floater
Wpisz swój e-mail, aby BEZPŁATNIE otrzymywać informacje
o najskuteczniejszych terapiach naturalnych. A wśród nich...

roślina łagodząca bóle stawów tak skutecznie jak leki przeciwbólowe... olejek eteryczny, który uśmierza bóle głowy... łatwo dostępne i tanie warzywo o działaniu antynowotworowym... naturalne metody na przykry zapach z ust, hemoroidy, kandydozę, problemy trawienne i INNE...
Poznasz także szokującą prawdę na temat cholesterolu, skrzętnie ukrywaną przez koncerny farmaceutyczne, oraz WIELE INNYCH informacji, które mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia.

To prosta droga do długiego i zdrowego życia!
Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.
Opublikowano dnia: 2014-09-26

Insulina a cukrzyca typu 2: kto miał rację?

1 lipca 2014 roku „Medical News Today” – jeden z większych dzienników medycyny konwencjonalnej w USA – zamieścił artykuł pod tytułem: Leczenie insuliną cukrzycy typu 2 „może bardziej szkodzić niż pomagać” (1).

Według prof. Johna S. Yudkina, współautora nowego badania opublikowanego w JAMA, „Journal of the American Medical Association”:

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

W wielu przypadkach leczenie insuliną może w ogóle nie poprawiać oczekiwanej długości życia w dobrym zdrowiu u danej osoby. Jeśli ludzie odczuwają, że terapia insuliną zmniejsza ich jakość życia o więcej niż 3 lub 4%, to przekracza to potencjalne korzyści tej terapii u praktycznie każdego chorego na cukrzycę typu 2, mającego więcej niż około 50 lat.

To spektakularny sposób wypowiedzi.

Zmniejsza jakość życia o 3 do 4% – to określenie nic konkretnego nie znaczy w języku polskim (w języku angielskim również nie, a z tego języka pochodzi cytat źródłowy).

Jednak zapewne rozumiesz przekaz: jeśli leczenie insuliną dokucza Ci chociaż trochę, owa dokuczliwość nie zostanie zrekompensowana dłuższym życiem (gdyby była, to przynajmniej byłoby warto).

Takie badanie zostało opublikowane w JAMA – najbardziej prestiżowym czasopiśmie naukowym medycyny konwencjonalnej!

Autorzy tego badania szacują, że pacjent rozpoczynający leczenie w wieku 75 lat zyska zaledwie 3 tygodnie życia dłużej. To skłania do zastanowienia się, czy warto codziennie robić sobie zastrzyki przez 10–15 lat i znosić wszystkie skutki niepożądane, dla tak małego efektu.

Nie ośmielają się otwarcie odpowiedzieć na to pytanie (bez wątpienia z obawy przed atakiem), ale zróbmy to za nich: nie, ewidentnie nie warto, nie jest to warte ani kosztów, ani uciążliwości, ani zagrożeń.

Ci sami autorzy wyjaśniają za to, że osoba chora na cukrzycę typu 2, która rozpoczyna leczenie insuliną w wieku 45 lat i obniża poziom hemoglobiny A1c  o 1%, może zyskać 10 miesięcy życia dłużej, po kilkudziesięciu latach zastrzyków. W tym przypadku, jak twierdzą, warto stosować takie leczenie, jednak ostateczna decyzja należy do pacjenta.

Wiatr wieje w inną stronę!

Ewidentnie zmieniają się oceny i tendencje.

Jednak w ogólnodostępnych czasopismach na razie raczej nie przeczytasz, że insulina jest zupełnie nieskuteczna i szkodliwa dla chorych na cukrzycę typu 2. Jeszcze przez wiele lat będziesz słyszał, że leczenie jest bezsporne.

I faktycznie takie jest w niektórych skrajnych przypadkach. Jednak dla większości chorych leczenie cukrzycy typu 2 insuliną to w mojej opinii jak leczenie alkoholika przez podawanie mu whisky.

Nieraz wytknięto mi to śmiałe stwierdzenie. Jednak kto wie, czy nie będzie ono kiedyś nauczane na uniwersytetach medycznych za 25 lat, zapisane w „Vidal” (francuskiej encyklopedii leków); wygrawerowane na drzwiach gabinetów lekarzy!

Wyznanie starego lekarza

Pewien zaprzyjaźniony starszy lekarz opowiedział mi, że kiedyś na wydziale medycyny uczono go, że nie należy podawać insuliny osobom chorym na cukrzycę typu 2.

Przypomina sobie jak w ostatnich latach jego długiej praktyki, w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku, ku swemu wielkiemu zdumieniu zauważył, że diabetolodzy przepisują insulinę osobom chorym na cukrzycę typu 2. Nigdy wcześniej tego nie widział.

Uznał, że medycyna uczyniła „postęp” w tej dziedzinie. Doszedł do wniosku, że niewątpliwie zorientowano się, iż to odradzane niegdyś leczenie stało się przydatne.

Przyznał mi się jednak, że zastanowiło go, czy te nowe wytyczne nie pochodziły od przemysłu farmaceutycznego, w którego interesie jest przepisywanie ludziom leków na długi okres czasu, nawet jeśli nie pomagają.

Kiedy powiedziałem mu o nowym badaniu opublikowanym w JAMA, wskazującym, iż ten lek wcale nie jest taki korzystny, nie zaskoczę Cię tym, że… wspomniany profesor wcale nie był tym zdziwiony.

Podczas kilkudziesięciu lat praktyki lekarskiej zetknął się bowiem z wieloma „cudownymi” lekami, które ostatecznie okazywały się niebezpieczne dla chorych.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam Cię do śledzenia Poczty Zdrowia na naszym oficjalnym profilu na Twitterze.

Przypominam również o naszym fanpage'u na Facebooku.

Codziennie znajdziesz tam BEZPŁATNE i niezależne informacje o terapiach naturalnych, których skuteczność jest dowiedziona badaniami naukowymi oraz ważne i ciekawe artykuły na temat zdrowia. Łatwo udostępnisz je swoim znajomym, zyskasz możliwość ich komentowania i poznasz opinie innych osób.

******************************************

Źródła:

  1. Insulin therapy for type 2 diabetes "may do more harm than good"; http://www.medicalnewstoday.com/articles/278956.php

Komentarze

Przemysław Ilukowicz 2014-09-26 11:55
To jakiś ponury żart. Polecam wydaną przez naszą oficynę książkę pod tytułem "Insulina, nasz cichy zabójca" napisaną przez Thomasa Smitha – po zdiagnozowanej cukrzycy t. II, przeprowadził wnikliwe badania artykułów naukowych, odkrył źródło i opracował sposób leczenie, który zastosował na sobie z powodzeniem. Leczenie zabójcze insuliną c.t. II to oczywiście robota BigPharmy.
Marzena Sowińska 2014-10-04 09:20
Witam. Nie jestem Diabetologiem, ale i w tej dziedzinie mam praktykę, ponieważ zajmuje się przyczynami chorób. Mam pacjentów, u których cofnęła się, a u innych cofa się choroba. Autor ma rację, tryb życia, a szczególnie żywienie, pożywienie jest naszym lekarstwem. Człowiek powinien jeść, żeby żyć, a nie żyć, żeby obżerać się świństwami. Pozdrawiam.
Barbara 2014-10-14 18:02
Szkodliwosc podawania insuliny jest ewidentna, gdy porowna sie przyczyny choroby: - w cukrzycy tupu 1 organizm cierpi na NIEDOBOR krazacej we krwi insuliny, z powodu zniszczenia wysepek trzusyki, produkujacych te insuline, - w cukrzycy 2 organizm cierpi na NADMIAR krazacej krwi insuliny, z powodu opornosci scian komorkowych na wchlanianie glukozy (a nadmiar glukozy we krwi zmusza trzustke do produkowania jeszcze wiekszej ilosci insuliny)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Nie trać pieniędzy na syrop z agawy

Syrop z agawy powinien otrzymać główną nagrodę za największy sukces marketingowy przemysłu spożywczego. Ignorowany przez opinię publiczną... czytaj więcej

Opalanie już nie straszne

Opalaniem i ekspozycją na słońce straszy nas powszechna opinia publiczna, gorąco dopingowana przez media. Opalanie zdecydowanie się nam... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Akceptuję regulamin, politykę prywatności i politykę plików cookies (więcej)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na otrzymywanie powiadomień e-mail (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych o za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.