×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Najstarszy człowiek na świecie nie je ani warzyw, ani owoców

Opublikowano dnia: 2017-04-11

Najdłużej żyjąca na świecie osoba, Emma Morano, obchodziła swoje 117. urodziny 29 listopada 2016 r.1 To ostatnia jeszcze żyjąca na świecie osoba urodzona w XIX w.

Jej dieta?  Je tylko… dwa surowe jajka dziennie.

Nie jada warzyw ani owoców, co wydaje się sprzeczne z radami, które wciąż powtarzam w moich artykułach.

Można powiedzieć: „To wyjątek, który potwierdza regułę” (łatwe!).

Można także powiedzieć: „Organizm ludzki jest niezwykle skomplikowany… i niezwykle odporny!”

Ale można także sobie po raz kolejny uświadomić, że jajka to jeden z najbardziej kompletnych i zrównoważonych pokarmów.

Niesłusznie oskarża się je o podwyższanie poziomu cholesterolu (w rzeczywistości cholesterol pokarmowy występujący w żółtku jaja ma bardzo niewielki wpływ na cholesterol we krwi), natomiast jajka to jeden z najkorzystniejszych pokarmów (o ile nie masz alergii, które są częste).

Więcej pisałem o tym w jednym z moich newsletterów.

Życie nie oszczędzało Emmy Morano

Często wyobrażamy sobie, że osoby, które „życie oszczędza”, będą żyły dłużej.

Ale w przypadku Emmy Morano to się nie sprawdziło: „Nie miałam pięknego życia”, oświadczyła dziennikarzom Reutersa przeprowadzającym z nią wywiad w dniu jej urodzin. „Pracowałam w fabryce worków jutowych, dopóki nie skończyłam 75 lat, i to wszystko2”.

„Wyjdziesz za mnie albo cię zabiję!”

W wywiadzie, który ukazał się pięć lat temu, Emma Morano opowiadała, że, kiedy jej narzeczony zginął podczas pierwszej wojny światowej, musiała poślubić mężczyznę, którego nie kochała.

„Wyjdziesz za mnie albo cię zabiję!”, oświadczył jej. „Miałam 26 lat. Zgodziłam się”.

Małżeństwo było nieszczęśliwe. W 1937 r. urodził im się syn, ale zmarł po 6 miesiącach. Rok później para się rozwiodła.

„Rozwiedliśmy się w 1938 r. Myślę, że byłam pierwszą kobietą we Włoszech, która to zrobiła”.

Emma Morano żyje samotnie. Przeżyła ośmioro swoich braci i sióstr, ostatni z nich zmarł w wieku 102 lat.

Świadectwo jej lekarza

„Kiedy ją poznałem, jadła trzy jajka dziennie”, opowiada jej lekarz, doktor Carlo Bava. „Dwa na surowo i jedno na talerzu”.

„Dziś jada tylko dwa dziennie, ponieważ uważa, że trzy to dla niej za dużo”.

„Nigdy nie jadła wiele owoców i warzyw. Jej szczególną cechą jest to, że zawsze je to samo, co tydzień, co miesiąc, co rok”.

Oczywiście, przychodzi mi na myśl nasza mistrzyni długowieczności, Jeanne Calment, zmarła w wieku 122 lat.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Tytoń i whisky na długie życie

Jeanne Calment żartowała, że swoją długowieczność zawdzięcza alkoholowi (kieliszek porto dziennie) i tytoniowi: całe życie paliła cygaretki i przestała dopiero w wieku 117 lat.

Tak jak Buster Martin, „najstarszy robotnik angielski”.

Zmarły w 2011 r. w wieku 104 lat, swoją długowieczność kładł na karb kombinacji alkoholu, tytoniu i „dobrego czerwonego mięsa”.

Pamiętamy również Dorothy Howe, która swoje setne urodziny świętowała w 2013 r. i która chwaliła się, że codziennie piła whisky i paliła kilkanaście papierosów3.

Co to znaczy?

Nie mam pojęcia! To tajemnica, jakich w medycynie tak wiele…

Jeśli chodzi o Jeanne Calment, to jednego możemy być pewni: miała świetne zwyczaje żywieniowe – oliwa z oliwek (zarówno do jedzenia, jak i do natłuszczania ciała), czosnek (który zawsze dodawała do mięs i ryb), kilogram czekolady tygodniowo4.

Wszystkie te produkty są bardzo bogate w przeciwutleniacze, mają działanie przeciwzapalne i ochronne, nawet czekolada (pod warunkiem, że mowa o rzeczywiście gorzkiej czekoladzie, o zawartości powyżej 70% kakao).

Jeśli chodzi o cygaretki, istotne jest, że nie łyka się ich dymu. To sprawia, że są o wiele mniej trujące niż papierosy.

Z tej historii mimo wszystko wynika pewien morał: w dziedzinie zdrowia lepiej pozostać ostrożnym i unikać wszelkich dogmatów. Najważniejsze to dokonywanie rozsądnych wyborów, które pozwolą Ci pozostać w dobrym zdrowiu bez poświęceń. Jeśli będziesz działał inteligentnie, to możesz nawet połączyć zdrowe życie i przyjemności. To cała sztuka, jak mawiał Epikur trzy wieki p.n.e.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

---

Źródła:

1) Emma Morano, la doyenne de l’humanité, fête ses 117 ans ce 29 novembre. http://www.20minutes.fr/societe/1970687-20161129-emma-morano-doyenne-humanite-fete-117-ans-29-novembre

2) Thriving on raw eggs, world’s oldest person marks 117th birthday in Italy. https://ca.news.yahoo.com/thriving-raw-eggs-worlds-oldest-person-marks-117th-134043804.html

3) Le secret de la longévité se cache peut-être chez les fumeurs longue durée. http://www.slate.fr/story/106805/secret-longevite-fumeur-longue-duree

4) „Comme si c’était hier: Jeanne Calment”, RTS Un (Radio télévision suisse), „Mise au point”,‎ 15 juin 2014.

---

Komentarze

Krystyna 2017-04-13 15:39
Przy informacjach o długo żyjących ludziach i ich diecie brakuje mi informacji jaką posiadają grupę krwi. Byłoby to ciekawe, bo wiem, że grupa krwi odgrywa kluczową rolę w przyswajaniu składników z pożywienia. Myślę, że pan Jean-Marc Dupuis kiedyś coś nam napisze na ten temat.

Zdrowia życzę,

Krystyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Duży postęp w walce z chorobą Alzheimera

Bardzo praktyczne wskazówki jak zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera W prasie możemy przeczytać o „znaczącym postępie w walce z... czytaj więcej

Prosta porada na rozpoczęcie diety

Wielu lekarzy i pseudonaukowców próbuje zdobyć przychylność mediów, twierdząc, że „wszystkie diety“ są szkodliwe... czytaj więcej

Światowej sławy czarodziej roślin

Młodzi już o nim nie pamiętają, ale mieliśmy we Francji w Langwedocji w latach siedemdziesiątych znanego na całym świecie zbieracza... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.