×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Covid: cynk był rzeczywiście potrzebny

Opublikowano dnia: 2021-04-02

Covid: cynk był rzeczywiście potrzebny

Szanowny Czytelniku,

tu Jean-Marc Dupuis.

Przez wiele miesięcy obserwowaliśmy jak poważni eksperci występowali w telewizji i wyśmiewali „szarlatanów” zajmujących się naturalnymi sposobami leczenia (takich jak ja i wiele innych osób), za to, że zachęcają do suplementacji cynku.

Wręcz nie wolno było w Internecie polecać stosowania cynku przeciwko Covid. Facebook, Google i YouTube wyłączały konta osobom, które udzielały takiej porady, uznanej za „niezatwierdzoną” przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) i państwowe instytucje ds. zdrowia publicznego.

Rzekomo w imię walki z „fake newsami”.

Przeciwwirusowe właściwości cynku są znane od wielu lat

Tymczasem już od wielu lat wiemy, że cynk spowalnia replikację i reprodukcję wielu wirusów we krwi.

Owszem, nie znano wpływu cynku na Sars-CoV-2 (wirusa odpowiedzialnego za Covid-19). Nie znano, ponieważ ten wirus dopiero się pojawił, więc oczywiste jest, że nie mogły istnieć żadne opublikowane badania na ten temat!

Jednak zdecydowanie rozsądne byłoby rekomendowanie społeczeństwu, aby jak najszybciej suplementować cynk. Koszt takiej suplementacji jest niewielki. Jeśli nie przekraczamy 15 mg dziennie, nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie, taka suplementacja może przynieść dodatkowe korzyści, ponieważ obecnie wiele osób ma niedobór cynku.

Cynk ma wiele dodatkowych właściwości!

Cynk zwiększa produkcję limfocytów T i umożliwia ich aktywację, co pomaga zwalczać choroby zakaźne. Dzięki niemu możliwe jest wytwarzanie przeciwzapalnych prostaglandyn na bazie kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6.

Cynk pozwala zachować węch i smak, co jest szczególnie interesujące w przypadku Covid (z tego samego powodu cynk podaje się pacjentom leczonym chemioterapią lub radioterapią, którzy często tracą węch i smak).

Poza tym cynk ma bardzo cenną właściwość: poprawia stan skóry i włosów. Skutecznie walczy z trądzikiem, łuszczycą i egzemę. Włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące.

Ale to się okazało nieistotne. Przedstawiciele władz ds. zdrowia jednomyślnie postanowili przemilczeć ten temat. Nieliczni eksperci, którzy publicznie zachęcali społeczeństwo do zażywania cynku, spotkali się z wyszydzaniem i pogardą, albo ich wypowiedzi po prostu usunięto z programów telewizyjnych.

Hiszpańscy lekarze zbadali poziom cynku u pacjentów z Covid i… zgadnij, co odkryli!

Lekarze z Barcelony (Hiszpania, Hospital Del Mar) przeprowadzili retrospektywną analizę obejmującą 611 pacjentów z Covid, hospitalizowanych w okresie marzec-kwiecień 2020 r. [1]

U pacjentów, którzy zmarli, średni poziom cynku wynosił 43 mikrogramy na decylitr krwi (43 µg/dl), zaś u pacjentów, którzy przeżyli, średni poziom wynosił 63 µg/dl, czyli o prawie 50% więcej.

Im wyższy poziom cynku u pacjentów, tym niższy poziom stanu zapalnego (określanego na podstawie poziomu interleukiny-6), co przekładało się na mniejsze nasilenie choroby.

W tym badaniu stwierdzono, że osoby z poziomem cynku poniżej 50 µg na dl krwi, miały 2,3 razy wyższe ryzyko zgonu:

 „Istnieje korelacja między niskim poziomem cynku u osób przyjmowanych do szpitala a silniejszym procesem zapalnym w przebiegu choroby i gorszymi rokowaniami. W naszym badaniu stwierdziliśmy związek między poziomem cynku w osoczu krwi, mierzonym przy przyjęciu do szpitala, a współczynnikiem śmiertelności z powodu Covid-19.”

Wyniki tego badania zostały zaprezentowane na konferencji ESCMID na temat choroby koronawirusowej (ang. ESCMID Conference on Coronavirus Disease).

Władze ds. zdrowia oraz media głównego nurtu nadal milczą na ten temat. Milczą również na temat suplementacji witaminy D. Najwyraźniej cały czas antenowy jest zarezerwowany dla szczepionek.

A przecież suplementacja witaminy D i cynku jest łatwiej dostępna, tańsza i mniej skomplikowana. To są naturalne substancje, dobrze znane wszystkim szanującym się terapeutom. Nie tylko dają korzystne efekty przeciwko Covid-19, ale posiadają również wiele innych właściwości korzystnych dla zdrowia.

Dlaczego zatem są blokowane?

Odpowiedź pozostaje tajemnicą.

Zdrowia życzę,

Jean Marc Dupuis


Tajemnice bycia młodym do późnej starości

Dlaczego niektóre osoby są sprawne fizycznie nawet w wieku 100 lat, a inne nie mogą podnieść się z fotela czy łóżka jeszcze przed siedemdziesiątką?

Niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do tych porad! 

W najnowszym, kwietniowym numerze miesięcznika Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości - medycyna anti-aging:

 • Jedyny sposób na prawdziwe korzyści z przeciwutleniaczy
 • Gimnastyka przeciwzmarszczkowa
 • Czy zawsze można jeść chleb?
 • Obudź swoją energię życiową po zimie

A także:

 • Alzheimer a dieta keto-śródziemnomorska
 • Pielęgnujmy optymizm!
 • Zakwasić skórę, aby ją odmłodzić?
 • Ryzyko upadków i złamań wzrasta przy stosowaniu niektórych leków
 • AMD: mroczna przyszłość
 • Co dobrego może zrobić dla mózgu zwykłe jajko

Czytaj dalej

********************

Źródła:

[1] https://www.eurekal.ert.org/pub_releases/2020-09/esoc-lzl092220.php

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

900 milionów ludzi cierpi na niedobór tego składnika

W krajach uprzemysłowionych prawie co czwarta kobieta i co szósty mężczyzna cierpi na niedobór magnezu. Istnieje więc... czytaj więcej

Wstań zamiast siedzieć

„Przed trzema wiekami w Stanach Zjednoczonych, Thomas Jefferson pracował na stojąco przy swoim biurku. Taka moda powraca do kraju, w... czytaj więcej

Osiem rad, jak zwycięsko zmagać się z zimowymi wirusami i chłodami

Zimno się utrzymuje, a grypa i przeziębienie zbierają swoje żniwo. Wirusy, takie jak wirus grypy czy przeziębienia, przenoszą się drogą... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.