×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Coraz droższe warzywa

Opublikowano dnia: 2017-01-24

Bardzo dobrze pamiętam, że jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku ziemniaki (wracam do mojego ulubionego tematu!) kosztowały we Francji zaledwie kilka centymów (w czasach franka!) za kilogram.

Zresztą, nigdy nie podawano ich ceny za kilogram. Ceny podawano za 10, 25, 50 kg, również na wsi!

Ziemniaki stanowiły absolutne i ostateczne zabezpieczenie przed głodem.

Było wtedy oczywiste, że, bez względu na okoliczności, posiadając ziemniaki, wyżywisz się prawie za darmo. Do tego cebula, marchew, pory, nie wspominając o kapuście czy fasoli. To było jedzenie biedaków! Kapuśniak, fasola. Porów nikt nie sprzedawał na sztuki! Sprzedawano je w pęczkach: „Poproszę o pęczek porów”, mówiliśmy w warzywniaku. Nikomu nie przyszłoby do głowy kupować jednego pora.

Wracając do ziemniaków, pamiętam, jak rozśmieszyły mnie małe, 5-kilogramowe worki z ziemniakami, które na początku lat 90. ubiegłego wieku pojawiły się w sprzedaży.

Ale wkrótce nastały czasy worków 2,5-kilogramowych, a dziś ziemniaki sprzedaje się na wagę; niedługo w sklepach będą podawali cenę za 100 g, żeby nas nie wystraszyć!

To oszustwo!

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Stowarzyszenie Familles Rurales przyznaje, że „w ciągu 10 lat ceny owoców wzrosły o 24,9%, zaś ceny warzyw o 15%, podczas gdy równocześnie poziom inflacji (tzn. ogólna podwyżka cen, bez względu na towary) wyniósł 11,5%”.

To oszustwo.

Jasne, że ceny wzrosły dużo bardziej. Czterokrotnie, sześciokrotnie, a czasem nawet dziesięciokrotnie.

Przez wzrost cen owoców i warzyw nasze przyzwyczajenia nabywcze albo już się zmieniły, albo wkrótce się zmienią – na… gorsze, i to niezależnie od zasobów naszych portfeli.

Czujesz już, że to mnie denerwuje? I niepokoi?

Wyprodukować samodzielnie warzywa

Nieustannie powracałem w Poczcie Zdrowia do korzyści płynących z uprawy własnych warzyw. Odtąd będę mówić o wręcz… konieczności.

Ludzie myślą, że to moda. Niektórzy nawet nabijają się z tego, twierdząc, że trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby mieć warzywnik ekologiczny.

Błąd.

Przepowiadam, że ta „moda” to w rzeczywistości początek szerokiego ruchu powrotu do normalności.

Powrotu niezbyt radosnego, ponieważ kwestia wyżywienia ponownie stanie się problemem, także dla mieszkańców „bogatych” i „rozwiniętych” państw, które już takie nie są, a na pewno są coraz mniej bogate i mniej rozwinięte.

Niedostatek żywności to naturalny stan człowieka

Nie chcemy w to uwierzyć. Nie możemy w to uwierzyć.

Ale niedostatek żywności to stan naturalny dla człowieka. To stan najczęstszy od początku dziejów ludzkości, zaś nasze czasy to tylko zwykły wyjątek, i to prawdopodobnie krótkotrwały.

W dalszej perspektywie jedynie ci najostrożniejsi, najbardziej aktywni, którzy będą mieli najwięcej szczęścia znajdą na swoim talerzu warzywa i owoce dobrej jakości i w odpowiednich proporcjach.

Źle to przyjmiesz, jestem pewien. Bardzo niewiele osób zgadza się, by dziś zobaczyć rzeczywistą sytuację. Naszą czujność ciągle usypiają bajki, w których jakiś mniej lub bardziej magiczny „wzrost” sprawi, że wszystko będzie szło ku lepszemu, z roku na rok, przynajmniej z materialnego punktu widzenia.

Mówienie czegoś przeciwnego, to wystawianie się na pośmiewisko, na oczernianie.

Ale ja mówię, i myślę, że dziesiątki lat marnotrawstwa, złych decyzji gospodarczych, ekologicznych i finansowych, przyniosą katastrofalne skutki.

Zbyt długo w zaprzeczeniu

Od zbyt długiego czasu żyjemy w zaprzeczeniu, w kłamstwie. Przyroda nie będzie dalej automatycznie i bez końca hojnie nas zaopatrywać, jeśli nie zapewnimy jej solidnych fundamentów.

Po działach rybnych, w których ceny wywindowały do tego stopnia, że większość klientów w supermarketach nawet już do nich nie podjeżdża wózkami, teraz przyszła kolej na działy owoców i warzyw. I one stają się coraz mniej przystępnymi działami.

Zarówno w związku z cenami, jak i jakością: nie widziałem ani jednej jadalnej brzoskwini, ani jednej nektarynki. Raz widziałem czereśnie. Żadnych moreli. Kilka razy truskawki. A przecież nie jestem ubogi, to nie z powodu braku pieniędzy opuszczałem market bez owoców.

Stworzyć ekologiczny warzywnik

Dlatego, Szanowny Czytelniku, zachęcam Cię, byś jeszcze raz rozważył wszystkie opcje, co zrobić, by od przyszłego roku mieć już swój ogródek warzywny.

Nawet na małą skalę, w doniczkach, na balkonie. Co rok lepiej.

Wiem Nie jest tak łatwo wyhodować warzywa. Przeszkadzają w tym chwasty, choroby, owady, brak lub nadmiar wody, światła czy gorąca. Zazwyczaj wielokrotnie trzeba zaczynać od nowa, zanim znajdzie się swój sposób.

Więc im szybciej zaczniesz, tym lepiej Ci pójdzie.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Komentarze

Emeryt 2017-01-24 08:55
Czy Państwo możecie uwzględnić ludzi biednych o niskich dochodach i dla nich publikować częściej wskazówki zdrowotne, bo jak coś jest ciekawego, to Państwo odsyłacie do prenumeraty, a może warto okazać czasem trochę dobrej woli i zrobić coś dla ludzi, zwłaszcza, jeśli chodzi o zdrowie.......
witold 2017-01-25 01:37
Moi Mili Od Zdrowia !

Uprawiac. Ok. ale jak sie schylic do sadzenia

i ...... kiedy dopiero 84 i kolana nie przepadaja

za wysilkiem, bo i tez za duzo nie moga.

Pozostali nam "obrotni" prywatni handlarze

warzyw i owocow. W Idstein sa to uprzejmi

ZAWODOWO Turcy. Maja towar drogi ale

ladnie wygladajacy a smak ich owocow i jarzyn

przypomina w miare mlode lata, kiedy nie bylo

eko, bio a ........ (nie chce sie wyrazac) prosto z

pola i SMAKOWALO BOSKO ! Kiedys pisalem juz,

jak Bozia nas ukarala, w ok. 1942r. , kiedy obrabowalismy naszego "przestepczego" proboszcza ze znakomitych gruszek KLAPSOW.

Takie same jadalem do 1939, kiedy to do szkoly

mego starego nalezal z urzedu wielki ogrod.

m.in. z malinami, klapsami i innymi cudami.

Wtedy nikt nie slyszal o nawozach szt., opryskach i innych "uszczesliwieniach" nowoczesnego, powoli czyto chemicznego

rolnictwa. Amen. A "nasi" Turcy maja drogo ale

dosc, dosc, dobry towar. I poki kasy starczy a

powinno, to zakup u nich jest zadnym problemem. Sa tu organizacje spol., ktore za

oplata z kasy pielegnacyjnej oficjalnie i wsparciem poszczegolnych osob pomagajacych,

prywatnie (dobrowolne, narazie), przywioza ci wszystko czego dusza zapragnie a w sklepach jest. Ponadto mamy "naszego" Clarka z autem,

ktory nam pomoze we wszystkim prawie, bo jeszcze dosc mlody JEST. I jak prawdziwy tubylec

zarobek, nawet nieduzy, szanuje. W ostatecznosci masz tu taxi, ktore z kartka w reku

ci kupi i przywiezie. Sa dwa duze markety w Idstein EDEKA i REWE, ktore przywoza do domu

zamowione wg kartki. Da sie zyc. Warunek: kasa.

Pozdrawiamy Was wszystkich, rowniez nieletnich, Tycowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Cukier buraczany czy cukier trzcinowy?

Dobrze wybieraj cukier Dziś łatwy temat: cukier trzcinowy lub buraczany? We Francji 90% spożywanego cukru pochodzi z buraków, 10% z... czytaj więcej

Różeniec górski: złoty korzeń na stalowe nerwy

  Na początku pierwszej dekady XXI wieku zachodni naukowcy uzyskali dostęp do tajnych badań przeprowadzonych przez Związek Radziecki... czytaj więcej

Owoce czy warzywa?

Często słyszę następującą wymianę zdań: Jem dużo warzyw, a zwłaszcza cukinii i pomidorów. Ależ pozwól Pascal, że... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.