×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Eko: nowy przekręt

Opublikowano dnia: 2017-05-18

Po Internecie krąży niewiarygodny film.

Dwóch studentów kawalarzy pojechało na branżowe targi poświęcone żywności ekologicznej.

Częstowali ekspertów nuggetsami, hamburgerami, paluszkami rybnymi i sałatkami, opowiadając, że w zamierzeniu jest to reinterpretacja klasycznych dań McDonald’s przy wykorzystaniu produktów świeżych, ekologicznych i wytwarzanych bez środków przemysłowych itp.

Wynik: lawina komplementów i obłędny entuzjazm.

Co gorsza, zawodowcy w dziedzinie gastronomii, smaku i konsystencji, próbujący tych produktów, twierdzili, że charakteryzuje je niesłychana złożoność smaków, że pomidory są niewiarygodnie słodkie, że mięso jest soczyste i doskonale przyrządzone…

Problem: były to zwyczajne produkty McDonald’s, kupione kilka minut wcześniej w lokalnym McDrivie!

Nasi dwaj studenci napełnili swoje sportowe torby zestawami Big Mac i innymi, a następnie przepięknie te produkty pokroili, zaaranżowali na wystawowych półmiskach i ponadziewali wykałaczkami (jak na degustację).

Możesz obejrzeć ten film, klikając na te link. Został nakręcony w Holandii, a napisy są po angielsku. Ma już ponad 7 mln wyświetleń!

Morał: z jednej strony, oczywiście, to ostrzeżenie przed oszustami „Big Bio”, którzy są tylko niewiele lepsi od „Big Pharma”.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Ale także: film ten to pożyteczny prztyczek w nos przypominający nam, że zdrowe odżywianie się to przede wszystkim sposób na ochronę środowiska, nawet jeśli przy okazji to również przyjemność dla nas.

Eko to przede wszystkim prezent dla środowiska naturalnego

Dlaczego eko powinny być „przede wszystkim prezentem dla środowiska”?

Ze względu na to, że jeśli oprócz tego dokonujesz wyborów, które niepotrzebnie niszczą środowisko naturalne, to Twoje wszystkie zakupy żywności ekologicznej na nic się nie zdadzą, gdyż nie wyrównają krzywd wyrządzonych naturze.

I tak na przykład:

 • Kiedy lecisz samolotem, by spędzić wakacje tysiące kilometrów od domu, podczas gdy nie widziałeś jeszcze tylu równie wspaniałych miejsc w swoim regionie;
 • Kiedy zwiększasz ogrzewanie w domu o 2–3°C, podczas gdy wystarczyłoby założyć cieplejszą bieliznę, sweter, ciepłe kapcie i, ewentualnie, czapkę na głowę (tak, wiem, to się wydaje śmieszne, ale 30% ciepła tracisz przez głowę! Dlatego w dawnych czasach wszyscy nosili kapelusze, a do spania – czepki; dzięki temu była o wiele mniejsza emisja CO2 niż przy centralnym ogrzewaniu);
 • Kiedy zbyt mocno smażysz żywność, niszcząc w ten sposób jej wartości odżywcze i jednocześnie wytwarzając toksyczne produkty, podczas gdy przygotowana na surowo lub w niskiej temperaturze byłaby smaczniejsza i zdrowsza;
 • Kiedy po raz kolejny wybierasz na obiad mięso, zamiast dobrej zupy warzywnej z dodatkiem dziko rosnących ziół, smacznej potrawy z soczewicy lub kapusty czy porów w occie z dodatkiem oliwy albo krzepiącego placka z boćwiny, które to potrawy sprawiłyby Ci przecież wiele przyjemności i wybiłyby z codziennej rutyny;
 • Kiedy zapalasz silnik diesla, by przejechać kilometr, choć jest piękna pogoda, a spacer dobrze by posłużył Twojemu zdrowiu oraz pozwolił obserwować tyle pięknych rzeczy po drodze, a być może również spotkać kogoś…

Niestety: wyrządzamy naszej planecie dużo większą krzywdę niż nam się wydaje, kupując parę deko migdałów ekologicznych i sądząc, że wyrównujemy tym straty.

Jedzenie ekologiczne nie powinno być pretekstem

To wszystko po to, by powiedzieć, że jedzenie produktów ekologicznych nigdy nie powinno stać się pretekstem do dokonywania niewłaściwych wyborów w innych dziedzinach. Jedno nigdy nie wyrówna drugiego.

Czystego sumienia nie kupuje się tak łatwo.

Ludzie, którzy starają się żyć skromnie, unikając niepotrzebnych podróży i wszelkiego marnotrawstwa, nie powinni być przez nikogo pouczani, nawet jeśli ich środki finansowe nie pozwalają im na tak zwane ekologiczne odżywianie się.

Jeśli tak się dzieje, to wraz ze swoim niewielkim budżetem domowym o wiele bardziej chronią oni naszą planetę niż milioner, który co prawda kupuje wszystkie produkty ekologiczne, ale przemieszcza się we wszystkich kierunkach, uprawiając konsumpcję na prawo i lewo. Zwłaszcza, jeśli „ekologiczne” produkty, które spożywa, przybywają samolotem z Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki, Rumunii albo Hiszpanii, zamiast z jego rodzimej ziemi!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Jesteśmy maszynami do produkcji kwasów

Wiele osób ma przed oczami te okropne sceny z filmów kryminalnych, w których przestępca próbuje się pozbyć ciała, polewając... czytaj więcej

Preparaty multiwitaminowe podwyższają inteligencję

Zdaniem brytyjskich naukowców, codzienne zażywanie suplementów witaminowych może poprawić funkcje... czytaj więcej

Rak: śmiertelność wcale się nie zmniejsza

Rak jest główną przyczyną śmiertelności w Europie. Zgony spowodowane chorobami nowotworowymi stanowią aż 37% przedwczesnych... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.