×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Czy Francuska Federacja Diabetyków oszukuje?

Opublikowano dnia: 2016-02-23

Jérémy Anso, dziennikarz specjalizujący się w tematyce naukowej, opublikował 5 czerwca 2014 r. na swoim blogu „Dur à Avaler” (po polsku: Trudno przełknąć), „wybuchowy” artykuł, by „uregulować porachunki” z Francuską Federacją Diabetyków (FFD)1.

Autor oskarża w nim to stowarzyszenie, które powinno chronić chorych na cukrzycę, o publikowanie „niebezpiecznych zaleceń” idących „w dokładnie przeciwnym kierunku niż remisja cukrzycy spowodowana dietą”.

To zaskakujące, a wręcz szokujące, że dokumentacja tworzona dla chorych przez Francuską Federację Diabetyków (FFD) szybciutko odwraca się od skutecznych, naukowo potwierdzonych metod, by zamiast tego w świetle reflektorów prezentować wątpliwej skuteczności leki na cukrzycę2.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Unikaj leków na cukrzycę

Leki na cukrzycę typu 2 w krótkiej perspektywie – przynoszą ulgę… ale bardzo szybko zdajesz sobie sprawę, że lepiej byłoby się bez nich obyć.

Istnieje wiele leków, które wydają się skuteczne: jesz więc i żyjesz jak wcześniej, a dzięki łykaniu zwykłych tabletek Twój poziom cukru wraca do normy! Cud…

Niestety, leki te zaburzają metabolizm, powodują tycie, jeszcze bardziej zaburzają równowagę w organizmie. I jesteś coraz bardziej chory.

Przypomnijmy, że osoby dotknięte cukrzycą typu 2 mają podwyższony poziom cukru we krwi.

Problem ten związany jest z dietą zbyt obfitującą w cukry (węglowodany), z brakiem aktywności fizycznej i – rzadziej – także z predyspozycjami genetycznymi.

Podwyższony poziom cukru we krwi jest niebezpieczny: cukier niszczy zakończenia włókien nerwowych i uszkadza naczynia krwionośne, co w konsekwencji może prowadzić do pogorszenia wzroku, wywoływać gangrenę, doprowadzić do koniecznej amputacji nogi, stopy czy palców, oraz znacznie podwyższyć ryzyko zawału serca.

W normalnej sytuacji, organizm broni się przed nadmiernym poziomem cukru we krwi, wytwarzając w trzustce insulinę, hormon zmuszający komórki do wchłaniania cukru z krwi, co prowadzi do obniżenia jego poziomu.

Ale im więcej insuliny produkuje organizm, tym bardziej komórki się przyzwyczajają. Pojawia się insulinooporność. Trzustka natomiast wytwarza coraz więcej insuliny i wykańcza się. Na tym etapie, osoba cierpiąca na cukrzycę typu 2 jest zmuszona wstrzykiwać sobie insulinę, by przeżyć, i to w coraz większych ilościach, co powoduje dalsze tycie i zwiększa ryzyko powikłań cukrzycowych. Jest to więc kierunek rozwoju choroby, którego należy unikać za wszelką cenę.

Istnieje jednak dieta, która pozwala walczyć z cukrzycą typu 2

Obszerne badanie z 2011 roku wykazało „ochronną rolę diety śródziemnomorskiej w przypadku wielu czynników ryzyka przy cukrzycy, takich jak szeroki obwód w talii oraz nadciśnienie tętnicze a także w przypadku pojawienia się już cukrzycy”3. Jest to dieta na bazie produktów zbożowych z pełnego przemiału, dużych ilości warzyw, zwłaszcza liściastych, owoców, ryb, oliwy z oliwek, niewielkiej ilości mięsa, niewielkiej ilości nabiału. Spożywa się natomiast świeży ser kozi lub owczy, a także jeden lub dwa kieliszki czerwonego wina dziennie. Poza tym pije się wodę i absolutnie nie je się słodyczy.

Ponadto, badania wykazały także „niezwykle korzystny wpływ przerywanego postu na ludzki metabolizm, a zwłaszcza w przypadku chorych na cukrzycę typu 2”4 oraz „poprawę funkcji endokrynologicznych komórek beta trzustki (wydzielanie insuliny) w warunkach ograniczeń kalorycznych”5.

Ale Francuska Federacja Diabetyków nie wspomina o żadnym z tych badań.

Wręcz przeciwnie: całkowicie przemilcza kwestię przerywanego postu. Co gorsza, śmie twierdzić, że cukrzycy typu 2 nie muszą stosować żadnej szczególnej diety!

Żadnej szczególnej diety dla cukrzyków typu 2?

Tak, dobrze widzicie: Francuska Federacja Diabetyków nie zaleca stosowania żadnej szczególnej diety osobom chorym na cukrzycę typu 26. Podczas gdy dieta jest jedną z bezpośrednich przyczyn choroby!

Federacja zaleca natomiast wielkim głosem stosowanie takiej samej diety jak zalecana przez władze medyczne ogółowi ludności: tj. produkty mączne przy każdym posiłku i trzy do czterech produktów nabiałowych dziennie.

Dieta ta polega jednak na przyswajaniu 50 – 55% dziennej ilości kalorii w postaci węglowodanów (cukrów), a to totalnie zaburza utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Natomiast jeśli chodzi o nabiał, Jérémy Anso przypomina, że:

„mleko to bomba insulinowa, o bardzo wysokim indeksie insulinemicznym”. Cztery porcje nabiału „odpowiadają 4 – 48 g cukrów (8 – 10 kostek cukru), zatem mają taki sam wpływ na poziom cukru we krwi jak białe pieczywo! Krótko mówiąc, jest to katastrofa dla trzustki, wątroby i ogólnie całego organizmu”.

Jakim sposobem FFD może sobie pozwolić na udzielanie tego typu rad chorym?

Bo jest finansowana przez spółki farmaceutyczne i… Coca-Colę!

FFD otrzymuje dość pokaźne sumy od spółek farmaceutycznych: 857 000 euro w 2012 r.

Ponadto, w 2012 r. otrzymała kwotę 300 000 dolarów od Fundacji Coca-Cola, sponsorującą ulotkę przeznaczoną dla cukrzyków7!

Jeśli o mnie chodzi, prawdziwie niechętnie myślę o tym, że FFD kłamie chorym jedynie w celu przypodobania się sponsorom.

Jeśli chodzi o dotacje od Coca-Coli, można sobie wyobrazić, że pochodzą one od przedsiębiorstwa, które mówi sobie: „Napój, który sprzedaję, jest napakowany cukrem i bardzo niezdrowy. Spożywany wraz z dietą już zbyt obfitą w cukier, przyczynia się do powstania cukrzycy typu 2. Będę więc finansować stowarzyszenia promujące zdrową dietę i zdrowy tryb życia, antycukrzycowy, aby ograniczyć liczbę osób, które zachorują i będą musiały zaprzestać pić mój napój, i które mogłyby mnie nawet oskarżyć o częściową odpowiedzialność za ich chorobę”.

Ponadto, w ciągu ostatnich kilku lat Coca-Cola ukierunkowała swoje wysiłki marketingowe na promocję „Coca-Cola Zero”, niezawierającej ani cukru, ani kofeiny. Choć daleko jej do ideału, to mimo wszystko jest ona dużo mniej szkodliwa dla cukrzyków niż klasyczna Coca-Cola8.

Tym niemniej, Jérémy Anso ma rację, zauważając, że nigdzie w materiałach FFD nie jest napisane jasno, że osoby chore na cukrzycę powinny przestać pić napoje gazowane. Jest to bardzo deprymujące.

Jeśli chodzi o producentów leków, sprawy są bardziej wątpliwe… Jasne jest, że nie mają żadnego interesu w tym, by pacjenci zorientowali się, że można się wyleczyć z cukrzycy typu 2 dzięki zmianie trybu życia, obchodząc się w ten sposób bez jakichkolwiek leków.

Wydawałoby mi się zatem zdrowe, by stowarzyszenia chorych, którym zależy na wiarygodnym wizerunku, nie otrzymywały finansowania od takich spółek. Myślę również, że w przypadku FFD dziennikarz ma rację, twierdząc, że położenie tylko bardzo niewielkiego akcentu na skuteczność diety śródziemnomorskiej i przerywanego postu tłumaczy się „przyjacielską presją” ze strony sponsorów, którzy wolą, by chorym opowiadano, że cukrzyca typu 2 to choroba do końca życia.

To ogromny problem i myślę, że osoby chore na cukrzycę typu 2 powinny być o tym informowane. Jérémy oddał im wielką przysługę, pokazując, czego się mają trzymać, kiedy następnym razem otrzymają jakąś dokumentację od FFD.

Wielkie dzięki, Jérémy Anso!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam do śledzenia Poczty Zdrowia na Twitterze: http://twitter.com/PocztaZdrowia i na Facebooku: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Źródła:

1) La Fédération Française des Diabétiques main dans la main avec Coca-Cola. http://www.dur-a-avaler.com/federation-francaise-diabetiques-insulines-index-glycemie-coca-cola/

2) Diabète et alimentation Les bénéfices pour mon diabète. http://www.afd.asso.fr/sites/default/files/guide_diabete_alimentation.pdf

3) Kastorini, C.M., Milionis, H.J., Esposito, K., Giugliano, D., Goudevenos, J.A., & Panagiotakos, D.B. (2011). The effect of mediterranean diet on metabolic syndrome and its components: a meta-analysis of 50 studies and 534,906 individuals. Journal of the American College of Cardiology, 57(11), 1299-1313.

4) Varady, K.A. and M.K. Hellerstein (2007). Alternate-day fasting and chronic disease prevention: a review of human and animal trials. The American Journal of Clinical Nutrition, 86(1): 7-13.

5) Lim, E.L., Hollingsworth, K.G., Aribisala, B.S., Chen, M.J., Mathers, J.C., & Taylor, R. (2011). Reversal of type 2 diabetes: normalisation of beta cell function in association with decreased pancreas and liver triacylglycerol. Diabetologia, 54(10), 2506-2514.

6) La Fédération Française des Diabétiques. http://www.dur-a-avaler.com/federation-francaise-diabetiques-insulines-index-glycemie-coca-cola/

7) La Fondation Coca-Cola. http://www.afd.asso.fr/partenaire/fondation-coca-cola

8) Należy jednak być ostrożnym: brak dowodów, że dany produkt jest szkodliwy nie jest tym samym dowodem na to, że dany produkt nie jest szkodliwy. Słodkie napoje , ale „bez cukru”, prosto z laboratoriów zawsze są gorsze dla ludzi niż woda, naturalny napój, nawet jeśli ktoś nie ma pojęcia o ich skutkach na dłuższą metę.

Komentarze

! 2016-02-23 15:56
Oszalales? Coca-Cola Zero zawiera aspartam. I ty to nazywasz 'lepszym'?... Zmien zawod. Prosze.
Mirek 2016-02-24 11:32
chyba nic nie wiecie o diecie dr.Jana Kwaśniewskiego. Ta właśnie dieta leczy cukrzycę -góra w ciągu trzech tygodni.Znana i...zapomniana a własciwie wyśmiana przez idiotów w białych fartuchach i skazana na niebyt przez zbrodnicze media.Tego odkrycia dokonał w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. I żadna dieta śródziemnomorska nie może się z jego odkryciem równać.Wiem bo znam to z autopsji.

! 2016-02-24 15:09
@Mirku Prosze poczytaj wiecej o diecie Kwasniewskiego. Obawiam sie, ze moze pomagac na krotka mete ale na dluzsza moze nastapic otluszczenie watroby, kamienie w watrobie i woreczku. Wtedy moze sie przydac ksiazka Andreasa Moritza, ktory doprowadzil do perfekcji oczyszczanie watroby, woreczka, nerek. kazdemu polecam: 'Niezwykle plukanie watroby i woreczka zolciowego'. Wyjasnia tam jak dbac o watrobe. Dzieki tej ksiazce mozna uniknac usuwania woreczka lub kamieni z niego i wielu innych przypadlosci. W mlodosci stosowalam Kwasniewskiego, po latach wole Andreasa (i dr Johanne Budwig, dr Roberta Morse, dr R.E. Tent i polskie suplementy od dr Piotra Kardasz). Kazdy z nas 'pracuje' na swoje choroby to i lekarstwa moga byc roznistee :) Powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

(Wątroba) Centrum odtruwania organizmu

Nasza wątroba jest naszym naturalnym centrum odtruwania. Pełni także rolę śmieciarza odbierającego z krwi wszelkiego rodzaju odpady i... czytaj więcej

Wielki powrót wegetarian

Leonardo da Vinci był wegetarianinem. Nie rozumiał, ani dlaczego, ani, w jaki sposób ludzie mogli zamienić się w... czytaj więcej

Samoloty: bardziej odrażające niż Ci się wydaje

Gdy wybierasz się na długo wyczekiwany urlop, nie ma nic gorszego niż złapać jakiegoś wirusa w samolocie. Już mnie znasz i wiesz, że nie mam... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.