×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Długowieczność: najgorszy scenariusz

Opublikowano dnia: 2016-11-10

Przygotowując newsletter Poczta Zdrowia, staram się robić wszystko, by moi Czytelnicy mogli żyć jak najdłużej.

To ważne, ale równie ważne jest zadanie sobie pytania o zbiorowe skutki długowieczności. Jest to trudna kwestia. Niewiele osób odważa się ją poruszyć, gdyż budzi lęk. I obawiam się, że problem ten w przyszłości może dotyczyć nie tylko Francuzów.

Wkrótce we Francji będzie 60 000 stulatków… o ile zakład ubezpieczeń społecznych nie zbankrutuje wcześniej

Nie trzeba chować głowy w piasek.

Wiele osób niepokoi się tym, że jest nas na ziemi zbyt dużo, a szczególnie „osób w starszym wieku”. we Francji, według francuskiego Instytutu Statystycznego INSEE, w 2016 r., żyje 15000 stulatków, zaś w 2060 r. będzie ich 60 0001. (Dla porównania – w Polsce żyje obecnie około 4000 stulatków).

Prognozy te spełnią się oczywiście pod warunkiem, że znajdzie się jakiś sposób na dalsze finansowanie potrzeb medycznych osób w starszym wieku.

Nie ma co się oszukiwać.

Im więcej czasu upłynie, im poważniejszy będzie kryzys gospodarczy i finansowy, im większa będzie dziura w budżecie zakładu ubezpieczeń społecznych, tym większa będzie presja wywierana na osoby w starszym wieku.

Osobiście nie wykluczam i takiego scenariusza, że opieka zdrowotna nad osobami najstarszymi i najbardziej chorymi będzie stopniowo redukowana.

Media przygotowują opinię publiczną na restrykcje wobec osób starszych

Ograniczenie dostępu osób starszych do opieki zdrowotnej to chwytliwy temat:

W sierpniu 2012 r. dziennik Le Monde zamieścił tytuł:

„Zależne osoby w starszym wieku biorą zbyt wiele lekarstw”2.

We wrześniu 2013 r. dziennik Le Figaro zamieścił tytuł:

„Osoby w starszym wieku biorą zbyt wiele lekarstw”3 [Szanowny Czytelniku, zwróć uwagę na rozmycie się wcześniejszego znaczenia tytułu poprzez wykasowanie słowa „zależne”]

22 października 2015 r. w RTL powiedziano:

„Uwaga, osoby w starszym wieku biorą o wiele za dużo lekarstw”4 [tym razem ton był już alarmujący].

Temat wrócił znów w tym roku, 9 maja 2016 r., w dzienniku Le Monde:

„Zbyt wiele niepotrzebnych recept dla osób w starszym wieku”5.

Te tytuły to typowe słabe sygnały przyszłych wielkich zmian.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Opieka zdrowotna drastycznie ograniczona

Tylko patrzeć, jak władze będą nam tłumaczyć, że koniecznie trzeba ograniczyć spożycie leków przez osoby w starszym wieku „dla ich własnego dobra” (to taktycznie ważne sformułowanie).

Najpierw zalecenia otrzymają lekarze, na bazie zachęty.

Potem, kiedy to nie wystarczy, ktoś z rządu ogłosi wdrażanie „proaktywnej” polityki zmierzającej do rozwiązania problemu.

„Proaktywnej” – to jest ten dziwaczny termin stosowany, kiedy ludziom narzuca się coś wbrew ich woli.

Usłyszysz:

„Szanowna Pani (lub: Szanowny Panie), istnieje skuteczne leczenie Pani/Pana dolegliwości lub choroby. Niestety, biorąc pod uwagę jego koszt i Pani/Pana wiek, nie pokryjemy kosztów leczenia”.

Oczywiście środki te będą uzasadniane nawoływaniem obywateli do „współodpowiedzialności” i „solidarności”.

„Wypychanie starszych osób do wyjścia”

Nie na darmo prasa publikuje regularnie artykuły wywodzące się ze słynnego tekstu zatytułowanego „Koszt ostatnich miesięcy” opublikowanego w piśmie La Recherche w 1999 r.:

„Z wiekiem przychodzi przyśpieszenie indywidualnego korzystania z opieki zdrowotnej. Ponadto, kosztowniejsze jest też leczenie chorób. Pomijając osoby, które z opieki zdrowotnej nie korzystają, roczny koszt opieki zdrowotnej pokrywanej przez państwo dla siedemdziesięcio- i osiemdziesięciolatków jest trzykrotnie wyższy niż opieka zdrowotna dla osób w wieku 20–30 lat. A im później, tym rozbieżność ta jest jeszcze większa: osoby w wieku 80 lat i więcej kosztują system opieki zdrowotnej dwukrotnie więcej niż osoby w wieku 60–69 lat w analogicznej sytuacji6.

Przyzwyczajenie społeczeństwa do pomysłu, że „starzy kosztują zbyt drogo” jest zasadniczym elementem tej strategii.

Po argumentach rzekomego „zapełniania dziury w budżecie ubezpieczeń społecznych” (której oczywiście zapełnić się nie da), w użycie wejdą także inne, typu: „ustabilizować system emerytalny” czy nawet „dbać o środowisko naturalne”, zmierzające do „wypychania starszych osób do wyjścia”.

Jak uniknąć takiego najgorszego scenariusza? Rozwiązanie wcale nie jest oczywiste.

Zależy ono z pewnością od zmiany relacji w społeczeństwie pomiędzy osobami młodymi a osobami w starszym wieku. Solidarność w rodzinie, do której trzeba powrócić, ma tu do odegrania bardzo istotną rolę. Młodzi zajmą się starszymi.

I odwrotnie, osoby w starszym wieku muszą już dziś zacząć zadbać o to, by młodzi, w odpowiednim momencie, potrafili tę odpowiedzialność nad starszymi przejąć.

Co równie ważne, lub nawet ważniejsze, każdy powinien przejąć odpowiedzialność za własny stan zdrowia. Przestać polegać bezustannie na „bezpłatnej” opiece, która pewnego dnia może przestać działać lub całkowicie zmienić kurs.

Wtedy osoby, które podjęły wcześniej działanie, które zadbały o swoje zdrowie i które będą umiały się w jak największym stopniu obejść bez leków farmaceutycznych i skomplikowanych zabiegów medycznych, znajdą się w najlepszej pozycji.

To te osoby, które będą umiały posługiwać się produktami naturalnymi, roślinami, leczniczymi pokarmami, prostymi środkami, takimi jak witaminy, okłady, babcine przepisy – naturalne i tanie…

Oczywiście, pisząc te słowa, mam na myśli również „własne podwórko”. Przecież nie bez powodu zadaję sobie trud publikowania moich newslleterów o naturalnej medycynie. Korzystaj z tego!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Źródła:

1)  http://www.insee.fr/fr/themes/document.asp?ref_id=ip1319

2) http://www.lemonde.fr/sante/article/2012/08/07/les-personnes-dependantes-prennent-trop-de-medicaments_1743153_1651302.html

3) http://sante.lefigaro.fr/actualite/2013/09/17/21269-personnes-agees-prennent-trop-medicaments

4) http://www.rtl.be/info/magazine/sante/attention-les-personnes-agees-recoivent-beaucoup-trop-de-medicaments-certains-traitements-sont-carrement-nocifs-764413.aspx

5) http://www.lemonde.fr/sciences/article/2016/05/09/trop-de-prescriptions-inappropriees-chez-les-personnes-agees_4916076_1650684.html

6) http://www.larecherche.fr/savoirs/dossier/prix-derniers-mois-01-07-1999-74918

---

Komentarze

witold 2016-11-10 07:10
Halo Moi Drodzy ! Tylko mi tu nie straszyc. Nasza "wadza" ubiega sie o rencistow/emerytow jak o najpiekniejsza oblubienice. Jestesmy MASA. 22 miliony i ciagle nas przybywa. Myslimy, ze do czasu zniesienia wyborow nas nie eksterminuja. Opieka lekarska: Statystyka EUROSTAT mowi, ze biedni umieraja okolo 10 lat wczesniej od bogatych. I to sie zgadza. W KAZDYM ustroju aby pozyc dluzej MUSISZ miec forse. Cwiczylismy to w PRL na wieksza skale, tu cwiczymy na mniejsza, bo tu jeszcze lekarze nie wyciagaja do pacjentow lapy. JESZCZE ! Mamy: 83/78 to moze nie dociagniemy do dnia zniesienia wyborow. Nb. Kurt Tucholsky, komunista ale madry, powiedzial: Jak by wybory cos RZECZYWISCIE mogly znmienic, dawno by ich zakazano. I jak widac ma racje. Niemcy sa jeszcze silne gospodarczo ale szybko dosc wymieraja, stad potrzeba holubienia emerytow do wyborow. Tutejsi sa tacy madrzy inaczej, ze KAZDY rezym, zwany dla pozoru demokracja, modli sie i takich. I nie ludzmy sie, ze Trump duzo zmieni. Po pierwsze jest zalezny od Kongresu a tam siedza tez zawzieci jego wrogowie. Wchodzac w kierat prezydencki po Obamie i poprzednikach, zycia mu nie starczy aby wyprzatnac te stajnie Augiasza, ponadto zasiedzialy aparat biurokratyczny z gornej polki, bedzie bruzdzil, bo inaczej straci wplywy i stolki. Trump wyglada na silnego, zobaczymy na ile mu tych sil starczy. To co zapowiadal w polityce miedzynarodowej, to jest dla nas, motlochu, pocieszajace. TTIP obejrzec od nowa. Rozmawiac z Putinem i Li. NATO ma sie wiecej samo zywic. Kierunek prezencji militarnej to Daleka Azja a nie Europa. Itd. Zobaczymy na co mu przeciwnicy pozwola. Odczekac. W RFN jest swietne stopniowanie polityczne: wrog, zaciety wrog, partyjny przyjaciel. I tym.... konczac, pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie, wraz z rezolutna 3latka (kiedy bedzie 4 ?). Tycowie
andrzej49 2016-11-11 09:21
Witam Wszystkich. Dla mnie to najistotniejszą jest koncówka artykułu. KAŻDY MA OBOWIĄZEK zadbać o siebie, a nie oglądać się na dzieci. To, że oni pojawili się za naszą przyczyną nie ma ŻADNEGO przełożenia na jakiś "obowiązek". WŁASNYM PRZYKŁADEM POSTĘPOWANIA buduje się relacje między ludzkie i to może tylko spowodować wzajemną pomoc. Ponadto dzieci zmieniają miejsca osiedlania się. Ktoś odpowie że mogą przyjąć rodzica do siebie; tak, ale czy rodzic będzie pomocą, wsparciem, czy oczekiwał "niańczenia", że chory? - tu wracam do początku. Pozdrawiam serdecznie. AndzejN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Leczenie holistyczne

Jakiś czas temu pozytywnie wyraziłem się o medycynie konwencjonalnej. Dziś pozwól mi wspomnieć o jej problemach i... czytaj więcej

Precz z 5 porcjami warzyw, owoców lub soku dziennie!

Część z naszych podatków przeznaczana jest przez instytucje rządowe między innymi na to, by za wszelką cenę nam wmówić, że... czytaj więcej

„Pół-człowiek, pół-świnia”

Magazyn naukowy „Nature” opublikował szokujący artykuł na temat przeszczepu organów świni do organizmu... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.