×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Dzięki tej witaminie starsze myszy młodnieją i szybciej biegają

Opublikowano dnia: 2017-01-12

Badaczom z Politechniki Federalnej w Lozannie (Szwajcaria) udało się odmłodzić mięśnie i mózg starszych myszy oraz sprawić, by mogły one szybciej i dłużej biegać (10% więcej wytrzymałości niż inne myszy), dzięki podawaniu prostej pochodnej witaminy B3.

Substancję tę można uznać za całkowicie naturalną. Występuje ona w mleku, mięsie, produktach zbożowych i roślinach strączkowych (w małych ilościach).

W języku chemicznym określa się ją jako rybozyd nikotynamidu. To związek bardzo zbliżony do witaminy B3. A wyniki wydały się dostatecznie poważne, by zasługiwać na publikację w naukowym czasopiśmie Science1.

Jasne jest, że niewielu naukowców tak naprawdę przejmuje się losem starych myszy. Interesuje ich wykazanie, że udało się im odmłodzić ssaka.

Do tej pory działanie to zaobserwowano jedynie na dżdżownicach. Obecnie, dzięki wynikom otrzymanym na myszach, mają nadzieję, że znaleźli klucz do odmłodzenia człowieka! Trwają badania, a naukowcy już obiecują złote góry…

Odmłodzenie i leczenie cukrzycy

Johan Auwerx, dyrektor laboratorium fizjologii integracyjnej Politechniki Federalnej w Lozannie i znawca rybozydu nikotynamidu, wyjaśnił podczas wywiadu w szwajcarskim radiu, że substancja ta mogłaby2:

 • Umożliwić walkę ze zmarszczkami i starzeniem się skóry. Jego zdaniem wystarczyłoby stosowanie kremu o wysokiej zawartości witaminy B3 – niestety, jeszcze niedostępnego w handlu.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

 • Umożliwić walkę z chorobą Alzheimera: zaobserwował, że po suplementacji witaminy B3 w mózgu myszy pojawiło się więcej komórek macierzystych; oznacza to, że umożliwia to skuteczniejszą regenerację komórek mózgu. „Można sądzić, że pozwoliłoby to opóźnić rozwój choroby Alzheimera o kilka miesięcy czy nawet lat”, oświadczył.
 • Umożliwić walkę ze wszystkimi chorobami degeneracyjnymi wątroby, nerek, mięśni, serca.
 • I wreszcie umożliwić skuteczniejsze leczenie białaczki (nowotworu krwi). Wyjaśnił on, że dzięki działaniu rybozydu nikotynamidu, komórki szpiku kostnego lepiej się regenerują po radioterapii (naświetlaniach zabijających komórki nowotworowe).

Nie jest on jedynym optymistą.

Inny zespół badaczy, tym razem w Stanach Zjednoczonych, opublikował wyniki badania, według których rybozyd nikotynamidu zmniejsza neuropatie i insulinooporność w przebiegu cukrzycy. Badanie to, opublikowane w czasopiśmie Nature – Scientific Reports, także przeprowadzono na gryzoniach.

Wykazało ono, że rybozyd nikotynamidu wpływa na obniżenie poziomu glukozy we krwi (na czczo i po posiłku), ogranicza przybieranie na wadze oraz chroni przed zajęciem nerwów (neuropatią)3.

Skąd takie działanie?

Aby zrozumieć, zacznijmy od kilku słów na temat komórek macierzystych.

We wszystkich narządach w każdej chwili następuje obumieranie komórek. Podlegają one wymianie na nowe komórki wytwarzane przez komórki macierzyste.

Niestety, wraz z wiekiem i niezdrowym trybem życia (zwłaszcza pod względem sposobu odżywiania się) Twoje komórki macierzyste się starzeją. Tracą na skuteczności, już nie są w stanie wytwarzać wystarczającej liczby nowych komórek potrzebnych, by zastąpić komórki umierające w Twoich narządach.

Badacze odkryli główną przyczynę tego starzenia: jest ono związane z wyczerpaniem się mitochondriów (naszych komórkowych centrów energetycznych), dzięki deficytowi czynnika zwanego NAD.

Istotna suplementacja rybozydu nikotynamidu pozwala na przywrócenie ilości NAD do normalnego poziomu. Odbudowa poziomu NAD umożliwia reaktywację mitochondriów, a zatem i produkcję nowych komórek przez komórki macierzyste.

Dzięki rybozydowi nikotynamidu, komórki macierzyste lepiej się starzeją i lepiej funkcjonują.

Skandal z patentami uniemożliwiającymi upowszechnienie rybozydu nikotynamidu

Obecnie największym problemem (ośmieliłbym się nawet powiedzieć: skandalem) jest fakt, że rybozyd nikotynamidu jest wyłączną własnością amerykańskiej firmy „Chromadex”, chronioną patentem4.

Choć to szokujące, oznacza to, że poza tą firmą nikt nie ma prawa ani wytwarzać, ani sprzedawać tej przecież naturalnej substancji.

Przedsiębiorstwo to korzysta z monopolu w majestacie władzy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że kształtuje ono dowolnie cenę sprzedaży tej substancji, oczywiście na poziomie oburzająco wysokim (nie da się jej kupić za mniej niż 270 złotych za 60 kapsułek żelowych).

Prawdę mówiąc, cena jest tak wysoka, że wcale nie jestem pewien, czy warto aż tyle płacić za tę witaminę. Zmienię zdanie, kiedy badania prowadzone na ludziach wykażą takie samo działanie jak w przypadku myszy. Tego dnia otworzymy szampana!

A w oczekiwaniu, dobrym pomysłem (moim zdaniem) jest stosować dobry preparat witamin z grupy B, zawierający witaminę B3, zwaną także niacyną.

Uwaga, mało uciążliwym skutkiem ubocznym niacyny jest skłonność do czerwienienia się. Jeśli zaczniesz się rumienić bez powodu, będziesz wiedzieć, że powinieneś zmniejszyć dawkę.

I napisz mi, czy masz wrażenie, że młodniejesz i szybciej biegasz! Podziel się swoim wrażeniami z Czytelnikami Poczty Zdrowia.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Źródła:

1) Vitamin stops the aging process of organs.

https://www.sciencedaily.com/releases/2016/04/160428152124.htm

2) Les vertus d’un dérivé de la vitamine B3 sur la durée de vie des organes.

http://www.rts.ch/info/sciences-tech/7686436-les-vertus-d-un-derive-de-la-vitamine-b3-sur-la-duree-de-vie-des-organes.html

3) Nicotinamide Riboside Opposes Type 2 Diabetes and Neuropathy in Mice.

http://www.nature.com/articles/srep26933

4) Don’t believe the HYPE about Nicotinamide Riboside.

http://alivebynature.com/about-niagen/

---

Komentarze

witold 2017-01-12 08:01
Halo Moi Mili !

Trzeba przy tym b. uwazac z dozowaniem tej B3,

bo rumienienie sie nie jest grozne. Groznym jest

przy nadmiernym zazywaniu B3, ze mozna sie

obudzic w kolysce.

Pozdrawiam ufajacych naturze. WT

PS. Konsekwentnie wymieniajac chemie na nature, doszedlem do tylko 1 tabl. chem. pko

zanikowi tarczycy. Jeszcze nie znalazlem jej

naturalnego odpowiednika. Do wytrwalych

swiat nalezy, tak mawiali w naszej mlodosci.

Teraz, rozgladajac sie po swiecie, zauwazylismy,

ze swiat nalezy pozornie do aroganckich

nieukow przy korycie a tak naprawde do kilkudziesieciu gremiow finansowych swiata,

widzianych nazewnatrz przez "maluczkich"

jako miedzynarodowe koncerny. Tak, to jest

ta czapka niewidka dla tych przy kasie swiata.

A wiec w razie czego trzymajmy sie zdrowia

i kasy, bo bez niej nie bedzie na zdrowie.

Najmilsze pzdrowienia dla Was wszystkich .Tycowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Najbardziej wstrętny newsletter, jaki napisałem

Od razu z góry Cię przepraszam – mój dzisiejszy newsletter będzie niewątpliwie najobrzydliwszym, jaki kiedykolwiek napisałem.... czytaj więcej

Truskawki: najbardziej skażony owoc

Choć naturalnie uprawiane są bardzo zdrowe, to truskawki pochodzące z nowoczesnych upraw dostarczają nam zbyt wiele trujących... czytaj więcej

Spać jak niemowlę

Etienne sapnął i, przekręcając główkę, jednym ruchem pozbył się smoczka. Próbuję wziąć go na ręce, ale wije się jak... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.