×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Dlaczego nie mogę się doczekać, kiedy będę miał osiemdziesiąt lat?

Opublikowano dnia: 2016-02-25

Kiedy przyjdzie moja kolej, mam nadzieję umrzeć przy pracy, jak Francis Crick, jeden z odkrywców DNA.

Był w trakcie rozmowy, kiedy zadzwoniono do niego z wiadomością, że nastąpił u niego nawrót nowotworu jelita grubego. Podziękował lekarzowi za informację, odłożył słuchawkę, przez chwilę patrzył w dal, nic nie mówiąc. A potem wrócił do rozmowy, dokładnie w tym samym miejscu, w którym ją przerwał.

Kiedy kilka tygodni później zadano mu pytanie o reakcję na wiadomość o diagnozie, odparł: „Wszystko, co ma swój początek, musi mieć także koniec”. W wieku 88 lat, kiedy zmarł, był w najbardziej owocnej fazie swojej kariery naukowej.

Moja babcia, która przeżyła 98 lat, często mawiała, że dekada, w której rozpoczęła 80 lat, była jedną z najbardziej intensywnych w jej życiu. Opowiadała, że czuła nie cofanie się, ale rozwój swojego życia wewnętrznego i wyostrzenie spostrzeżeń.

W wieku lat osiemdziesięciu masz już za sobą wiele życiowych doświadczeń: nie tylko własnych, ale i cudzych. Widziałeś triumfy i tragedie, zwycięstwa i porażki, rewolucje i wojny, wielkie sukcesy i ogromne katastrofy. Widziałeś, jak narzucone teorie uginały się przed siłą faktów. Jesteś bardziej świadomy kruchości wszystkiego i bardziej wzruszasz się na widok piękna, delikatności i niewinności.

W wieku osiemdziesięciu lat możesz obserwować wszystko, co się dzieje, z daleka i nadawać historii perspektywę w taki sposób, który wcześniej byłby nieosiągalny. Możesz sobie wyobrazić, poczuć w kościach, czym jest stulecie – co byłoby niemożliwe w wieku 40 czy nawet 60 lat.

Nie uważam starości za najsmutniejszy okres, który trzeba przeżyć, ale za czas wolności, kiedy wreszcie jesteś wolny od obciążeń, często rzekomych, które sam sobie wmówiłeś w młodości. Jesteś wolny, by robić to, na co masz ochotę, i wracać do tych myśli, uczuć i wydarzeń, które zbudowały Twoje życie.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Panuje przekonanie, że osoby w starszym wieku stają się zgryźliwe, trudne we współżyciu. Jeśli o mnie chodzi, nie zdarzało mi się często stwierdzić gwałtownej zmiany charakteru osób, które starzały się wokół mnie. Powiedziałbym raczej, że u takich osób jedynie wyostrzają się charakterystyczne dla nich odruchy i zachowania. To dlatego otoczeniu coraz trudniej jest nie widzieć wad starszej osoby oraz je znosić.

Matka, która całe życie lękała się o swoje dzieci, będzie się tym bardziej niepokoiła o wnuki. A egocentryczny trzydziestolatek pogrąży się w ekstremalnym egoizmie w wieku osiemdziesięciu lat.

Na szczęście to wyostrzenie cech jesienią życia sprawdza się również w przypadku zalet.

Wiele fundacji dobroczynnych trzeba by było zamknąć, gdyby wszyscy umierali przed ukończeniem 75 lat. Bo przecież to właśnie mniej więcej w tym wieku zaczyna się tak bardzo wiele oddawać ze swojego majątku.

Nawet wtedy gdy przez całe życie tłumaczysz sobie, że pieniądze wydawane wyłącznie na siebie i na swoje przyjemności nie są wiele warte, to zazwyczaj dopiero blisko osiemdziesiątki uświadamiasz sobie, że to rzeczywiście jest prawda i na dobre zaczynasz realizować w praktyce swoje zasady!

Zdajesz sobie sprawę, że inni być może bardziej potrzebują tych pieniędzy (ci „inni” to mogą oczywiście być własne dzieci) albo że można te pieniądze wykorzystać na wielkie dzieła.

Zanim wymyślono ubezpieczenia społeczne, państwowe szkolnictwo i ministerstwo kultury, niezliczeni mecenasi fundowali szpitale, sierocińce, szkoły, wspierali artystów lub oczywiście budowali kościoły; zresztą, bardzo często są to jedyne zabytki, które nam pozostały, stanowiące atrakcję dla dzisiejszych turystów.

Ale wczoraj, tak jak dziś, wielkim mecenatem nie zajmowali się trzydziesto- lub czterdziestoletni rodzice, zaharowani, by spłacić kredyt i opłacić wykształcenie dzieci. To były osoby w starszym wieku, szczodre, mądre… i bez wątpienia szczęśliwe.

Nie mogę się już doczekać, kiedy i ja skończę osiemdziesiąt lat…

Zapraszam Cię do dzielenia się Twoimi spostrzeżeniami i opiniami

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam do śledzenia Poczty Zdrowia na Twitterze: http://twitter.com/PocztaZdrowia i na Facebooku: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Średniowieczny eliksir silniejszy niż antybiotyki

Oto sensacyjne doniesienia z pierwszych stron gazet: badaczka z Uniwersytetu Nottingham w Anglii odkryła w księdze sprzed tysiąca lat przepis na... czytaj więcej

Temat zdrowia w Internecie coraz częściej kontrolowany

Czy w Internecie nadal będzie można zdobywać wiedzę, czytać i dyskutować na temat zdrowia? 90% informacji krążących w Internecie przechodzi... czytaj więcej

Przyjdzie taki dzień, w którym Cię już nie będzie…

Znów obudziłem się dziś rano z bólem kolana. Uraz pochodzi z pieszej wycieczki sprzed dwóch tygodni, na którą wybrałem... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.