×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Najlepsza przyprawa o właściwościach przeciwnowotworowych

Opublikowano dnia: 2013-08-13

Kurkumina to składnik, którego przeciwnowotworowe działanie jest najlepiej udokumentowane w literaturze naukowej.

Kurkumina to pochodna kurkumy, czyli barwnika nadającego  żółtopomarańczowy kolor curry. Substancja ta jest przedmiotem wielu badań naukowych, ponieważ na wiele sposobów wpływa na nasze zdrowie. Kurkuma stała się jednym z najbardziej popularnych suplementów diety. Sto gramów tej przyprawy zawiera od trzech do pięciu gramów kurkuminy.

Tradycyjna medycyna chińska oraz hinduska od tysięcy lat wykorzystuje właściwości lecznicze kurkumy. Przede wszystkim jest ona znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Jak zapewne pamiętasz, przewlekłe stany zapalne są jednym z czynników wystąpienia wielu (o ile nie wszystkich) chorób przewlekłych. Wykazano, że kurkumina wpływa na ekspresję ponad 700 genów, co może wyjaśnić jej dobroczynny wpływ na zdrowie.

 

Tak więc naukowcy interesują się kurkuminą nie tylko ze względu na jej działanie przeciwnowotworowe. Jednakże dzisiaj właśnie o tym jej działaniu chciałbym Ci opowiedzieć.

Na końcu tego artykułu zamieściłem też listę sposobów zapobiegania nowotworom, które warto stosować w codziennym życiu.

Skuteczność stosowania kurkuminy u myszy chorujących na złośliwego raka mózgu

W artykule opublikowanym w lipcu 2011 roku w czasopiśmie Journal of Nutritional Biochemistry naukowcy zasugerowali, że kurkumina może być rozwiązaniem pozwalającym na powstrzymanie rozwoju raka mózgu zwanego glejakiem wielopostaciowym. Badanie przeprowadzone na myszach potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia. Naukowcy wykazali, że kurkumina doprowadziła do zmniejszenia rozmiarów guza u 9 z 11 zwierząt biorących udział w badaniu (81%) i nie wykazała żadnej  toksyczności1.

Co więcej, kurkumina nie wpłynęła w żaden sposób na zdrowe komórki, co może sugerować, że ma ona działanie selektywne wobec komórek nowotworowych. Uznano również, że wykazuje ona synergię działania z dwoma lekami wykorzystywanymi w chemioterapii, poprawiając eliminację komórek rakowych z organizmu.

Tak więc, podsumowując, dane zaprezentowane w niniejszym artykule sugerują, że kurkumina to skuteczny środek w leczeniu glejaka wielopostaciowego.

Jeden z NAJLEPSZYCH suplementów diety pomocnych w leczeniu wielu rodzajów raka

Lekarze już od wielu lat wiedzą, że kurkumina wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Jest ona najczęściej badanym pod tym kątem składnikiem odżywczym.

W badaniu, którego wyniki opublikowano w 2008 roku w czasopiśmie naukowym Cancer Prevention Research, stwierdzono, że kurkumina hamuje mobilność (zdolność do przemieszczania się) komórek nowotworowych raka piersi oraz ich rozprzestrzenianie się. Jest to możliwe dzięki inhibicji integryny alfa-6-beta-4, co oznacza, że może ona być skutecznym środkiem do stosowania w leczeniu nowotworów z ekspresją integryny alfa-6-beta-4. (Integryna alfa-6-beta-4 przyczynia się do rozwoju nowotworów poprzez wzmacnianie oporności komórek nowotworowych na apoptozę i zwiększanie ilości przerzutów. Apoptoza zaś to zaprogramowany proces obumierania komórek: komórki nowotworowe nie umierają wtedy, kiedy powinny, co przyczynia się do powstawania guzów nowotworowych)2.

Wyniki badania opublikowane w 2009 roku w czasopiśmie Molecular Pharmacology potwierdziły, że kurkumina jest inhibitorem wzrostu komórek raka trzustki i zwiększa podatność tych komórek na działanie chemioterapii3.

Przeprowadzone w 2009 roku badanie dowiodło, że kurkumina przyspiesza obumieranie komórek nowotworowych w przypadku raka płuc4.

W badaniu przeprowadzonym w 2010 roku stwierdzono, że kurkumina ma zdolność selektywnego działania na rakowe komórki macierzyste5.

W jaki sposób kurkumina zwalcza nowotwory?

W Indiach, gdzie kurkumę stosuje się powszechnie w kuchni, częstotliwość występowania czterech najczęściej występujących w Europie rodzajów nowotworów, czyli raka okrężnicy, piersi, prostaty i płuc jest dziesięć razy mniejsza. Rak prostaty, który jest najczęściej diagnozowanym rodzajem nowotworu u mężczyzn w Europie, w Indiach występuje niezwykle rzadko, co przypisuje się powszechnemu spożyciu kurkumy. Wydaje się, że kurkumina działa na nowotwór na wiele sposobów:

 • jest inhibitorem namnażania się komórek nowotworowych,
 • wspomaga niszczenie zmutowanych komórek, nie pozwalając im na rozprzestrzenienie się w organizmie,
 • hamuje przemianę komórek w komórki nowotworowe,
 • łagodzi stany zapalne,
 • wstrzymuje rozwój naczyń krwionośnych odżywiających guzy nowotworowe,
 • jest inhibitorem syntetyzowania białka odpowiedzialnego za tworzenie się guzów nowotworowych.

Jaki rodzaj kurkumy jest najlepszy?

Aby wykorzystać w pełni właściwości kurkuminy, wybieraj suplementy diety zawierające 100% kurkuminy, czyli certyfikowany ekstrakt z kurkumy, który zawiera przynajmniej 95% kurkuminoidów. Preparat nie może również zawierać żadnych dodatków ani substancji pomocniczych (czyli substancji ułatwiających produkcję lub przechowywanie). Producent powinien gwarantować najwyższą jakość na każdym z etapów produkcji –  na etapie: korzystania z roślin uprawianych na glebach wolnych od zanieczyszczeń, odpowiedniego procesu sadzenia, uprawy, zbioru, produkcji oraz konfekcjonowania końcowego wyrobu.

Do celów kulinarnych zamiast mieszanki zwanej curry kupuj kurkumę (najlepiej tę pochodzącą z hodowli ekologicznych). Jedno z przeprowadzonych badań naukowych wykazało, że przyprawa curry zawiera bardzo mało kurkuminy w porównaniu z czystą kurkumą.

Wskazówki dotyczące stosowania kurkuminy

Obecnie nie ma na rynku żadnych preparatów z kurkuminą, które byłyby dopuszczone do stosowania w przypadku nowotworów. Należy także pamiętać, że konieczne jest zażywanie bardzo wysokich dawek, ponieważ kurkumina jest słabo przyswajana przez ludzki organizm. Typowa dawka do zastosowań w chorobach nowotworowych to 3 g dostępnego biologicznie ekstraktu kurkuminy wysokiej jakości od trzech do czterech razy dziennie.

Aby zmniejszyć problemy z wchłanianiem, przygotuj emulsję na bazie proszku z kurkuminy. W tym celu wymieszaj łyżkę stołową kurkuminy z jednym lub dwoma żółtkami i jedną lub dwiema łyżeczkami oleju kokosowego. Następnie wszystko zmiksuj.

Innym sposobem poprawienia przyswajalności kurkuminy jest wymieszanie łyżki stołowej proszku w 125 ml wrzącej wody (woda musi się gotować w momencie dosypywania do niej proszku, ponieważ letnia woda jest mniej skuteczna). Wodę z kurkuminą należy następnie gotować przez dziesięć minut. Otrzymasz 12% roztwór, który możesz pić po schłodzeniu. Napój ma niestety lekko drewniany posmak.

Pamiętaj też, że z czasem stężenie kurkuminy w roztworze będzie spadać. Po około sześciu godzinach wyniesie ono jedynie 6%, więc najlepiej wypij przygotowany napój w ciągu piętnastu minut od jego sporządzenia.

Bądź uważny  podczas przygotowywania kurkuminy, ponieważ  jest bardzo ona silnym barwnikiem. Sporządzany płyn może trwale zaplamić nie tylko materiał, ale także niektóre tworzywa sztuczne (wykorzystywane w kuchni). Należy więc obchodzić się z nim ostrożnie.

Zapobieganie nowotworom: 10 wskazówek pozwalających na zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka

W ciągu trzydziestu ostatnich lat liczba przypadków zachorowań na raka uległa podwojeniu; szacuje się, że do 2030 roku może się nawet potroić. Oznacza to, że musimy poważnie zająć się zapobieganiem chorobom nowotworowym.

Imponujące zdolności kurkuminy w zakresie walki z rakiem to nie wszystko.

Przede wszystkim prowadź zdrowy tryb życia, ponieważ właśnie to – a nie łykanie suplementów diety – jest NAJLEPSZYM sposobem na uniknięcie raka.

Uważam, że można uniknąć zachorowania na nowotwory oraz inne choroby przewlekłe, a także poprawić szanse wyzdrowienia, stosując podane poniżej strategie:

 1. Zmniejsz spożycie cukrów oraz produktów o wysokiej zawartości skrobi. Dzięki temu możesz przywrócić naturalny poziom insuliny, czyli hormonu stymulującego wzrost komórek nowotworowych, we krwi. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów obniżenia ryzyka zachorowania na raka. W tym celu przede wszystkim zmniejsz spożycie cukru, produktów zbożowych oraz ziemniaków. Wyeliminowanie z diety produktów spożywczych o wysokim indeksie glikemicznym jest szczególnie ważne dlatego, że są one odpowiedzialne za stymulowanie wytwarzania insuliny.
 2. Zachowaj optymalne stężenie witaminy D we krwi, czyli od 50 do 70 ng/ml. Istnieje ogromna liczba dowodów (popartych badaniami naukowymi) na to, że witamina D odgrywa kluczową rolę w hamowaniu rozwoju nowotworów. Naukowcy zajmujący się badaniami w tym kierunku szacują, że moglibyśmy uniknąć około 30% zgonów spowodowanych chorobami nowotworowym, gdyby tylko w całej populacji udało się utrzymać optymalne stężenie witaminy D we krwi6. Można zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka o połowę lub więcej, wystawiając się regularnie na działanie promieni słonecznych, jednakże w naszym klimacie rzadko kiedy jest to wystarczające. Należy więc stosować suplementy witaminy D. Jeśli aktualnie leczysz się na raka, to najlepsze będą bardzo wysokie dawki witaminy D, rzędu od 80 do 90 ng/ml.
 3. Ćwicz regularnie: istnieją przekonujące dowody na to, że aktywność fizyczna znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, głównie dlatego, że pozwala na obniżenie stężenia insuliny we krwi i normalizuje stężenie hormonów anabolicznych. Dla przykładu: kobiety, które regularnie ćwiczą, mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi o 20% do 30% w stosunku do kobiet mało aktywnych fizycznie. Ćwiczenia wcale nie muszą być intensywne, ale koniecznie powinny być regularne i zróżnicowane.
 4. Zwiększ spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 pochodzenia zwierzęcego (EPA i DHA). Wyniki licznych badań sugerują, że kwasy te odgrywają ważną rolę w kontrolowaniu stanów zapalnych oraz zwiększają skuteczność zwalczania komórek nowotworowych przez nasz układ odpornościowy7.
 5. Jedz dużo warzyw, najlepiej świeżych i pochodzących z upraw ekologicznych. Staraj się jeść jak najwięcej warzyw o intensywnych kolorach, a w szczególności tych o ciemnozielonych liściach, takich jak warzywa kapustne (czyli nie tylko wszelkie rodzaje kapusty, ale także rzodkiew i rzeżuchę), które mają właściwości przeciwnowotworowe.
 6. Stosuj odpowiadające Ci wybrane techniki pozwalające na złagodzenie negatywnych emocji, które mogą aktywować geny komórek nowotworowych. Modlitwa, medytacja czy joga to niektóre ze sposobów przywrócenia właściwej równowagi wewnętrznej. Jeśli chorujesz na raka, pomogą Ci w skuteczniejszym zwalczaniu choroby.
 7. Utrzymuj idealną wagę.
 8. Wysypiaj się i zapewniaj sobie jak najlepszą jakość snu.
 9. Zmniejsz narażenie na działanie toksyn takich jak pestycydy, środki chemii gospodarczej, odświeżacze powietrza, zanieczyszczenia oraz toksyny pochodzące z tworzyw sztucznych, czyli na przykład bisfenol A.
 10. Przyrządzaj potrawy w możliwie najdelikatniejszy sposób, blanszując je, gotując (a nie smażąc) oraz gotując na parze. Całkowicie unikaj potraw z grilla.

Na zdrowie!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Najlepsza strategia antyrakowa nie uległa zmianie

● Jakie pożywienie zapobiega rozwojowi nowotworów, ● jak spowodować „samobójstwo” komórek rakowych; ● jak oczyścić i odtruć Twój organizm; ● jak się odżywiać podczas przyjmowania chemii; ● jakie badania krwi wskażą, czy masz zwiększone ryzyko zachorowania na raka - odpowiedzi na te pytanie znajdziesz w książce „Rak. Wszystkie naturalne rozwiązania.

Teraz możesz otrzymać ją w prezencie wraz z prenumeratą Naturalnie Zdrowym Być. To miesięcznik poświęcony wielu odkryciom medycyny komplementarnej i przestrzegający przed otaczającymi nas zagrożeniami dla zdrowia; w 100% niezależne od jakichkolwiek nacisków lub wpływów. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj tutaj

 

******************************************

Źródła:

 1. J Nutr Biochem. 2012 Jun;23(6):591-601.
 2. Cancer Prev Res (Phila). 2008 Oct;1(5):385-91.
 3. Mol Pharmacol. 2009 Jul;76(1):81-90.
 4. Biol Pharm Bull. 2010;33(8):1291-9.
 5. Cancer Lett. 2010 Jul 1;293(1):65-72.
 6. www.eurekalert.org
 7. Suzanne M Pilkington, Karen A Massey, Susan P Bennett, Naser MI Al-Aasswad, Khaled Roshdy, Neil K Gibbs, Peter S Friedmann, Anna Nicolaou, Lesley E Rhodes. Randomized controlled trial of oral omega-3 PUFA in solar-simulated radiation-induced suppression of human cutaneous immune responses. Am J Clin Nutr 2013 ajcn.049494.

Komentarze

Ewelina Supernak 2013-08-13 22:34
Artykuł jest bardzo ciekawy i wnosi wiele cennych wskazówek do zdrowego sposobu życia każdego człowieka
Marzena Sowińska 2013-08-18 13:50
Kurkumę najlepiej spożywać , żeby nasz organizm przyswoił barwnik: łyżeczka kurkumy + szczypta pieprzu + łyżeczka oleju z lnu. Stosować dwa lub trzy razy dziennie , to terapia nowotworowa. Ja od dawna stosuje kurkumę z pieprzem do surówek.
Antonina Ciołvzyk 2013-08-20 18:53
Słyszałam że można dziennie zażywać tylko pół łyżeczki dziennie, większa dawka podobno jest szkodliwa i nie daje efektu leczenia. Kurkuma +pieprz + oliwa podobno wtedy wiążą się te składniki ale czy nie za dużo 3 X łyżeczka ? Pozdrawiam
Antonina Ciołczyk 2013-08-20 18:58
Mam pytanie ile to jest np; 3 gramy kurkumy
lanatural.pl 2013-08-24 12:27
Do wskazówek dodałabym jeszcze picie wody w odpowiedniej ilości, tj. 0,3l/10 kg masy ciała, która powoduje, że organizm utrzymuje się (jeśli mu nie utrudniamy za bardzo) w zasadowym odczynie, w którym komórki rakowe nie rozwijają się.
Najlepsze przyprawy 2013-12-02 11:17
Kurkuma jest nie tylko aromatyczną przyprawą, posiada także ogromne właściwości lecznicze. Zwalcza nadciśnienie, pomaga w walce z cukrzycą oraz pomaga w gojeniu ran, to tylko niektóre jej właściwości. Kurkuma NPS-MIX ze sklepu (...) świetnie nadaje się do makaronu, ryżu drobiu oraz zup, nadaje im piękny żółty kolor i aromat.
Marianna Olszak 2013-12-12 23:12
Dodanie czarnego, świeżo zmielonego pieprzu do kurkumy w obecności oleju rzepakowego lub oliwy z oliwek zwiększa przyswajalność kurkuminy przez organizm o 1000 razy, a dodanie papryki o 2000 razy. Taką mieszaninę możemy dodawać do pomidorów, różnych sałatek, oraz do zup, sosów i innych potraw po ich ugotowaniu. O kurkumie napisałam artykuł na blogu:
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-03-11 13:27
Dostałem właśnie email firmowany przez "Pocztę Zdrowia" pt. "Kuchnia antynowotworowa" a w nim "Do ksenobiotyków należą toksyny, pestycydy, hormony, substancje zanieczyszczające środowisko, leki, rozpuszczalniki, konserwanty żywności, metale ciężkie, składniki dymu tytoniowego, alkohol itp. Substancje te podlegają w wątrobie rozkładowi, stając się niegroźne dla Twojego życia." Obawiam się że metale nie są rozkładane (to pierwiastki). "Podczas drugiej fazy detoksykacji potrzebne są kofaktory, które należy dostarczać z pożywieniem" po polsku mówimy "czynniki".
Andrzej 2015-09-05 17:13
Kurkuma jest z nami od tak dawna a dopiero teraz dowiadujemy sie o jej wlasciwosciach , szkoda ze tak mało o niej wiemy i nikt do tej pory nie stworzył dobrego suplementu
vivi 2015-09-28 13:37
No ok sama bym chciała jak najwięcej tej kurkumy jeść, tylko suplement z samą kurkumą się nie przyswaja, a jeśli dzienne spożycie ma wynieść 3g kurkuminy a w tabletce jest jej 750 mg, to powinno się brać 4 tabletki dziennie, trochę drogo wychodzi :/ i nie ma gwarancji że się wchłonie
Figo 2015-09-28 19:32
Skoro nikt nie wymyślił dobrego suplementu to jedz samą kurkumę, też da radę, tylko se nie żałuj ;)
oli 2015-10-21 14:02
te 4 tabletki też nie pomogą, bo się nie wchłaniają, więc równie dobrze całe opakowanie możesz łyknąć naraz
Kamila 2015-10-25 00:58
Tylko po cholere jak sama kurkuma nie da ci nic ... Swoją drogą nie obraziłbym się jakby w końcu wzieli się do roboty i dali nam jakiś fajny produkt .
Kamila 2015-11-01 03:28
Chyba o 1000-2000% raczej wątpliwe jest to żeby dodanie troche chilli do kurkumy sprawilo że bedzie sie ona wchlaniala na poziomie 1000% przecież to jest wręcz , śmieszne . Tak samo jak te różne preparaty , tam też piszą że 2000% zwiększone przyswajanie , ale szybka matematyka mowi nam ze jest to 20 krotnie lepsze przyswajanie czyli nadal gdzieś na poziomie 4-6 %
Beka 2015-11-03 21:02
To skoro sama kurkuma nic nie zdziała, to te suple tym bardziej .
zbuju 2015-12-17 19:12
@Beka

Wiesz sama kurkuma się słabo przyswaja natomiast ostatnio znalazłem suplement który przyswaja się jakoś 185 razy bardziej niż zwykła przyprawa . Nazywał się licur czy jakoś tak .
Małgorzata 2016-01-21 15:27
Ja też od jakiegoś czasu używam (...) , choć nie na problemy nowotworowe a na problemy ze stawami. Bo kurkumina jest substancją na wiele dolegliwości. Czytałam, że nawet hamuje rozwój choroby Alzheimera. Ja stosuję (...) już drugi miesiąc i jest lepiej.
anita z Poznania 2017-09-29 13:54
wspierałem leczenie ekstraktem konopnym CBD + CBDA 6 % kupionym w konopnej farmacji w Poznaniu dzięki temu olejkowi lepiej przechodziłam chemioterapie , nie miałam odruchu wymiotnego i nie byłam tak osłabiona , Miałam kłopoty ze spaniem, po spożyciu ekstraktu śpię jak niemowlę, po południu czułem się zmęczona, teraz mimo walki z choroba poziom energii o wiele wyższy i utrzymuje się przez cały dzień.... ekstrakty konopne maja dowiedzione właściwości w blokowaniu oraz rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych widząc lepsze wyniki jestem pełna nadziei można przeczytać o tym produkcie na (...)
lovka 2018-12-01 00:54
kurkuma jest świetna. do tego stopnia, że nawet teraz stosuję suplement diety ***************. Świetnie mi pomaga praktycznie ze wszystkim. już nie mam problemów z jelitami, wątroba. a wpływa też korzystanie na inne sfery mojego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Dieta, w którą wierzę

Obecnie we Francji prowadzi się skandaliczną kampanię przeciwko dietom odchudzającym. Ekstremalni ich przeciwnicy żądają nawet interwencji rządu,... czytaj więcej

Leczenie muzyką: Zadziwiający sposób na lepsze samopoczucie (cz. 2)

Niedawno wyczerpująco pisałem na temat „muzyki, która leczy”. Chciałbym teraz wejść w szczegóły i omówić... czytaj więcej

Poważne oparzenia leczone lawendą?

Słynna historia René-Maurice'a Gattefosségo Opowiem tę historię po raz kolejny. To historia... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.