×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Najmodniejsza z chorób

Opublikowano dnia: 2016-10-06

W XVIII w. modnie było mieć podagrę. Nazywano ją nawet „chorobą królów”. Dziś w wyobraźni wielu, pozostała chorobą żarłoków i opojów.

Ale na chorobę tę cierpi obecnie w Polsce co najmniej  380 000 osób1!

wczytaj obrazki

Ta straszna rycina przedstawia mężczyznę, którego nadmiar jedzenia i alkoholu doprowadziły do podagry (bardzo bolesnego stanu zapalnego, zazwyczaj dużego palca u stopy)

Podagra to jedna z postaci artretyzmu. To stan zapalny stawów. Wywołuje ją nadmiar kwasu moczowego we krwi. W stawach tworzą się kryształy, co jest bardzo bolesne. W 75% przypadków podagra dotyczy dużego palca u stopy.

Nadmiar kwasu moczowego we krwi zazwyczaj związany jest z nadmiernym spożyciem mięsa, owoców morza i białego wina (ale nie, wbrew temu co pokazuje powyższa rycina, otyłości). Choroba szerzyła się niegdyś w środowiskach arystokratycznych, przyzwyczajonych do polowania i ucztowania – i stąd jej reputacja.

Ale w XVIII w. jej przyczyny pozostawały nieznane. Ludzie stwierdzali jedynie, że podagra występowała częściej wśród przedstawicieli bogatych i wykształconych klas społecznych, niż wśród osób ubogich i niewykształconych.

Na podagrę cierpieli między innymi Karol Wielki, Karol V, Henryk VIII, Ludwik XIV i prezydent Teodor Roosevelt.

Ze względu na to, że „podagrycy” (osoby cierpiące na podagrę) byli zwykle bogatsi niż inni, to żyli też średnio dłużej niż inni.

Pozornie rozsądny wniosek (choć mimo wszystko – błędny) był taki: podagra nie jest tylko oznaką pozycji społecznejjest… oznaką zdrowia, gdyż podagrycy żyli dłużej niż inni.

Myślano, że dzięki atakom podagry organizm „pozbywał się” toksycznych substancji. Spostrzegając, że chorują na podagrę, ludzie cieszyli się, gdyż widzieli w tej chorobie zapowiedź długowieczności.

"Cudowne" bóle

Dodajmy, że dolegliwości związane z podagrą zalicza się do szczególnej kategorii "cudownych" bólów.

Z medycznego punktu widzenia, bóle te zlokalizowane są w określonych obszarach ciała i występują w rzutach.

Ból określano jako „cudowny” być może również dlatego, że wywołuje swego rodzaju przyjemność, powstałą z silnego kontrastu między napadem bólu a ulgą, która po nim następuje.

To taki rodzaj  przyjemności, jaką odczuwają dzieci, kiedy rusza im się ząb. Dotykają go, przesuwają go językiem, a czasem nawet mocno go naciskają – wywołując bolesną rozkosz.

To zjawisko, kiedy ogromny ból wywołuje swego rodzaju przyjemność, być może jest związane z wytwarzaniem endorfin w mózgu. Endorfiny to hormony przyjemności, które łagodzą fizyczne dolegliwości bólowe, zwiększając poczucie szczęścia i zadowolenia.

Naturalna metoda na podagrę

W rzeczywistości podagra powoduje ogromne cierpienie. Duży palec u nogi puchnie i może nawet pęknąć skóra. Pojawia się jego silna bolesność. Chory zwykle zostaje unieruchomiony w łóżku, gdyż nawet najlżejsze poruszenie powietrza wokół niego staje się nie do zniesienia.

Oficjalnym lekiem pochodzenia roślinnego jest kolchicyna, stosowana nawet w medycynie konwencjonalnej. Jest to wyciąg z bardzo trującego kwiatu, znanego pod nazwą zimowit. Przepisuje się go w bardzo małych dawkach w przypadku ostrych ataków artretyzmu i podagry.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Ogranicz spożycie alkoholu, a szczególnie piwa i wina. Alkohol upośledza wydalanie kwasu moczowego przez nerki.

Unikaj słodzonych napojów, w tym soków owocowych. Zgodnie z nowozelandzkim badaniem opublikowanym w 2013 r., spożycie słodzonych napojów zwiększa stężenie kwasu moczowego we krwi u osób z mutacją genu SLC2A9. Fruktoza, która często jest składnikiem słodzonych napojów, podwyższa ryzyko zachorowania na podagrę, jak to wykazano w badaniu zrealizowanym m.in. przez Akademię Medyczną Uniwersytetu w Bostonie.

Stosuj witaminę C, która zmniejszy poziom kwasu moczowego we krwi, będzie więc miała korzystny wpływ na zapobieganiu tej chorobie.

Staraj się pić napary i napoje moczopędne, tzn. takie, które powodują parcie na pęcherz, a więc pozbywanie się moczu. Są to na przykład: napar z ogonków czereśni, z karczocha, z liści brzozy lub z pokrzywy. Podagra jest w rzeczywistości skutkiem niewydolności nerek w zakresie wydalania moczu.

Podczas ataku pij dużo wody, od 2 do 3 litrów dziennie. Nie wahaj się wypić 500 ml wody rano zaraz po przebudzeniu.

Zmniejsz spożycie pomidorów, ponieważ, według badania wydanego w 2015 r., pomidory mogą sprzyjać zachorowaniu na podagrę (2).

Czasem zalecanym naturalnym środkiem są okłady ze świeżej, parzącej pokrzywy, na chory obszar. Zdaje się, że ulga przychodzi bardzo szybko. Ale nigdy tego środka nie stosowałem, więc nie potrafię zapewnić o jego skuteczności.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

---

Źródła:

  1. Zwiększenie zachorowalności na dnę moczanową. http://reumatologia.mp.pl/aktualnosci/118556,zwieksza-sie-zachorowalnosc-na-dne-moczanowa
  2. Positive association of tomato consumption with serum urate: support for tomato consumption as an anecdotal trigger of gout flares. http://bmcmusculoskeletdisord.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12891-015-0661-8

Komentarze

Janusz Żurek 2016-10-06 16:55
Jest bardzo skuteczny sposób doraźnej pomocy w stanach zapalnych spowodowanych dną moczanową. Jest nią jonoforeza 1-2 % roztworem chlorku litu. Mechanizm działania jest następujący: Jon litu wypiera jon sodu z nierozpuszczalnych cząstek moczanu sodu, tworząc rozpuszczalny we krwi moczan litu wydalany następnie przez nerki. Jest to szybki sposób na usuwanie guzków dnawych, podagrę i zapalenia innych stawów. Dolegliwości ustępują po 1-3 piętnastominutowych zabiegach często w ciągu jednego do trzech dni. Często Lekarze i gabinety fizjoterapeutyczne odmawiają robienia takich zabiegów tłumacząc swoją decyzję zagrożeniem wpływu litu na psychikę pacjenta.

Obawy są nieuzasadnione, bo ilość litu jest niewielka, zastosowana miejscowo, a lit wydalany z moczem. Obecnie lekarze na ogół nie znają elektroterapii, która kiedyś przynosiła pomoc ludziom w wielu schorzeniach bez używania farmaceutyków, lub z minimalnym ich użyciem jak w jonoforezie. Elektroterapia daje bardzo dobre, a nieraz rewelacyjne wyniki w poprawie krążenia (choroba Bürgera, miażdżyca). Z kolei Prądy Selektywne typu S dają poprawę w 80% przypadków astmy, a wykluczenie z pożywienia czynników alergizujących (Food Detective) oraz z otoczenia usuwa nieraz astmę całkowicie. W wielu wypadkach zwłaszcza u kobiet prądy typu SVU pomagają pozbyć się dolegliwego kłopotu, jakim jest nietrzymanie moczu.

A to jeszcze nie wszystkie wymienione schorzenia, w których może pomóc zapomniana przez medycynę elektroterapia.

Podziękowania za dobrą robotę,

Janusz ŻurekP.S.

Tu można przeczytać o jonoforezie: (...)
Janusz Żurek 2016-10-06 19:20
Jest bardzo skuteczny sposób doraźnej pomocy w stanach zapalnych spowodowanych dną moczanową. Jest nią jonoforeza 1-2 % roztworem chlorku litu. Mechanizm działania jest następujący: Jon litu wypiera jon sodu z nierozpuszczalnych cząstek moczanu sodu, tworząc rozpuszczalny we krwi moczan litu wydalany następnie przez nerki. Jest to szybki sposób na usuwanie guzków dnawych, podagrę i zapalenia innych stawów. Dolegliwości ustępują po 1-3 piętnastominutowych zabiegach często w ciągu jednego do trzech dni. Często Lekarze i gabinety fizjoterapeutyczne odmawiają robienia takich zabiegów tłumacząc swoją decyzję zagrożeniem wpływu litu na psychikę pacjenta.

Obawy są nieuzasadnione, bo ilość litu jest niewielka, zastosowana miejscowo, a lit wydalany z moczem. Obecnie lekarze na ogół nie znają elektroterapii, która kiedyś przynosiła pomoc ludziom w wielu schorzeniach bez używania farmaceutyków, lub z minimalnym ich użyciem jak w jonoforezie. Elektroterapia daje bardzo dobre, a nieraz rewelacyjne wyniki w poprawie krążenia (choroba Bürgera, miażdżyca). Z kolei Prądy Selektywne typu S dają poprawę w 80% przypadków astmy, a wykluczenie z pożywienia czynników alergizujących (Food Detective) oraz z otoczenia usuwa nieraz astmę całkowicie. W wielu wypadkach zwłaszcza u kobiet prądy typu SVU pomagają pozbyć się dolegliwego kłopotu, jakim jest nietrzymanie moczu.

A to jeszcze nie wszystkie wymienione schorzenia, w których może pomóc zapomniana przez medycynę elektroterapia.

Podziękowania za dobrą robotę,

Janusz ŻurekDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Mechaniczny ogon, aby zapobiec bólom pleców i problemom z utrzymaniem równowagi

Sztuczne kręgi pozwalają zmniejszyć napięcia Japońscy naukowcy opracowali mechaniczny (zrobotyzowany) ogon, który może pomóc... czytaj więcej

Jak delektować się jedzeniem bez glutenu?

Zanim przejdę do tematu dzisiejszego newslettera, chciałbym tylko pokrótce przypomnieć, że Poczta Zdrowia to bezpłatne źródło... czytaj więcej

Srebro koloidalne: bezpieczne czy nie?

Srebro koloidalne prezentowane jest na niektórych stronach poświęconych alternatywnym metodom leczenia jako cudowny antybiotyk, który jest... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.