×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

„Kiedy mi grożą, mam ochotę wybuchnąć śmiechem”

Opublikowano dnia: 2016-03-03

Otrzymałem wiele odpowiedzi na newsletter „Dlaczego już się nie mogę doczekać, kiedy będę miał 80 lat”.

Niektórzy się naśmiewali (i słusznie!): „Niech Pan poczeka, aż Pan będzie miał te 80 lat, już Pan nie będzie taki sprytny!”

Ale otrzymałem także mnóstwo nieprawdopodobnych wiadomości, nieprawdopodobnych – bo tyle w nich było rozsądku i sprzeczności ze stereotypami na temat podeszłego wieku.

Na przykład:

„Właśnie skończyłem 80 lat i bardzo mnie zainteresowała pańska analiza. Ciekawe, że ja także już nie boję się umrzeć. Kiedy mi grożą (w metrze czy na ulicy), prawie mam ochotę wybuchnąć śmiechem. To jest tak, jakby ktoś otwierał mi drzwi do ucieczki na wolność…”

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

„Jeśli o mnie chodzi, wkrótce skończę 82 lat! I to prawda, że nawet z moimi dolegliwościami bólowymi, mam szczęśliwe życie! Mam tylko jedną troskę: widzę, jak znika piękno mojego kraju, Francji”.

„Dzień dobry, jestem pana wierną czytelniczką z Quebec i mam 80 lat. Ma pan rację, mówiąc, że w większości dojrzałość sięgnęła zenitu… Suplementuję składniki odżywcze od około 35 lat i moje «neurony» działają dobrze. Czekam już na to, by skończyć sto lat! Nie trzeba się tego bać. Możemy się dzielić tyloma radościami, więc korzystajmy. Proszę dalej pisać, potrzebujemy tego”.

„Bardzo prawdziwe i bardzo ciekawe. Bez względu na wiek, za grubą warstwą szarych chmur słońce świeci bezustannie”.

„Bardzo mi się podobały te słowa. W wieku 78 lat zaczynam czuć dokładnie to, o czym pan mówi”.

„Co za świetny tekst, i jak bardzo prawdziwy. Rzeczywiście, skończyłam 80 lat w 2015 r. i czuję się dojrzała i szczęśliwa w otoczeniu cudownych dzieci i wnuków. Choć wcześniej było pełne ciężkiej pracy i trosk (strata męża, kiedy miałam 39 lat i dwoje małych dzieci), smakuję życie, cieszę się przyrodą i przyjaciółmi… Z przyjemnością czytam pana bardzo mądre newslettery, za które dziękuję”.

„Cudowny artykuł, który łyknąłem jednym haustem, ja, który dewizę Voltaire’a: «Zdecydowałem, że będę szczęśliwy, bo to zdrowe» uczyniłem swoją własną – i zamierzam się jej trzymać”.

„Drogi Panie Jean-Marc Dupuis, chciałam Panu w kilku słowach podziękować za tę wspaniałą i pozytywną wizję starości… Mam 72 lata i jestem kobietą, która w sercu i w głowie ma ciągle szesnaście lat (no, prawie)”.

Pod artykułem „Dlaczego już się nie mogę doczekać, kiedy będę miał 80 lat” na francuskojęzycznej stronie internetowej Poczty Zdrowia pozostawiono bardzo wiele podobnych wiadomości, które przysłano z czterech stron świata (zob. tutaj).

Ale otrzymałem także wiadomości w innym tonie, bardziej tragiczne:

„Niedawno pochowałam ojca w wieku 86 lat, zmarłego na raka całego organizmu po 9 miesiącach cierpienia w związku z niezdiagnozowanym rakiem kości. Moja mama ma 82 lata i słabnie w związku z niewydolnością serca i chorobą Alzheimera.

Widziałam, jak obie moje babcie kończyły życie sparaliżowane od wielu lat, modląc się o śmierć… Dlatego z wysokości moich 58 lat perspektywa starości wcale mnie nie zachwyca. Ale Pana artykuł wycisnął mi łzy z oczu i przywrócił nadzieję”.

Wiadomości te utwierdziły mnie w moich zamiarach pisania jeszcze więcej o radości życia, pomimo cierpienia i chorób.

W rzeczywistości, bardzo poważne badania wykazały, że jest to nie tylko prawdopodobne, ale i prawdziwe.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam do śledzenia Poczty Zdrowia na Twitterze: http://twitter.com/PocztaZdrowia i na Facebooku: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Źródła:

Hollon J, Puppa EL, Greenwald B, Goldberg E, Guerrerio A, Fasano A. Effect of gliadin on permeability of intestinal biopsy explants from celiac disease patients and patients with non-celiac gluten sensitivity. Nutrients. 2015 Feb 27;7(3):1565-76. doi: 10.3390/nu7031565.

Komentarze

RENATA OCHOCIŃSKA 2016-03-03 12:41
Kilka słów w temacie aktywności fizycznej a zdrowia.

Mam 51 lat. Zawsze prowadziłam aktywny tryb życia: codziennie pływam, uprawiam nordic walking, jeżdże na rowerze; i codziennie 2 godziny spędzam w saunie.

Kiedy zaczęłam źle się czuć z powodu boreliozy, większość lekarzy doradzała mi, aby "wyciszyć się" i na jakiś czas zrezygnować z aktywności fizycznej, a już z pewnością nie korzystać z sauny!

Na szczęście na swojej drodze spotkałam LEKARZA, który zaprzeczył temu wszystkiemu i jak najbardziej zalecił powrót do aktywności i do sauny; bakterie boreliozy nie lubią ciepła, więc przy okazji cudownego relaksu, walczyłam z chorobą.

Aktualnie jestem 4 miesiące po 14-stomiesięcznej terapii metodą ILADS - czuję się znakomicie! Do utartych już ścieżek aktywności, dorzuciłam siłownię.

Każdym kolejnym artykułem POCZTA ZDROWIA umacnia we mnie pozycję AUTORYTETU w dziedzinie zdrowego podejścia do życia. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Siedem liczb, które mogą uratować Ci życie

Umiesz liczyć? To dobrze, ponieważ liczy się Twoje zdrowie. (1) 75 minut Uprawiaj sport przez 75 minut tygodniowo. W jaki... czytaj więcej

Jajka bogate w kwasy omega- 3

W czasach, gdy kury żywiły się ślimakami... … jajka były naturalnie bogate w omega-3. Co robić obecnie? Omega-3 to bardzo cenne... czytaj więcej

Jak zapobiegać depresji poporodowej?

Z najnowszych badań naukowych na temat macierzyństwa dowiadujemy się, że samopoczucie matki po porodzie może być nadszarpnięte z powodu... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.