×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Najlepsze produkty naturalne dla serca

Opublikowano dnia: 2021-01-01

Przestań stosować te trzy rodzaje leków

Szanowny Czytelniku,

Choroby serca stanowią największe źródło dochodów przemysłu farmaceutycznego.

Leki obniżające poziom cholesterolu, obniżające ciśnienie, leki przeciw dusznicy bolesnej i przeciwzakrzepowe należą od dwudziestu lat do grupy najlepiej sprzedających się leków.

W skali globalnej mówimy o wydatkach rzędu 200 miliardów rocznie.

Problem polega na tym, że te leki nie leczą przyczyny choroby. One jedynie maskują objawy.

Dlatego są tak bardzo nieskuteczne.

Dlaczego leki na serce to pułapka?

Zrobiłeś badania i dowiedziałeś się, że masz podwyższony cholesterol. Lekarz przepisał Ci statyny, które rzekomo pozwolą obniżyć te wartości. Czy musisz na pewno zacząć je zażywać? Dowiedz się, czym są, jak działają i czy faktycznie musisz zażywać leki obniżające cholesterol - sprawdź na mojej stronie.

 • Leki obniżające poziom cholesterolu (statyny) rzeczywiście obniżają poziom cholesterolu. Ale nie przedłużają życia nawet o jeden dzień. Przeciwnie, wywołują szkodliwe skutki (pogorszenie pamięci, bóle mięśni, rabdomiolizę – chorobę zagrażająca życiu), które pogarszają jakość codziennego życia pacjentów. Mogą zmarnować im pozostałe lata życia.
 • Leki przeciwnadciśnieniowe (beta-blokery) obniżają ciśnienie tętnicze. Ale jednocześnie powodują spadek energii, co sprawia, że życie jest spowolnione. Niczego nie leczą. Przeciwnie, jeśli przestaniesz je brać, w każdej chwili istnieje ryzyko incydentu sercowo-naczyniowego, ponieważ organizm staje się zależny od tych leków.
 • Leki przeciwzakrzepowe zmniejszają ryzyko zakrzepu krwi, a tym samym ryzyko zawału serca. Jednocześnie jednak znacząco zwiększają ryzyko udaru mózgu. Ponieważ jeśli krew przestanie krzepnąć, nawet najmniejszy krwotok w mózgu może się okazać śmiertelny.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieją proste i niedrogie produkty naturalne, które utrzymują serce w dobrej formie. Za chwilę Ci o nich powiem.

Cholesterol, ciśnienie krwi, triglicerydy czy poziom CRP?

Jeden z tych czynników trafnie wskazuje, czy Twoje serce jest zdrowe.

Czy wiesz, który?

Boisz się zawału lub udaru?

Pobierz 10-częściowy zestaw raportów Zdrowe i mocne serce. Naturalne metody leczenia chorób układu krążenia i zapobiegania im i zadbaj o swoje serce!

Znajdziesz w nich najdokładniejsze, aktualne, poparte naukowymi badaniami metody wspomagające zdrowie układu sercowo-naczyniowego. 

Wszystko wyjaśnione szczegółowo, zrozumiałym, przystępnym językiem.

Dzięki tej naukowo potwierdzonej wiedzy nie tylko możesz wydłużyć swoje życie, ale też poprawić jego komfort - do późnej starości.

Czym jest zestaw raportów "Zdrowe i mocne serce. Naturalne metody leczenia chorób układu krążenia i zapobiegania im"

Zestaw obejmuje aż 10 tematycznych raportów (w PDF). Warto, abyś przeczytał je wszystkie. Szczególnie jeśli:

 • masz zbyt wysokie ciśnienie krwi,
 • masz zbyt wysoki poziom cholesterolu,
 • ktoś z Twoich najbliższych doznał zawału serca lub udaru.

Przedłuż swoje życie i ciesz się nim bedąc zdrowym! Dowiedz się, co powoduje twoją chorobę i w jaki sposób możesz ją powstrzymać. 

Szczegóły na temat programu znajdziesz tutaj.

Skuteczne produkty naturalne dla serca i tętnic

Na tych naturalnych produktach nikt nie zbija fortuny. Za to mogą zapewnić dłuższe i zdrowsze życie.

Jeśli ktoś z rodziny zmarł z przyczyn sercowych, a ty nie stosujesz żadnych naturalnych produktów dla serca, gorąco zachęcam, aby sięgnąć po:

1. Olej rybny

Badania naukowe wykazały, że kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju z ryb mogą zmniejszać ryzyko chorób serca nawet o 52%.

Oleje z ryb zmniejszają stan zapalny w tętnicach i uelastyczniają ich ściany. Ponieważ to elastyczne łańcuchy budują ścianę komórek, one również stają się mniej sztywne. Wśród omega-3 najlepsze są EPA i DHA. Korzystny dla układu sercowo-naczyniowego będzie olej rybny bogaty w DHA, w dawce od 1000 do 3000 mg dziennie.

2. Koenzym Q10

Ten antyoksydant znajduje się w całym organizmie. Jest wykorzystywany w procesie wytwarzania energii w komórkach. Ponieważ serce pracuje nieustannie i należy do mięśni zużywających najwięcej energii, potrzebuje koenzymu Q10, aby mogło skutecznie funkcjonować.

Koenzym Q10 ma również działanie przeciwzapalne. Spowalnia powstawanie zakrzepów i pomaga regulować rytm serca (przeciwdziała arytmii oraz migotaniu przedsionków lub komór). To wiodący suplement diety, aby utrzymać zdrowy układ sercowo-naczyniowy.

3. Witamina C

Nigdy nie zapominaj, że jesteśmy jedynymi ssakami, które utraciły zdolność wytwarzania witaminy C. Prawdopodobnie dlatego, że nasi praprzodkowie jedli duże ilości owoców, liści i innych roślin bogatych w witaminę C, a zatem zbędne było produkowanie jej dodatkowo we własnym zakresie.

Obecnie jednak zamiast świeżych warzyw i owoców mamy tzw. śmieciowe jedzenie, a wartość odżywcza żywności znacznie się pogorszyła. Dlatego jeśli nie suplementujesz witaminy C, mało prawdopodobne jest, abyś dostarczał organizmowi wystarczające ilości tej witaminy. Witamina C również działa antyoksydacyjnie i bierze udział w syntezie kolagenu, który jest niezbędny, aby zapewnić elastyczność tętnic.

4. Inne antyoksydanty

Mówiąc ogólnie, można przeciwdziałać stwardnieniu tętnic poprzez spożywanie dużej ilości antyoksydantów, takich jak witaminy A, C i E oraz fitoskładniki (np. karotenoidy, polifenole i flawonoidy).

Można na przykład spożywać ekstrakty z zielonej herbaty (zawierające EGCG, czyli galusan epigallokatechiny), z czerwonych winogron (zawierające resweratrol), z sosny (zawierające pycnogenol), z liści oliwki, kurkuminę, itd.

5. Głóg

To roślina tradycyjnie zalecana osobom, które chcą zachować zdrowe serce: obniża ciśnienie krwi i wzmacnia mięsień sercowy. Głóg jest pełen flawonoidów i zapewnia dodatkową ochronę antyoksydacyjną.

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat tego, jak zachować Twoje serce w dobrym zdrowiu, sprawdź na mojej stronie.

Zdrowia życzę,

Jean Marc Dupuis

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Dlaczego nie mogę się doczekać, kiedy będę miał osiemdziesiąt lat?

Kiedy przyjdzie moja kolej, mam nadzieję umrzeć przy pracy, jak Francis Crick, jeden z odkrywców DNA. Był w trakcie rozmowy, kiedy zadzwoniono... czytaj więcej

Jak jeść zdrowo i nie pójść z torbami?

Z roku na rok ceny żywności rosną, ale to nie powinno być powodem, żeby źle się odżywiać. Po pierwsze dlatego, że jeśli faktycznie grozi Ci... czytaj więcej

Lekarz ojcem kilkudziesięciorga dzieci swoich pacjentek

Lekarz specjalizujący się w leczeniu niepłodności został oskarżony o zapłodnienie kilkudziesięciu pacjentek, używając…... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.