×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Fibromialgia: nowe zwycięstwo medycyny naturalnej

Opublikowano dnia: 2017-02-09

Badanie opublikowane w czasopiśmie Mayo Clinic Proceedings potwierdza wyższość pięciu alternatywnych sposobów leczenia fibromialgii nad metodami z wykorzystaniem leków chemicznych.

Fibromialgia to poważna choroba wywołująca bóle w mięśniach, ośrodkach nerwowych i w kościach, silne zmęczenie oraz nadwrażliwość psychologiczną. Osoby cierpiące na tę chorobę zazwyczaj faszerują się środkami przeciwbólowymi, np. paracetamolem, ale także morfiną i innymi lekarstwami na bazie opium.

Jasne jest, że to im nie służy, ale nie mają wyboru: ból jest nie do zniesienia.

Zresztą, większość lekarzy nie ma im nic do zaproponowania: fibromialgia bardzo słabo poddaje się leczeniu metodami medycyny konwencjonalnej. Nie istnieje żadna standardowa terapia.

Dobra wiadomość!

Ale udowodniono, że istnieją skuteczne metody alternatywne. W dodatku znacznie skuteczniejsze niż placebo.

Badanie Mayo Clinic ukazało się 16 września 2016 r. W oparciu jedynie o randomizowane kontrolowane badania (bardzo rygorystyczne) można było stwierdzić, że:

 • akupunktura – skutkuje znaczną poprawą w zakresie zmęczenia i niepokojów związanych z fibromialgią. Nie stwierdzono żadnych niepożądanych skutków ubocznych, w przeciwieństwie do leków stosowanych zwyczajowo w takich przypadkach (leków przeciwdepresyjnych, nasennych, przeciwlękowych…);
 • świadoma medytacja – prowadzi do zmniejszenia stresu i zaburzeń snu, a także do złagodzenia objawów;
 • samoświadomość – technika zwiększająca świadomość emocji i ich wyrażania, prowadzi do znacznego zmniejszenia bólu oraz do poprawy funkcjonowania organizmu;
 • prowadzona wizualizacja – wydaje się przynosić znaczne zmniejszenie intensywności bólu, zmęczenia i depresji. Polega na wyobrażeniu sobie, że źródło bólu ma pewien kształt, zwizualizowaniu go sobie, a następnie zwizualizowaniu sobie jego zniknięcia. Przykładowo – oparzenie na ramieniu: osoba może sobie wyobrazić jakieś zwierzę, które wylizuje tę ranę, w ten sposób ją lecząc ;
 • i wreszcie, Tai Chi Chuan – umożliwia złagodzenie objawów. To chińska sztuka walki, często stosowana jako gimnastyka, sprzyjająca relaksowi, zdrowiu, dobremu samopoczuciu.

Tajemnicze i skomplikowane choroby, lepiej reagujące na medycynę naturalną

Zachodnia medycyna zabrała się przede wszystkim za choroby proste.

Choroby wywoływane przez mikroorganizmy, bakterie, wirusy. Jej sposób postępowania jest następujący:

 1. Zidentyfikować mikroorganizm.
 2. Zidentyfikować substancję, która zadziała trująco na mikroorganizm.
 3. Podać choremu tę substancję.

Strategia ta pozwoliła wygrać walkę z gruźlicą, wścieklizną, polio i jeszcze mnóstwem innych chorób zakaźnych. Uratowano miliony istnień ludzkich.

Natomiast w zetknięciu z chorobami skomplikowanymi, układowymi, naukowa medycyna się gubi.

(Zbyt) optymistyczni naukowcy obwieścili w latach 70. ubiegłego wieku koniec nowotworów i innych chorób.

W latach 90. genetycy obiecywali to samo. Obecnie obiecują to „transhumaniści”.

Ale jeśli wybierzesz się do szpitala czy domu spokojnej starości lub jeśli popytasz po rodzinie, zobaczysz niesłychane mnóstwo chorób i cierpienia, na które nie ma rady.

Choroby autoimmunologiczne, choroby neurodegeneracyjne (choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane), choroby psychiczne (autyzm, depresja, niestabilność emocjonalna), choroby stawów i choroby metaboliczne (nadciśnienie, cukrzyca, otyłość…) występują tak często jak praktycznie nigdy dotąd.

A chorzy, którzy radzą sobie z tym najlepiej, to ci, którzy korzystają z metod… naturalnych!

Leczyć pacjenta jako całość

Ci, którzy w zetknięciu z chorobą poprzestają na faszerowaniu się lekami, czują się zwykle coraz gorzej, aż do fotela inwalidzkiego, a potem do… trumny.

Natomiast ci, którzy angażują się w poszukiwanie pomocnej diety, pokarmów do wyeliminowania, skutecznych ćwiczeń i zajęć (medytacja, tai-chi, masaże, zabiegi spa…), odpowiednich witamin, suplementów diety, leczniczych roślin, stwierdzają:

 • złagodzenie objawów;
 • odnowiony apetyt na życie, odnalezienie sensu życia, wszystkich poczynionych odkryciom, poszukiwaniom i pasjonującym spotkaniom, w których wzięli udział, dbając o siebie.

Dlatego właśnie jestem przekonany, że to medycyna naturalna jest medycyną przyszłości.

To jest wyjście awaryjne umożliwiające poradzenie sobie z aktualną niemocą medycyny konwencjonalnej.

Jasne, wdrożenie się i zrozumienie zabiera trochę czasu, koncentracji, a nawet pracy.

Ale to droga do szczęśliwego i długiego życia.

Medycyna naturalna to dobry przewodnik. Warto za nim iść!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Komentarze

Wiola 2017-02-09 08:31
Gimnastyka jak najbardziej, byle nieforsowna, joga, spacery, wapń, magnez + duże dawki wit. C, które zadziałają p/zapalnie i p/bólowo. Nie należy też zapominać o świeżych sokach z warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Podróż steku z frytkami przez Twój organizm

Swój grób kopiesz własnymi zębami – powtarzają nam jedzeniowi purytanie, którzy chcą nam uprzykrzyć korzystanie z życia.... czytaj więcej

Ebola: NIE dla karabinów, TAK dla chlorku magnezu

Stany Zjednoczone zapowiadają obecnie, że wyślą do Afryki 3 tysiące żołnierzy, aby „zatrzymać wirus Ebola”. To nowy... czytaj więcej

Rak: znaczenie walki ze stanem zapalnym

Już od XIX. wieku wiadomo, że każdemu nowotworowi towarzyszy stan zapalny. Ale dopiero niedawno zauważono, że stan ten nie jest następstwem... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.