×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.
Opublikowano dnia: 2015-09-18

Jak zapobiegać depresji poporodowej?

Z najnowszych badań naukowych na temat macierzyństwa dowiadujemy się, że samopoczucie matki po porodzie może być nadszarpnięte z powodu wyjałowienia organizmu (zmniejszenie zasobów) z podstawowych składników odżywczych, szczególnie kwasów omega-3, które są intensywnie pobierane przez dziecko w czasie ciąży.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Czerpanie z tych substancji nie ustaje w momencie narodzin, ponieważ karmienie piersią równie mocno wpływa na zmniejszenie rezerw składników odżywczych u matki. I nawet, jeśli nie karmi ona piersią, to ciało po porodzie przechodzi głębokie zmiany fizjologiczne, które wymagają szczególnie dobrego odżywiania, nie wspominając oczywiście o energii, której matka potrzebuje, aby zaspokajać tysiące potrzeb swojego dziecka.

Szanowna Czytelniczko,

…Jeśli jeszcze nie jesteś w ciąży, ale zamierzasz, to zacznij natychmiast uzupełniać te rezerwy składników odżywczych.

…Jeśli jesteś w ciąży, to przyjmuj suplementy diety w dużych ilościach.

…Jeśli właśnie urodziłaś, podobnie.

…I w końcu, jeśli masz już kilkoro dzieci i nie zadbałaś dotąd o uzupełnienie swoich rezerw składników odżywczych, to ten artykuł również Cię zainteresuje.

Natychmiast powiedz o tym przyszłym mamom

Zapłodnienie i pojawienie się życia są dla rodziców niezwykłym cudem. A dla naukowców wielką tajemnicą. Natomiast sam już rozwój płodu przypomina klasyczne zjawiska fizyczne: do budowy komórek płodu potrzeba konkretnych atomów. I każdy rodzaj komórek ma swoje specyficzne potrzeby.

W szczególności komórki nerwowe, które w 60% składają się z tłuszczu: do budowy mózgu dziecka potrzebne jest DHA (kwas dokozaheksaenowy), długołańcuchowy kwas, którego organizm nie wyprodukuje sam, jeśli nie dostarczy mu się z pożywieniem kwasu omega-3.

Podobnie jak nie może wyprodukować hemoglobiny bez żelaza, składnika odżywczego, który bezwzględnie w wystarczającej ilości musi znajdować się w diecie. Potrzebuje także wapnia, fosforu, witaminy D i witaminy K2 do rozwoju kości.

I tak dalej.

Oczywiście co do zasady, rozwój płodu opiera się na tym, że cały budulec pobierany jest z ciała matki, co powoduje niedobory w jej organizmie (płód ma pierwszeństwo...). Ale koniec końców w przyrodzie nic nie bierze się z niczego.

Nie wszystkie cząsteczki mogą być syntetyzowane przez organizm (omega-3, witamina C, a także wszystkie mikroelementy, żelazo, miedź, cynk, mangan itd.) i zdarza się, że przyszła mama spożywa wystarczające dla potrzeb płodu ilości tych substancji albo nie.

Jeśli nie spożywa ich wystarczająco dużo, to nie znaczy, że płód umrze ani że będzie miał wady rozwojowe; natura w większości przypadków dba o to, aby uzupełniać ewentualne braki.

Ale to zawsze będzie substytut, innymi słowy będzie to budowanie systemu sensorycznego, neurologicznego, hormonalnego, które następnie określą temperament, stan fizyczny, intelektualny i moralny dziecka w różny sposób, daleki od optymalnego w porównaniu do tego, jaki natura by skonstruowała, mając do dyspozycji lepszej jakości składniki.

To nieunikniona prawda, o której na pewno niewystarczająco mówi się przyszłym matkom.

Braki DHA (omega-3) w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka mogą na przykład uszkodzić wzrok i wpłynąć na zdolności poznawcze i intelektualne dziecka. System nerwowy i potencjał intelektualny dziecka mogą okazać się bardzo słabe.

Nie oznacza to, że będzie ono mniej ludzkie ani mniej sympatycznie, nie będzie również mniej kochane przez swoich rodziców (to zawsze będzie ich dziecko!). Ale jego wzrok i umysł nie będą funkcjonować tak dobrze, jak by mogły.

Niedobór witaminy D osłabi jego odporność. Zwiększy ryzyko wystąpienia stwardnienia rozsianego.

Niedobór witaminy B9 (kwasu foliowego) może powodować wady wrodzone płodu, zwłaszcza wady cewy nerwowej. To dobrze znane wszystkim lekarzom ryzyko, dlatego doradzają przyszłym mamom przyjmowanie kwasu foliowego na trzy miesiące przed planowaną ciążą.

Brak właściwej mikroflory jelitowej u matki na 4 tygodnie przed porodem aż do momentu narodzin spowoduje, że jelita niemowlęcia będą mniej odporne w momencie jego narodzin. Jego naturalny system obronny będzie mniej aktywny, przez co zwiększy się ryzyko egzemy i astmy.

Niedobór żelaza (w formie przyswajalnej przez organizm, bardzo proszę) powoduje szereg problemów, począwszy od zmęczenia aż po depresję mamy, spowolnienie rozwoju płodu i ryzyko przedwczesnego porodu.

Niezbędna kuracja

Matka z kolei cierpieć będzie z powodu wielu dolegliwości, które przypisze ciąży, ale wszystkie bolączki całkowicie ustąpiłyby lub zostałyby znacznie zredukowane, gdyby przyszła mama odpowiednio się odżywiała:

…Zmęczenie może okazać się obezwładniające; czujesz, że ciężar przeciąża Twoje plecy i nogi. Zaczynasz odczuwać bóle mięśni i pleców, dokuczają Ci duszności, żylaki, zawroty głowy, a nawet stany depresyjne.

Zanim stwierdzisz, że nie jesteś stworzona do posiadania dzieci albo zaliczysz się pochopnie do tzw. „trudnych ciąż”, ważne jest, abyś upewniła się, że Ty i Twoje dziecko nie cierpi z powodu poważnego deficytu wyżej wspomnianych substancji odżywczych.

Jeśli tak właśnie jest, to polecam przyjmowanie dobrych preparatów wielowitaminowych, magnezu, witaminy D i kwasów omega-3. Koniecznie sprawdź u siebie poziom żelaza i w razie potrzeby uzupełnij je, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Nie ulega wątpliwości, że taka kuracja może być kosztowna. Ale trzeba mieć na uwadze długoterminowe korzyści, jakie może dzięki temu osiągnąć, zarówno maleństwo, jak i mama.

Drogie Czytelniczki, jeśli zdecydujecie się przetestować, jak to działa, to podzielcie się, proszę, swoimi spostrzeżeniami pod tym artykułem na stronie Poczty Zdrowia, ku pokrzepieniu pozostałych Czytelniczek.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam do śledzenia Poczty Zdrowia na Twitterze: https://twitter.com/PocztaZdrowia i na Facebooku: www.facebook.com/PocztaZdrowia

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Choroba zwyrodnieniowa stawów: poruszająca i cudowna wiadomość

Zdarza mi się otrzymywać poruszające wiadomości od Czytelników. Jednym z nich jest list od Noëlle, zamieszkałej w Tuluzie. Opowiada... czytaj więcej

Leczenie holistyczne

Jakiś czas temu pozytywnie wyraziłem się o medycynie konwencjonalnej. Dziś pozwól mi wspomnieć o jej problemach i... czytaj więcej

Zadbaj, aby w Twoim domu były rośliny oczyszczające powietrze

Rośliny doniczkowe są na tyle drogie, że stają się towarem luksusowym, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić w dobie kryzysu. To... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newsletera (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Niezależne Wydawnictwo Informacyjne sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.