Sprawdź:
- czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
- co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
- jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?
Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.
A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.
Szanowny Czytelniku,
tu Jean-Marc Dupuis.
Przez wiele miesięcy obserwowaliśmy jak poważni eksperci występowali w telewizji i wyśmiewali „szarlatanów” zajmujących się naturalnymi sposobami leczenia (takich jak ja i wiele innych osób), za to, że zachęcają do suplementacji cynku.
Wręcz nie wolno było w Internecie polecać stosowania cynku przeciwko Covid. Facebook, Google i YouTube wyłączały konta osobom, które udzielały takiej porady, uznanej za „niezatwierdzoną” przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) i państwowe instytucje ds. zdrowia publicznego.
Rzekomo w imię walki z „fake newsami”.
Tymczasem już od wielu lat wiemy, że cynk spowalnia replikację i reprodukcję wielu wirusów we krwi.
Owszem, nie znano wpływu cynku na Sars-CoV-2 (wirusa odpowiedzialnego za Covid-19). Nie znano, ponieważ ten wirus dopiero się pojawił, więc oczywiste jest, że nie mogły istnieć żadne opublikowane badania na ten temat!
Jednak zdecydowanie rozsądne byłoby rekomendowanie społeczeństwu, aby jak najszybciej suplementować cynk. Koszt takiej suplementacji jest niewielki. Jeśli nie przekraczamy 15 mg dziennie, nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie, taka suplementacja może przynieść dodatkowe korzyści, ponieważ obecnie wiele osób ma niedobór cynku.
Cynk zwiększa produkcję limfocytów T i umożliwia ich aktywację, co pomaga zwalczać choroby zakaźne. Dzięki niemu możliwe jest wytwarzanie przeciwzapalnych prostaglandyn na bazie kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6.
Cynk pozwala zachować węch i smak, co jest szczególnie interesujące w przypadku Covid (z tego samego powodu cynk podaje się pacjentom leczonym chemioterapią lub radioterapią, którzy często tracą węch i smak).
Poza tym cynk ma bardzo cenną właściwość: poprawia stan skóry i włosów. Skutecznie walczy z trądzikiem, łuszczycą i egzemę. Włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące.
Ale to się okazało nieistotne. Przedstawiciele władz ds. zdrowia jednomyślnie postanowili przemilczeć ten temat. Nieliczni eksperci, którzy publicznie zachęcali społeczeństwo do zażywania cynku, spotkali się z wyszydzaniem i pogardą, albo ich wypowiedzi po prostu usunięto z programów telewizyjnych.
Lekarze z Barcelony (Hiszpania, Hospital Del Mar) przeprowadzili retrospektywną analizę obejmującą 611 pacjentów z Covid, hospitalizowanych w okresie marzec-kwiecień 2020 r. [1]
U pacjentów, którzy zmarli, średni poziom cynku wynosił 43 mikrogramy na decylitr krwi (43 µg/dl), zaś u pacjentów, którzy przeżyli, średni poziom wynosił 63 µg/dl, czyli o prawie 50% więcej.
Im wyższy poziom cynku u pacjentów, tym niższy poziom stanu zapalnego (określanego na podstawie poziomu interleukiny-6), co przekładało się na mniejsze nasilenie choroby.
W tym badaniu stwierdzono, że osoby z poziomem cynku poniżej 50 µg na dl krwi, miały 2,3 razy wyższe ryzyko zgonu:
„Istnieje korelacja między niskim poziomem cynku u osób przyjmowanych do szpitala a silniejszym procesem zapalnym w przebiegu choroby i gorszymi rokowaniami. W naszym badaniu stwierdziliśmy związek między poziomem cynku w osoczu krwi, mierzonym przy przyjęciu do szpitala, a współczynnikiem śmiertelności z powodu Covid-19.”
Wyniki tego badania zostały zaprezentowane na konferencji ESCMID na temat choroby koronawirusowej (ang. ESCMID Conference on Coronavirus Disease).
Władze ds. zdrowia oraz media głównego nurtu nadal milczą na ten temat. Milczą również na temat suplementacji witaminy D. Najwyraźniej cały czas antenowy jest zarezerwowany dla szczepionek.
A przecież suplementacja witaminy D i cynku jest łatwiej dostępna, tańsza i mniej skomplikowana. To są naturalne substancje, dobrze znane wszystkim szanującym się terapeutom. Nie tylko dają korzystne efekty przeciwko Covid-19, ale posiadają również wiele innych właściwości korzystnych dla zdrowia.
Dlaczego zatem są blokowane?
Odpowiedź pozostaje tajemnicą.
Zdrowia życzę,
Tajemnice bycia młodym do późnej starości
Dlaczego niektóre osoby są sprawne fizycznie nawet w wieku 100 lat, a inne nie mogą podnieść się z fotela czy łóżka jeszcze przed siedemdziesiątką?
Niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do tych porad!
W najnowszym, kwietniowym numerze miesięcznika Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości - medycyna anti-aging:
A także:
********************
Źródła:
[1] https://www.eurekal.ert.org/pub_releases/2020-09/esoc-lzl092220.php
Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.