×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Leki antycholesterolowe: ważna aktualizacja

Opublikowano dnia: 2017-07-20

Jakiś czas temu słynne czasopismo medyczne The Lancet opublikowało największe badanie kiedykolwiek przeprowadzone na temat statyn (leków antycholesterolowych)1.

Celem tego było zakończenie przedłużającej się polemiki. Tym razem naukowcy postanowili udzielić wiążącej i ostatecznej odpowiedzi na dręczące pytanie: Czy należy stosować lekarstwa antycholesterolowe?

Odpowiedzią było dźwięczne TAK, budzące optymizm ze strony prasy: TAK, korzyści płynące ze stosowania statyn są niedoceniane i znacznie przekraczają jakiekolwiek działania niepożądane, jak podsumowano w największym badaniu na temat ich stosowania.

Zdaniem badaczy z Uniwersytetu w Oksfordzie, ta codzienna tania pigułka zapobiega przynajmniej 80 000 zawałom serca i udarom mózgu co roku w Wielkiej Brytanii. Ale dziesiątek tysięcy incydentów można by uniknąć, gdyby udało się przekonać większą liczbę pacjentów do ich stosowania – jak powiedziano.

Dyrektor badania oświadczył, że jego zdaniem liczba osób zażywających te leki powinna ulec podwojeniu i osiągnąć 12 milionów. Obecnie ocenia się na 6 milionów liczbę dorosłych, którym przepisuje się te pigułki.

Profesor Rory Collins, szef Departamentu Zdrowia Publicznego w Oksfordzie, zaopiniował: Nasze badanie wykazało, że liczba osób, które unikają zawału serca i udaru mózgu dzięki stosowaniu statyn, przewyższa znacznie liczbę osób, u których występują niepożądane działania uboczne.

Stwierdzamy, że nie docenia się zalet statyn i wyolbrzymia działania niepożądane2.

Wydawało się więc, że polemikom koniec.

Pacjenci będą mogli wreszcie zacząć leczenie (lub powrócić do leczenia) bez niepokojących myśli z tyłu głowy, bez lęku, że się trują!

To było we wrześniu 2016 r., trzy miesiące spokoju, dopóki bomba nie wybuchła od nowa!

STOP!” – wykrzyknęła prasa angielska 25 listopada 2016 r.

Wojna informacyjna

Natomiast nowy artykuł naukowy, tym razem opublikowany w czasopiśmie medycznym Prescriber, alarmuje, że miliony pacjentów dają się oszukiwać, jeśli chodzi o wiarę w zalety i wady statyn.

To dokładne przeciwieństwo tego, co twierdzono na łamach pisma The Lancet!

Zalety tych masowo przepisywanych leków w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi i zmniejszenia ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych wyolbrzymia się, zaś ich niepożądane działania uboczne się minimalizuje – piszą lekarze eksperci w dziedzinie statyn i cholesterolu3.

Cytując praktycznie wiersz po wierszu wielkiego badania z The Lancet, rzekomo kładącego kres kontrowersjom, wykazali, że badanie to tak naprawdę nic nie wykazało.

W rzeczywistości, jak piszą, autorzy wspomnianego badania nie mieli dostępu do danych medycznych, na podstawie których opublikowano wyniki prób klinicznych. Dane te spoczywają w rękach laboratoriów, które sfinansowały próby oraz grupy badaczy z Oksfordu opłacanych przez producentów4.

Logicznie zmieszani faktem, że w ciągu trzech miesięcy opublikowali dwa sprzeczne artykuły, dziennikarze ostrożnie zalecają swoim czytelnikom, aby porozmawiali z lekarzem w razie wątpliwości5.

Ale to zbyt oczywisty wybieg.

„Porozmawiaj ze swoim lekarzem w razie wątpliwości”

Przecież lekarze to nie jasnowidze.

Nawet, jeśli długo studiowali, w gruncie rzeczy są zależni od zaleceń naukowców i władz medycznych.

Nie mogą wiedzieć, czy leki te są zdrowe, czy też nie, bez zdania badaczy, którzy analizowali ich działanie na wystarczającej liczbie osób (czyli na tzw. statystycznie znaczącej próbie).

Statyny nie należą do lekarstw, których działanie można samodzielnie zaobserwować.

Liczy się na zmniejszenie liczby incydentów sercowo-naczyniowych o 10–15% w ciągu pięciu lat.

Nawet kardiolog, który całymi dniami przepisuje te leki, nie jest w stanie osobiście stwierdzić, czy statyny są skuteczne. Ich obserwacje nie są wystarczająco liczne, by były znaczące.

Są absolutnie skazani na badaczy, którzy – dzięki prowadzonym na wielką skalę badaniom – wskazują, jakie leki przepisywać, komu, w jakiej dawce, aby globalnie osiągnąć pozytywne wyniki.

To jeden z odwiecznych problemów medycyny: nawet pod koniec długiego praktykowania lekarz nie może opierać się wyłącznie na własnym doświadczeniu w celu oceny skuteczności większości lekarstw. Zbyt wiele jest czynników „mylących”, które mogą zakłócić obserwację (jak na przykład społeczny profil pacjentów oraz ich tryb życia i sposób odżywiania się, które drastycznie wpływają na ich szanse wyzdrowienia lub na ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia).

Brak badań skazał lekarzy na stosowanie przez setki lat szkodliwych sposobów leczenia, bez poddawania w wątpliwość, czy nie szkodzą one ich pacjentom (pijawki, środki wymiotne, środki oczyszczające, nacieranie rtęcią, przypalanie ran, upuszczanie krwi itd.)!

Dziś z nich drwimy, chociaż nie była to ich wina.

W razie wątpliwości – powstrzymaj się

Biorąc pod uwagę dzisiejsze środki, którymi medycyna dysponuje, by badać działanie leków, w „serialu” na temat kontrowersji dotyczących statyn jedno jest pewne: działanie statyn jest w najlepszym przypadku wątpliwe.

Moim zdaniem, są one wręcz szkodliwe: obniżają poziom cholesterolu, który moim zdaniem nie odpowiada naprawdę za choroby sercowo-naczyniowe. Wręcz przeciwnie, cholesterol to substancja potrzebna i korzystna, zwłaszcza dla naszej równowagi hormonalnej.

Przede wszystkim, choroby sercowo-naczyniowe znajdują się w liczbie najlepiej leczonych poprzez zwykłą kontrolę lekarską i poprawę trybu życia:

Stop paleniu, więcej spacerów, trochę jazdy na rowerze, kilka kroków tanecznych, parę pompek… Świeże owoce i warzywa, dobra oliwa z oliwek, orzechy i smakowite sardynki… Filiżanka kawy rano, filiżanka zielonej herbaty przed południem, mała lampka czerwonego wina po południu i znów herbata wieczorem… Kąpiel słoneczna w miarę możliwości… Dyskretna wojna ze śmieciowym jedzeniem… Kilka ćwiczeń antystresowych… I wreszcie kilka właściwie dobranych suplementów diety…

Te proste zmiany są bardziej skuteczne dla serca, tętnic i mózgu niż wszystkie te syntetyczne leki rzekomo skuteczne na incydenty sercowo-naczyniowe!

Ponadto, będą miały także pozytywne działanie na setki innych chorób, także tych najpoważniejszych i najbardziej dotkliwych (nowotwory, choroba Alzheimera…).

To jest tylko troszeczkę mniej proste niż łyknięcie pigułki. Ale za to pozwoli Ci nie przejmować się bez przerwy tym, co piszą o statynach.

Oczywiście, to tylko moje zdanie. Lekarze i profesorowie medycyny być może będą zaszokowani tym, co napisałem.

Póki co, jeśli chodzi o statyny, nie mamy innego wyboru niż pozwolić ekspertom na dyskusję. Z naszej strony, pozostaje nam jedynie przyjąć zdrowy tryb życia i jak najzdrowszy sposób odżywiania.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

 

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Zanim zaczniesz kupować dla swojego dziecka torbę leków z apteki, zadbaj o nie naturalnymi sposobami

Infekcja, lekarz, syrop, gorączka, znów pediatra, antybiotyk, zwolnienie w pracy….. i tak bez końca. Każde podanie leków osłabia odporność Twojego dziecka, przez co staje się podatne na nową infekcję.

Po jakimś czasie już wiele z nich nie działa, trzeba zastosować te o mocniejszym działaniu, nie wspominając już o całej liście szkodliwych skutków ubocznych.

Nie masz wrażenia, że to błędne koło?

Dlatego warto wrócić do źródeł, do naturalnych sposobów stosowanych od lat. Warto korzystać z tego, co jest w naturze! Możesz pomóc wyzdrowieć i uodpornić się swojemu dziecku w inny sposób, bez takiej ilości chemicznych leków.

O tym jak to zrobić, przeczytasz w NOWYM bezpłatnym newsletterze dla świadomych rodziców: Dzieciństwo naturalnie.

Znajdziesz w nim informacje na temat naturalnych metod leczenia dzieci, dowiesz się, jak zaskakujący skład mogą mieć ogólnodostępne produkty dla dzieci i czym możesz je zastąpić, aby nie narażać zdrowia swojego dziecka.

Dzięki tej bezpłatnej publikacji będziesz wiedział, jak wykorzystać moc roślin w leczeniu swoich dzieci,w dodatku z pełną gwarancją bezpieczeństwa. Wszystkie porady najpierw przeczyta i skonsultuje lekarz. Z nami zawsze będziesz miał pod ręką ziołową apteczkę.

Jeśli chciałbyś otrzymywać raz w tygodniu ten nowy newsletter, całkowicie bezpłatnie do swojej skrzynki e-mail, kliknij tutaj

Na powitanie otrzymasz e-book „Słodko bez glutenu, czyli słodkości alergika”.

---

Źródła:

1) Interpretation of the evidence for the efficacy and safety of statin therapy. http://thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(16)31357-5/abstract

2) Statins ARE safe and we should give them to six million more people. http://www.dailymail.co.uk/health/article-3780760/Statins-safe-six-million-people-benefits-outweigh-harm-says-biggest-study-ever.html

3) The benefits and risks of statins have recently been the subject of much controversy and debate. http://www.prescriber.co.uk/news/clarity-needed-true-benefits-risks-statins

4) Des millions de patients sous statines: la faute à des études biaisées. https://www.lanutrition.fr/les-news/des-millions-de-patients-sous-statines-la-faute-a-des-etudes-biaisees

5) Now MORE experts claim statins are a waste of time: They say studies show cutting bad cholesterol fails to slash heart risk.

http://www.dailymail.co.uk/health/article-3969692/Now-experts-claim-statins-waste-time-say-studies-cutting-bad-cholesterol-fails-slash-heart-risk.html

Komentarze

baba 2018-09-05 15:49
Moje półroczne zażywanie symwastatyny dało w efekcie nadmierne wypadanie włosów, osłabienie odporności na infekcje, stłuszczenie wątroby i trzustki, kolkę wątrobową, zerwanie mięśnia łydki, ciągłe zmęczenie, złe samopoczucie, przyspieszony rozwój nowotworów. (nerki). To dziadostwo przynosi więcej szkód niż pożytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Konsekwencje noszenia zbyt obcisłych ubrań

Aby wyjaśnić dramatyczny wzrost występowania alergii i różnego rodzaju nowotworów, najpierw jako głównych... czytaj więcej

Wyjątkowo przykra śmierć…

Chyba nie ma nic bardziej żałosnego niż zawał serca w samym środku miłosnych uniesień, w objęciach kochanki… ...Jest szesnasty lutego... czytaj więcej

Sport... to nie zawsze zdrowie

Aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia. Jednak nie należy mylić „bycia sportowcem” z „cieszeniem się dobrym zdrowiem”.... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.