×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Cuda wokół nas

Opublikowano dnia: 2014-07-08

Jedną z rzeczy, których najbardziej nie lubię w dzisiejszym świecie, jest uznawanie wszystkiego za zwyczajne.

Komunikujemy się dzięki falom radiowym, latamy nad ziemią w metalowych maszynach, słuchamy muzyki nagranej dziesiątki lat temu, która dociera do nas bezprzewodowo, a na myśl o tym wszystkim wzruszamy ramionami, mówiąc: No i co z tego?

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Co gorsza, wystarczy pół dnia przerwy w dostawie prądu i w działaniu urządzeń elektrycznych, chwilowa awaria naszej komórki czy kilka godzin opóźnienia pociągu lub samolotu, którymi przemierzamy setki kilometrów – już jesteśmy porządnie wściekli i przeklinamy cały ten system, do którego tak mało od siebie dokładamy.

Bo do czego jesteśmy dziś zdolni oprócz naciskania guzików? Kiedy internet nie działa – czy zdajemy sobie sprawę, jak odbywa się cały proces wymiany danych i informacji? Wszędzie jest pełno ekranów LCD – ale czy znamy zasadę ich działania, nie wspominając nawet o umiejętności wyprodukowania takiego ekranu?

Skąd więc w nas to poczucie, że wszystko nam się należy? Że to niebywały skandal, gdy jedno z dostępnych nam urządzeń odmawia posłuszeństwa?
Komputer nie chce się włączyć, chociaż parę razy wcisnąłem przycisk – zobacz, naprawdę wcisnąłem przycisk! I to parę razy! – przeklinam kiepską markę i durnego producenta, który wyprodukował komputer, który nie chce odpalić. Chociaż wciskam przycisk!

Niewidomi za kółkiem

Tato, jak niewidomi jeżdżą samochodami? – zapytał mnie dziś rano  pięcioletni Thomas.

Thomas to typowy chłopiec swoich czasów. Wokół niego niesamowitości dzieją się non stop, dlatego nie zastanawia się, czy da się prowadzić samochód będąc niewidomym, tylko jak to się robi.

Najlepsze, że Thomas pyta bardzo słusznie, a to ja jestem w błędzie, kiedy w odpowiedzi się uśmiecham! Bo zanim Thomas dorośnie, a może jeszcze wcześniej, pierwszy niewidomy faktycznie zasiądzie za kierownicą1. Otworzy drzwi, usiądzie w fotelu kierowcy i powie: Jedź pod adres:…. Samochód bezpiecznie zawiezie go na miejsce, przestrzegając przy tym zasad ruchu drogowego i omijając przeszkody.

Możliwe, że już niedługo nikt nie będzie uważał tego za sensacyjne. Wręcz przeciwnie, w razie wypadku konstruktorzy samochodu wylądują w sądzie. Będą przedstawiani jako nikczemnicy goniący tylko za zyskiem i gardzący bezpieczeństwem niewidomych, którzy chcą jeździć samochodami. Zostaną skazani na dotkliwe grzywny i wtrąceni do więzienia za powszechną aprobatą.

Tylko kilka starych wyg takich jak my będzie pamiętało czasy, w których ten cud techniki był nie do pomyślenia. Cała reszta uzna go za zwyczajny.

Właśnie dlatego bardzo podoba mi się filmik, w którym dwie starsze panie z Holandii pierwszy raz lecą samolotem – fragment z napisami polskimi znajdziesz tu: http://m.interia.pl/interia-tv/video,vId,1467102

Oglądanie, jak te dwie panie płaczą ze wzruszenia, może być dużym zaskoczeniem. Sam miałem łzy w oczach, ale może jestem za wrażliwy.

A może jednak nie?

Może świat byłby piękniejszy, gdybyśmy codziennie pielęgnowali zdolność do zachwycania się pięknymi i cudownymi rzeczami w otoczeniu. A naprawdę jest ich pod dostatkiem!

Lampa Alladyna istnieje naprawdę
(i wiele osób ma ją w kieszeni)

Tyle osób ma przy sobie smartfony – czy to nie współczesna lampa Alladyna ze staroperskiej baśni?

Taką lampę trzymasz wówczas w ręku. Pomyślisz sobie życzenie, pocierasz ją i życzenie się spełnia. Drogi dżinie, powiedz, czy mam teraz skręcić w prawo, czy w lewo – przeciągasz po swoim iPhonie albo Samsungu Galaxy i masz odpowiedź.

Spraw, żeby na jutro był u mnie ten aparat fotograficzny, Spraw, żeby za sekundę wyświetlił się obrazek, zagrała muzyka, pojawiła się wiadomość u mojego kuzyna, który jest tysiące kilometrów stąd. I za każdym razem ten magiczny trik się realizuje.

Czy w ogóle jest rozsądne denerwować się, kiedy od czasu do czasu Twoja lampa Alladyna nie spełni jednego z życzeń? Czy to logiczne, żeby przyprawiać się o wrzody żołądka i produkować hormony stresu, podczas gdy sprzęt już za chwilę „zahula”? Przecież takim zachowaniem podnosisz u siebie ryzyko śmierci na zawał albo udar.

Naucz się znów zachwycać

Kiedy o tym myślę, nadal wydaje mi się niewiarygodne, jak mieszkanie wypełnia się światłem po każdym włączeniu kontaktu. Prąd elektryczny jest być może wytwarzany z uranu, który rozszczepia się, aby rozgrzać wodę. Ta z kolei kręci turbiną działającą jak dynamo. Powstały prąd przemierza wiele kilometrów, dociera do przewodów, a potem do żarówki, która zmienia go w fotony oświetlające mi książkę! Jeśli zaś o książkę chodzi, to nie byłbym w stanie nie tylko jej wydrukować, ale nawet wytworzyć papieru ani tuszu!

W samochodzie też mam niesamowity mechanizm zwany stacyjką, która zapala silnik, gdy wkładam klucz do środka i przekręcam.

Bez porównania największym cudem jest to, że wokół mnie biegają i śmieją się dzieci, z których jestem dumny. Ich ciała i umysły są niezwykle skomplikowane. A przecież, aby dzieci pojawiły się w naszym życiu, a raczej zostały nam dane, nie musieliśmy robić nic skomplikowanego!

Ja też często tracę tę umiejętność dostrzegania piękna wokół nas. Próbuję się wtedy przekonać – na próżno – że moje smutki i niepokoje nie mają racji bytu i są niczym wobec ciągle trwającego cudu pozostawania przy życiu.

Ale gdy już uwierzy się w cud życia, radość jest ogromna. Jeśli zdarzyło Ci się w życiu wielkie nieszczęście, coś bardzo bolesnego i mimo to umiesz się cieszyć i zachwycać otaczającym światem, podziel się swoją opowieścią w komentarzu pod tym artykułem i pomóż innym czytelnikom Poczty Zdrowia.

Takie opowiadania wszystkim nam dadzą mnóstwo dobra i przyczynią się do tego, że razem zyskamy kilka lat życia w zdrowiu.

Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis

PS1 Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

PS2 Jeśli masz konto na Facebooku, polub facebookową stronę Poczty Zdrowia. Znajdziesz tu codziennie ciekawe artykuły, zyskasz możliwość dzielenia się swoimi komentarzami i wymiany poglądów z innymi osobami, łatwo udostępnisz też ważne informacje swoim znajomym... Wejdź na: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródło:

1. Daily Mail: Googles new self driving car, http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2121904/Googles-new-self-driving-car-allow-BLIND-wheel.html

Komentarze

Krzysztof Czarniecki 2014-07-08 10:00
Jestem urzeczony po przeczytaniu tego głęboko refleksyjnego artykułu. Od ponad dwudziestu lat w taki sposób patrzę na otaczający mnie świat i na cuda Stwórcy zawarte w każdej cząstce istnienia, które pozwala nam przeobrażać według naszych doczesnych potrzeb, a które przekazał nam w słowach: "Kochajcie się, rozmnażajcie się i czyńcie sobie Ziemię poddaną". Dziękujmy Bogu za wszystkich, za wszystko, w każdym miejscu i w każdym czasie. Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami K.Cz.
ewa 2014-07-08 10:43
Cieszę się każdym dniem i zachwycam nim. Dziękuję Bogu ,że żyję. Dawniej tak nie było , raczej przeciwnie. Dopiero choroba i walka z nią zmieniły mnie na lepsze.
Dawid 2014-07-08 13:36
Poprawka, taki samochod dla niewidomych juz dawno istnieje, i jezdzi po ulicach. https://www.youtube.com/watch?v=cdgQpa1pUUE
Marzena Sowińska 2014-07-08 18:59
Witam. Ja zawsze się cieszę , a w razie niepowodzeń zawsze mówię, jutro też jest dzień i już może być tylko lepiej. W pacy to ja jestem tą prowodyrką śmiechu , optymizm to plus dla zdrowia. Pozdrawiam.
Róża wiatrów 2014-07-08 20:39
Jeśli pamiętacie dawne urocze bajki, to dywanami latającymi lub cudownymi ptakami czyż nie są teraz samoloty?i to ulepszone, z wszelkimi wygodami, zabezpieczając nas przed wiatrami i deszczami na wielkich wysokościach???spełniały się wtedy MARZENIA bajkowych bohaterów, pragnących przenieść się nad górami, lasami, rzekami Hen, daleko, daleko...a teraz jakże to łatwe i zwykle dla wielu ludzi. A do tego tanie loty są dostępne powszechnie przy pewnym doświadczeniu przy korzystaniu z internetu!
zk 2014-07-08 23:09
Tak, czas mija a ja się zmieniam fizycznie i psychicznie. Fizycznie coraz mniej atrakcyjna, psychicznie coraz piękniejsza. Zatrzymałam się, wyłączyłam z biegu szczurów, popatrzyłam wkoło i radość mnie ogarnęła. Jak pięknie, jak mało do szczęścia potrzeba, tylko zmienić sposób myślenia a problemy przestają istnieć. Zwłaszcza gdy podniosłam się z depresji, gdy dałam radę i ta najwłaściwsza myśl, że już wiem jak tam nie wrócić, bo radość w sercu noszę a sąsiad jakiś przyjemniejszy a ludzie w ogóle lepsi. A moje wnuki to cud największy a uczuć jakie we mnie budzą nie oddałabym za żadne skarby świata.
Maria 2014-07-09 03:00
7 lat temu straciliśmy 31 letniego syna . Po wielkiej tragedi nauczyłam się z tym żyć ale 4 lata temu córka urodziła syna który we wszystkim przypomina nam naszego syna i przebywania z nim to ogromna radość a jednocześnie pomagamy córce .
k 2014-07-09 09:05
Straciłam mamę 2 miesiące temu. Coś we mnie umarło. Teraz przyszła refleksja: czego pragnie mama dla swojego dziecka - z tego czy tamtego świata?: aby było szczęśliwe! Moja rozpacz, wyrzuty sumienia (które się teraz pojawiają), pretensje skierowane do siebie nie radują Jej. Jedynej rzeczy,której rodzice pragną dla dzieci to to aby były szczęśliwe. Daję sobie prawo do odbycia żałoby ale przede wszystkim kieruję myśli w radosne przestrzenie, bywam w miejscach. które lubię, po nowemu obserwuję rośliny, ptaki, zaczęłam wreszcie sprzątać mieszkanie, wróciłam do malowania. Moja mama czeka na uśmiech - mój uśmiech. Wybieram życie, które dostałam od rodziców, chcę przyciągać dobro i chcę aby widzieli jak dobrze z niego korzystam i ile sprawia mi radości. Tylko tak mogę im podziękować.
rych 2014-07-09 11:45
Gratuluję, jeden z najlepszych artykułów w tym serwisie. To dla mnie kolejna wskazówka skąd czerpać siły i motywację do dalszego życia, życia ze świadomością zmierzenia się z nieuleczalną śmiertelną chorobą.
Ewa Chobocka 2014-07-09 12:02
Artykuł bardzo na czasie. Szkoda tylko, że takie rzeczy przeważnie zaczyna się w życiu dostrzegać dość późno. Nazywa Pan te dwie starsze panie staruszkami, ile one mają lat ? Mam 76 i wcale nie czuję się staruszką. Pozdrawiam wszystkie panie, nie staruszki.
Magda 2014-07-09 22:15
Niejednokrotnie zdarzyło mi się zachwycić jakimś cudem techniki, które mi służy. Ostatnio towarzyszyło mi przemyślenie dotyczące samochodów i ludzi, którzy jeżdżą nimi z bardzo dużymi prędkościami (mam na myśli prędkość o 30-40 km/h wyższą od dopuszczalnej na danej drodze). A gdybyśmy tak nie mieli samochodów w ogóle? cieszylibyśmy się z każdego urządzenia, które przemieści nas z prędkością 40-50 km/h. Ale człowiekowi to nie wystarcza, nie docenia faktu, że może przemieszczać się dużo szybciej niż na własnych nogach, nie wystarcza już 50-60km/h, nie wystarcza 80, 90, 100km/h, chce więcej i więcej, a przez to często zwalnia do zera, bardzo gwałtownie kończąc nie tylko podróż samochodem, ale i tę życiową....
Róża wiatrów 2014-07-10 20:08
Dzięki,Dawidzie, za konkrety-teraz jeszcze bardziej upewniam się w tym,że pomysłowość ludzka nie ma granic....to piękne, choć dla nas niedostępne w praktyce i rzeczywistości obecnego systemu -NFZ ,PFRON itp...róża wiatrów
lertas 2014-07-11 09:06
Miesiąc temu odszedł mój Mąż do lepszego świata,przez prawie 3 lata walczyliśmy z chorobą bezskutecznie ale wokół nas była masa dobrych ludzi wspierających,którzy podtrzymywali na duchu,którzy są do dzisiaj.Dzięki temu codziennie widzę otaczającą-cudowną przyrodę,każdy dzień witam z radością i chcę odpłacać dobrem za dobre,które otrzymują.ŚWIAT JEST PIĘKNY a ludzie??To od nas zależy kogo do siebie przyciągamy,tak naprawdę nie ma złych osób tylko znaleźli się w nieodpowiednim towarzystwie,w nieodpowiednim miejscu itp.Szukajmy w każdym człowieku dobra .ARTYKUŁ FANTASTYCZNY.
elwit 2014-07-11 22:39
Szanowny Panie. Z przyjemnością przeczytałam artykuł,tyle w nim oczywistych prawd życiowych z którymi w pełni się zgadzamy/ artykuł przeczytałam głośno moim domownikom i wszyscy się radośnie śmiali/.Dziękujemy za te chwile refleksji.Życie jest naprawdę piękne i mamy szczęście że żyjemy w tak ciekawych czasach.
barbara top 2014-07-15 03:40
No i wlasnie nie moglam obejrzec 2 starszych pan.Ten film mozna tylko zobaczyc w Polsce a ja jestem w Australii. Duze dzieki za zmuszanie nas do refleksji. pozdrowienia Barbara
Kazimierz 2014-07-20 04:38
Jesli spojrzec wstecz do naszego dziecinstwa/a mam dopiero 69 latek/to tych cudow byla niezliczona ilosc,jak ja sie cieszylem z prostych zabawek ktore sami robilismy,np kola do wozka ucinalo sie z pnia a otwory wypalalo rozgrzanym pretem.Bylo zajecie,wyrabialo sie pomyslowosc,a terazniejsze dzieci dostana gotowa zabawke,pobawia sie troche I wyrzuca.Ile bylo radosci z pierwszego roweru ktory mial tata,a co to byla za radosc jak majac 12 lat zaswiecila pierwsza zarowka,a pozniej zagralo kupione uzywane radio.Pozniej motocykl/SHL/ mknacy z predkoscia 70-75 km/g,a z gorki nawet szybciej,pozniej maluch,a terazniejsza mlodziez musi miec od razu auto"wypasione".Dostajemy wszystko gotowe I w bardzo szybkim tempie,nie myslac ze mogloby byc inaczej.Smartfonem jeszcze sie nie zarazilem ale mam czas zeby podziwiac piekno przyrody.Watpie jednak aby moje wnuki mialy czas I ochote na zastanowienie sie nad pieknem np kwiatka czy ptaszka.Jestem optymista I w zyciu spotkalo mnie wiele "niemal cudow",pocieszam sie tym ,ze nigdy nie ma tak zle zeby nie moglo byc gorzej,a lepiej bedzie na pewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Bądź młodszy za rok

Niedawno moją uwagę przyciągnął długi artykuł w prasie amerykańskiej o 95-letnim mężczyźnie, który codziennie przepływa... czytaj więcej

Choroby serca: mit zrównoważonej diety

Spróbuj podczas obiadu u znajomych poruszyć kwestię diety i spożycia kwasów omega-3. Z całą pewnością znajdzie się jedna lub... czytaj więcej

Jedenaście naturalnych sposobów na zapalenie stawów

Hakorośl (łac. Harpagophytum, zwana też czarcim pazurem), glukozamina, chondroityna, metylosulfonylometan (tzw. MSM) i kwasy omega-3 to... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.