×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Kilka minut i znów w formie!

Opublikowano dnia: 2014-01-21

Parnas to górujący nad grecką Zatoką Koryncką stos kamyków i kłujących ostów (o wysokości 2457 m n.p.m). Żadne źródełko i żaden cień nie łagodzi cierpień śmiałka, który wspina się na te zbocza. Słońce praży go i „zwęgla żywcem“. Po siedmiu godzinach marszu prawie wrze woda w bidonie.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

A jednak, jakież wzruszenie po dotarciu na szczyt... To tu Apollo, bóg muzyki i sztuki, dał się oczarować młodemu Orfeuszowi i ofiarował mu złotą lirę. Orfeusz, jako wyjątkowo zdolny uczeń, wkrótce za jej pomocą zaklinał dzikie zwierzęta i poruszał byty nieożywione. A jego głos uwodził jeszcze mocniej niż śpiew syren.

Dziś w ludzkich sercach miejsce Orfeusza zajęła Lady Gaga. Wielu zapomniało już, że na samym początku Montparnasse nie był nazwą paryskiego dworca ani pobliskiej wieży połatanej azbestem. Był natomiast miejscem spotkań paryskiej bohemy – w tym grupy poetów starających się od 1860 roku przywrócić w Paryżu kult piękna i sztuki. Taki sam, jaki gorliwie praktykowali Grecy na Parnasie, wnosząc tam jedno z najpiękniejszych miast antyku – Delfy.

Właśnie w tamtej okolicy byliśmy na wakacjach, dlatego uznaliśmy za stosowne wraz z dziećmi oddać hołd pięknu i sztuce w słynnych górach.

Oczywiście naszą drogę znaczyły co jakiś czas poślizgi na kamykach, skręcenia kostek i potłuczenia kolan. Mała Anaïs zakończyła ekspedycję z zadrapaniami do krwi – pokiereszowana jak stary kocur – i najwyraźniej u kresu sił.

Celowo napisałem „najwyraźniej“, gdyż po dwudziestominutowej drzemce w samochodzie i paru ciasteczkach córeczka znów była w najwyższej formie.

Kiedy dotarliśmy nad morze, jako pierwsza rzuciła się falom na spotkanie. Po kilku sekundach wróciła po maskę i rurkę, popłynęła zapolować na jeżowce, oberwała szczypcami od kraba, na dmuchanym materacu przedstawiła całe zatonięcie Titanica. Na koniec odegrała jeszcze scenę rozpaczy, gdy wyczerpani rodzice polecili jej wrócić do samochodu, gdyż nadszedł czas, aby pojechać na kemping, zjeść i wreszcie odpocząć.

Wyjaśnieniem tego cudownego odzyskiwania sił przez dzieci jest: duża ilość hormonu wzrostu.

Hormon odnawiający komórki

Hormon wzrostu stymuluje wzrost i namnażanie komórek. To dzięki niemu rosną dzieci, ale odgrywa on także decydującą rolę w wieku dorosłym: im więcej masz hormonu wzrostu, tym lepiej regenerują się Twoje tkanki.

Mięśnie zachowują siłę, kości pozostają solidne, serce – młode, włosy odrastają, a skaleczenia szybko się goją.

Ze względu na to, że u dzieci w naturalny sposób wydziela się dużo hormonu wzrostu, zdrowemu dziecku wystarczy jedna porządnie przespana noc, aby zniknęło całe zmęczenie z poprzedniego dnia. To ten hormon zapewnia dzieciom zdumiewająco szybkie gojenie się ran i odzyskiwanie sił.

Spadanie z przyspieszeniem

Nic dziwnego, jeśli z wiekiem trudniej Ci pozbyć się zmęczenia – co dziesięć lat ilość hormonu wzrostu maleje o 14%. Czyli organizm dwudziestolatka wydziela około 500 µg hormonu wzrostu dziennie, ale w wieku lat czterdziestu już to tylko 200 µg, a po osiemdziesiątce – 25 µg.
Wyjaśnia to zapewne ogromną ilość zmian, które zachodzą w starzejącym się organizmie.

Jak zachować dużo hormonu wzrostu?

Hormon wzrostu produkowany jest w czasie snu, na początku nocy. Jeśli zdarzy Ci się ciężka, nieprzespana noc, to poziom hormonu wzrostu spada, co daje wrażenie, że za szybko się starzejesz. Poziom ten spadnie jeszcze bardziej znacząco, jeśli będziesz źle sypiać przez kilka nocy z rzędu.

Jak widzisz, dobry, zdrowy sen może mieć więc kluczowe znaczenie dla Twojego organizmu. Dlatego zdecydowaliśmy się, aby problemy związane ze snem i metody ich rozwiązywania przybliżyć Ci w sposób wyczerpujący w styczniowym raporcie specjalnym Dossier Naturalnych Terapii. Szczerze zachęcam do lektury, a jeśli jeszcze nie prenumerujesz Dossier, do prenumeraty. Raport ten będzie bowiem wysyłany nowym Prenumeratorom tylko do końca stycznia.

Aby zdobyć ten nasz najnowszy raport na temat snu, trzeba naprawdę się pospieszyć. Wszystkie warunki prenumeraty są dostępne pod tym adresem. Więcej informacji o Dossier Naturalnych Terapii znajdziesz zaś na tej stronie.

Ilość hormonu wzrostu wzrasta pod wpływem wysiłku fizycznego, bo pracujące mięśnie uwalniają kwas mlekowy. Najlepiej jest przeplatać intensywne ćwiczenia krótkimi okresami odpoczynku.

A jeśli przed uprawianiem sportu zjesz posiłek złożony głównie z aminokwasów, który sprzyja wydzielaniu hormonu wzrostu, zwiększysz naturalną ilość tego hormonu w organizmie.

W badaniu przeprowadzonym w 1999 roku wykazano, że u młodych sportowców szczególnie dobrze sprawdza się następujące połączenie:

 • chlorowodorek L-argininy: zaleca się przyjmować go w dawce 100 mg na kilogram masy ciała (na przykład 6 gramów, jeśli ważysz 60 kg);
 • chlorowodorek L-ornityny (80 mg na kilogram masy ciała);
 • aminokwasy rozgałęzione w dawce 140 mg/kg, w tym 50% L-leucyny, 25% L-izoleucyny i 25% L-waliny1.

Te obco brzmiące nazwy mogą odstraszać, ale chodzi tu o te same aminokwasy, które są budulcem spożywanych przez nas białek. Przyswajasz je zawsze, jedząc rośliny strączkowe, mięso lub ryby.

Aminokwasy w formie suplementów diety przeznaczone są dla osób, które poszukują ich precyzyjnej dawki, a więc oczekują konkretnych efektów. Ale w obu przypadkach mamy do czynienia z jak najbardziej naturalnymi produktami spożywczymi, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia – oczywiście oprócz przypadków dotyczących alergii na nie lub nietolerancji.

Życzę zdrowia!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Jeśli masz konto na Facebooku, polub facebookową stronę Poczty Zdrowia. Znajdziesz tu codziennie ciekawe artykuły, zyskasz możliwość dzielenia się swoimi komentarzami i wymiany poglądów z innymi osobami, łatwo udostępnisz też ważne informacje swoim znajomym... Wejdź na: www.facebook.com/PocztaZdrowia

****************

Źródła:
(1) Cf. «Le guide pratique de la Médecine Anti-âge», Dr Claude Dalle, Editions Thierry Souccar, p. 145.

Komentarze

lanatural.pl 2014-01-21 12:17
Myślę że warto w tym wypadku wspomnieć o colostrum, w którym hormon wzrostu jak i czynniki wzrostu są bardzo silnie obecne.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-01-21 22:12
"Dziś w ludzkich sercach miejsce Orfeusza zajęła Lady Gaga" po co zbiorowa odpowiedzialność i co ma to wspólnego z hormonem wzrostu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Czy wiesz, jakie są sygnały ostrzegawcze raka pęcherza moczowego?

Nowotwór to nieprawidłowy rozrost komórek w organizmie. Rak pęcherza moczowego zaczyna się zazwyczaj rozwijać po jego... czytaj więcej

Rak: znaczenie walki ze stanem zapalnym

Już od XIX. wieku wiadomo, że każdemu nowotworowi towarzyszy stan zapalny. Ale dopiero niedawno zauważono, że stan ten nie jest następstwem... czytaj więcej

Broń chemiczna – o tym nie dowiesz się z mediów

Stany Zjednoczone i większość krajów europejskich były gotowe doprowadzić do wojny, aby „ukarać” prezydenta Syrii, Baszszara... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.