×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jak schudnąć... mimochodem

Opublikowano dnia: 2014-01-17

Utrzymywanie ciała we właściwej temperaturze to nasz największy wydatek energetyczny. Dlatego też jedną z przyczyn szerzenia się otyłości w USA jest powszechne korzystanie z klimatyzacji.

Klimatyzacja pozwala Amerykanom na życie niezwiązane z porą roku, aktualną pogodą czy porą dnia. Przy jej stosowaniu metabolizm praktycznie nie musi dostosowywać się do zróżnicowania klimatu. Tempo przemiany materii zwalnia, zużycie kalorii zmniejsza się, a tłuszcz odkłada się w najlepsze.

Zapuszkowane powietrze

Regularnie uczestniczę w międzynarodowych konferencjach odbywających się w różnych hotelach. Przez 2 – 3 dni wspólnie „marynujemy się” w dusznej atmosferze: przechodzimy tylko z pokojów do sal konferencyjnych, nie wystawiając nosa na zewnątrz.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Na konferencję jedzie się windą, tak samo wraca do pokoju, a posiłki serwowane są na miejscu – w hotelowej restauracji. Chodzi się co najwyżej po wykładzinach i wygłuszonych salach ze sztucznym oświetleniem. Ze względu na to, że działa klimatyzacja, okna są zablokowane, a temperatura – zawsze taka sama.

Takie warunki mają ogromny wpływ na organizm: już po kilku godzinach powieki robią się ciężkie, czujesz pustkę w głowie i dzwoni Ci w uszach. Niektórzy próbują wziąć się w garść przy firmowym bufecie, ale po dwóch posiłkach efekt jest odwrotny do zamierzonego. Dopadają ich mdłości, a równocześnie uczucie jakby nic nie zjedli oraz pragnienie pomieszane z wrażeniem upicia się. Chwilę później całą energię muszą poświęcić na walkę z sennością.

Dodatkowo wszystkich usypia głos prelegentów i kolejne prezentacje, a pozostanie na jawie wymaga wprost nadludzkiego wysiłku. Za to w nocy zupełnie nie da się spać.

Aby czuć się dobrze, Twoje ciało musi być smagane przez żywioły! Oczywiście nie mam na myśli celowego proszenia się o przeziębienie, ale nie ma nic lepszego niż deszcz, wiatr, błoto, słońce, zimno i gorąco – to wszystko na przemian wzmacnia Cię i daje zdrowie.

Właśnie dlatego pierwszym zabiegiem podejmowanym przy odchudzaniu powinna być reaktywacja metabolizmu – poddanie Twojego ciała zmianom temperatury i różnym czynnikom atmosferycznym.

Mniej ogrzewania zimą, lato bez klimatyzacji

Oprócz oszczędności na rachunkach za prąd w ten sposób przyspieszysz przemianę materii, gdyż Twój organizm będzie dbał o właściwą temperaturę i dzięki temu zgubisz ewentualne dodatkowe kilogramy.

Szkocki prysznic

Aby jakoś przetrwać takie służbowe konferencje, wyrobiłem w sobie nawyk brania tzw. szkockiego prysznica. Rano i wieczorem długo polewam się jak najzimniejszą wodą.

Ten zwyczaj wydaje Ci się zapewne brutalny, ale, robiąc wszystko we właściwym czasie, można się przyzwyczaić.

Oczywiście nie zaczynaj od zaciśnięcia zębów i przejścia prosto z łóżka pod lodowatą wodę.

Zacznij od prysznica takiego jak zwykle. Następnie zwiększ temperaturę aż do około 40°C, czyli maksymalnej temperatury, którą możesz wytrzymać bez poparzenia.

Po kilku minutach zrobi Ci się tak gorąco, że obniżenie temperatury będzie jedyną rzeczą, która może Ci przynieść ulgę. Na takich zasadach opiera się zresztą sauna fińska, w której seanse w gorących oparach przeplata się tarzaniem się po śniegu.

Wodę pod prysznicem przestaw na letnią, następnie na chłodną, a potem ponownie wróć do około 40°C. Kiedy znów będzie Ci za gorąco, maksymalnie obniż temperaturę. Ponawiaj te czynności przez około 15 minut. Każdy etap z zimną wodą powinien być o połowę krótszy niż z gorącą.

Za każdym kolejnym prysznicem będziesz coraz łatwiej wytrzymywać pod zimną wodą, aż odkryjesz, że polewanie się po ciele lodowatą wodą może być całkiem przyjemne.

Ten zabieg bardzo dobrze odpręża i wzmacnia ciało.

Po jakimś czasie zauważysz, że szkocki prysznic nie robi już na Tobie żadnego wrażenia. Będziesz nawet wracać do przyjemnego odczucia lodowatej wody, polewając się po szczególnie ciepłych miejscach: głowie, karku, biodrach czy wewnętrznej stronie ud – wszędzie tam, skąd krew wycofuje się, gdy jest zimno.

W ten sposób od nowa nauczysz organizm samoregulacji własnej temperatury.

Świetne na krążenie

  • W gorącej wodzie żyły i tętnice rozszerzają się, aby łatwiej rozprowadzić ciepło po całym ciele.
  • W wodzie zimnej kurczą się, aby zapobiec stratom ciepła.

Przy stosowaniu szkockiego prysznica układ krwionośny odzyskuje swoją zdolność adaptacji i zwiększa elastyczność. To sposób na walkę ze sztywnieniem naczyń krwionośnych.

Po jakimś czasie takich ćwiczeń nawet najbardziej opornym uda się wziąć zimny prysznic od razu po wstaniu z łóżka – bez potrzeby marnowania wody i energii na długi i ciepły prysznic.

Cokolwiek postanowisz, zawsze korzystnie dla Ciebie będzie, gdy zakończysz prysznic obniżeniem temperatury wody. Bo takie są fakty – przeważnie bierzemy zbyt ciepły prysznic i przez to jesteśmy mało odporni na wahania temperatur. A stąd bierze się skłonność do przybierania na wadze i słaba odporność zimą.

Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Komentarze

lulka 2014-03-25 19:27
Ja uważam, że oprócz diety i ruchu dobrze jest też wspomagać się naturalnymi suplementami, bo wtedy jest łatwiej schudnąć, szybciej widać efekty i nie traci się motywacji. Ja stosuję od ponad miesiąca **** herbatkę i **** kapsułki. Wszystko jest naturalne, a działa naprawdę fajnie.
kris 2015-01-11 12:33
Chudniecie jest tak banalnie proste. Wystarczy mniej jesc, nie jesc po 17tej i uprawiac jakis sport. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Hemoroidy - zapobieganie i leczenie

W dzisiejszym newsletterze przedstawię Ci wyniki moich własnych badań – i płynące z nich wnioski – na temat przykrej... czytaj więcej

Rak: znaczenie walki ze stanem zapalnym

Już od XIX. wieku wiadomo, że każdemu nowotworowi towarzyszy stan zapalny. Ale dopiero niedawno zauważono, że stan ten nie jest następstwem... czytaj więcej

Niebezpieczny grejpfrut

Dziś chcę Ci przekazać informację niezwykle istotną, choć wciąż zbyt mało znaną. Tymczasem wiedza o tym może nawet uratować życie, a już... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.