×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Depakine: czy konieczny jest powrót do drastycznych kar, żeby zrozumieli?

Opublikowano dnia: 2017-01-17

Przykro mi, że popsuję Ci nastrój, ale tym razem naprawdę przesadzili.

Na pewno słyszałeś o rzekomym „nowym” skandalu z Depakine w roli głównej.

Depakine to lekarstwo na epilepsję.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Niestety, u kobiet w ciąży, niszczy tkanki płodu, w 10% przypadków wywołuje poważne wady rozwojowe, zaś w 30–40% przypadków zaburzenia zachowania (zwłaszcza autyzm).

Ten fakt jest znany od dziesiątków lat.

Dokładnie trzydzieści cztery lata temu w największym medycznym czasopiśmie świata, The Lancet, ukazał się artykuł naukowy. Zwracał on uwagę na wady rozwojowe u dzieci. Wykazywał, że u dzieci kobiet leczonych w pierwszym trymestrze ciąży zagrożenie rozszczepem kręgosłupa wzrastało 30 razy. Rozszczep kręgosłupa to bardzo poważna wada rozwojowa kręgosłupa1.

Prawie trzydzieści lat temu dwie publikacje zwracały uwagę na zaburzenia zachowania u dzieci, a pięć lat później – mówiono także o przypadkach autyzmu2.

O wszystkim tym były informowane władze medyczne, które nie wzięły tego pod uwagę.

Tym razem, odpowiedzialność i wina leży po stronie władz.

Można by oskarżyć producenta, firmę Sanofi, ale to przecież handlarze: będą sprzedawali do upadłego, dopóki im się na to pozwoli!

Tym bardziej, że w pewnym sensie kryją ich władze medyczne. I dopóki władze utrzymują, że problem nie istnieje, dopóty ofiary nie będą miały możliwości żądać odszkodowania od handlarzy.

Można by oczywiście oskarżyć lekarzy wypisujących receptę. Oni także powinni wiedzieć o ryzyku związanym ze stosowaniem tego leku, i sami przestać go wypisywać.

Ale zrobiono wszystko, by na ulotce odwieść ich od tego:

W charakterystyce produktu leczniczego aż do 2006 r. podawano: „Ważne jest, by nie przerywać leczenia w razie zajścia w ciążę”.

A potem, ponieważ coraz więcej było zgłoszeń przypadków autyzmu, w 2006 r. ulotkę nieznacznie zmieniono: „Stwierdzono pojedyncze przypadki autyzmu i podobnych zaburzeń u dzieci narażonych in utero na walproinian sodu. Konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań, by potwierdzić te wyniki”.

Ale żadnego prawdziwego ostrzeżenia. Inaczej mówiąc: „Śpijcie, dobrzy ludzie! I przede wszystkim, dalej wypisujcie recepty!”

Tym razem więc to francuskie władze ponoszą odpowiedzialność i winę!

Niech za moje błędy zapłaci ktoś inny

Większość lekarzy oczekuje instrukcji od władz. Jeśli władze nie ostrzegają, mają zaufanie.

Możemy tego żałować, ale tak właśnie działa nasz system.

Stąd tak ważne jest, by władze medyczne choćby w minimalny sposób zadbały o nadzór.

Niestety, tak się nie dzieje.

Znajdują się w tej nie do zaakceptowania sytuacji, gdzie wszystko im wolno, a w razie kłopotów za ich błędy i tak zapłaci podatnik.

To się właśnie dzieje.

24 sierpnia 2016 r., francuska minister zdrowia, Marisol Touraine, ogłosiła, jak gdyby nigdy nic, że ponad 14 000 kobiet w ciąży poniosło skutki narażenia na działanie preparatu Depakine w latach 2007–2014, ale, proszę się nie niepokoić, sytuacja jest pod kontrolą, gdyż Parlament przegłosuje:

- „mechanizm odszkodowawczy dla ofiar Depakine”;

- „mechanizm umożliwiający pokrycie leczenia ofiar w całości przez ubezpieczenie zdrowotne” (to znaczy przez pozostałych ubezpieczonych);

- a ona sama zawnioskuje o to, by umieścić na opakowaniu tego leku „oznaczenie zwracające uwagę na zagrożenie związane z jego stosowaniem u kobiet w ciąży”.

29 sierpnia, poseł z partii socjalistycznej zaproponował wprowadzenie nowego podatku od produktów medycznych, który zasiliłby fundusz odszkodowawczy dla ofiar Depakine. Zaś poseł sprawozdawca ds. budżetu ubezpieczeń społecznych poinformował w dzienniku Les Échos swój zamiar zgłoszenia zbieżnej z tym zmiany do projektu ustawy o finansowaniu systemu ubezpieczeń społecznych w 2017 r.!3

A zatem zaczniemy pomagać… od zaraz! To my zapłacimy za niedbalstwo naszych pseudoodpowiedzialnych.

Co robią z funduszami, które im powierzamy?!

Przypominam, że eksperci, ministrowie, władze nie pracują charytatywnie.

Dajemy im fundusze4, a także gigantyczne wynagrodzenia i władzę.

Z władzy tej korzystają często w złej wierze, prześladując lekarzy, pacjentów i naukowców.

A wystarczyłoby, że zrobiliby minimum uzasadniające ich istnienie, tj. na poważnie przejrzeliby literaturę medyczną, kiedy wydają zezwolenie na dopuszczenie leków do obrotu.

Odpowiedzialni za ogromne cierpienie

Postanowiłem nie publikować w tym artykule zdjęć tzw. „dzieci Depakine”. Z szacunku dla ofiar i dla ich rodzin. Ale zapewniam Cię, że wady rozwojowe mogą być koszmarne.

Oto świadectwo na ten temat:

„Jestem babcią 14-letniej dziewczynki, ofiary Depakine: całkowita ślepota, koślawe dłonie, wady rozwojowe mózgu z autyzmem, problemy z płucami. Dziewczynka nie mówi, nie widzi, nie chodzi sama, nosi gastrostomię, krótko mówiąc – do końca życia będzie zależna od rodziny i społeczeństwa; (…) od Sanofi i innych osób otrzymaliśmy jedynie zaprzeczenia i pogardę. Nazywano nas nawiedzonymi. A mimo to, niestety, mieliśmy rację!”5

Kto się pochyli nad tym cierpieniem, nad taką niesprawiedliwością?

Co robić, jeśli nasi „odpowiedzialni” dalej będą płacić za swoje błędy pieniędzmi innych?

Zagrozić im, drastycznymi karami, np. galerami, jeśli to się powtórzy?

Na poważnie zająć się medycyną naturalną

Na chwilę obecną jedynym dostępnym rozwiązaniem jest to, co zawsze: na poważnie zacząć traktować naturalne sposoby leczenia i korzystać z medycyny alternatywnej, kiedy to tylko możliwe, by nie paść ofiarą kolejnego skandalu, który, bądźmy pewni, wybuchnie już wkrótce.

Ponieważ, zupełnym przypadkiem, istnieje całkowicie naturalna metoda leczenia epilepsji, o której często wspominałem, dieta ketogeniczna. Kto o tym wie? Kto mówi o tym pacjentom?

Skąd taka cisza? Kto im powie o wszystkim, co tu publikujemy, miesiąc po miesiącu, jak głos wołającego na puszczy?

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Źródła:

1) E. Robert, P. Guibaud, Maternal valproic acid and congenital neural tube defects, The Lancet, 1982. Et en 1984, le Journal of Medical Genetics décrit le phénotype des enfants qui ont été exposés à du valproate. Un retard de développement est aussi évoqué. J. Diliberti, P. Farndon, N. Dennis, C. Curry, The Fetal Valproate Syndrome, American Journal of Medical Genetics, 1984.

2) J. Haddad, J. Messer, D. Williard, Foetopathie au valproate de sodium, Arch Fr Pediatr, 1989 ; B. Chevallier, V. Nègre, E. Bidat, B. Lagardère, Foetopathie au valproate et développement somatique et psychomoteur, Arch Fr Pediatr, 1989 ; puis A. Christiansen, N. Chesler, Fetal valproate syndrome : clinical and neuro-developemental features in two sibling pairs, Developmental medicine and child neurology, 1994.

3) http://www.lemonde.fr/sante/article/2016/08/29/depakine-un-depute-propose-une-taxe-sur-les-produits-de-sante-pour-indemniser-les-victimes_4989037_1651302.html

4) http://www.has-sante.fr/portail/jcms/c_637731/fr/budget-et-sources-de-financement

5) http://pryskaducoeurjoly.com/actu/2289/apres-laffaire-mediator-les-bebes-depakine

Komentarze

Kristi 2017-01-17 14:04
Drastyczne kary?! NORYMBERGA!!! i powrót do kary śmierci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

To nadaje mojemu sercu tempo lepiej niż rozrusznik

Rozrusznik serca to urządzenie, które wysyła elektryczne impulsy pobudzające do bicia serce osoby o zaburzonym lub spowolnionym... czytaj więcej

Leki, które zażywasz, mogą Ci zaszkodzić

W Polsce nie ma na ten temat wiarygodnych danych, więc opowiem Ci o sytuacji we Francji. W moim kraju co roku zgłaszanych jest aż... czytaj więcej

Wegetarianizm już nie wystarczy

Zalety "małpiej diety" (pożywienia goryli) Jako dziecko byłem wegetarianinem. Nie byłem w stanie znieść, że na moim talerzu leży... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.