×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

To nadaje mojemu sercu tempo lepiej niż rozrusznik

Opublikowano dnia: 2016-07-12

Rozrusznik serca to urządzenie, które wysyła elektryczne impulsy pobudzające do bicia serce osoby o zaburzonym lub spowolnionym rytmie serca.

Raymond ma 91 lat i z pewnością kwalifikowałby się do wstawienia rozrusznika – przepracował długie lata, siedząc w biurze, rzadko uprawiał jakiś sport, a także palił dużo papierosów.

Jednak znalazł on lepszy sposób. Raymond fascynuje się kolejkami elektrycznymi.

To nadaje mojemu sercu tempo lepiej niż rozrusznik

Ta pasja stanowi dla Raymonda prawdziwą siłę napędową i pozwala mu żyć intensywniej niż wiele osób o dwadzieścia, trzydzieści, a nawet pięćdziesiąt lat młodszych od niego. Jego wielkim projektem jest stworzenie modeli największych stacji rozrządowych, które znajdowały się blisko Paryża w 1955 roku.

Jeśli utrzyma rytm pracy nad projektem taki, w jakim działa teraz, to aby ukończyć to przedsięwzięcie, Raymond potrzebuje dokładnie 15 lat. Jestem absolutnie przekonany, że mu się to uda.

To właśnie Raymond wytłumaczył mi, że jego pasja do kolejek elektrycznych „nadaje jego sercu tempo lepiej niż rozrusznik”.

Dokładnie to samo mówią doświadczeni i poważani lekarze.

Wszystkie osoby opuszczające ten świat po osiemdziesiątce umierają „śmiercią naturalną”. Osiemdziesiąt lat to naprawdę dobry wynik. Jednak tym, co stanowi ogromną różnicę pomiędzy ludźmi, którzy gasną w oczach, a stulatkami, jest chęć i potrzeba życia, posiadanie motywacji sprawiającej, że chce się wstawać rano z łóżka i pracować do późnej nocy – celu, projektu, pasji.

Scenariusz idealny: pasja oddziałująca na wszystkie zmysły i zdolności

Kolejki elektryczne to hobby, które pochłonęło wiele osób z pokolenia Raymonda.

Aby stworzyć porządną kolejkę elektryczną, łącznie ze scenerią, trzeba znać się na stolarstwie, elektryce, malowaniu i lutowaniu. Konieczne jest przygotowanie planu i umiejętność pracy z materiałami, które pomogą odtworzyć efekt śniegu, kwiecistej łąki, lasu i zbudować mosty, hangary i tory.

Niekiedy potrzebna jest też wiedza z zakresu ornitologii, jeśli chce się dokładnie odzwierciedlić ptactwo przelatujące nad pociągami, oraz architektury, aby odtworzyć miasta i wsie.

Należy pomyśleć o efektach dźwiękowych i być może dodać muzykę. Trzeba też znać się na modzie, aby ubrać pasażerów zgodnie ze stylem z danej epoki i nie popełnić w tym względzie żadnej pomyłki.

Dzięki temu zaangażowane zostają wszystkie zmysły i zdolności, co stanowi najlepszą możliwą ochronę przed chorobą Alzheimera i przed demencją starczą.

Ciężko znaleźć bardziej kompleksowe i bardziej kreatywne hobby niż kolejki elektryczne. To wielka szkoda, że popularność tego zajęcia zdaje się powoli wymierać.

„Żona mi mówi, że to ja jestem przedmiotem kolekcjonerskim”

Przez długi czas okazałe modele kolejek elektrycznych można było kupić za ogromne sumy pieniędzy. Były one jednym z najbardziej pożądanych przedmiotów kolekcjonerskich.

Jednak dzisiaj to sami kolekcjonerzy są prawdziwą rzadkością.

„Żona mi mówi, że to ja jestem przedmiotem kolekcjonerskim” – opowiada z uśmiechem Raymond.

Według prezesa Amerykańskiego Związku Kolejek Elektrycznych przeciętny wiek pasjonatów kolejek stanowi 64 lata1. Z roku na rok kolekcjonerzy kolejek są coraz starsi i nic nie zapowiada, żeby tendencja ta miała się odwrócić. 

Każdej zimy związek organizuje darmowy dwudziestogodzinny kurs wprowadzający obejmujący budowanie kolejek elektrycznych. W zeszłym roku nie było żadnych chętnych na odbycie kursu.

W tym roku w pierwszej sesji kursu wzięło udział 15 osób. Sześć z nich miało sześcdziesiąt lat. Był wśród nich także 15-latek, zdobywca harcerskiego medalu zasługi za jego modele pociągów.

Francuska Federacja Modelarstwa Kolejowego również przeżywa swój schyłek. Jako przyczyny, organizacja wskazuje wzrostu kosztu materiałów, zmniejszenie powierzchni mieszkalnych…2 Jednak obawiam się, że wytłumaczenie jest o wiele smutniejsze – coraz trudniej jest przekonać młodych ludzi, żeby oderwali się od iPhone’a, tabletu czy Xboksa na rzecz wymagającej pasji.

Czy istnieje coś wspanialszego niż hobby, które pobudza wszystkie zmysły i zdolności, dla którego nie starczy życia, żeby je w pełni zgłębić?

Tego właśnie potrzeba do długiego i szczęśliwego życia.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Moment, w którym pacjent traci chęć życia

Mam 79-letniego znajomego, który odrestaurowuje stare samochody. Wyszukuje on aut takich marek jak Rover, Triumph i Jaguar sprzed 1955 roku.

Te ekskluzywne marki są drogie, ale sęk tkwi w ręcznie robionych częściach. Oznacza to, że w dzisiejszych czasach można ręcznie odtworzyć brakujące lub popsute części. Wystarczy „tylko” opanować sztukę pracowania z metalem, drewnem (na przykład na deskę rozdzielczą) lub skórą (na fotele). Właśnie dlatego tego typu auta cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony kolekcjonerów.

Kiedy mój kolega przebywa w swoim warsztacie, zapomina o swoim wieku, zmartwieniach i chorobach. Żyje intensywnie, będąc całkowicie pochłonięty przez swoje projekty. Jestem pewien, że jeszcze przez wiele lat będzie pracował w warsztacie. Za każdym razem, kiedy skończy odrestaurowywać jeden samochód, sprzedaje go za wyższą cenę, co pozwala mu kupić następny, bardziej okazały model.

Jego pasja nie pozwala mu przenieść się do domu starców.

Najgroźniejsza choroba zaczyna się w momencie, kiedy pacjent traci chęć życia. 

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

 

---

Źródła:

1) End of the Line for Model Trains? Aging Hobbyists Trundle On.

2) Wikipédia, Modélisme ferroviaire.

---

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Choroby serca: idź na spacer i wyrzuć leki

Mam ważną wiadomość dla osób, które mają chore serce lub tętnice: British Medical Journal podał, że naukowcy z London School... czytaj więcej

Budda i zdrowie

Czego uczy nas o zdrowiu historia Buddy? W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku setki tysięcy studentów z krajów zachodnich... czytaj więcej

90 lekarstw, które przynoszą więcej szkody niż pożytku

Pismo lekarskie Prescrire opublikowało listę 90 lekarstw, których należy unikać. Lepiej je wycofać, by leczyć się skuteczniej,... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.