prawdopodobnie całkowicie przesadzona.
Obniżenie poziomu cholesterolu – czy to dietą pozbawioną tłuszczów nasyconych, czy też farmakologicznie (poprzez statyny) nie zmniejsza ryzyka zgonu.
Ale bez względu na wiek i stan zdrowia, istnieją naturalne metody obniżania ryzyka chorób krążenia. I byłoby absurdem ich nie wykorzystać! Zwłaszcza, wracając od lekarza z informacją o zbyt wysokim poziomie cholesterolu.
Ale zanim przejdę do omówienia, co możesz zrobić już dziś, pozwól, że krótko przypomnę najważniejsze informacje na temat cholesterolu.
Cholesterol to jeden z najważniejszych związków w ciele ludzkim.
Jest niezbędny:
Cholesterol konieczny jest również do trawienia tłuszczów: wchodzi w skład kwasów żółciowych wytwarzanych w wątrobie.
Jest wreszcie niezbędny dla mózgu, gwarantując funkcjonowanie pamięci: osoby o niewystarczającym poziomie cholesterolu i osoby, które farmakologicznie obniżają poziom cholesterolu (statyny), mają problemy z pamięcią1, a także podwyższone ryzyko zachorowania na cukrzycę i depresję oraz podwyższone ryzyko samobójstwa lub nagłej śmierci2.
To wszystko zostało naukowo udokumentowane. Nie mówię tu o subtelnych tendencjach, tylko o konkretnych i ścisłych związkach przyczynowo-skutkowych.
Trzeba sobie zdawać sprawę, że kardiologia, czyli dział medycyny zajmujący się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego, jest bardzo nieścisła.
Oczywiście, lekarze dokonują cudów ze sztucznym sercem. Zrobili także ogromne postępy w zakresie medycyny ratunkowej, ratując życie osób, które przeszły epizod sercowy (zawał), odblokowując tętnice w trybie pilnym.
Natomiast wciąż brakuje ich ostatecznej odpowiedzi na pytanie, co powoduje choroby układu krążenia: dlaczego się pojawiają, jak można im zapobiegać, jak uniknąć kolejnego epizodu po pierwszym zawale lub udarze mózgu. Niewielu lekarzy przyzna to wprost, ale ścierają się tu najbardziej sprzeczne teorie.
Przykład: wielu lekarzy uważa, że to cholesterol zatyka tętnice. W rzeczywistości to, co nazywamy płytką miażdżycową, która zwęża światło tętnic i podwyższa ryzyko ich zatykania, przede wszystkim składa się z komórek, włóknika oraz z wapnia i żelaza, zaś cholesterol jest jej mniejszościowym składnikiem.
Niektórzy naukowcy są nawet zdania, że cholesterol to swego rodzaju opatrunek. Pojawia się, by złagodzić uszkodzenia wywołane stanami zapalnymi ścian tętnic: i to uzasadniałoby obecność cholesterolu w tym miejscu.
Podwyższenie poziomu cholesterolu byłoby zatem dla organizmu rodzajem samoobrony. Zaś jego obniżanie farmakologiczne – bardzo złym pomysłem!
Jedno jest pewne: poziom całkowitego cholesterolu nie jest miarodajny dla określenia ryzyka chorób układu krążenia.
Dużo bardziej przydatne jest wykonanie następujących badań:
Uwaga: jeśli stwierdzisz, że wyniki powyższych badań nie są u Ciebie najlepsze, raczej nie łykaj pigułek, by je skorygować. To nic nie da.
Jeśli wyniki są złe, problem leży w stylu życia, a to się koryguje, zmieniając sposób odżywiania.
Poniżej lista naturalnych sposobów:
Szczególnie uważaj na wskaźnik omega-3/omega-6, który powinien wynosić minimalnie 1:1, a maksymalnie 1:5, ale na pewno nie 1:20 czy 1:30, jak to ma miejsce we współczesnym zachodnim sposobie odżywiania.
Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis
Jego niski poziom wcale nie oznacza mniejszego zagrożenia chorobami układu krążenia. Na szczęście istnieją naturalne środki, które pozwalają to ryzyko zmniejszyć. Nawet jeśli nie masz dziś tego typu problemów, lepiej postaraj się im przeciwdziałać.
W jaki sposób? Sprawdź w raporcie Cała prawda o cholesterolu. Możesz go otrzymać za darmo, w prezencie, po zaprenumerowaniu Dossier Naturalnych Terapii - cyklu comiesięcznych raportów o naturalnych metodach leczenia.
Zanim podejmiesz decyzję, że chcesz zostać Czytelnikiem Dossier Naturalnych Terapii, weź pod uwagę fakt, że jeśli zrobisz to dzisiaj, DOSTANIESZ 2 ważne raporty – W PREZENCIE!
Oznacza to, że decydując się na prenumeratę TERAZ, oszczędzisz aż 109,60 zł (tyle wynosi łączna wartość rabatu i dwóch prezentów - raportów specjalnych Dossier Naturalnych Terapii).
Zagwarantuj sobie, oszczędzając aż 109,60 zł:
Jeśli jesteś na to gotowy, kliknij poniżej:
Chcę otrzymywać raporty Dossier Naturalnych Terapii
Tu również sprawdzisz warunki prenumeraty.
Źródła:
1) Could Low Cholesterol Levels Jeopardise Brain Function? http://www.thecholesteroltruth.com/could-low-cholesterol-levels-jeopardise-brain/
2) Low cholesterol and violent crime; http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11104842
3) Triglycerides and Cardiovascular Disease, A Scientific Statement From the American Heart Association; http://circ.ahajournals.org/content/123/20/2292.long
4) If Your Fasting Blood Sugar is Above 90 You Are At Risk of Heart Disease; http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2002/05/25/fasting-part-one.aspx
5) Vitamin D and K2 Work in Tandem to Slow Arterial Calcification; http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/10/19/vitamin-d-vitamin-k2.aspx
6) Toothbrushing, inflammation, and risk of cardiovascular disease: results from Scottish Health Survey; http://www.bmj.com/content/340/bmj.c2451.abstract
Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.