×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Dzieci. Kto w przyszłości ocali tę planetę?

Opublikowano dnia: 2020-10-16

Kto w przyszłości ocali tę planetę?

Przy okazji najnowszego raportu IPCC na temat zmian klimatu, francuska agencja prasowa Agence France-Presse opublikowała tweet, w którym zachęca do tego, aby „mieć o jedno dziecko mniej”, co pozwoli „zmniejszyć swój indywidualny ślad węglowy” [1]. 

nata.png

Źródło: Environmental Research Letters

Prawdą jest, że może się wydawać szaleństwem, iż na Ziemi jest tak wiele ludzi. A dzieci już od pierwszego tygodnia życia zaczynają zanieczyszczać, jeśli popatrzymy na góry pieluch!

Wydaje się zatem logiczne, że osoby odpowiedzialne decydują się na to, aby mieć mniej dzieci lub aby nie mieć ich w ogóle.

Jednak to stwarza innego rodzaju problem:

Osoby o najwyższym poziomie świadomości ekologicznej to osoby najbardziej odpowiednie do tego, aby wydać na świat i wykształcić dzieci, których w przyszłości nasza planeta będzie potrzebować.

Potrzebujemy m.in. inżynierów, literatów, polityków i przywódców, którzy będą świadomi wyzwań środowiskowych. Czyli takich, którzy w domu rodzinnym zostali nauczeni, że poszanowanie natury i życia jest wartością. Skąd weźmiemy takich ludzi, jeśli obecnie osoby najbardziej wrażliwe na ochronę środowiska i najbardziej świadome problemów zdecydują się nie mieć już dzieci? 

Aby ocalić planetę:

 • potrzebni będą bardzo dobrzy inżynierowie i bardzo dobrzy naukowcy, aby jak najszybciej wynaleźć ekologiczne rozwiązania technologiczne;
 • potrzebni będą bardzo dobrzy technicy, aby te rozwiązania wdrożyć;
 • potrzebni będą bardzo dobrzy literaci, humaniści, aby pisać, mówić, komunikować i przekonywać naszych współobywateli i obywateli innych krajów świata, którzy jeszcze nie zrozumieli jak pilna jest konieczność zmian;
 • potrzebni będą przywódcy polityczni, aby podejmować dobre decyzje (rozporządzenia, konwencje międzynarodowe, itd.);
 • potrzebni będą organizatorzy, szefowie projektów, wszelkiego rodzaju kierownicy i liderzy, którzy potrafią angażować i motywować innych.

Jeśli ktoś będzie mieć dzieci, które w przyszłości podejmą się realizacji tych zadań, przyczyni się do długofalowej ochrony planety, a nie do jej niszczenia.

Wszystko zależy zatem od edukacji i wartości, jakie przekazujemy dzieciom. Jeśli przyzwyczajamy je do jeżdżenia samochodami, latania samolotami i spędzania wolnego czasu w centrach handlowych lub przed telewizorem, to na pewno nie poprawi stanu rzeczy.

Wiele już istnieje projektów ochrony gleb, rzek, powietrza, klimatu, oceanów, ptaków, owadów. Wiele jest planów na przekształcanie środków transportu, warunków mieszkaniowych, produkcji żywności i energii.

Do tej pracy potrzeba będzie rąk i umysłów. Potrzeba przede wszystkim dzieci mających świadomość ekologiczną oraz kompetentnych. One nie spadną z nieba.

Jeśli jedynie osoby bez żadnej świadomości ekologicznej będą mieć dzieci, witajcie szkody i zniszczenia!

Zdrowia życzę,

Jean-Marc Dupuis

*****

Nie lekceważ tego ostrzeżenia

i uważnie przeczytaj co mam Ci do przekazania!

*****

Czy w ostatnim czasie zauważyłeś u siebie...

 • Większe niż zwykle zmęczenie?
 • Suchość skóry i uczucie zimna?
 • Wypadanie włosów?
 • Nerwowość, zaniepokojenie lub rozdrażneinie?
 • A może masz problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi?

To najprawdopodobniej pierwsze objawy bardzo poważnych problemów zdrowotnych, z którymi mierzy się Twój organizm. W dalszej kolejności mogą one prowadzić do zaburzeń pamięci, podwójnego widzenia, problemów z ciśnieniem, a nawet niewłaściwej pracy serca i śpiączki.

Tarczyca jest jednym z najważniejszych organów w całym organizmie! To właśnie ona odpowiada za produkcję hormonów (między innymi tyroksyny, trójjodotyroniny oraz kalcytoniny), które regulują pracę niemal wszystkich komórek w ciele! Tarczyca odpowiada za:

 • Prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego, stabilizuje tętno i ciśnienie oraz pomaga kontrolować przepływ krwi i pracę serca;
 • Właściwą pracę układu nerwowego oraz odżywienie i sprawność mięśni, ścięgien, stawów i kości;
 • Odpowiednią perystaltykę jelit i działanie procesów trawiennych, dzięki czemu chroni układ pokarmowy i zwalcza niestrawność, nudności i biegunki;
 • Wysoki poziom metabolizmu, który umożliwia naturalne i bezpieczne dla zdrowia spalanie tłuszczu, zwalczanie cellulitu i zrzucanie zbędnych kilogramów;
 • Obudowę i regenerację skóry, szybkie gojenie się ran, odżywienie cery, zwalczenie wysypek, krost i podrażnień, wygładzanie zmarszczek oraz nawilżenie naskórka;
 • A także zdrowy wygląd i odżywienie włosów i paznokci, dzięki czemu nie łamią się one, ani nie wypadają.

Ale przede wszystkim prawidłowo działająca tarczyca reguluje zużywanie tlenu w komórkach, co pozwala wszystkim organom wewnętrznym (między innymi sercu, nerkom, wątrobie, żołądkowi czy mózgowi) pracować w 100% sprawnie i efektywnie.

Właśnie dlatego jakiekolwiek, nawet najmniejsze zaburzenie pracy tarczycy mogą mieć koszmarne skutki dla zdrowia. 

Poznaj program "Tarczyca pod Kontrolą"

Zespół międzynarodowych ekspertów z obszaru badań nad niedoczynnością i nadczynnością tarczycy, we współpracy z redakcją Poczty Zdrowia, określił szczegółowy plan naturalnej ochrony przed
zaburzeniami tarczycy – „Tarczyca pod Kontrolą”.

Pozwala on skutecznie chronić organizm, wykorzystując do tego w pełni naturalne, domowe metody prozdrowotne i nieznane dotychczas triki żywieniowe.

Przy ich pomocy program „Tarczyca pod Kontrolą” jest w stanie skutecznie minimalizować ryzyko wystąpienia zaburzeń tarczycy i wspomagać walkę z ich negatywnymi skutkami.

Program "Tarczyca pod kontrolą" to aż 3 ebooki:

 • TOM I Po co nam tarczyca? 
 • TOM II Krótki przegląd chorób tarczycy 
 • TOM III Te składni są niezbędne

oraz GRATIS

 • "Co jeść przy chorobach tarczycy?"

Aby zamówić program "Tarczyca po Kontrolą" kliknij tutaj.

Skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Niezwykła substancja, którą odkryto w sercu wołu

Przeczytaj, jeśli brakuje Ci energii i entuzjazmu, masz słabe serce, problemy ze wzrokiem, dużo zmarszczek... Szanowny... czytaj więcej

Czy rezygnować z glutenu, jeśli jestem zdrów?

Gdy widzisz łany zboża na skraju drogi, czy potrafisz rozpoznać, jaki gatunek pszenicy na nim rośnie? Pszenica zwyczajna, pszenica orkisz czy... czytaj więcej

Niebezpieczny grejpfrut

Dziś chcę Ci przekazać informację niezwykle istotną, choć wciąż zbyt mało znaną. Tymczasem wiedza o tym może nawet uratować życie, a już... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.