×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jak natura Cię wyselekcjonowała?

Opublikowano dnia: 2014-10-03

Jesteś owocem milionów lat selekcji naturalnej.

Dużo wcześniej, zanim jeszcze wymyśliliśmy pestycydy, zanieczyszczenie rtęcią, wycinanie lasów i ocieplenie klimatu, ogromna większość gatunków zwierzęcych i roślinnych została wyeliminowana z powierzchni Ziemi.

Oprócz Twoich przodków.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Udało im się przetrwać wszystkie katastrofy, wszystkie choroby i wojny, przynajmniej na tak długo, aby doczekać się dziecka i aby to dziecko przeżyło do wieku dorosłego i samo doczekało się potomka. I tak dalej, aż do Twoich rodziców, przez 84 tysiące pokoleń od pierwszego człowiekowatego!

Jednym słowem, możesz być dumny z nich i z siebie samego. Zostałeś wyselekcjonowany spośród miliardów, w procesie tzw. doboru naturalnego, który eliminuje jednostki niewystarczająco przystosowane do swego środowiska na rzecz niewielkiej elity złożonej z jednostek najbardziej wytrzymałych. Jesteś częścią tej elity.

Jednak, aby utrzymać ten Twój status, konieczne jest jeszcze, aby nie zgubić i nie zniszczyć sposobu odżywiania, naturalnego leczenia i zwyczajów życiowych, które przyczyniły się do sukcesu Twoich przodków.

W chwili, gdy postanawiasz sięgnąć po pokarm lub napój, których oni nie spożywali, potencjalnie podejmujesz ryzyko. Mam tu na myśli między innymi Coca-Colę, Nutellę, płatki kukurydziane Corn Flakes, Red Bulla czy chipsy.

Złe doświadczenia z przeszłości

Pod koniec XIX wieku uczeni wpadli na pomysł, że dzięki nauce wytworzą syntetyczne pożywienie, które sprawdzi się lepiej niż produkty naturalne.

W tamtym czasie odkryto trzy podstawowe składniki energetyczne w naszej żywności (białka, tłuszcze, węglowodany). Prowadzono różnorodne eksperymenty na zwierzętach hodowlanych, polegające na karmieniu ich wyłącznie białkami (proteinami), tłuszczami (lipidami) i cukrem (węglowodanami), uzupełnianymi wodą i solą.

Słuszna była ich ostrożność, aby nie testować tego pomysłu od razu na ludziach!

Zwierzęta słabły i nie mogły się rozmnażać. Ich stan poprawiał się znacznie, jeśli do ich diety dodawano żółtka jaj oraz pełne mleko. Zaczęto wtedy podejrzewać, że w pożywieniu istnieją jeszcze inne substancje, w ilościach nieskończenie małych, jednak nie mniej niezbędnych do życia. Są nimi witaminy, minerały i mikroelementy.

Jednakże nawet jeden wiek później znaczenie tych składników dla życia (składników dostarczanych wyłącznie wraz ze zdrową i ekologiczną żywnością), jest nadal mało poznane przez medycynę konwencjonalną. W leczeniu chorych, medycyna konwencjonalna, tak naprawdę ma zaufanie tylko do leków chemicznych.

Bezużyteczne organy!?

Wobec braku zrozumienia roli niektórych organów naukowcy wysnuli wniosek, że człowiek posiada organy bezużyteczne, które lepiej jest chirurgicznie usuwać.

Przykładem są migdałki, które usuwano dzieciom „seryjnie”. Innym przykładem jest wyrostek robaczkowy, czyli końcówka jelita, o której sądzono, że nie służy „do niczego”, poza wywoływaniem śmiertelnego zapalenia wyrostka robaczkowego.

Obecnie, każdego roku nadal usuwa się te „wyrośla” dziesiątkom tysięcy, głównie po to, aby nie dopuszczać do powtarzających się przeziębień. Mimo, że badania wykazały, iż to zupełnie bezużyteczne1. Na uniwersytetach medycznych naucza się, że pęcherzyk żółciowy też można bezkarnie usunąć.

Było jeszcze gorzej – przez długie lata uznawano, że śledziona jest zbędna! Ten organ konieczny do wytwarzania komórek odpornościowych był uznawany nawet za szkodliwy, do tego stopnia, że niemieccy sportowcy w okresie międzywojennym kazali sobie go usuwać, aby szybciej biegać (w języku francuskim istnieje nawet powiedzenie „biega jakby nie miał śledziony”).

Z kolei kobiety wysyłane ze Związku Radzieckiego na Igrzyska Olimpijskie zachodziły w ciążę, a następnie tuż przed zawodami poddawały się aborcji, aby uzyskiwać lepsze wyniki…

Taka ciemnota, aż trudna do uwierzenia, wcale nie sięga czasów średniowiecza, ani nawet XIX wieku. Mówimy o naukowej społeczności z czasów Sputnika, lotów na księżyc i operacji na otwartym mózgu!

W chwili, gdy piszę ten newsletter, jeden z Czytelników właśnie przysłał do mnie taką oto wiadomość:

W maju 2014 roku musiałem usunąć pęcherzyk żółciowy, na co się zdecydowałem z braku innych opcji. (…) Gdyby słuchać tego, co mówili ci drodzy doktoranci, pęcherzyk nie służy do niczego ważnego! Można by z tego wysnuć wniosek, że nasza ewolucja nie była doskonała, skoro nie pozbyła się bezużytecznego organu! Dzielę się swoimi doświadczeniami w miesiąc po zabiegu. Zauważam u siebie następujące zmiany w przewodzie pokarmowym:

– codziennie – cuchnące gazy,
– niewielkie, ale niepokojące sygnały w okolicach wątroby: częste nudności,
– niewielkie biegunki wiele razy w tygodniu,
– niewielkie zaburzenia widzenia: najpewniej związane z czynnością wątroby…
i inne
2.

Jeśli natura dała nam pęcherzyk żółciowy, to najprawdopodobniej w jakimś celu. Nawet jeśli medycyna nie odkryła jeszcze dokładnie jego funkcji, to lepiej powstrzymać się przed jego usuwaniem, o ile to tylko możliwe.

Jedz produkty bio, lokalne i sezonowe

Ludzie bardzo sprytnie przystosowali się do swego środowiska. Z pewnością nie jest przypadkiem to, że wielkie choroby cywilizacyjne rozwijają się jak epidemie, systematycznie i we wszystkich miejscach, w których ludzie porzucają tradycyjny styl życia.

Oskarżenie pada zwykle na fast-foody (tzw. śmieciowe jedzenie), Coca-Colę, McDonald’s oraz na samochody. Faktycznie są to główne czynniki.

Nadal jednak potencjalnie szkodliwe jest spożywanie pokarmów, które nie odpowiadają porze roku ani klimatowi.

Gdyby Beduinom, Pigmejom, Masajom czy Inkom podać pożywienie idealnie dopasowane dla Eskimosów, to również by zachorowali.

Empiryzm, święta arka medycyny, powstrzymajmy się i nie ruszajmy jej – mówił znamienity lekarz, Armand Trousseau.

Empiryzm to mądre słowo oznaczające wiedzę uzyskaną poprzez doświadczenie. Nie porzucajmy tej wiedzy w imię „iluzorycznego postępu”.

Obecnie znów pojawia się bardzo intensywny ruch na rzecz spożywania produktów bio oraz lokalnych i sezonowych. Popieraj go i stosuj w miarę możliwości również sam. Poza korzyściami dla środowiska, przynosi to korzyści na Twojego zdrowia, które z pewnością będą najbardziej widoczne w dłuższej perspektywie czasu.

W każdym razie, w naturze wszystko jest ze sobą powiązane.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS1 Jeśli chcesz poznać najnowszą Petycję w obronie naturalnego pożywienia i dołączyć swój głos o tego ważnego apelu, kliknij tutaj.

Możesz też przesłać ten link do petycji swoim znajomym i rodzinie:

http://petycje.iozn.pl/naturalne-pozywienie/index.php?action=info&kod=IO05A6PZ99

PS2 Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła:

1. Oomen KP, Rovers MM, van den Akker EH, van Staaij BK, Hoes AW, Schilder. Effect of adenotonsillectomy on middle ear status in children. Laryngoscope 2005; 115: 731-4.

 2. Z komentarzy pozostawionych pod artykułem: http://www.santenatureinnovation.com/si-cetait-vrai-ca-se-saurait/

Komentarze

henryk 2014-10-04 15:23
ok
Jan Wnukowicz 2014-10-07 12:20
Bardzo mądre i prawdziwe stwierdzenia, a tak mało znane w powszechnej świadomości. Dziękuję autorom za udostępnienie tej wiedzy Jan Wnukowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Moje zbiory

Mój warzywnik to najważniejszy projekt w moim życiu. Ekologiczne warzywa, uprawiane samodzielnie, to jedyna gwarancja tego, co naprawdę pojawia... czytaj więcej

Czy śmieciowego jedzenia trzeba unikać za wszelką cenę?

Czemu służy zdrowe odżywianie się?  „Co Ty i czytelnicy Twoich artykułów chcecie osiągnąć poprzez jedzenie warzyw,... czytaj więcej

W jakich temperaturach przyrządzać potrawy?

Zanim rozpocznie się czas grillowania, warto zapoznać się z tym artykułem Erica Müllera. Zdrowia życzę Jean-Marc Dupuis --- W... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.