×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Fibromialgia: nowe zwycięstwo medycyny naturalnej

Opublikowano dnia: 2017-02-09

Badanie opublikowane w czasopiśmie Mayo Clinic Proceedings potwierdza wyższość pięciu alternatywnych sposobów leczenia fibromialgii nad metodami z wykorzystaniem leków chemicznych.

Fibromialgia to poważna choroba wywołująca bóle w mięśniach, ośrodkach nerwowych i w kościach, silne zmęczenie oraz nadwrażliwość psychologiczną. Osoby cierpiące na tę chorobę zazwyczaj faszerują się środkami przeciwbólowymi, np. paracetamolem, ale także morfiną i innymi lekarstwami na bazie opium.

Jasne jest, że to im nie służy, ale nie mają wyboru: ból jest nie do zniesienia.

Zresztą, większość lekarzy nie ma im nic do zaproponowania: fibromialgia bardzo słabo poddaje się leczeniu metodami medycyny konwencjonalnej. Nie istnieje żadna standardowa terapia.

Dobra wiadomość!

Ale udowodniono, że istnieją skuteczne metody alternatywne. W dodatku znacznie skuteczniejsze niż placebo.

Badanie Mayo Clinic ukazało się 16 września 2016 r. W oparciu jedynie o randomizowane kontrolowane badania (bardzo rygorystyczne) można było stwierdzić, że:

 • akupunktura – skutkuje znaczną poprawą w zakresie zmęczenia i niepokojów związanych z fibromialgią. Nie stwierdzono żadnych niepożądanych skutków ubocznych, w przeciwieństwie do leków stosowanych zwyczajowo w takich przypadkach (leków przeciwdepresyjnych, nasennych, przeciwlękowych…);
 • świadoma medytacja – prowadzi do zmniejszenia stresu i zaburzeń snu, a także do złagodzenia objawów;
 • samoświadomość – technika zwiększająca świadomość emocji i ich wyrażania, prowadzi do znacznego zmniejszenia bólu oraz do poprawy funkcjonowania organizmu;
 • prowadzona wizualizacja – wydaje się przynosić znaczne zmniejszenie intensywności bólu, zmęczenia i depresji. Polega na wyobrażeniu sobie, że źródło bólu ma pewien kształt, zwizualizowaniu go sobie, a następnie zwizualizowaniu sobie jego zniknięcia. Przykładowo – oparzenie na ramieniu: osoba może sobie wyobrazić jakieś zwierzę, które wylizuje tę ranę, w ten sposób ją lecząc ;
 • i wreszcie, Tai Chi Chuan – umożliwia złagodzenie objawów. To chińska sztuka walki, często stosowana jako gimnastyka, sprzyjająca relaksowi, zdrowiu, dobremu samopoczuciu.

Tajemnicze i skomplikowane choroby, lepiej reagujące na medycynę naturalną

Zachodnia medycyna zabrała się przede wszystkim za choroby proste.

Choroby wywoływane przez mikroorganizmy, bakterie, wirusy. Jej sposób postępowania jest następujący:

 1. Zidentyfikować mikroorganizm.
 2. Zidentyfikować substancję, która zadziała trująco na mikroorganizm.
 3. Podać choremu tę substancję.

Strategia ta pozwoliła wygrać walkę z gruźlicą, wścieklizną, polio i jeszcze mnóstwem innych chorób zakaźnych. Uratowano miliony istnień ludzkich.

Natomiast w zetknięciu z chorobami skomplikowanymi, układowymi, naukowa medycyna się gubi.

(Zbyt) optymistyczni naukowcy obwieścili w latach 70. ubiegłego wieku koniec nowotworów i innych chorób.

W latach 90. genetycy obiecywali to samo. Obecnie obiecują to „transhumaniści”.

Ale jeśli wybierzesz się do szpitala czy domu spokojnej starości lub jeśli popytasz po rodzinie, zobaczysz niesłychane mnóstwo chorób i cierpienia, na które nie ma rady.

Choroby autoimmunologiczne, choroby neurodegeneracyjne (choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane), choroby psychiczne (autyzm, depresja, niestabilność emocjonalna), choroby stawów i choroby metaboliczne (nadciśnienie, cukrzyca, otyłość…) występują tak często jak praktycznie nigdy dotąd.

A chorzy, którzy radzą sobie z tym najlepiej, to ci, którzy korzystają z metod… naturalnych!

Leczyć pacjenta jako całość

Ci, którzy w zetknięciu z chorobą poprzestają na faszerowaniu się lekami, czują się zwykle coraz gorzej, aż do fotela inwalidzkiego, a potem do… trumny.

Natomiast ci, którzy angażują się w poszukiwanie pomocnej diety, pokarmów do wyeliminowania, skutecznych ćwiczeń i zajęć (medytacja, tai-chi, masaże, zabiegi spa…), odpowiednich witamin, suplementów diety, leczniczych roślin, stwierdzają:

 • złagodzenie objawów;
 • odnowiony apetyt na życie, odnalezienie sensu życia, wszystkich poczynionych odkryciom, poszukiwaniom i pasjonującym spotkaniom, w których wzięli udział, dbając o siebie.

Dlatego właśnie jestem przekonany, że to medycyna naturalna jest medycyną przyszłości.

To jest wyjście awaryjne umożliwiające poradzenie sobie z aktualną niemocą medycyny konwencjonalnej.

Jasne, wdrożenie się i zrozumienie zabiera trochę czasu, koncentracji, a nawet pracy.

Ale to droga do szczęśliwego i długiego życia.

Medycyna naturalna to dobry przewodnik. Warto za nim iść!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Komentarze

Wiola 2017-02-09 08:31
Gimnastyka jak najbardziej, byle nieforsowna, joga, spacery, wapń, magnez + duże dawki wit. C, które zadziałają p/zapalnie i p/bólowo. Nie należy też zapominać o świeżych sokach z warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Wybór odpowiedniej osoby do naśladowania

Kiedy szedłem wzdłuż brzegu morza, natknąłem się na grupę ludzi fotografującą modela, z pewnością dla znanego projektanta. Było to... czytaj więcej

Parki dla starszych osób

Amerykańska prasa gratuluje sobie „rozmnożenia” parków dla starszych osób1. Zamiast tradycyjnego skwerku z... czytaj więcej

Fińska metoda na obniżenie o 60% ryzyka udaru mózgu i choroby Alzheimera

Fińscy naukowcy twierdzą, że wykazali, iż osoby, które codziennie korzystają z sauny, o 65% obniżają ryzyko zachorowania na chorobę... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.