×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Koniecznie przeczytaj przed angioplastyką

Opublikowano dnia: 2016-08-23

Dzisiejszy newsletter napisał Eric Müller, dziennikarz naukowy, który odkryje przed Tobą niekontrolowane nadużycia związane z angioplastyką, „rutynowym” zabiegiem, choć wcale nie błahym…

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

---

Szanowny Czytelniku,

jeśli Twój lekarz zaleca Ci angioplastykę, tj. zabieg pozwalający poszerzyć zwężone lub zatkane tętnice, powinieneś to dwa razy przemyśleć. Tak czy inaczej, skonsultuj to z innymi lekarzem lub innymi lekarzami, kardiologami, jeśli to możliwe – niezwiązanymi w żaden sposób z Twoim lekarzem prowadzącym.

Twój lekarz powie Ci prawdopodobnie, że angioplastyka to zabieg rutynowy i że wykonuje się setki takich zabiegów dziennie… Jasne, ale to i tak o setki za dużo.

Za chwilę wytłumaczę, dlaczego. Ale zacznijmy od podstaw.

Kiedy we krwi tworzy się zakrzep, może to zablokować obieg krwi. Grozi Ci wówczas zawał serca, udar mózgu lub bóle nóg, do których nie dociera krew. W zależności od miejsca, w którym to nastąpi, grozi Ci amputacja, kalectwo lub nawet śmierć. W najpoważniejszych przypadkach, zakrzep blokuje tętnice wieńcowe, które doprowadzają krew do serca (zawał serca) lub mózgu (udar mózgu)1.

Ryzyko jest większe, jeśli Twoje tętnice już są pozatykane. W niektórych przypadkach wzdłuż ścian tętnic tworzą się płytki, zmniejszając w ten sposób ich średnicę. Nazywamy je „blaszkami miażdżycowymi”. Tętnice sztywnieją, a lekarz oznajmia Ci, że cierpisz na miażdżycę naczyń.

Uwaga: przez około trzydzieści lat, od 1965 r. do 1995 r., naukowcy byli przekonani, że miażdżycę powoduje nadmiar cholesterolu we krwi. Dziś wiemy, że to nieprawda i że cholesterol jest jedynie wskaźnikiem stanu zdrowia Twoich tętnic. A mimo to, większość lekarzy dalej idzie tym tropem, przepisując swoim pacjentom leki farmakologiczne (statyny), aby rzekomo zmniejszyć ryzyko zawału serca w razie podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi. W rzeczywistości leki te nie działają. Nie zmniejszają wcale ryzyka zawału serca ani ryzyka śmierci.

Aby zmniejszyć ryzyko zablokowania przez zakrzep już pozatykanych tętnic, Charles Dotter, amerykański lekarz opracował w 1964 r. „angioplastykę” – zabieg poszerzenia tętnicy w miejscu jej zwężenia.

Wyobraź sobie balon w kształcie parówki

By poszerzyć Twoje tętnice, kardiolog wprowadza przez pachwinę sondę, na której umieszczono mikroskopijny i nienapompowany balon w kształcie parówki. Ten, tak zwany, balon na cewniku będzie podróżował w Twoich tętnicach, do miejsca, w którym nastąpiło zwężenie. Balonik zostanie wówczas napompowany, by poszerzyć zatkaną tętnicę i zniszczyć blaszkę miażdżycową utrudniającą przepływ krwi.

Po wypuszczeniu powietrza, balonik ułatwi przepływ krwi.

Angioplastyka to nie jest błahy zabieg

Wydaje się to bardzo proste, ale w rzeczywistości angioplastyka to zabieg niosący ze sobą liczne ryzyka.

Ryzyko nr 1: Kiedy balonik w tętnicy jest napompowany, obieg krwi jest przerwany i w tej właśnie chwili grozi Ci zawał serca lub udar mózgu.

Ryzyko nr 2: Twoja tętnica wieńcowa może ulec rozerwaniu lub fatalnemu rozcięciu podczas zabiegu. W takie sytuacji konieczne będzie pilne pomostowanie naczyń wieńcowych.

Ryzyko nr 3: Kierowanie cewnika w kierunku Twojego serca może spowodować nagłe oderwanie się blaszki miażdżycowej i zablokowanie tętnicy wieńcowej, wywołując zawał serca.

Ryzyko nr 4: Podczas operacji rytm pracy serca może zarówno przyśpieszyć, jak i zbytnio zwolnić. W większości przypadków jest to przejściowy problem, ale jeśli będzie się utrzymywać, to lekarze wszczepią Ci na pewien czas rozrusznik serca lub przepiszą leki.

Ryzyko nr 5: Podczas zabiegu lekarz poda kontrast w celu poprawienia widoczności zwężonego naczynia krwionośnego2. Kontrast może uszkodzić Twoje nerki, tym bardziej, jeśli cierpisz na zaburzenia pracy nerek. Lekarz z pewnością przepisze Ci leki – znowu! – by chronić nerki. Kontrast może także wywołać reakcję alergiczną3.

Ryzyko nr 6: Bezpośrednio po zabiegu mogą nastąpić krwawienia w miejscach, gdzie był umieszczony cewnik. To może być błaha sprawa, ale wiedz, że w razie silnego krwotoku, będziesz musiał się poddać transfuzji krwi lub zabiegom chirurgicznym4.

Zostaniesz zapewniony, że mniej niż jedna na sto osób umiera wskutek powikłań związanych z zabiegiem angioplastyki oraz że powikłania bez skutku śmiertelnego zdarzają się w 5% przypadków. To o wiele za dużo, zbyt wiele, kiedy wiemy, że istnieją naturalne i skuteczne alternatywy dla tego zabiegu, w dodatku całkowicie bezpieczne!

A to wcale nie jest najgorsze.

Brak gwarancji skuteczności

Angioplastyka w żaden sposób nie zajmuje się ukrytą przyczyną zwężenia tętnic, tj. powstawaniem blaszki miażdżycowej.

Dlatego w 40% przypadków takiej angioplastyki tętnica zatyka się ponownie po zabiegu – to restenoza. To daje Ci „przywilej” powrotu na stół operacyjny.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Parada chirurga-hydraulika

Wobec lichych wyników angioplastyki kardiologom przyszło do głowy wszczepianie metalowej siatki w kształcie rurki o długości 1–3 cm do tętnicy, by wymusić utrzymanie poszerzenia – to tzw. stenty.

Rurka ta składa się z oczek, jak siatka, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie jej średnicy do rozmiaru tętnicy. Rurkę nakłada się wzdłuż na nienapompowany balonik w kształcie parówki, by wprowadzić go do organizmu razem z cewnikiem. Następnie, w miejscu zwężenia, balonik jest pompowany ciągle wewnątrz rurki, co poszerza również rurkę. Po wypompowaniu i usunięciu balonika, ta metalowa rurka pozostaje w Twojej tętnicy do końca życia.

Co zyskujesz?

W ciągu kilku miesięcy po implantacji stentów w każdej chwili grozi Ci zatkanie rurki przez zakrzep, co uniemożliwi przepływ krwi w tętnicach (zakrzepica). To może spowodować pęknięcie tętnicy wieńcowej, wymagające błyskawicznego zabiegu pomostowania. Może to również wywołać zatrzymanie akcji serca4, 5.

Wynik: nie tylko zwykła angioplastyka nie zapobiega powstawaniu zakrzepów, ale angioplastyka z implantacją stentów silnie podwyższa ryzyko śmierci spowodowanej przez zakrzep! To jest dokładnie odwrotność oczekiwanego rezultatu!

Aby zapobiec formowaniu się zakrzepów, Twój lekarz zapewne przepisze Ci aspirynę i inne leki rozrzedzające krew, które będziesz zażywać przez całe miesiące, a może nawet do końca życia.

Implantacja stentu pozwala obniżyć odsetek przypadków restenozy (czyli ponownego zatkania tętnicy) o 40% do 20%, co raczej rozczarowuje5.

W odpowiedzi na to, badacze opracowali stent pokryty lekami. Substancje chemiczne są uwalniane stopniowo wewnątrz tętnicy, uniemożliwiając formowanie się blaszki miażdżycowej3.

Takie „aktywne” stenty pozwalają obniżyć odsetek przypadków restenozy (czyli ponownego zatkania tętnicy) o 20% do 10% w porównaniu z „nagimi” stentami4.

Tymczasem niektóre badania wykazały zwiększone ryzyko śmiertelności w ciągu 3 lat po implantacji stentów „aktywnych” w porównaniu z „nagimi” stentami6.

Tak, ale skoro ciągle wykonuje się te zabiegi, to musi być jakiś powód, prawda?

Pomimo ogromnego ryzyka ponoszonego przez pacjentów, wszędzie w prasie czytamy, i wszyscy naukowcy powtarzają, że kardiologia poczyniła niesłychane postępy, że nowoczesnym operacjom pacjenci zawdzięczają cuda itd.

Te mity upadają, jak tylko w nich trochę pogrzebać. Ale są tak bardzo obecne w mediach, na wydziałach uniwersyteckich, a przede wszystkim w szpitalach, ponieważ… te nowoczesne metody to dla systemu opieki zdrowotnej i spółek, które za tym stoją, kura znosząca złote jajka.

Stenty promuje się przede wszystkim dlatego, że powodują zmniejszenie dolegliwości bólowych odczuwanych przez pacjentów w przypadku zwężenia tętnic, choć nie stwierdzono żadnego ich wpływu na rzeczywisty stan zdrowia pacjentów, a zatem na ryzyko śmierci. Nauka tak nisko ocenia użyteczność stentów, że regularnie stanowią one przedmiot krytycznych artykułów w pismach naukowych i medycznych.

Zanim poddasz się zabiegowi, zapamiętaj, że, wyrażając na niego zgodę, pozwalasz wygrać los na loterii wszystkim osobom, które „z dobrymi intencjami” pragnęłyby Cię zoperować. A oto liczby:

Cena jednego stentu dobrej jakości waha się od 1 000 złotych („nagi” stent) do 12 000 złotych („aktywny” stent)7. A to tylko siateczka ze stali nierdzewnej lub z jakiegoś stopu, o długości od jednego do trzech centymetrów8.

W przypadku zabiegu angioplastyki z implantacją stentów szpital obciąży kasę ubezpieczeń chorobowych na kwotę sięgającą, w zależności od kraju, nawet do 150 000 złotych.

Kardiolodzy podejmujący się dokonywania tego zabiegu bez powodu: koszt szacowany na kilka miliardów euro

Właśnie wybucha skandal w Stanach Zjednoczonych. Sieć kardiologów amerykańskich oskarżono o nadużycie wobec tysięcy pacjentów poprzez poddawanie ich operacjom kardiologicznym, pomimo że mogli się bez nich obejść. Odbywało się to w klinice spółki HCA, lidera w tym sektorze w Stanach Zjednoczonych9.

Audytorzy odkryli, że ponad 40% tych zabiegów angioplastyki nie powinno było się zdarzyć.

Ich jednym jedynym celem było sfinansowanie willi, basenów, kabrioletów i podróży chirurgów.

I nie jest to wcale przypadek odosobniony: drugi skandal wybuchł w szpitalu, w którym kardiolodzy przeprowadzali 4 razy więcej zabiegów angioplastyki niż średnia krajowa10.

Zespół badaczy oszacował, że te niepotrzebne zabiegi kosztują amerykański system opieki zdrowotnej pomiędzy 4 i 6 mld euro rocznie5.

Lekarze sterroryzowali bez powodu setki pacjentów, opowiadając im, że, nie godząc się na operację, ponoszą gigantyczne ryzyko.

Potencjalnie, zjawisko to jest jeszcze bardziej rozprzestrzenione w Europie, w której pacjenci nie płacą bezpośrednio za swoje leczenie, co jeszcze bardziej ułatwia przekonanie ich do poddania się zabiegowi. Skandal mógłby wybuchnąć już wkrótce na taką skalę, że zepchnie aferę specyfiku Mediator do rangi rubryki towarzyskiej.

Potulne ofiary

Badanie wykazało, że blisko 9 na 10 pacjentów było przekonanych, że angioplastyka zmniejszy u nich ryzyko zawału serca. Około 75% pacjentów było przekonanych, że groził im zawał serca w ciągu pięciu lat, gdyby nie zdecydowali się na operację11.

I to normalne: angioplastykę uważa się za metodę leczenia chirurgicznego, która zajmuje się problemem mechanicznym, jak gdyby chodziło o założenie szwów, podczas gdy w rzeczywistości chodzi o łatanie, podobne do maskowania rany bez zabezpieczenia jej przed infekcją.

Co odpowiadają kardiologowie?

Pewien odsetek uczciwych kardiologów implantuje stenty, ponieważ są oni przekonani, że przedłużają pacjentowi życie. To firmy farmaceutyczne przekonują ich o tym, podczas corocznych prezentacji stentów nowej generacji, teoretycznie bardziej skutecznych niż przed rokiem, ale których nie zdążono jeszcze przetestować, a zatem, których braku skuteczności jeszcze nie udowodniono.

Ale w większości przypadków (ponad 60% z nich), kardiologowie uznają, że stosują angioplastykę, by łagodzić objawy. Nic ponadto. Innymi słowy, wiedzą, że wcale nie zmniejszają ryzyka zatrzymania akcji serca ani śmierci.

A to oznacza jedno: ich pacjenci widocznie nie zrozumieli lub nie zostali poinformowani w sposób uczciwy, transparentny i obiektywny o korzyściach i ryzykach związanych z zabiegiem.

Jeszcze mniej wiarygodne… Na pytanie, czy dalej stosowaliby angioplastykę, nawet jeśli nie przynosiłaby ŻADNYCH korzyści… ponad 40% kardiologów amerykańskich odpowiedziało „Tak”11!

W jaki sposób mogliby usprawiedliwić podejmowanie decyzji tak poważnych i nieodpowiedzialnych? Stwarzają zagrożenie dla Twojego zdrowia, poddając Cię ryzykownej choć prawdopodobnie niepotrzebnej operacji.

W sprawie angioplastyki tylko jedno jest pewne: że są to operacje owocne… dla systemu opieki zdrowotnej. To byłoby do zaakceptowania, gdyby zabiegi angioplastyki były operacjami niezbędnymi, lub wręcz skutecznymi w prewencji zatrzymania akcji serca. Ale tak nie jest.

Jakie są rozwiązania alternatywne?

Zespół kardiologów niemieckich wykazał, że aktywność ruchowa jest skuteczniejsza niż angioplastyka w zmniejszaniu ryzyka sercowo-naczyniowego12. W przypadku zatkanych lub zwężonych tętnic, w zmniejszeniu ryzyka śmierci poskutkować może jedynie poważna zmiana trybu życia: rzucenie palenia, przejście na dietę typu śródziemnomorskiego (ryby, owoce i warzywa, olej z oliwek, trochę razowych produktów zbożowych i mało nabiału) i oczywiście uprawianie sportu.

Zachęcam również do przeczytania artykułu Jeana-Marca Dupuis na temat nieskuteczności leków na choroby serca: oto link. A także jego artykułu, w którym poruszał dokładnie temat statyn: link.

Po czym poznać dobrego kardiologa?

Jeśli lekarz tłumaczy Ci, że powinieneś się poddać zabiegowi angioplastyki, niech to nie zrobi na Tobie wrażenia.

Zapytaj go, ile takich zabiegów wykonał w ciągu roku. Jeśli dużo, znajdź sobie innego lekarza. Orientacyjnie: doświadczony i rozsądny kardiolog wykonuje od 50 do 150 operacji rocznie13.

W każdym przypadku poproś o konsultację drugiego lekarza. A nawet trzeciego, dopóki nie znajdziesz kardiologa, który nie wykonuje zabiegów angioplastyki równie często jak gra w golfa.

Upewnij się, że bardziej troszczy się o Twoje zdrowie niż o własny portfel.

Z pozdrowieniami,
Eric Muller

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

---

Źródła:

1) Plaque d’athérome.

http://sante-medecine.journaldesfemmes.com/contents/
162-plaque-d-atherome

2) Formation des maladies du coeur.

http://www.fmcoeur.qc.ca/site/c.kpIQKVOxFoG/b.3669825/
k.A67F/Qui_sommesnous.htm

3) Drug-eluting stent.

https://en.wikipedia.org/wiki/Drug-eluting_stent

4) Coronary angioplasty and stents.

http://www.mayoclinic.org/tests-procedures/angioplasty/basics/
risks/prc-20014401

5) The Heart Disease Scam That Generates Billions Every Year…
And May Cost You Your Life.

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/04/05/
angioplasty-on-heart-disease.aspx

6) Mortality in randomized controlled trials comparing drug-eluting
vs. bare metal stents in coronary artery disease: a meta-analysis.

http://eurheartj.oxfordjournals.org/content/27/23/2784.abstract

7) Angioplasty – indications, procedure, risks.

http://www.thehealthsite.com/diseases-conditions/angioplasty-
indications-procedure-risks/

8) Types of stents.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Stent#Types_de_stents

9) „Hospital Chain Inquiry Cited Unnecessary Cardiac Work „Reed
Abelson and Julie Creswell, New York Times, 8/6/13, nytimes.com.

http://www.nytimes.com/2012/08/07/business/hospital-chain-
internal-reports-found-dubious-cardiac-work.html

10) „U.S. Settles Accusations That Doctors Overtreated
„Reed Abelson, New York Times, 1/4/13, nytimes.com.

http://www.nytimes.com/2013/01/05/business/us-settles-
accusations-that-doctors-overtreated.html?_r=0

11) „Patients’ and Cardiologists’ Perceptions of the Benefits of Percutaneous Coronary Intervention for Stable Coronary Disease
„Annals of Internal Medicine", Vol. 153, No. 5, 9/7/10, annals.org.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20820040

12) Le vélo, meilleur que la chirurgie pour la santé des artères
obstruées.

http://www.passeportsante.net/fr/Actualites/Nouvelles/
Fiche.aspx?doc=2004101400

13) Chirurgie majeure: choisissez bien votre chirurgien ou gare aux conséquences.

http://www.passeportsante.net/fr/Actualites/Nouvelles/Fiche.aspx?
doc=1999021900

Ressources supplémentaires:

„Patients’ and Cardiologists’ Perceptions of the Benefits
of Percutaneous Coronary Intervention for Stable Coronary Disease
„Annals of Internal Medicine, Vol. 153, No. 5, 9/7/10, annals.org.

„Drug Therapy More Cost-Effective than Angioplasty for Diabetic
Patients with Heart Disease Science Centric, 11/18/09, sciencecentric.com.

„Supplementation with curcumin prevents progression to diabetes
among prediabetics” Life Extension Update, 8/10/12, lef.org.

Doctors perform thousands of unnecessary surgeries. http://www.usatoday.com/story/news/nation/2013/06/18/unnecessary-
surgery-usa-today-investigation/2435009/

Heart Disease and Stroke Statistics.

http://circ.ahajournals.org/content/123/4/e18.extract',%20'Heart%20
Disease%20and%20Stroke%20Statistics

---

Komentarze

Jarek 2018-06-18 23:28
Wątpię czy ten komentarz się ukaże.Jesli tak to napiszę coś na temat tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Spać jak niemowlę

Etienne sapnął i, przekręcając główkę, jednym ruchem pozbył się smoczka. Próbuję wziąć go na ręce, ale wije się jak... czytaj więcej

Dlaczego nie mogę się doczekać, kiedy będę miał osiemdziesiąt lat?

Kiedy przyjdzie moja kolej, mam nadzieję umrzeć przy pracy, jak Francis Crick, jeden z odkrywców DNA. Był w trakcie rozmowy, kiedy zadzwoniono... czytaj więcej

Magnez, niedoceniany przez medycynę

Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, z pomocą przychodzi przede wszystkim odpowiednie odżywianie. W żywności, w przyprawach (o ile nie... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.