×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Gdybyśmy mieli ogon…

Opublikowano dnia: 2017-06-06

Zdaniem Esther Gokhale, urodzonej w Indiach Amerykanki, specjalistki w dziedzinie postawy, najlepszym sposobem na postawę wyprostowaną jest wyobrażenie sobie, że masz… ogon.

Jeśli masz niewłaściwą postawę, czyli skulone ramiona, a miednicę wygiętą do tyłu, to łatwo sobie wyobrazić, że ogon podwinąłby Ci się pod pośladki. To właśnie jest niewłaściwa postawa.

W przypadku naszego gatunku, przy przodoskręcie miednicy ogon naturalnie układa się z tyłu.

Jeśli taką masz postawę, kręgi są prawidłowo ułożone jeden nad drugim, mięśnie rozluźnione, a podczas oddychania całe plecy się poruszają, co stymuluje krążenie. To taki mały masaż, który trwa cały dzień i działa leczniczo, wyjaśnia podczas konferencji TED na Uniwersytecie Stanforda. (Prelekcji tej można wysłuchać w Internecie po angielsku1. Jest też cytowana w bardzo interesującym raporcie opublikowanym przez naszych kolegów z Néosanté w listopadzie 2016 r.).

Od kiedy to przeczytałem, pomaga mi to ogromnie w przyjmowaniu właściwej postawy i oszczędzaniu pleców.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

I na siedząco, i w postawie stojącej pamiętam, że w żadnym wypadku nie mogę ani siedzieć na tym wyimaginowanym „ogonie”, ani mieć go między nogami.

Jego naturalna pozycja jest z tyłu!

I w ten sposób można spontanicznie znaleźć dobrą pozycję dla swoich pleców!

Kość ogonowa to pozostałość po naszym ogonie

Kość ogonowa to ostatnia kość w naszym kręgosłupie, usytuowana na samym dole, pod kością miednicy. Wydaje się, że pochodzi ze zrośnięcia kilku kręgów, które uległy zanikowi, i odpowiadać może ogonowi u naszych przodków. Podobnie jak w przypadku znanych nam zwierząt – mógł on służyć do zachowywania równowagi, do odganiania owadów i do naturalnej ochrony narządów płciowych. W wyniku ewolucji człowiek zaczął poruszać się na dwóch nogach i wypukłość ta stopniowo zanikała.

To ta kość ulega zwykle złamaniu w wyniku gwałtownego upadku na pośladki, na przykład na nartach. Jest to bardzo bolesne i tygodniami nie jest się w stanie usiąść.

Chodzić z godnością

Zauważ, że dzięki zachowaniu właściwej postawy nie tylko unikniesz bólu pleców.

Zdaniem doktora Davida O’Hare, także cytowanego przez Néosanté, wyprostowana postawa wywołuje poczucie godności.

Wysyłasz swojemu mózgowi informację o godności. Mózg przetworzy to dalej – na godność myśli, uczuć itd. Postawa ma w rzeczywistości wpływ na działanie autonomicznego układu nerwowego.

Zresztą, istnieją zwycięskie postawy powszechnie rozpoznawalne.

Taką postawę przyjmuje osoba, która zdobyła szczyt, strzeliła bramkę, albo menadżer ogłaszający wzrost wyników: ręce na biodrach lub skrzyżowane na karku albo ramiona w górze.

To postawy, które „wyciągają” całe ciało, sprawiają, że wydaje się ono większe, jak w przypadku zwierząt, które stroszą pióra lub nadymają wole, aby zrobić wrażenie na przeciwniku (i samicach).

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda poprosili ochotników o pokazanie takich postaw, a następnie dokonywali pomiaru poziomu testosteronu i kortyzolu (hormonów męskości i stresu). Wynik: po dwóch minutach w takiej postawie dominacji, poziom testosteronu u ochotników wzrósł o 20%, zaś poziom kortyzolu obniżył się o 25%!

Czuli się silniejsi i bardziej rozluźnieni, a zatem także pewniejsi siebie!

Natomiast skulona postawa może być czynnikiem stresu, postawą osoby cierpiącej bez możliwości bronienia się, czyli takiej która jest zmuszona… skulić grzbiet.

Kiedy wybiorę się na spacer do centrum miasta, często podziwiam wysiłki, jakie ludzie podejmują, by zamanifestować swój styl, swoją przynależność do grupy. Fryzura, dodatki, samochód: każdą rzecz można wykorzystać do wysyłania informacji o sobie, a wszystko po to, by zostać zauważonym, zamanifestować swój sukces lub swoją oryginalność.

Nawet wygląd psa – jeśli się go posiada – jego rasa i sposób, w jaki została przycięta jego sierść, wiele mówią o właścicielu.

A wyobraź sobie, co by było, gdyby ludzie mieli ogon!

Gdybyśmy mieli ogon, który wystawałby na nasze plecy, a następnie pięknie zakręcałby ku górze, tworząc pióropusz, byłby to zapewne przedmiot fascynacji, zawiści, rywalizacji i zazdrości, jak żaden inny.

...Rodzice musieliby nauczyć dzieci, jak go poprawnie nosić.

...Nastolatkowie martwiliby się, że ich ogon jest zbyt krótki, zbyt długi, zbyt cienki, zbyt gruby albo nadmiernie lub niewystarczająco owłosiony; wykorzystywaliby go, by się za nim chować.

...Istnieliby lekarze specjaliści, eksperci w dziedzinie chirurgii plastycznej, zajmujący się zmianą wyglądu ogona, a niektórzy ludzie wydawaliby na to fortunę.

...Wymyślilibyśmy tysiące sposobów noszenia ogona, w zależności od mody i epoki, różnej długości i oczywiście z różnymi dodatkami. Bogacze z pewnością zakładaliby na ogon złote pierścienie wysadzane drogocennymi kamieniami.

Z książek historycznych dowiadywalibyśmy się, z zaskoczeniem, o związanych z ogonami zwyczajach naszych przodków. Ludwik XIV, w swojej upudrowanej peruce, z pewnością wymyśliłby jakiś ekscentryczny sposób przyozdabiania swojego ogona, by wydawał się dłuższy i bardziej majestatyczny.

Żołnierze nosiliby ogony sztywne i dokładnie ogolone. Hippisi i profesorowie znajdowaliby przyjemność w ciągnięciu za sobą ogona luźno po ziemi. Artyści nadawaliby mu dziwaczne kształty i wyszukane kolory. Na siłowniach, tzw. body-builders, zajmowaliby się podnoszeniem na ogonie coraz większych ciężarów.

Na ulicy, w sklepach, w pracy, każdy z zazdrością wypatrywałby pojawienia się tego dodatku z pewnością rozpalającego wyobraźnię. Bez wątpienia życie towarzyskie byłoby jeszcze zabawniejsze!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

---

 

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Źródła:

1) http://hypersens.fr/Le-syndrome-enteropsychologique.html

---

Komentarze

Fizjoterapia Aleksandra Wojciechowska 2017-06-17 13:29
Ciekawy artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Walka z cellulitem

Właściwie już sam fakt bycia kobietą wystarczy, by pojawił się cellulit. Zjawisko to występuje u 90% kobiet, niezależnie od tego, czy są młode,... czytaj więcej

Dłuższe życie dzięki rakowi prostaty

Rak prostaty zwiększa długość życia Z niedawno opublikowanego badania wynika, że osoby, u których zdiagnozowano raka gruczołu krokowego... czytaj więcej

Nowe uspokajające badanie na temat kawy

Kawa jest jak polityka. Możesz być za, możesz być przeciw; denerwujesz się, kiedy spotykasz osobę, która ma inne zdanie. I rzadko... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.