×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Dlaczego cukrzyca jest tak poważną chorobą?

Opublikowano dnia: 2017-02-23

...nadmiar cukru we krwi,
...silne pragnienie,
...słodki mocz.

Opisany w ten sposób problem cukrzycy nie wydaje się aż tak poważny.

Jasne, pojawiają się powikłania… na dłuższą metę.

Ale porównaj ją z deformującą stawy chorobą zwyrodnieniową, która budzi Cię w nocy silnym bólem.

Porównaj to z nowotworem, w którym przerzuty do kości niszczą tkanki od środka, wywołują wrzody, ze straszną ropną wydzieliną, przy których tracisz dziesiątki kilogramów, włosy, brwi…

Porównaj ją ze wszystkimi strasznymi chorobami, które mogłyby zagrozić Twojemu mózgowi, oczom, jelitom, skórze…

W porównaniu z nimi cukrzyca nie wydaje się być aż tak poważna. Zwłaszcza, kiedy istnieją leki (metformina, insulina…), które obniżają ten słynny poziom cukru we krwi.

A zatem, po co w ogóle się tym przejmować?

Po co przejmować się cukrzycą?

Po co tak często mówić o cukrzycy? Po co stale żądać od siebie wyrzeczeń pokarmowych, aby uniknąć choroby, która, w gruncie rzeczy, nie jest tak poważna?

No właśnie! Mówię Ci tak często o cukrzycy i lekarzy także niepokoi rosnąca epidemia cukrzycy dlatego, że w rzeczywistości cukrzyca jest przerażającą chorobą! Jest straszniejsza niż inne! Kiedy dowiesz się, jakie ma skutki, powiesz sobie, że wręcz przeciwnie – te wysiłki zmierzające do jej uniknięcia są absurdalnie śmieszne w porównaniu z niedogodnościami, które przynosi.

Główny problem związany z cukrzycą, to komórki nerwowe, tj. komórki, które tworzą nerwy. Czyli komórki, dzięki którym czujesz różne rzeczy, kontrolujesz swoje ciało i swoje myśli.

Szczególną cechą komórek nerwowych jest to, że wchłaniają cały cukier w swoim zasięgu. Inne komórki potrzebują insuliny do otwarcia drzwi, przez które wchłaniają glukozę. Ale komórki nerwowe nie mają tego mechanizmu. Lekarze mówią o nich „insulinoniezależne”, co znaczy tylko tyle, że nie potrzebują insuliny.

Skoro komórki potrzebują insuliny do wchłaniania cukru, to przestają go wchłaniać, kiedy tylko tej insuliny nie wystarcza (co jest logiczne…). Uściślanie tego może się wydawać zbyteczne. Ale skutki są dalekosiężne:

Poziom cukru we krwi może stale rosnąć, co tam… Komórki po prostu przestają go wchłaniać. Dzięki temu unikają ‘trucia’ się cukrem.

Natomiast komórki nerwowe nie mają tego mechanizmu. Ile będzie cukru, tyle wchłoną. I tak właśnie trują się cukrem, chorują i umierają.

Cukrzyk szybko to spostrzega.

Bardzo widoczne i bardzo bolesne skutki dla pacjenta

Kiedy jego komórki nerwowe zaczynają umierać, pacjent traci czucie w palcach u rąk i nóg. Zdarza mu się skaleczyć, oparzyć, zadrapać, nawet tego nie widząc. Przedmioty wypadają mu z rąk. Traci równowagę, bo nie wyczuwa już precyzyjnie, gdzie stawia nogi.

Tej utracie odczuwania towarzyszą silne bóle różnych części ciała: mówi się o nerwobólach (lub neuropatii cukrzycowej).

Nerwobóle to „fałszywe” bóle wywoływane przez same nerwy, kiedy „chorują”. To żałosne. Mówi się o ciągłych ostrych bólach w miejscach przechodzenia nerwów. Nie ma żadnych widocznych oznak zewnętrznych, więc często Twoje otoczenie nie jest w stanie ani sobie wyobrazić, ani zrozumieć, jak bardzo cierpisz.

Te nerwobóle mogą się pojawiać w całym ciele. Kiedy dotykają twarzy, masz wrażenie, jakby ktoś dotykał skóry rozpalonym do czerwoności żelazkiem.

Pilny sposób na cukrzycę

Rozwiązaniem jest jak najszybciej obniżyć poziom cukru we krwi.

Często posiłkujemy się lekami, ale oczywiście priorytetem powinna być dieta. Dieta ścisła, surowa, żeby nie powiedzieć: restrykcyjna. Zero cukru – ani łatwo przyswajalnego, ani wolno przyswajalnego, ani złożonego. Innymi słowy, przestajesz jeść nie tylko cukierki: pilnie odstawiasz również wszelkie pieczywo, makarony, ziemniaki, wyroby cukiernicze, ale także wszelkiego rodzaju produkty zbożowe, także razowe, a nawet rośliny strączkowe.

Do tego, rzecz jasna, musisz dołożyć wysiłek fizyczny, ile się tylko da, by uniemożliwić wzrost poziomu cukru we krwi, zwłaszcza po posiłkach (ale, oczywiście, strasznie ciężko jest czynić wysiłek bez następującej po nim „nagrody” w postaci ogromnego talerza pełnego węglowodanów…).

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Katastroficzny scenariusz, jeśli nic z tym nie zrobisz

Jeśli nie zastosujesz tej diety, skutki zobaczysz bardzo szybko: zdasz sobie sprawę, że straciłeś czucie w końcach narządów, że Twoje gesty są mniej dokładne.

Nieuchronnie pojawią się drobne skaleczenia czy rany, które nie będą chciały się goić. Zresztą, zatruwając komórki nerwowe, cukier we krwi w nadmiarze równocześnie będzie zatykał naczynia włosowate, cieniutkie jak włos naczynia krwionośne, które doprowadzają krew do koniuszków Twoich rąk i nóg oraz do narządów wewnętrznych (przede wszystkim do nerek i oczu).

W tych obszarach, choć są one niezwykle ważne, krążenie krwi zwalnia. Palce u dłoni i stóp stają się zaczerwienione i bolesne. Krew już przez nie nie płynie. Zatrzymuje się w miejscu, następuje zatrucie komórek, tkanki chorują i mogą nawet zacząć gnić (mówi się o „gangrenie”).

Pojawiają się rany, zwłaszcza na stopach i w innych miejscach nacisku. Te rany nie chcą się goić. Pojawiają się stany zapalne, które atakują paznokcie, a nawet kości.

To otwarta droga do gangreny

W ten sposób otwiera się droga do gangreny. Z tego właśnie powodu cukrzyca jest bardzo częstszą przyczyną amputacji.  

Nie ma sensu podkreślać, że bez stopy czy bez dwóch łydek ćwiczenia fizyczne stają się, delikatnie mówiąc, problematyczne. Niektórzy powiedzą nawet, że nieosiągalne.

To samo dzieje się, kiedy cierpią oczy i nerki. Niewidomemu lub poddawanemu dializom (podłączenie do sztucznej nerki) cukrzykowi tym trudniej będzie znaleźć sposób, jak wykonywać ćwiczenia, które pozwoliłyby walczyć z atrofią mięśni i spalić tę straszną glukozę, przyczynę wszystkich jego problemów. Utrata wagi, niezbędna w sytuacji, gdy musisz kontrolować glikemię, staje się coraz trudniej osiągalnym marzeniem.

Oszczędzę Ci dalszego ciągu opowieści o tym piekielnym kole zamachowym: ostateczne uszkodzenia (zwłaszcza siatkówki, której komórki się nie regenerują); nerki przestają funkcjonować i powodują, że wyzdrowienie jest coraz mniej prawdopodobne; kalectwo i straszliwe bóle obejmują stopniowo cały organizm chorego.

Nie piszę tego po to, by wprowadzić Cię w zakłopotanie lub przestraszyć.

Ale dlatego, że – jak to napisał nieodżałowany doktor David Servan-Schreiber – „nasz organizm kocha prawdę”.

Aby się przed Tobą usprawiedliwić, że tak często opowiadam Ci o cukrzycy, stale przypominając o znaczeniu jedzenia jeszcze więcej świeżych warzyw, tłustych ryb, zdrowych olejów, awokado, a mniej świństw, chipsów, napojów gazowanych, czekolady…

Także, aby Cię zachęcić do zażywania ruchu i chodzenia na długie spacery, pływania tam, gdzie to jeszcze możliwe, wycieczek rowerowych, przejażdżek konnych i nie wiem czego jeszcze w słońcu i na świeżym powietrzu, co dobrze Ci zrobi.

Bo obok żywienia, najlepiej przed cukrzycą chroni aktywny tryb życia.

Kiedy tylko coś zjesz, poziom glukozy we krwi wzrasta. Ale kiedy mięśnie zaczną się ruszać, spalają cukier, który, że tak powiem, znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Dlatego kiedyś zalecano tzw. spacer na dobre trawienie. Wspaniała tradycja, niezwykle pomocna i przynosząca wiele dobrego. Trzeba ją przywrócić!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Komentarze

realista 2018-05-30 17:34
Wszystko przeraza, ale trzeba się zastanowic, czy cukrzyca sie urodzilismy czy jest nabyta, jesli drugi przypadek to należy usunać wszystkie zęby( szczególnie te leczone kanałowo) zagoić dziasła i założyc protezy, cukrzyca minie bezpowrotnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Piraci w Twoim mózgu

Jestem pewien, że Ci się to kiedyś przydarzyło... Jesteś na spotkaniu, atmosfera napięta, musisz bronić swojego projektu i czujesz, że tracisz... czytaj więcej

Czy to rak? Jakie symptomy powinny Cię zaniepokoić?

Dzisiejszy newsletter nie jest mojego autorstwa. Jest to wspaniały artykuł lekarza internisty – Ludivine, który ukazał się na jej... czytaj więcej

Jak pozbyć się nadmiaru flegmy w gardle?

Dzisiejszy artykuł został napisany przez Pierre’a Lance’a, autora książki „Savants maudits, chercheurs exclus“ (Wyklęci... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.