×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jak się zmotywować?

Opublikowano dnia: 2016-12-20

Cieszę się, że z taką wytrwałością czytasz kolejne newslettery Poczty Zdrowia i że na temat medycyny naturalnej już tak wiele wiesz.

Wystarczająco dużo, by na podstawie tego wszystkiego, co do tej pory przeczytałeś, dokonać wielkich i korzystnych zmian dla swojego zdrowia i życia (a także dla zdrowia i życia Twoich najbliższych).

Nadszedł więc moment, by nie szukać już odpowiedzi na pytanie: Co jeszcze powinienem wiedzieć? ale: Co konkretnie robię z moją wiedzą? Które informacje już wprowadziłem w życie? oraz A które ciągle jeszcze są w fazie planów, marzeń, pobożnych życzeń?

Czasami trzeba się zatrzymać.

Zamknij mój newsletter. Odpocznij. Rozluźnij się. I pomyśl. Wykorzystaj jakąś chwilę spokoju i zrób podsumowanie. A najważniejsze to: zacznij działać, nawet jeśli mają to być tylko małe kroki.

Znaczenie działania

Na przykład:

Nieustannie mówię o badaniach, faktach, dowodach, zaletach suplementacji witaminy D. I nie jestem w tym osamotniony.

Każdy, kto zna się na medycynie naturalnej, wie, że najważniejsze jest przyjmowanie witaminy D3 w dawce dziennej przynajmniej 1500 j.m., a jeśli to możliwe 4000 j.m..

I jestem przekonany, że Ty o tym również wiesz.

Ale czy już ją masz? Jeśli tak, to czy masz pod ręką swoje kropelki lub tabletki witaminy D3? Czy też zalegają gdzieś, zapomniane, w czeluściach szuflady lub półki w szafce.

Czy zażyłeś dzisiejszą dawkę? A wczoraj? A przedwczoraj?

To samo pytanie dotyczy kwasów omega-3, probiotyków i multiwitamin... Podobne wątpliwości dotyczą też uprawiania sportu...

Nie ma sensu, żebyś sięgał po jakieś niezwykłe specjalistyczne preparaty, jeśli nie dbasz o podstawową suplementację. Stracisz tylko czas i pieniądze.

Najważniejsze to zacząć od podstaw.

Dlaczego to nie działa?

Zwykle każdy wie, że powinien coś zrobić, coś zmienić. To wydaje się takie proste, łatwe i przyjemne… a mimo to większość z nas tego nie robi. Zmusza się, żeby to zrobić raz, drugi… a potem rezygnuje, zapomina.

Jak się zmotywować do zmiany?

To z pewnością najważniejsze pytanie, które musisz sobie zadać.

Na początku warto sobie zdać sprawę, że większość tego, co robimy w życiu, to działania automatyczne.

Robimy to… ponieważ się przyzwyczailiśmy, ponieważ zawsze tak robiliśmy.

I w ten sposób, nasze życie opiera się w 95% na mechanizmach, odruchach, zaś bardzo mało miejsca pozostaje na świadomy wybór.

Któregoś dnia mój kolega, Eric Müller, podał przykład paczki chipsów lub cukierków. Mamy wrażenie, że decydujemy się na zjedzenie każdego kolejnego chipsa czy cukierka.

Otóż wcale nie.

Wielu z nas działa jak automat, kiedy sięga do szafki, by wyjąć paczkę chipsów. I działa w tym samym automatycznym trybie, kiedy tę paczkę otwiera i wyjmuje pierwszego chipsa. Następnie znów odruchowo sięga do paczki i wkłada do ust kolejne kawałki. Potem automatycznie je gryzie i połyka.

To także z jamy ustnej, automatycznie, wysyłane są do mózgu prośby o „jeszcze”, który ulega… bezwiednie, sterując dłonią, która znów sięga do paczki. I tak właśnie opróżnia się całe opakowanie.

Dowód: skończenie paczki nie wymaga od nas żadnego wysiłku woli. Wręcz przeciwnie, wysiłku, prawie niemożliwego do wykonania, wymaga zatrzymanie się, zamknięcie paczki i odłożenie niedokończonej na miejsce.

To trudne. Niezwykle trudne, gdyż Twój nieświadomy mózg i Twoje ciało postanowiły jeść dalej!

Jak zatem robią to ci, którym udaje się porzucić rutynę albo raczej – znaleźć nową, bardziej pozytywną i zdrowszą?

Co zrobić, by nauczyć się zdrowszych przyzwyczajeń?

Odpowiedź: trzeba znaleźć inny cel, bardziej ambitny, z większym rozmachem niż tylko zwykłe pragnienie poprawy swojego wyglądu czy lepszej formy.

Na przykład aktorzy, którzy muszą schudnąć do konkretnej roli.

Udaje im się to w 100%, podczas gdy zazwyczaj 90% osób porzuca dietę jeszcze przed upływem tygodnia.

Wyjaśnienie jest proste: aktor nie stara się schudnąć… dla schudnięcia, albo, żeby lepiej wyglądać, albo żeby być zdrowszym.

Przyświeca mu większy cel: musi się przygotować do roli! Wie, że od tego zależy jego sukces. Że liczy na niego cały zespół ludzi. Że zainwestowano znaczne środki.

W takim przypadku zmniejszenie porcji czy uprawianie sportu nie stanowi dla niego większego problemu. To dla niego oczywiste. Nie postrzega tego jako ofiary. Wręcz przeciwnie – cieszy się z każdego kroku, który przybliża go do celu.

Czeka nawet z niecierpliwością na kolejny. Wyzwanie jest tym bardziej ekscytujące, że wyznaczono termin (datę rozpoczęcia zdjęć) i nie może sobie pozwolić na opóźnienie.

To naprawdę tak działa.

Wyobraź sobie, jak prosto byłoby przestrzegać diety w takich warunkach.

Porównaj tę sytuację z przypadkiem osoby, która sama dla siebie podjęła decyzję o rozpoczęciu diety w hipotetycznym celu zmieszczenia się w kostium kąpielowy w mniejszym rozmiarze i lepszego samopoczucia na plaży.

W takiej sytuacji rezygnacja z każdego kęsa, z każdej przyjemności to ogromne wyrzeczenie. Utrzymanie diety wydaje się nie do zrealizowania.

Osoba ta powtarza sobie, że nawet, jeśli straci te 5 czy 10 kilo, to nie oznacza, że wszyscy będą na nią patrzeć z podziwem.

Mówi sobie, że przyjemność płynąca ze zjedzenia tej „odrobinki czekolady”, loda czy naleśnika, jest o wiele bardziej kusząca, bo można jej doznać natychmiast, w sposób bezpośredni i gwarantowany, bez wysiłku (podczas gdy realizacja tego drugiego celu jest odległa w czasie, mało prawdopodobna, trudna…).

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Zamiast zakładać kostium w mniejszym rozmiarze, mówi sobie, o wiele prościej byłoby założyć szerokie pareo, zrezygnować z pragnienia uwodzenia, i raczej wykorzystać swoją energię, by „przyjąć się taką, jaką się jest naprawdę”…

I tak właśnie dobre postanowienia idą z dymem: bo zabrakło większego, bardziej ambitnego celu, angażującego inne osoby, które by na nią liczyły.

Oczywiście, rozwiązaniem byłoby umieścić dietę w perspektywie jakiegoś większego projektu, na przykład, by zyskać formę do realizacji jakiegoś sportowego wyzwania, w konkretnym terminie i w miarę możliwości – w większej grupie, w której inni liczyliby na nas.

Powróćmy wreszcie do przykładu witaminy D:

Głównym powodem przyjmowania witaminy D codziennie jest zmniejszenie ryzyka nowotworu, nawet jeśli witamina D sprawdza się także w przypadku stanów zapalnych, twardości kości, depresji.

Nawet strach przed nowotworem nie zmotywuje Cię wystarczająco do przyjmowania witaminy D codziennie przez resztę życia.

Musisz znaleźć inny projekt, pozytywny, motywujący, ważny dla Ciebie, dla Twojego otoczenia i, dlaczego nie? – dla całego świata.

Wyobraź sobie, że jesteś o krok od odkrycia nowego źródła energii – czystej, niewyczerpanej, która mogłaby zmienić przyszłość ludzkości.

Wiesz, że jesteś na dobrej drodze.

Ale wiesz, że tylko Ty możesz to zrobić i że, bez względu na wszystko, Twój projekt nie będzie mógł zakończyć się przed upływem 25 lat.

Ale Ty masz 55 lat i wiesz, że odtąd ryzyko zachorowania na raka będzie z roku na rok coraz wyższe.

Jako przeciętny Europejczyk masz jedną na trzy szansę zachorowania na raka, a w takim przypadku projekt Twojego życia, tak istotny dla przyszłości świata, nie zostanie zrealizowany.

Jest proste i tanie rozwiązanie, by istotnie zmniejszyć ryzyko nowotworu.

Wystarczy codziennie przyjmować kilka kropel lub kapsułkę witaminy D.

W takim przypadku, gwarantuję Ci, że Ci się uda. Bez żadnego problemu. Z radością, w ogóle o tym nie myśląc, przyzwyczaisz się do przyjmowania witaminy D co rano.

To, co napisałem, sprawdza się w przypadku wszystkich zmian w życiu. Trzeba znaleźć dobry powód, żeby ich zapragnąć. Ważny projekt, jak jeden z tych, dla których zrywasz się co rano z łóżka. Z tych, które sprawiają, że niecierpliwie przebierasz nogami. Z tych, które sprawiają, że chce Ci się żyć.

Więc jeszcze raz to powtórzę: jeśli masz wolny najbliższy weekend, skorzystaj z tego idealnego momentu, by ustawić licznik na zero i przemyśleć te ważne sprawy.

Dopiero potem będziesz mógł powrócić do medycyny naturalnej, mówiąc sobie: „Teraz wiem, dlaczego tak ważne jest przyjmowanie witaminy D, multiwitamin i omega-3! Bez tego mam szansę zachorować, a to byłaby katastrofa, bo nie byłbym wtedy w stanie zrealizować takiego czy innego projektu, tak istotnego dla ludzi, których kocham, i dla otaczającego mnie świata!»

Aby podzielić się swoimi pomysłami, poznać przemyślenia innych i wpaść na nowe, zachęcam do pozostawienia dla wszystkich Czytelników Poczty Zdrowia i dla mnie komentarza pod tym artykułem, klikając na ten link.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Komentarze

Marek Jasiński 2016-12-20 10:31
Sama prawda.

Nie vitamina jest pomocna tylko jej zażywanie, nie sport jest ratunkiem tylko jego uprawianie. Nie o zdrowiu myślenie tylko jego ratowanie
ZOFIA 2016-12-20 11:28
WITAM SERDECZNIE.

A ja z prośbą,nie wiem czy pominęłam artykuł o "metodzie naturalnej rozrzedzenia krwi" czy nie było jeszcze nic na ten temat.Jeżeli pominęłam to bardzo proszę o informację, w których numerach mogę dowiedzieć się coś na ten temat.

BARDZO DZIĘKUJĘ ,

ŻYCZĘ SPOKOJNYCH ŚWIAT.

witold 2016-12-21 03:29
No i widzicie drugi raz. polknal mi zapis. Jestesmy

w Telekom i po ataku hakerow nie moze dojsc

do siebie.

Ludzie rozni mawiaja, ze to ci Ruscy hakowali.

My myslimy, ze jak zwykle chodzilo o kase.

Zgarneli ok. 200 milionow adresow a to czysta

forsa. Wystarczy otworzyc googla i wypisac

kupie e mail a tam az roi sie od sprzedawcow

mejli. No to wiec jakos musieli je zdobyc, bo

na ulicy nie leza.

Milych, zdrowych i pogodnych (duchem) Swiat

i Do Siego 2017 Roku zycza Wam WSZYSTKIM

Tycowie. U nas pogoda przygotowuje ok. 10-12 st. plus na Wigilie. Bedzie mozna wiec lowic ryby

bez "kufajki" (wiecie jeszcze co to jest ?).
Barbara Kłysz-Łukasik 2016-12-21 22:13
Witam wszystkich.Podpisuję się pod tekstem Zofi iMarka Jasińskiego,mam też własne doświadczenia w tym temacie.Tutaj kłania się praca nad sobą,konsekwencja którą można wypracować.Marzenia się spełnia ,one nie spełniają się same.Życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia,nowych nadziei na lepszą przyszłość w nadchodzacym roku 2017 i wszelkiej pomylśności.
Wacław 2016-12-31 12:44
Jestem b. wdzięczny Panu Dupuis za ten artykuł, wprowadza on bowiem stan bliskiej relacji pomiędzy nim i czytającym. Cykliczność spotkań sprawia, że staje się osobą bliską i życzliwą, ponieważ przekazuje wiedze przydatną każdemu z nas.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Panie Dupuis !
Alicja 2017-01-09 19:41
Dzień dobry. Lubię i cenię wszystkie teksty od p. Dupuis - są znakomite, przekonujące, ważne i czasami... trudne do spełnienia. Od kilku lat staram się żyć naturalnie, mądrze i korzystam z wielu rad p.Dupuis. Moja rodzina też. Z dziećmi najtrudniej, ale pomału też udaje się. Pozdrawiam i dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Czy warto odstawić gluten?

Po artykule, w którym opowiedziałem, że jestem na diecie bezglutenowej, otrzymałem wiele wiadomości od Czytelników z pytaniem, czy... czytaj więcej

Przeziębienie czy grypa?

  „Zbliża się epidemia grypy!” „Nadeszła epidemia grypy!” „Mamy już epidemię grypy! " „Epidemia... czytaj więcej

Soki, które leczą...

Miłośników zdrowej żywności w Stanach Zjednoczonych już od dwudziestu lat ogarnia prawdziwe szaleństwo, które jak dotąd nie zdołało... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.