×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Hemoroidy - zapobieganie i leczenie

Opublikowano dnia: 2013-01-25

W dzisiejszym newsletterze przedstawię Ci wyniki moich własnych badań – i płynące z nich wnioski – na temat przykrej dolegliwości, którą są hemoroidy, jednakże nie zamierzam podać Ci wszystkich naturalnych sposobów ich leczenia.

Wręcz przeciwnie, jestem przekonany, że nie wiem jeszcze wielu rzeczy na ten temat, dlatego proszę Czytelników Poczty Zdrowia, którzy orientują się w powyższej kwestii, o podzielenie się informacjami z innymi, poprzez komentarze pod tym artykułem (proszę tylko bardzo o niepodawanie nazw handlowych konkretnych preparatów ani linków do stron zawierających reklamy).

Szanowni Czytelnicy, pozwolicie w ten sposób skorzystać ze swojej wiedzy całej rzeszy osób, które poszukują alternatywy dla leków chemicznych i zabiegów chirurgicznych w procesie leczenia hemoroidów.

Połowa społeczeństwa dotknięta problemem

Blisko połowa społeczeństwa będzie w swoim życiu cierpieć z powodu hemoroidów, zazwyczaj dokuczają one pomiędzy 20 a 50 rokiem życia. Wcale nie jest to bowiem tylko problem osób starszych lub cierpiących na zaparcia. Może się on przytrafić każdemu, wliczając w to osoby cieszące się dobrym zdrowiem, ale spędzające wiele czasu w pozycji siedzącej.

Hemoroidy, wewnętrzne lub zewnętrzne, wywoływane są przez rozszerzanie i zapalenia splotów żylnych w odbytnicy i odbycie.

Główną różnicą jest rodzaj bólu: hemoroidy wewnętrzne nie bolą, ponieważ napęczniałe żyły znajdują się w górnej części odbytu, która nie jest unerwiona. Takie hemoroidy mogą nawet nie wywoływać objawów. Ale często możesz zauważyć odrobinę krwi w stolcu. Takie ślady można dostrzec na papierze toaletowym lub na toalecie. Czerwona krew świadczy o tym, że krwawienie znajduje się w dolnej części układu pokarmowego. Jeśli znajduje się ono wyżej, mianowicie w żołądku lub jelitach, wskutek trawienia krew przybiera kolor czarny.

Innym sygnałem obecności hemoroidów wewnętrznych jest odczucie „nieskończenia” procesu wydalania.

Hemoroidy zewnętrzne z kolei mogą potwornie boleć. Niektórzy nie mogą nawet chodzić. W nieleczonych może dojść do zakrzepicy i zapalenia. Hemoroidy stają się wtedy niebiesko-fioletowe i krwawią.

Problem wynikający ze stylu życia

Częstotliwość tej choroby w uprzemysłowionych krajach nie jest zaskoczeniem dla nikogo, biorąc pod uwagę dietę i styl życia większości społeczeństwa. Hemoroidy zdarzają się dużo częściej niż w innych krajach.

Hemoroidy pochodzą od zbyt dużego ciśnienia wywieranego na delikatne żyły. Nacisk ten jest spowodowany zaburzeniami trawienia, które z kolei są wywołane przez złe odżywianie się, siedzący tryb życia (zwłaszcza pracę biurową), nadwagę. Przypadłość ta często spotykana jest też u kobiet ciężarnych, jednakże w tym przypadku znikają one po porodzie.

Przyzwyczajenia łazienkowe mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia hemoroidów, powodując podrażnienia, krwawienia oraz swędzenie:

 • Ważne jest, aby nie przeć w toalecie. Naturalne ruchy jelit muszą wywołać wypchnięcie stolca bez użycia siły; możesz ewentualnie użyć lekkiej siły mięśni brzucha, ale nigdy nie więcej niż przez piętnaście sekund;
 • Z tego powodu ważne jest, aby nie czekać, aż poczujesz potrzebę pójścia do toalety. Przestrzegaj naturalnego rytmu trawienia w Twoim organizmie;
 • Nie siedź na sedesie dłużej niż pięć minut. Pozycja siedząca zwiększa nacisk na odbyt, co nie jest wskazane w sytuacji, gdy żyły są już napęczniałe i rozszerzone. Jeśli zajdzie taka potrzeba, podmyj się i przejdź , oczekując aż powróci potrzeba oddania stolca.
 • Nie podcieraj się nadmiernie papierem toaletowym. Musisz jednak zachować najwyższy poziom czystości, aby uniknąć zapalenia i infekcji. Każdorazowe podmywanie się wodą po oddaniu stolca, jak to czynią mieszkańcy krajów arabskich, wyjaśnia ich mniejszą skłonność do powstawania hemoroidów.
 • Pozycja siedząca na toalecie nie sprzyja wydalaniu tak jak pozycja kuczna i dlatego potrzebne jest silne „parcie”. Badanie opublikowane w latach 80. pokazało, że u 18 osób na 20 fakt korzystania z toalety w pozycji kucznej przyczynił się do zniknięcia hemoroidów. Nie zachęcam Cię jednakowoż do zastąpienia sedesu zwykłą dziurą w ziemi; natomiast posiadanie zdrowego układu trawiennego jest tak samo ważne jak pozycja, w której mamy zwyczaj korzystać z toalety.

Uważaj na krwawienia

Jeśli zauważysz u siebie krwawienia związane z hemoroidami, zgłoś się do lekarza, zwłaszcza jeśli przytrafiło Ci się to po raz pierwszy.

Krwawienia te mogą mieć w rzeczywistości inne przyczyny, bardziej poważne, takie jak nowotwór jelita grubego, będący bardzo rozpowszechnioną formą raka.

Warto pamiętać, Szanowny Czytelniku, o zbawiennej właściwości witaminy D, która zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Zadbaj o przyjęcie odpowiedniej dawki słońca i spożywanie tak dużej ilości tłustych ryb jak tylko to możliwe (trzy porcje tygodniowo).

Zapobieganie hemoroidom

Ta nieprzyjemna dolegliwość spowodowana jest zwykle zaparciami. Te z kolei wynikają najczęściej ze złej diety, braku ćwiczeń fizycznych, stresu, a także z odwodnienia. Zaparcia mogą być również wywołane przez nadużywanie środków przeczyszczających, przez zespół jelita drażliwego oraz niedoczynność tarczycy.

Aby zapobiec zaparciom:

 • Spożywaj pokarmy bogate w błonnik
  Uwaga, błonnik (włókno pokarmowe) nie ma nic wspólnego z tym, co nazywamy „włóknem” w języku potocznym. To że pokarm jest miękki, łatwy do połknięcia, czytaj płynny, to nie oznacza, że nie zawiera błonnika. Błonnik to nie tylko „otręby”. Przykładowo, sok gruszkowy jest w niego wyjątkowo bogaty. Ziarna lnu, które trzeba zmielić przy pomocy młynka do kawy przed spożyciem, bo w przeciwnym wypadku przedostaną się w całości do Twojego systemu trawiennego, są również bardzo dobrym źródłem błonnika. Istnieją wreszcie ziarna, które są naturalnym środkiem samym w sobie: Plantago psyllium (babka płesznik). Była ona używana już 10 wieków p.n.e. przez medyków Górnego Egiptu – i jest ona tak samo skuteczna po dziś dzień. Wybieraj ekologiczną babkę. Na początku bądź ostrożny, jeśli Twój organizm nie jest przyzwyczajony do błonnika.
   
 • Aby wzmocnić żyły, jedz flawonoidy
  Są to substancje nadające barwę owocom. Dużą ilość tego związku znajdziesz w świeżych pomarańczach, ale także w... czerwonym winie. W zasadzie to właśnie czerwone wino jest najbogatsze we flawonoidy. Wydaje się również, że część społeczeństwa, która spożywa tłuszcze pod postacią oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, posiada lepsze żyły i rzadko cierpi na hemoroidy.
 • Pij wodę bogatą w minerały
  Za wskazówkę, czy jesteś odpowiednio nawodniony, posłuży Ci kolor Twojego moczu. Musi być jasnożółty i przejrzysty. Nie zdziw się jednak, biorąc multiwitaminę, jeśli będzie on bardzo żółty. Jest to efektem obecności witaminy B2. W walce z zaparciami pomaga również picie wód mineralnych bogatych w wapń.
   
 • Spożywaj probiotyki wysokiej jakości
  Bogata flora bakteryjna w jelitach nie tylko pozwala na prawidłowe trawienie; jest to podstawowy warunek, aby osiągnąć optymalny stan zdrowia.
 • I wreszcie – postaraj się kontrolować poziom stresu
  Jeśli możesz, to wyeliminuj z Twojego życia niepotrzebne źródła niepokoju. Bardziej zrelaksowane życie i opanowane emocje przyczynią się w decydujący sposób do wyeliminowania problemów gastryczno-trawiennych, a co za tym idzie, hemoroidów.

Naturalne środki przeciw hemoroidom

Niniejsze wydanie Poczty Zdrowia nie byłoby kompletne, gdybym nie wymienił listy produktów naturalnych, które przyczyniają się do wyleczenia hemoroidów:

1. Pierwszą rośliną bezdyskusyjnie godną polecenia jest oczar.
Ludy Ameryki używały go przed Krzysztofem Kolumbem. Komisja E w Niemczech (dotycząca roślin leczniczych), ESCOP i Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (OMS) zbadały wszystkie zastosowania oczaru w leczeniu żylaków i hemoroidów. Liście i kora oczaru mają w sobie od 8% do 12% garbnika, któremu przypisuje się efekty ściagające, przeciwzapalne i hemostatyczne. „Ściągające” oznacza, że pory skóry zbiegają się – inaczej: skóra zamyka się.

2. Aby wzmocnić żyły, powinieneś postawić na myszopłoch kolczasty (Ruscus aculeatus). Zawiera on saponiny steroidowe, w tym ruskogeninę wykorzystywaną w maściach przeciwko hemoroidom lub „workom” pod oczami. W zasadzie ma on lub dokładniej – jego kłącza mają właściwości moczopędne i obkurczające, co skuktuje zwiększeniem napięcia żył. Warto wiedzieć, że ruskogenina stosowana jest często w połączeniu z kwercetyną. Jest to flawonoid o działaniu przeciwzapalnym, który jest często łączony z witaminą C. To dzięki niemu miłorząb i dziurawiec mają właściwości lecznicze.

3. Kasztanowiec (Aesculus hippocastanum) – również zawiera garbniki, flawonoidy, pochodne puryny i saponiny trójterpentynowe. Te z kolei stanowią escynę, znaną ze skuteczności w leczeniu hemoroidów. Jest też stosowany w homeopatii.

4. W nagłym wypadku i jeśli nie masz w okolicy żadnego sklepu zielarskiego, możesz poratować się kostkami lodu. Jest to skuteczne tylko w przypadku hemoroidów zewnętrznych i należy uważać, aby nie stosować ich bezpośrednio, ale owinąć je w lnianą ścierkę, aby nie podrażnić skóry zimnem.

5. Jeśli masz w domu krem aloesowy, możesz go zaaplikować na bolące miejsce.

Zabiegi chirurgiczne powinny być zarezerwowane tylko dla poważniejszych przypadków, jako ostatnia szansa. Może się jednak zdarzyć, że nie będzie innego rozwiązania.

Życzę zdrowia!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Wyzdrowiej. Odzyskaj siły.
Bądź znowu sobą

Dożycie w dobrym zdrowiu setnych urodzin jest bardzo realne. Nawet jeśli Twoi bliscy zmarli młodo... Nawet jeśli jesteś w grupie ryzyka wielu chorób przewlekłych... Nadal masz ogromną szansę żyć ponad 100 lat.

Ale musisz wiedzieć na co jesteś podatny… i jakich konkretnie błędów powinieneś unikać.

Wbrew pozorom uzyskanie takich informacji nie jest tak łatwe. Jak rozpoznać prawdziwą wiedzę naukową i rzeczywiście przełomowe odkrycia od pseudomedycznego bełkotu marketingowego.

Zdrowie stało się obecnie modnym tematem, którym zajmuje się niemal każdy. Jesteśmy zasypywani setkami mniej lub bardziej rozsądnych porad, jak uniknąć zachorowań i jak się leczyć.

Część ich jest całkowicie wyssana z palca. Część to powtarzanie nieprawdziwych mitów medycznych. Ogromna część to kryptoreklama leków i suplementów produkowanych przez firmy farmaceutyczne. W tym całym chaosie informacyjnym bardzo trudno jest zorientować się, co jest prawdą, a co mrzonką.

NOWOŚĆ!

Miesięcznik: Zdrowie po 50-tce.
Najnowsze wyniki badań naukowych

Dlatego powstał nowy miesięcznik przeznaczony specjalnie dla osób po 50. roku życia oparty tylko i wyłącznie na wynikach najnowszych badań naukowych prowadzonych na całym świecie.

Przeczytasz w nim o wszystkim, o czym powinieneś wiedzieć, aby wydłużyć swoje życie w dobrym zdrowiu, pozbyć się istniejących dolegliwości i zapobiec pojawieniu się kolejnych.

Tylko teraz w ofercie powitalnej: praktyczny prezent

Ze względu na to, że miesięcznik Zdrowie po 50-tce jest nowością wydawniczą, objęty jest specjalną ofertę powitalną.

Możesz otrzymać w prezencie e-book: Zgrabne i szczupłe ciało również po pięćdziesiątce – praktyczny przewodnik o tym, jak się odżywiać i jak postępować, aby na długo zachować sprawność ciała i umysłu), jeśli zaprenumerujesz go dziś do godziny 23:59). Sprawdź teraz

******************************************

Komentarze

Wacław Kraszewski makaryk@wp.pl 2013-01-25 18:38
Są bardzo poważne dowody na to (również kliniczne), że najlepszy w tej chwili na hemoroidy jest żel Kolagen Naturalny. Potwierdziłem również sam, bo miałem tę niezwykle przykrą przypadłość.
Maria HJehmann 2013-01-25 20:07
witam, dziekuje za bardzo ciekawy artykul, otoz chcialam tylko dodac ze moj maz mial juz operowne hemoridy ale powrocily i jak slyszalam ze po operacji niestety one wracaja. ja dostalam je po porodzie i mam po dzis dzien ( a to juz 24 lata minely)-tylko ze one mnie "na co dzien" nie bola tylko jak "przeholuje" z siedzeniem-co sie rzadko zdarza (jestem gospodynia domowa) . pozdrawiam serdecznie, M.Hehmann
Lech Jaworski 2013-01-25 20:17
Moja wypróbowana przez 35 lat recepta na unikanie hemoroidów to: 1. Połykanie rano pigułek z bakteriami fermentacji mlekowej dla zakwaszenia żołądka i niedopuszczenia bakterii gnilnych, które próbują trawić nasze jelita i okolice odbytu. 2. Jedzenie płatków owsianych z otrębami rano i unikanie cukru, który jest potrzbny różnym szkodliwym drobnoustrojom takim jak drożdże kandida 3. Używanie mokrego, miekkiego papieru toaletowego, aby unikać zadrapań 4. W razie zadrapania używać płynu do płukania... ust, aby zdezynfekować to delikatne miejsce 5. Nie przejmować się byle czym!
Halina Baran 2013-01-25 20:23
Wypraktykowane: maść nagietkowa. Najlepsze, najtańsze, przy okazji nadaje się do innych zastosowań.
barbara Sopyłło 2013-01-25 20:49
czy maść z kasztanowca można stosować bezpośrednio na hemoroidy?
KaMi 2013-01-25 20:51
W razie ostrego ataku bólu - 1 kropla olejku eterycznego z cyprysu (bio oczywiście!) bezpośrednio pod język. Doskonały też profilaktycznie - np. 3 razy w tygodniu 1-2 kropel (najłatwiej połknąć z kawałkiem chleba, albo wymieszać z miodem i do herbatki). Pozdrawiam!
Agnieszka 2013-01-25 21:07
Na hemoroidy polecam kurację z rozgotowanej cebuli wg przepisu dr Jadwigi Górnickiej (z książki "Na zdrowie. Porady dr Górnickiej"). Sama stosowałam tę metodę i jest bardzo skuteczna ale trzeba być cierpliwym i bardzo systematycznym. Swiezą cebulę, pokrojoną na plasterki lub drobniej, należy zalać wodą tak, aby cała została przykryta i gotowac na małym ogniu ok 20min pod przkryciem, aż zmięknie i zacznie się rozpadac. Następnie należy ją zmiksowac na gładką papkę i aplikować do odbytu za pomocą gumowej gruszki (najwygodniej) codziennie wieczorem, przed pójsciem spac. IIość tej zaaplikowanej cebuli powinna być niewielka, w przeciwnym przypadku wywoła to efekt przeczyszczający, jak po lewatywie. Najlepiej wypróbowac na sobie, jaka ilość nie powoduje parcia. Ja stosowałam kurację przez ponad 2tyg, codziennie i wyleczyłam uporczywie nawracające hemoroidy, które dokuczały mi od lat. Metoda jest skuteczna i tania. Wymaga tylko systematycznosci bo trzeba to robić naprawdę codziennie. Polecam:)
Anna Siermontowska-Czaja 2013-01-25 22:23
Witam, chciałabym podać jeden ze sposobów "domowych", który stosuje się w chwili gdy hemoroidy niespodziewanie pęcznieją i bolą (mówię tu o tych, które są na końcu odbytu). Takim sposobem jest okład-tampon z lekko obgotowanej cebuli pokrojonej w krążki i wystudzonej do temperatury przyjemnej w dotyku. Kompres taki zakłada się na noc na umyte, obolałe i nabrzmiałe miejsce. Do garnka z wrzątkiem wrzucamy pokrojoną w grubsze krążki (2-3 mm) średniej wielkości cebulę, konicznie żółtą (nie białą i nie czerwoną), gotujemy przez 10 min, tak aby cebula zrobiła się lekko przeźroczysta. Studzimy, tak aby była "ciepława" i odsączamy, zawijamy w gazę formując "kiełbaskę", tak aby była wygodna w użyciu. Tak przygotowany tampon umieszczamy na miejscu gdzie wystąpiło obrzmienie, przykrywamy folią, i niestety :) ubieramy na noc majtki dość ściśle przylegające do ciała. Rano, zazwyczaj, hemorid jest wiotki i zdecydowanie mniejszy. Można tę "kurację" stosować, aż do całkowitego obkurczenia się hemoroida. Sprawdzone na własnej skórze :) i domowników w różnym wieku :). To oczywiście sposób na nagłe dolegliwości, ale znakomitą poprawę stanu naszego przewodu pokarmowego możemy uzyskać poprzez pilnowanie wypijania włąściwej ilości płynów w ciągu dnia oraz wspomnianego już błonnika. Z mojej praktyki wynika, że wypijanie 1,5 litra wody mineralnej, koniecznie niegazowanej oraz około litra innych płynów dziennie, w sposób znaczący wpływa na ograniczenie niespodzianek ze strony hemoroidów :). Pozdrawiam serdecznie Anna
Jadwiga (Ewa) Rygielska 2013-01-26 02:35
Bardzo madry, potrzebny artykul. Dziekuje z calego serca. Mam ogromna biblioteke m.in. nt zdrowia ale w zadnej nie znalazlam tak swietnych rad. Pilnie zorganizuje ziola. Tak jak Maria, tak i ja cierpie po porodzie, tyle, ze 32 lata. Mialam jakies wiazania, straszliwie bolesne. NIGDY WIECEJ! Byc moze mam obydwie wersje. Koniec z lazienkowym czytaniem gazet. Znam piekniejsze miejsca. Moja dieta jest ekologiczna od ponad 10-ciu lat, ogrom warzyw, zwlaszcza surowych, ale wczesniej, jak wiekszosc, duzo siedzenia (praca) i tzw. dobre jedzenie, co absolutnie nie oznacza zdrowe. Pozdrawiam. Wiga
Jolanta Ciecierski 2013-01-26 03:02
Dobre ready dziekuje. Kiedy lekarz skierowal mnie do specjalisty bo mialam problem z hemoroidami I dowiedzialam sie jak drogo kosztuje wizyta to zdecydowalam sie na masaz wodny Jacuzzi. Skutek fantastyczny. Od tamtej pory problem sie nie powtorzyl. Polecam i zycze sukcesu. Ale I tez jem duzo wiecej wazyw gotowanych. Pozdrawiam. Jola
Halina 2013-01-26 10:02
A ja mam inny sposób. Z surowego ziemniaka wystrugać "paluszek" i zaaplikować do odbytu. Też pomaga.
Redakcja Poczty Zdrowia 2013-01-26 10:26
@ Barbara Skarżyńska Jeszcze raz przypominamy - nie należy bez zgody lekarza wykorzystywać żadnej informacji, czy to znalezionej w Internecie (nawet w Poczcie Zdrowia) czy usłyszanej od przyjaciół. Środki naturalne również zawierają substancje aktywne i mają swoje przeciwwskazania, możliwość ich zastosowania może ocenić jedynie lekarz znający stan Państwa zdrowia i przyjmowane leki. Zanim więc wykorzystają Państwo jakikolwiek z pomysłów, czy to zawartych tutaj czy gdziekolwiek indziej, bardzo prosimy o skonsultowanie go z lekarzem.
Marek 2013-01-26 10:38
Witam, ja mam/miałem ten problem od 18 roku życia (może nawet wcześniej) pozbyłem się tak na prawdę dopiero ostatnio - po 3 miesiącach regularnego spożywania pełnych zbóż (mówię o całych ziarnach, nie o płatkach czy kaszy, czy nie daj Boże "płatków dla dzieci") pozdrawiam wszystkich!
Grażyna Skobiej 2013-01-26 11:10
Witam. Chciałam zabrać głos w sprawie pozycji kucnej, jako najlepszej przy wypróżnianiu się. Ja po przeczytaniu książki Siemionownej zaczęłam stosować opisany przez nią sposób. Kupiłam zwykły stołeczek i siedząc na muszli klozetowej stawiam na nim nogi. W ten sposób przyjmuję pozycję prawie kucną. Proszę wypróbować bo sposób jest naprawdę świetny. Pozdrawiam
Bogdan Kozłowski 2013-01-26 12:11
Mój przyjaciel lekarz medycyny chinskiej, zalecil mi bardzo dobrą pozycję. Naturalne wypróżnienie jest w poz. kucznej, w zwykłej toalecie należy postawić przed sedesem odwróconą miskę aby na niej oprzeć stopy. Wówczas podczas wypróżnienia można oprzeć się mocno brzuchem o uda (tak jak to jest w poz kucznej) i śmiało przeć w sposób bezpieczny. U nas w domu miska stoi na stałe przed sedesem, mało tego mamy deskę sedesową z zaworem pozwalającym łatwo podmyć się, papier stosujemy do osuszenia tej części ciała. Bogdanko
marek hajdas 2013-01-26 16:12
KOLAGEN NATURALNY (***).REWELACJA
Marzena Sowińska 2013-01-26 16:31
Hemoroidy jak słusznie zauważył autor i nie tylko, to również styl życia. Siedzenie w pracy i jazda samochodem, więcej ruchu, ba, dużo ruchu. Codziennie powinniśmy nie tylko wypijać łykami minimum 2 l. wody, ale jeszcze przejść minimum 2 kilometry. Hemoroidy, różnie z nimi bywa, moja siostra parę lat temu pozbyła się problemu z moją pomocą, ale nigdy nie wiadomo kiedy powrócą przy byle jakim ubieraniu się w czasie nieciekawej pogody, to też istotne. Do artykułu mogę dodać, że istotną rolę w leczeniu odgrywa jeszcze krzem i selen, szczególnie jeżeli są to guzki krwawiące. Pozdrawiam.
Celina Klimek 2013-01-27 11:21
Witam i z zainteresowaniem czytam wymienione komentarze, ja jestem po operacji i spotkalam wspanialego lekarza, ktory mi udzielil dobrej rady miedzy innymi powiedzial, ze jezeli nie zadbam o siebie i o zdrowie tzn nie zmienie trybu zycia one wroca mysle dlatego aby sie podzielic na forum "Holistyczne uzdrawianie do wspolpracy z lekarzem" poznalam techniki Tai-Chi uwalnianie emocji z ciala, emocje sa w nas stlumione , wprowdzenie tej techniki pomaga rozluznic sie narzadom i wspolpracowac, swiadome oddychanie - za plytko oddychamy- nie wypowiedzenie sie najwiecej zlosci umieszcza sie na jelicie grubym. NLP budowanie programow antystresowych no i gotowanie w/g Pieciu Przemian i kochani uwierzcie mi ze juz tyle lat minelo ja sie czuje swietnie nie tylko problem hemoroidow mam po za soba moja witalnosc ciala jest jak nastolatka i moja rada ZAMIAST WOLNY CZAS SPEDZAC PRZED TELEWIZOREM ZALECAM CWICZENIA I POJSCIE DO KUCHNI I GOTOWANIE I NA SPACER ALBO PRZED TELEWIZOR I DO LEKARZA serdecznie pozdrawiam i zycze ZDROWIA Celina
PAWEŁ 2013-01-28 08:53
MOIM DOŚWIADCZENIEM Z TZW HEMOROIDAMI JEST OBECNOŚĆ WĘGORKA JELITOWEGO I ZWIĄZANE Z TYM SKUTKI. WARTO RÓWNIEŻ SPRAWDZIĆ PH, PONIEWAŻ ZAKWASZENIE POWODUJE NADMIERNE ZUŻYCIE WAPNIA, CO W KONSEKWENCJI PROWADZI DO JEGO NIEDOBORÓW I MA BEZPOŚREDNI WPŁYW NA JAKOŚĆ NACZYŃ KRWIONOŚNYCH. PONADTO CAŁY CZAS JESTEŚMY OSACZANI REKLAMAMI, KTÓRE WYWOŁUJĄ W NAS POCZUCIE BRAKU . TO W KONSEKWENCJI POWODUJE PROBLEMY Z WYDALANIEM. PODŚWIADOMIE BLOKUJEMY PRACĘ JELITA GRUBEGO I ODBYTU.
Zenon Szymanski 2013-01-29 02:04
Witam Na wstepie chce podac, ze nigdy niczego nie konsultuje z zadnym lekarzem, kiedys gdy probowalem, zostalem potraktowany z gory i nie uzyskalem zadnej porady, obecnie jest nawet gorzej bo lekarze maja narzucone wytyczne i coraz mniejsze pole na wlasne przemyslenia. a jesli chodzi o zdrowe odzywianie to tak naprawde zaden lekarz nie ma o tym pojecia. Zwykle jak slysze ich wypowiedzi to mnie pusty smiech ogarnia, jest tam pomieszanie z poplataniem. Jakis produkt zalecany jest mieszany z innym ktory temu nie sluzy itp. dlatego, ze nie akceptuja bo nie znaja medycyny chinskiej czy hinduskiej i jej zasad zdrowego odzywiania. Zywnosc ma skladniki ktorych dzialanie i nazwy nie zostaly jeszcze odkryte i zdefiniowane w europejskiej medycynie a wymadrzaja sie o roznych dietach. A co hemoroidow ja nie mam wiedzy ani doswiadczenia w leczeniu hemeroidow ale na zasadzie dedukcji chcialbym zaproponowac zastosowanie wiekszego spozycia cebuli i to w kazdej postaci. Najczesciej przy smarzeniu lub gotowaniu. Cebula jest bardzo skuteczna w uszczelnianiu naczyn krwionosnych (np przy wrazliwych naczyniach na pekniecia, krwiaki nawet te w mozgu) wiec powinna byc pomocna i przy hemoroidach, nadto zamiast ziemniakow wszelkie pelnoziarniste kasze oraz warzywa do lepszej perystaltyki jelit i wyprozniania.. A juz zupelnie powodujace lekkie wyproznianie to grzyby, ktorych tak jak warzyw nigdy za duzo. Te wymienione skladniki nadto bardzo skutecznie oczyszczaja jelita z toksyn (szczegolnie celuloza pozostala z grzybow gdy jest jej duzo, przesuwa sie bardzo delikatnie w jelitach jak tlok i wypycha zalegania). Te powyzsze sprawdzilem wielokrotnie na sobie...w przeszlosci mialem czeste krwotoki z nosa jako powazny problem i nikt zaden medyk nie wiedzial dlaczego mimo wszechstronnych badan,("profilaktycznie" wycieto mi migdaly ale okazalo sie ze niepotrzebnie) sam na to wpadlem interesujac sie medycyna naturalna i czym zajmuje sie do dzisiiaj. Po drodze zrobilem wiele roznych kursow....przekroczylem juz piecdziesiat lat ale dzieki swoim dociekaniam od 30 lat skutecznie unikam medykow, pozdrawiam Zenon Szymanski ps interesujaca jest uwaga czytelnika moiwaca o przyczynie z powodu pasozytow, uwazam to za cenna wskazowke...,
Jolanta Majka 2013-01-29 09:06
Moje obserwacje dowodzą , że nieprawidłowo działająca tarczyca ma wpływ na powstawanie hemoroidów( nikt nie informuje kobiet o tym , że nadmiar estrogenów /np.ciąża/ zaburza czynność tarczycy) W moim przypadku wszelkie dolegliwości cofnęły się gdy uregulowałam pracę tarczycy za pomocą diety "oszczędności proteinowej"
Lutka 2013-02-01 14:09
Mnie zainteresowała wspomniana deska sedesowa z zaworami, o której napisano powyżej. Obejrzałam w Internecie i chciałabym sobie zamontować, ale nie wiem czy jest to uciążliwe w stosowaniu i w jaki sposób należy utrzymywać czystość takiej deski. Koszt takiej deski oscyluje w granicach 350,00 PLN. Może ktoś będzie uprzejmy wypowiedzieć się na ten temat. Dziękuję już teraz. Chciałam również podziękować całej Redakcji poczty za bardzo ciekawe artykuły, które czytam z wielkim zainteresowaniem, jako że interesuję się wszystkim co dot. zdrowia i zdrowego odżywiania się. Pozdrawiam serdecznie.
Eugeniusz z Kijowa 2013-02-10 15:29
Z własnego doświadczenia. W wojsku służyłem 3 lata i trzy miesiące. Mialem do czynienia z bardzo ciężką techniką wojskową, a oprócz tego zajmowałem się podnoszeniem ciężarów. Pewnego dnia wypadli mnie żyły hemoroidalne, nie mogłem siedzieć, stać, chodzić. Lekarz wojskowy zaproponował alternatywę: albo operacja, albo 5-6 razy dziennie podpłukiwać się zimną wodą. I chociaż drugie rozwiązanie wydawało się prymitywnym i niepewnym, właśnie ono okazało się skutecznym. Potem jeszcze kilka razy w życiu udawałem się do tej metody i wszystko bywało załatwione w ciągu 2-3 dni.
Krycha Krystyna 2013-02-25 14:14
Żaden lekarz nie pomógł mi w tej "sprawie". Sama wyzbyłam się dolegliwości przykładając wacik nasączony denaturatem. Piecze, ale mam spokój. Do tego dołozyłam ruch. I jest ok.
Aleksandra 2013-03-09 10:30
Preparaty z sylimarolem (wyciąg nasion ostropestu ) , sylimarol jest zazwyczaj używany w schorzeniach wątroby ale też posiada niedoceniane właściwości łagodzące dolegliwości związane z hemoroidami
Erazm Umbrowicz 2013-04-18 22:38
4. Niezawodny – bezoperacyjny – sposób leczenia hemoroidów. Zagotować w rondlu 2 litry wody. Rozpuścić we wrzątku 1 funt ałunu albo do szerokiego garnka (glinianego!) nalać 2 kwarty mleka, dodać 4 duże cebule; garnek zakryć i parzyć w piekarniku w niskiej temperaturze. I rondel, i garnek zakryć drewnianą pokrywką z otworem i ogrzewać odbyt nad parą. Po tej czynności należy odbyt posmarować wazeliną (wewnątrz i zewnątrz) i natychmiast przyjąć środek przeczyszczający. Nagrzewania nie wolno przeprowadzać częściej niż 1 raz w tygodniu. Dwa, ewentualnie trzy zabiegi wystarczają, by uzyskać oczekiwane efekty. Wyżej opisane sposoby leczenia hemoroidów (i przy pomocy ałunu, i mleka z cebulą) nie są zbyt skomplikowane i dają gwarancję wyleczenia. Ten sposób leczenia hemoroidów był cytowany na stronach pierwszego tomu „Rosyjskiego ludowego uzdrawiania”. Przedstawiciel rosyjskiej prawosławnej cerkwi w Australii, kapłan Innocenty Seryszew rozdał wiele egzemplarzy książki zamieszkującym tam Rosjanom. Rosyjski kolejarz, niejaki Gołuzin cierpiał na zadawnione hemoroidy. Na leczenie wydał fortunę. Niestety, medycyna tradycyjna okazała się w jego przypadku bezsilna. Sfrustrowany kolejarz zastosował się do rad znachorów. Po jednorazowej nasiadówce uwolnił się od uporczywych, uprzykrzających życie hemoroidów. Gołuzin, wdzięczny za cudowne wyzdrowienie, pospiesznie napisał list do ojca Innocentego, w którym zaproponował przekazanie każdej wskazanej sumy pieniędzy na rzecz autora poradnika. Zacny rodak w odpowiedzi wyjaśnił, że żadnej zapłaty nie potrzeba. 5. Kaukaski sposób leczenia hemoroidów. Najpierw należy stosować zimne obmywania okolic odbytu po każdym wypróżnieniu. Następnie, używając miękkiej ściereczki, przykładać zimne kompresy na guzki hemoroidalne. Za pierwszym razem trzymać kompres 1 minutę. Zabiegi powtarzać 3-4 razy dziennie, nie zapominając o obmywaniu zimną wodą po każdym wypróżnieniu. Leczenie prowadzić do chwili, aż guzki całkowicie znikną, co następuje po 3-6 tygodniach (w zależności od trybu życia chorego). Podczas leczenia należy wystrzegać się napojów alkoholowych, powstrzymywać się od współżycia intymnego i pracy w pozycji stojącej. Pozioma pozycja ciała i spokój, czyli długi odpoczynek w łóżku, znakomicie ułatwiają leczenie. Zastarzałe hemoroidy (bywały przypadki likwidowania nawet szesnastoletnich hemoroidów), zwane wewnętrznymi, w przeszłości leczono na Kaukazie lodowymi świecami. W tym celu wykonywano papierowe kształtki walcowatego wzorca, najpierw o małej średnicy, by je można było wprowadzić do odbytu możliwie bezboleśnie. Papierowe formy napełniano wodą i zamrażano. Koniec otrzymanej w ten sposób świecy, przed wprowadzeniem do odbytu, zanurzano w ciepłej wodzie, aby ostre jej końce nie raniły kanału odbytowego (można wykonywać świece z zaokrąglonymi główkami). Trzeba, oczywiście, pamiętać, aby zdjąć papierową formę. Przez pierwsze 3-5 dni świecę należy trzymać w odbycie przez pół minuty. Absolutnie nie wolno czasu przedłużać! Przez kolejne 3-5 dni można czas przedłużać do jednej minuty, w zależności od samopoczucia chorego. Jeżeli świeca została źle włożona lub chory trzyma ją w odbycie zbyt długo, można spowodować podrażnienie. Niepowstrzymywanie się od współżycia i alkoholu, a także praca w pozycji stojącej mogą wywołać wysoką temperaturę w odbycie. W takim przypadku trzeba wykonywać zimne obmywania i przykładać zimne kompresy na 3-5 minut. 6. Wyjątkowy perski sposób leczenia hemoroidów. ...czyli dymna wanna z czosnku. Wziąć niewysoką blaszaną bańkę (garnek), na dnie umieścić mocno rozgrzaną cegłę i nasypać na nią dużo drobno posiekanego czosnku (lub wielbłądzich kolców). Kiedy czosnek zacznie się palić i dymić, usiąść (bezpiecznie) na bańce, by uzyskać zimną wannę. Czynność tę powtarzać według potrzeb. Persowie przez wiele stuleci – z ogromnym powodzeniem – pozbywali się tej uciążliwej i przykrej dolegliwości, wykorzystując ów sposób leczenia. 7. Dobry syberyjski i ogólnorosyjski sposób leczenia wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidów. To sok ze świeżej jarzębiny. Jeżeli ten sok pije się przez długi czas, wówczas można wyleczyć również hemoroidy wewnętrzne. Sok ten działa skuteczniej aniżeli środki przeczyszczające. Należy go pić trzy razy dziennie po dwa kieliszki (z dodatkiem cukru), popijając wodą. Najlepszy jest 5- ty kaukaski sposób. Jest skuteczny, pewny i sprawdzony.
Jowiszka 2013-05-14 09:35
Bardzo ciekawe porady! Dziękuję za wszystkie, chyba wypróbuję tę z cebulą - choć obawiam się nieco, czy cebula (która przecież jest "ostra") nie podrażni odbytu. Jestem młoda, nigdy nie rodziłam, w dodatku uprawiam sport i stosuję zdrową, wegetariańską dietę, bez nabiału i cukru. A jednak już dwa razy pojawiły się u mnie hemoroidy.. rok temu wyleczyłam je w ciągu tygodnia biorąc diosminę i wyciąg z ruszczyka, w tym roku guzek jest mniejszy, nie boli, nie swędzi, nie krwawi, ale jednak przeszkadza mi w odbycie - najgorsze, że nie chce zniknąć mimo takiej samej kuracji diosminą i ruszczykiem. Mam go już niemal miesiąc. Biorę teraz jeszcze troxerutynę (rutozyd) i wyciąg z pestek winogron (na naczynia). Stosuję też len mielony do picia oraz Colon C. Na razie nieco się poprawia, ale jednak są dni kiedy guzek zaczyna przeszkadzać. Bardzo mnie to przygnębia...dlaczego on nie chce się wchłonąć? Ile to jeszcze potrwa? Wiem że to łagodna postać hemoroidów skoro nie krwawi, nie boli...ale już mam tego tak dosyć, że chwytam się każdej metody.
Leokadia C. 2013-05-18 14:33
Mój sposób na hemoroidy to zioła szwedzkie. Na noc zwilżam watkę ziołami, drugą watką zabezpieczam, aby nie przesiąkły majtki. Jeśli nie pomoże jeden zabieg, można zrobić kilkakrotnie i ma się święty spokój. Bo porady lekarzy mi nie pomagały. Życzę zdrowia.
Agnieszka Macionczyk 2013-05-31 11:14
Polecam noni-rosline lecznicza,ktora pomaga ogolnie na caly przewod pokarmowy-mam sporo znajomych,ktorym sok z owocu noni pomogl-opczywiscie powinna to byc dobra firma,ktora posiada badania kliniczne oraz prowadzi swoje laboratorium poswiecone noni Polecam. Dziekuje za rady.
Halina Miloszewska 2013-07-13 01:04
Krotko i wezlowato, dorobilam sie hemoroidow po porodzie. Ktos zalecil mi owoce suszonej jarzebiny zalane goraca woda.Pomoglo jedno opakowanie, prosze sprobowac, bo jarzebina dziala sciagajaco.Pozdrawiam
toni 2013-07-29 01:02
jeszcze jednym ze sposobów na hemoroidy jest hirudoterapia czyli kuracja pijawkami. pozdrawiam
Adam 2014-01-13 09:53
W moim przypadku, okazało się że hemoroidy były wynikiem alergii pokarmowej typu III. Z obserwacji stwierdzam, że jak zjem tylko coś co mnie uczula, to zaraz pojawiają się hemoroidy. Może moja wypowiedź komuś pomoże. Pozdrawiam, Adam
Marzena 2014-01-13 18:49
Ostatnio mąż nie mógł sobie poradzić z hemoroidami.Wyczytał w internecie,żeby do odbytu wkładać zamrożony sopel lodu i po kilku razach jak ręką odjął,a wcześniej tyle pieniędzy wydał na maści.
Robert 2014-04-25 15:06
Wystarczy przykładać tą rozgotowaną cebulą nabrzmiałe zewnętrzne hemoroidy i też pomaga. A co do hemoroidów wewnętrznych nie wiem czy ta kuracja pomoże.
Marta 2014-07-07 15:19
Hemoroidy zrobiły mi się w czasie porodu, takie zewnętrzne, po 2 dniach bolały bardziej niż szwy krocza. Stosowałam na początku maści i czopki z apteki, ale nic nie pomagały. Wyczytałam gdzieś, że kora dębu ma działanie ściągające. Wystarczyły 3 nasiadówki po 15 minut i jak ręką odjął. Robiłam sobie trochę mocniejszy wywar niż na opakowaniu zalecali. Do tej pory nie mam z tym już żadnych problemów :) Pozdrawiam
Marek 2014-07-10 13:09
Mi pomógł Procto-Glyvenol. Szybko znikneły dolegliowosci. Po dwóch dniach było juz po kłopocie, ale stosowałem kurację do końca.
d 2014-11-22 15:57
byłam u lekarza,pomógł jak umarłemu kadzidło,więc proszę nie pisać takich mądrośći!!!
Kasia 2015-05-16 10:40
Na hemoroidy dobre są maści wystarczy udać się do apteki, również pomocny jest internet bo jest wiele porad np jak leczyć hemoroidy domowymi sposobami a najważniejszy jest lekarz specjalista czyli proktolog, i choć to najbardziej wstydliwa opcja to według mnie najbardziej skuteczna.
Flakon 2015-05-18 08:54
Na Kaukzaie mówią: miód do d**y.. i tak też radzę..
Artek 2015-06-01 20:41
Miałem te problemy przez 20 lat w parze z przerostem grzybów candida. Pomogły mi: zmiana diety (konieczność, gdyż już przestałem trawić przez grzyby candida) oraz PIJAWKI ! Leczenie pijawkami trwało ok. 6 miesięcy, dwie wizyty tydzień po tygodniu i przerwy ok 1-1,5 miesiąca. Problem nie istnieje, jestem szczęśliwy, pijawki rozpuściły i wyssały wszelkie skrzepy. Drobna ranka po ukłuciu pijawki sączy się jeszcze przez kilkanaście godzin i nadal oczyszcza organizm, pamiętam moje zdziwienie jak raz znalazłem mięsisty skrzep w kształcie płatka wielkości paznokcia kciuka. Zalecam również pozbyć się z diety cukru, pszenicy i mleka co znacznie poprawia pracę i środowisko jelit.
krakowianka 2015-08-19 09:05
Mi lekarz zabronił nagrzewania i ciepłych nasiadówek, chociaż wszyscy naokoło mi kazali robić gorące nasiadówki. Zapisał sztyft i kazał stosować przez 3 tyg. Najpierw ustapiło swędzenie i krwawienie, więc dla mnie to było już i tak wiele. Teraz jest ok. Także polecam jak ktoś się męczy
Kryśka 2015-11-05 11:20
Witam, przeczytałam Wasze wpisy i postanowiłam podzielić się sposobem mojej prababci, to że pomaga i jest skuteczny przekonaliśmy się wielokrotnie : - płaską łyżeczkę mielonej gałki muszkatułowej zalewamy do około jednej trzeciej kubka wrzątkiem, przykrywamy na 10 - 15 miut - zabielamy ciepłym mlekiem i wypijamy ciepłe - stosujemy 2 do 3 razy ( w ostrych stanach ) dziennie przez 7 do 9 dni - istotne jest również utrzymanie w czystości chorych miejsc i natłuszczanie ich np. linomagiem, wazeliną - wyraźną ulgę odczuwa się już po pierwszym dniu, nie boli aż tak i guzki są mniej twarde. Warto wytrwać 9 dni kuracji ponieważ rzadko zdarzają się nawroty hemoroidów. Po różnych perypetiach zdrowotnych z doświadczenia wiem, że trzeba reagować wcześniej, nim pojawią się guzki. Zdarza mi się przesadzić z intensywnością prac fizycznych w ogrodzie i jeżeli odczuwam ucisk w dole brzucha i "kłucia" w odbycie, to nie czekam tylko zaparzam gałkę muszkatułową. Wtedy 2 - 3 dni i wszystko ustępuje. Dodam tylko, że jestem alergiczką i mam słabą tolerancję na syntetyczne leki. Życzę zdrowia
kinga 2016-01-03 21:31
Hemoroidy rzeczywiście są paskudne, można im jednak zapobiegać, mnie zawsze babcia straszyła że powstają od siadania na zimnym, jednak trzeba pamiętać że zaparcia się do nich przyczyniają i trzeba uważać zwłaszcza w czasie ciąży kiedy są powszechne, mnie uratował (...), przez 3 miesiące walczyłam z zaparciami zanim postanowiłam sobie pomóc. Zapisałam sobie ten artykuł, jak następnym razem mnie dopadną przydadzą mi się te informacje.

baska334 2016-07-22 11:45
Wbrew pozorom nie powinno się śmiac z takich babcinych sposobów bo mają często o wiele lepsze działanie niż leki. Koncerny farmaceutyzczne wmawiają nam,że jedynie leki mogą nam pomóc ale to nie prawda. Sama zauwazyłam,ze w przypadku moich hemoroidów o wiele lepsze działania maja zioła. Rdest i szałwia. Przyjmuje je codziennie w mieszance (...).

Czuję się lepiej, hemoroidy są zdecydowanie mniej uciążliwe. Oczywiscie nie działa to od razu, trzeba brać przez jakiś czas ale dzialanie jest na dłuzej.
eMKa 2016-08-11 11:46
Witam,

hemoroidy to też mój wielki problem, mi pomaga maść z apteki (....) oraz chusteczki nasączane oczarem, do tego nasiadówki z rumianku i kory dębu, 3x dziennie (...). Ostatnio wyczytałam że owoc jarzębiny bardzo pomaga, ale nie wiem czy pić czy robić nasiadówki z naparu, jeśli ktoś stosował jarzębinę przy hemoroidach to proszę napisać, z góry dziękuję, pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia
kamila 2016-10-06 17:23
Dość często kobiety maja hemoroidy w czasie ciąży. Jest to duży problem i uciążliwa dolegliwość, która mnie też niestety spotkała. Nie można brać silnych chemicznych leków ze względu na dziecko dlatego lepiej wziąć coś typu (...) na bazie składników naturalnych i być spokojnym o siebie i o dziecko
Maksymilian 2017-02-04 16:00
Witam!

Pragnę podzielić się własnym doświadczeniem w walce z hemoroidami. Od lat miewam te przykre dolegliwości, na które lekarze NIGDY nie znaleźli rozwiązania. Znalazłem je

z Bożą pomocą! Mimo że dwa razy zostałem zakwalifikowany do zabiegu, dwa razy odstąpiono, nawet raz w ostatniej chwili, kiedy byłem ogolony i przygotowany do wywiezienia na salę operacyjną! Na moje szczęście! Lata leczenia i zapobiegania, poszukiwania skutecznych form walki z chorobą zmusiły mnie do wielu zmian w zachowaniu, diecie i higienie. Farmakologia jest i była jedynie chwilowo, doraźnie, aczkolwiek (...) zawsze polecam. Kluczem jest wiara i modlitwa o zdrowie, ale własne wysiłki również mają wartość. Apogeum nastąpiło, gdy pojawił się wielki guz zewnętrzny. Tutaj leki były nieskuteczne, także żadne okłady z cebuli i ziemniaków. Stosowałem wszystko, co mogłem naraz – odpowiednią dietę, zwiększyłem ilość płynów, jeszcze bardziej zadbałem o higienę osobistą, nasiadówki ziołowe. Tutaj przedstawię główne czynniki w pozbyciu się guza zewnętrznego, jak i ogólnej poprawie zdrowia tej okolicy: przyjęcie pozycji kucznej w trakcie wypróżniania (np. podłożyć zydelek bądź miskę pod nogi), okłady z lodu – 2-3 minuty raz, dwa razy dziennie oraz picie ziół o konkretnym składzie. Szukając pomocy odkryłem pewien dość drogi zagraniczny specyfik, lecz za ponad 10 zł skomponowałem sobie taką samą herbatkę. Oto składniki: skrzyp, szałwia, korzeń prawoślazu i rdest ptasi. Dwa tygodnie picia, tydzień, dwa przerwy i znów. Dodatkowo cennym wsparciem okazała się flora bakteryjna, ta o najbogatszym składzie – po 9-10 gatunków bakterii oraz polski specyfik tego typu(...), jak i ostropest mielony. Dużo wnoszą kosmetyki do przemywania odbytu. Osobiście używam minimalną ilość najdelikatniejszych płynów przeznaczonych dla niemowląt (o najuboższym składzie). Są najlepsze. Mam nadzieję, że i Wam pomoże mój tekst. Życzę zdrowia i radości z życia!
Janka 2017-03-07 09:20
Miałam częste problemy z hemoroidami. Wypróbowałam balsam (...). Pomógł mi od razu. Teraz czuję się świetnie i nie mam już problemów :-) Polecam :-)
Stanisław 2017-06-20 00:09
Żaden detralex, żaden hemorektal, czy tam inne badziewie! Ładnych parę lat temu czytając Życie na gorąco trafiłem na taki artykulik. Wybrał się 35 latek ze starym myśliwym do lasu.Ale gościu był był dość marudny więc myśliwy zapytał go, Kaziu co się dzieje? A Kaziu kurcze czeka mnie za tydzień operacja na hemoroidy. A myśliwy odpowiada jaka operacja, trzeba suszoną jarzębinę parzyć. I Kaziu zaczął tą jarzębinę parzyć.A było to 20 lat temu,od spotkania z myśliwym i do dzisiaj Kaziu nie wie co to są hemoroidy!!! O tym artykuliku mówiłem już wielu ludziom a nawet tym, którzy mieli wtórne hemoroidy, rok od operacyjnego ich usunięcia. Jarzębina jest 100 % skuteczna i trzeba ją pić tak 2-4-6 tygodni! Jak się to robi?Przejść się do jednego ze sklepów po tak 8-12 torebek jarzębiny suszonej. Rankiem albo z wieczora wlać do emaliowanego garnuszka ponad 2 szklanki wody i ją zagotować.Po zagotowaniu wsypać do garnuszka 2 łyżki od zupy suszonej jarzębiny.O drobinę na malutkim ogniu przez 1-2 minut podgotować.Gaz zakręcić, a garnuszek przykryć pokrywką lub spodkiem. Tak po godzinie, półtora zdjąć pokrywkę i sztywniejszą łyżką po ugniatać o obrzeże garnuszka owoce jarzębiny.Będzie z nich wychodził sok.Odcedzić sok od owoców i wlać do dwóch szklanek.Pierwszą szklankę należy wypić z wieczora a drugą rankiem i tak przez 2-4 tygodnie.Już po paru dniach odczuwać się poprawę a po 3-4-6 tygodniach zapomina się o hemoroidach na ładnych parę lat! Gdyby nie daj Boże po tych 8-10 latach odezwały się hemoroidy to tygodniowa kuracja wykopie je do Kosmosu. Jeden z moich znajomych to mielił jarzębinę w młynku do kawy przed parzeniem by na maksa ją wykorzystać. Jarzębina jest jedyną znaną kuracją, która w sposób trwały eliminuje hemoroidy i zapobiega pojawianiu się. Nie znam do końca mechanizmów chemicznych tej kuracji jest jednak ona skuteczna i bezpieczna. Zastosowałem ją 10 lat temu i skutecznie. Dodam,że owy napar jest gorzko-kwaśny ale nie czyni żadnych rewelacji gastrologicznych. O jarzębinę pytać w różnych sklepach bo w jednych jest za 3 zety a w innych za 5,5 zeta, co nie jest obojętne dla kieszeni.I proszę w inne kuracje nie wierzyć bo to tylko będzie ściema!!!!!!
Alicja 2017-07-17 09:47
Panie Stanisławie mam pytanie dotyczące ilości jarzębiny 2 łyżki stołowe do zupy czy dwie łyżki wazowe do zupy . z góry dziękuję za odpowiedż.
Agnieszka 2017-10-11 13:45
Witam. Ja potwierdzam kurację z jarzębiny. Przeczytałam tutaj o tej kuracji i zastosowałam.Po hemoroidach nie ma śladu. Naprawdę działa.
Tete 2018-01-09 20:55
Ja też potwierdzam. Jarzębina działa cuda. Spróbujcie!

Stosowałam ją wg własnej recepty, bo parę lat temu gdy miałam ogromny problem z hemoroidami nie znalazłam nic w Internecie jak ją stosować. A dowiedziałam się o jej właściwościach od koleżanki, która właśnie jarzębiną wyleczyła żylaki swojemu mężowi. A hemoroidy to żylaki odbytu więc...

Moja kuracja:

1. codziennie rano na czczo 2 łyżeczki "Jarzębiny do mięsa" - do kupienia w Leclercu (nie w dżemach a tam gdzie są dodatki do mięs)

2. początkowo 2-3 herbatki leśne, w których jest jarzębina

Potem można zmniejszyć ilość herbatek na dzień.

3. przestać używać cukru, słodyczy, ciast - najlepiej w ogóle - cukier powoduje zaparcia, można niewiele (1 kawałeczek dziennie) gorzkiej czekolady

4. jeść niewiele mięsa - powoduje zaparcia

5. jeść dużo jarzyn w każdej postaci

6. jeść jak najczęściej kasze gruboziarniste – kilka razy w tygodniu

7. pić kwaśne mleko lub kefir lub jogurt ale tylko naturalny - bez żadnych dodatków

8. dbać o regularne wypróżnienia

Moją kurację zastosowałam, wtedy gdy hemoroidy już pękały, piekły i bolały i musiałam się natychmiast poddać operacji. Strasznie się jej bałam (wiadomo co czeka pacjenta gdy zostaną uszkodzone zwieracze). Szukałam sposobu i znalazłam. Sprawa działa się jakieś 10 lat temu. Kuracja zaczęła działać po ok. 4-5 miesiącach. Hemoroidy przestały krwawić po kilku dniach, ale nadal były a zniknęły właśnie po tych 4-5 miesiącach. Kurację stosowałam dalej - jakieś 5 lat! I do dziś po hemoroidach nie ma śladu. Ale stosuję zasady, które wcześniej opisałam. Dodatkowo czasami kupuję słoiczek jarzębiny i przez kilka dni przypominam mojemu organizmowi, że nie wolno mu tworzyć hemoroidów.

Spróbujcie. Koszt niewielki (ok 5zł za słoiczek, wystarcza na 1 tydzień i herbatka za 20 torebek ok. 5 zł), jarzębina w słoiczku jest smaczna, herbatka też
Stanisław 2018-03-04 19:02
skutecznym na hemoroidy jest specyfik zrobiony we własnym zakresie z prawdziwego miodu,masła i suszone owoce jarzębiny w proporcji po 1/3, po około 100 gram. Jarzębinę zmielić w maszynce do mięsa i zmiesza z podgrzanym lekko miodem i masłem w tęp. do 30 plus. ( mały pojemnik z tymi składnikami wstawić po prostu do dużego garnka z mocno ciepłą wodą )Trzymać w lodówce. Brać rano na czczo po łyżce stołowej..
Iza 2018-04-15 01:29
Stanisławie co znaczy w proporcji po 1/3, po około 100 gram?Michał 2018-08-28 10:59
Leczyłem hemoroidy wewnętrzne długi czas, myślałem że uda się nasiadówkami i innymi domowymi sposobami, skończyło się na zabiegu, bo trzeba było wyciąć. Lekarz zalecił zapobiegawczo pić zioła, zamówiłem*************, bo polecają w internecie i jak na razie mam spokój z żylakami odbytu.
edward 2018-12-14 13:21
jedyne co mi pomogło na hemoroidy to proktowitale bralem duzo innych ziol i masci uzywalem i nic a te ziolka to bardzo dobrze zadzialaly nic tyle pic
Kate 2019-02-07 11:08
Iza, ja przepis Stanisława rozumiem tak, skoro mamy trzy składniki : miód, masło i jarzębinę, to proporcja "1/3 po 100g" to nic innego jak 100 g miodu, 100 g masła i 100 g jarzębiny. Jednym słowem każdy jeden składnik (każdy jeden z trzech -> 1/3) stosujemy w ilości 100g.

Lea 2019-06-20 11:37
Przez 5 lat miałam hemoroidy po porodzie. Żadna z metod nie zadziałała. Naturalne metody na hemoroidy znalazłam dopiero w książce U. Alteri "Radosna i piękna, krok po kroku". Po tygodniu domowego leczenia hemoroidy cofnęły się i co najważniejsze nie powróciły. Rewelacyjna książka. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Rośliny, które usypiają, a nawet działają jak narkoza

Rośliny o właściwościach nasennych działają tak mocno, że w większości krajów ich stosowanie zostało zakazane w obawie... czytaj więcej

Srebro koloidalne: bezpieczne czy nie?

Srebro koloidalne prezentowane jest na niektórych stronach poświęconych alternatywnym metodom leczenia jako cudowny antybiotyk, który jest... czytaj więcej

Prosty pomysł na odżywianie

Mogłoby się wydać, że już wszystko zostało powiedziane na temat żywienia i diety, postanowiłem więc nie dodawać swoich trzech groszy. Ale... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.