×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Fabryka chorych

Opublikowano dnia: 2014-10-07

Pod wpływem euforii zwycięstwa w 1945 roku alianccy przywódcy polityczni doszli do przekonania, że w podobny sposób, w jaki wygrali wojnę, wygrają też walkę z chorobami.

Do ich zwycięstwa przyczyniły się produkowane w czasie II wojny światowej na skalę przemysłową czołgi, samoloty, łodzie podwodne oraz bomby.

Przywódcy polityczni założyli, że w analogiczny sposób przezwycięży się choroby: że wystarczy przygotować armię naukowców, zwiększyć liczbę szpitali i karetek oraz rozwinąć i tak już prężnie działający przemysł farmaceutyczny.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

W 1971 roku amerykański prezydent Richard Nixon ogłosił „wojnę z nowotworami” („War on Cancer”). Zadeklarował, że dzięki wykorzystaniu odpowiednich środków problem nowotworów zupełnie zniknie do 1976 roku.

Dalszy ciąg historii dobrze znamy. Zwiększona, wręcz masowa, zapadalność na... raka, choroby serca, cukrzycę, chorobę Alzheimera, depresję i inne choroby.

Naiwne spojrzenie na medycynę

Ten wybuch chorób cywilizacyjnych nie był przypadkowy. Wywołały go współczesny: sposób odżywiania, styl życia oraz współczesne środowisko.

Ogromna większość lekarzy zgodzi się z powyższym stwierdzeniem, zrywając tym samym z naiwnym podejściem do medycyny, które wpajano im w czasie studiów.

Wraz z latami praktyki lekarskiej odkrywają oni na nowo sztukę zdrowego stylu życia i znaczenia zacieśniania więzi międzyludzkich.

Jednak to zderzenie z rzeczywistością zdaje się mieć znaczenie jedynie w indywidualnych przypadkach, a nie na poziomie całego systemu opieki zdrowotnej.

Wizyta w szpitalu

Konsekwencje błędnych założeń z przeszłości nietrudno odczuć, wchodząc do współczesnego szpitala.

Czasami odnosisz wrażenie, że do pacjenta podchodzi się jak do samochodu w fabryce. Przechodzi on przez ręce wielu rzekomo w pełni kompetentnych specjalistów, którzy mają do swojej dyspozycji znaczne nakłady pieniężne, ogromne budynki, personel do spraw administracyjnych, zaawansowane maszyny…

Jednak szybko orientujesz, że w takim środowisku szpitalnym jednostka i jej indywidualne potrzeby nikogo nie interesują. Okazjonalnie tylko pielęgniarka, wolontariusz czy inny pacjent pochyli się nad niedolą chorego.

Tym, czego oczekuje od pacjenta system służby zdrowia, jest cierpliwe czekanie w kolejce i pokorne odpowiadanie „tak” lub „nie” na pytania zadawane przez lekarza.

„A skąd pan to wie?!”

Niedawno w wyniku gwałtownego upadku podczas jazdy na rolkach doznałem urazu obojczyka.

Po tym, jak spędziłem trzy godziny w szpitalnej poczekalni, lekarz w końcu przyjął mnie w swoim pokoju i zapytał, czego mi trzeba. Odpowiedziałem, że pękł mi obojczyk. „A skąd pan to wie?!” – przerwał mi gwałtownie doktor.

Był to koniec naszego „dialogu”. Lekarz nie pozwolił mi wyjaśnić okoliczności upadku ani powiedzieć, kiedy zajście miało miejsce – w jego mniemaniu i tak powiedziałem już za dużo.

Bez jakiegokolwiek wstępnego badania wysłał mnie na prześwietlenie. Po czterech godzinach czekania na wyniki, zostałem wezwany do jego pokoju:

„Ma pan pęknięty obojczyk”, usłyszałem. „Nie mogę panu w tym wypadku pomóc. Proszę wrócić do domu, a za trzy – cztery tygodnie wszystko powinno samo się zaleczyć.”

Taki był finał tej historii.

Budynki niesprzyjające zdrowiu

Kolejną rzeczą, która uderza mnie we współczesnych szpitalach, jest natura samych budynków.

Od dawna wiadomo, że świeże powietrze poprawia samopoczucie chorych. A mimo to w szpitalach okna są systematycznie blokowane tak, że albo w ogóle nie można ich otworzyć, albo uchylić na zaledwie kilka centymetrów. (Powodem takiego stanu rzeczy jest przepis, który nakazuje zabezpieczać okna tak, aby pacjenci nie mogli z nich wypaść i tym samym wykluczyć możliwość popełnienia przez nich samobójstwa).

W związku z tym temperatura w pomieszczeniach podnosi się, wzrasta również wilgotność, co z kolei sprawia, że bakterie szybciej się rozmnażają. Następnie rozprzestrzeniają się one po całym szpitalu poprzez sprzęt klimatyzacyjny, który często działa w zamkniętym obiegu.

Jedynymi pacjentami, którzy mogą cieszyć się świeżym powietrzem, są ci, którym pozwala się wychodzić poza budynek w celu… zapalenia papierosa.

A co można powiedzieć o innych aspektach przebywania w szpitalu?

Podwyższona temperatura, nadmiar światła i hałasu sprawiają, że pacjenci nie są w stanie porządnie się wysypiać. Nieustannie przebywają oni w otoczeniu różnego rodzaju maszyn o napędzie elektrycznym, które emitują szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne.

Jednak największy problem tkwi w jedzeniu serwowanym pacjentom – ich dieta opiera się na białym pieczywie, płatkach zbożowych, ziemniakach, cukrze i produktach mlecznych obecnych w niemalże każdym posiłku. To najkrótsza droga do rozregulowania systemu odpornościowego i ogólnego osłabienia organizmu w wyniku niedoboru niezbędnych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów.

W przypadku zdrowej osoby umieszczonej w szpitalu na trzy miesiące szpitalna dieta z pewnością poskutkowałaby chorobą.

Powolne przemiany

Jeszcze dziesięć lat temu przy odrobinie rozeznania można było trafić na spokojny, dobrze utrzymany ośrodek, w którym podawano odpowiednie jedzenie, a personel był przyjazny i pomocny w organizacji pobytu chorego.

Obecnie jest to niemalże niemożliwe. Pod przykrywką równego traktowania wszystkie szpitale stosują jednakowe procedury, a pracujące w nich osoby nie stosują indywidualnego podejścia do pacjentów.

Trzeba mieć dużo szczęścia, aby trafić na prawdziwie kompetentny, a przede wszystkim empatyczny personel.

Dlatego też najlepiej jest po prostu unikać hospitalizacji lub przynajmniej odkładać ją najdłużej jak tylko się da.

Powszechny sukces nieinwazyjnych środków leczenia

Z wymienionych powyżej powodów przewiduję, że alternatywne sposoby leczenia będą stawać się coraz bardziej powszechne i wkrótce odniosą globalny sukces.

Pacjenci stopniowo zaczynają zdawać sobie sprawę, że jeśli sami zadbają o stan swojego zdrowia, służba zdrowia niewiele im pomoże, a przynamniej nie obędzie się to bez bólu czy podjęcia znacznego ryzyka.

Ludzie zaczną unikać „fabryk chorych”, jakimi obecnie stały się szpitale, w których medycyna zamieniła się w gałąź przemysłu.

Nauczą się, jak zdrowo się odżywiać i żyć tak, aby zapobiegać chorobom.

Będą czytać Pocztę Zdrowia i inne rzetelne publikacje poświęcające uwagę naturalnemu stylowi i naturalnym metodom leczenia.

Zdrowia życzę
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam Cię do śledzenia Poczty Zdrowia na naszym oficjalnym profilu na Twitterze.
Przypominam również o naszym fanpage'u na 
Facebooku.

Codziennie znajdziesz tam BEZPŁATNE i niezależne informacje o terapiach naturalnych, których skuteczność jest dowiedziona badaniami naukowymi oraz ważne i ciekawe artykuły na temat zdrowia. Łatwo udostępnisz je swoim znajomym, zyskasz możliwość ich komentowania i poznasz opinie innych osób.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Męska niemoc

Jeśli pewne tematy powodują Twoje zmieszanie, lepiej się przed nimi zabezpieczyć. Aby pomówić o impotencji, przyjrzymy się problemowi –... czytaj więcej

Trzy złe rady Twojego kardiologa. Tragiczna śmierć ojca Asteriksa

René Goscinny, ojciec Asteriksa, miał 51 lat, kiedy wybrał się na rutynowy bilans do kardiologa. Nigdy nic nie wiadomo, powiedział do... czytaj więcej

Zaskakujące

Czy Tobie też wyda się to zaskakujące? Zapraszam do zapoznania się z artykułem Erica Müllera. Zdrowia... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.