floater
Wpisz swój e-mail, aby BEZPŁATNIE otrzymywać informacje
o najskuteczniejszych terapiach naturalnych. A wśród nich...

roślina łagodząca bóle stawów tak skutecznie jak leki przeciwbólowe... olejek eteryczny, który uśmierza bóle głowy... łatwo dostępne i tanie warzywo o działaniu antynowotworowym... naturalne metody na przykry zapach z ust, hemoroidy, kandydozę, problemy trawienne i INNE...
Poznasz także szokującą prawdę na temat cholesterolu, skrzętnie ukrywaną przez koncerny farmaceutyczne, oraz WIELE INNYCH informacji, które mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia.

To prosta droga do długiego i zdrowego życia!
Opublikowano dnia: 2015-03-27

Niebezpieczne teorie na temat zwyrodnienia stawów

Wiele osób sądzi, że powodem choroby zwyrodnieniowej stawów (artrozy) jest zużycie się chrząstki stawowej.

Według tej teorii chrząstka niszczy się pod wpływem tarcia, podobnie jak klocki hamulcowe, jeśli są zbyt długo używane.

Aby zapobiec zwyrodnieniu stawów, trzeba by więc unikać zbytniego poruszania stawami, aby nie zużywać chrząstki.

Ale to wcale tak nie działa. Jest dokładnie odwrotnie.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

W przeciwieństwie do samochodu, nasze ciało jest przecież żywym organizmem. Podobnie jak wszystkie inne żywe tkanki, chrząstka jest w stanie się przystosowywać i wzmacnia się, jeśli jest potrzebna.

Jeśli pewnego dnia chrząstka przestanie się regenerować, jeśli obumiera, łamie się lub zanika, pojawia się problem. Jest to problem medyczny, któremu zwykle można zapobiec, a czasami nawet wyleczyć.

Chodzenie i bieganie jest dobre dla kolan

W czasopiśmie Medicine & Science in Sports & Exercise opublikowano nowe badanie przeprowadzone wśród grupy biegaczy. Wykazano, że ryzyko powstania zwyrodnienia stawów lub konieczności wymiany stawu biodrowego jest u nich o połowę niższe niż u pozostałych osób.

Paul Williams, ekspert z Krajowego Laboratorium Lawrence Berkeley (Stany Zjednoczone), nadzorował dwa duże badania nad osobami, które biegają lub chodzą (National Runners Health Study oraz National Walkers Health Study).

Pierwsze badanie rozpoczęło się w 1991 roku, drugie w 1997 roku. Łącznie obserwacji poddano 90 tysięcy osób. W okresie badania nie odnotowano wzrostu ryzyka zwyrodnienia stawów u biegaczy, również u osób biegających na długie dystanse i przebiegających 100 lub 110 kilometrów tygodniowo.

Wyjaśnienie może być następujące:

Chrząstka nie jest odżywiana przez naczynia krwionośne. Zbudowana jest jednak z żywych komórek, do których muszą docierać składniki odżywcze. Pozyskiwane są one z płynu maziowego omywającego staw. Każdy nacisk na chrząstkę sprawia, że ten płyn może się przemieszczać w chrząstce i w ten sposób dostarczać komórkom składniki odżywcze.

Jeśli prawie się nie ruszasz lub jeśli ruszasz się bardzo mało, chrząstka „umiera z głodu”.

W jaki sposób otyłość niszczy chrząstkę?

Najnowsze badania pokazują, że artroza nie jest wynikiem zużycia stawów. Tak wyjaśnia Patience White, wiceprezes Arthritis Foundation, profesor medycyny w George Washington University w Stanach Zjednoczonych1.

Dwoma głównymi czynnikami ryzyka są predyspozycje rodzinne i nadwaga.

Każdy dodatkowy kilogram to dodatkowe 8 kilogramów obciążenia dla kolan, wyjaśnia. To oznacza, że jeśli schudniesz 2 kilogramy, odciążysz swoje stawy kolanowe o mniej więcej 16 kilogramów.

Powiązanie między otyłością a artrozą nie dotyczy wyłącznie dodatkowego nacisku na stawy.

Osoby z nadwagą częściej mają również zwyrodnienie stawów nadgarstka. Tkanka tłuszczowa wydziela hormony biorące udział w procesie zapalnym, które niszczą komórki regenerujące chrząstkę.

Jeśli ktoś w rodzinie choruje na zwyrodnienie stawów, możesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na tę chorobę, jeśli będziesz ćwiczyć i kontrolować wagę. Chodzenie i bieganie pozwolą Ci spełnić oba te warunki jednocześnie.

Należy jednak uważać i po zejściu z kanapy nie startować od razu w maratonie. W półmaratonie także nie.

Gwałtowne uderzenia i urazy stawów znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia artrozy. Dlatego jest tak ważne, aby zachować umiar.

Poza tym, jeśli zrobisz sobie krzywdę, to nie tylko uszkodzisz chrząstkę, ale będziesz musiał niewątpliwie zaprzestać aktywności fizycznej. A to zwiększa ryzyko przybierania na wadze.

Według profesora White'a, u ponad 50% osób z poważnym urazem kolana, np. zerwaniem ścięgna lub więzadła, w ciągu 10 lat rozwija się zwyrodnienie stawów. Dotyczy to również urazów, które powstały w młodym wieku.

Dlatego ważne jest, aby zachować większą ostrożność, jeśli uprawiasz dyscypliny sportu wymagające gwałtownego skręcania stawów, na przykład piłkę nożną lub jazdę na nartach.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła:

1) Studies: Running Actually Helps Knees, Christie Aschwanden, The Washington Post; http://www.vnews.com/news/nation/world/8040930-95/studies-running-actually-helps-knees#.UlVwIf_lZrw.reddit

Komentarze

Marta 2015-03-27 10:24
Czy możecie ujawnić, z jakiej rośliny otrzymuje się ten macerat, o którym mowa ttuaj: "Macerat z tej pospolitej rośliny stosuje się w wielu zaburzeniach takich jak opóźniające się oraz bolesne lub obfite menstruacje, przedwczesna menopauza, a także nadmierne owłosienie wynikające z zaburzeń hormonalnych."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Spirulina: Niebieski supersuplement wzmacniający chorych

Supersuplementy to substancje pochodzenia roślinnego, rzadziej – zwierzęcego, o działaniu wzmacniającym,... czytaj więcej

Cukrzyca: nowy masowy zabójca

Cukrzyca jest chorobą, która obecnie szerzy się najszybciej w skali świata. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2003 r. na całym... czytaj więcej

Ryzyko, że zachorujesz na serce, rośnie aż o 70%, jeśli zapominasz o tej codziennej czynności

„Twoja jama ustna jest połączona z resztą ciała” – wyjaśnia  Anthony Lacopino, dziekan wydziału stomatologii Uniwersytetu... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się na swój
bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter Poczta Zdrowia,
po prostu wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!“.
Tu wpisz swój adres email

Akceptuję regulamin, politykę prywatności i politykę plików cookies (więcej)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na otrzymywanie powiadomień e-mail (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (więcej)

Gwarancja bezpieczeństwa: Twój adres e-mail jest bezpieczny – nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera Poczta Zdrowia.
x Oświadczam, że Akceptuję „Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne Sp. z o.o. (Dawniej Poczta Zdrowia Sp. z o.o.) z siedzibą w Białymstoku” oraz oświadczam, że zapoznałem się z „Polityką prywatności i plików cookie" oraz że Niezależne Wydawnictwo Informacyjne poinformowało mnie o dobrowolności podania danych i przysługujących mi prawach, w szczególności o prawie dostępu do treści danych i ich poprawiania i prawie żądania usunięcia.
x Wyrażam zgodę, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 roku (Dz.U. z 2002 r., nr 133, poz. 926 ze zm.), na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne Sp. z o.o. (Dawniej Poczta Zdrowia Sp. z o.o.) z siedzibą w Białymstoku w ramach Serwisu zgodnie z Regulaminem świadczenia usług oraz w celach marketingowych przez Wydawnictwo Informacyjne Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku oraz jej partnerów.
x Zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1422 z późn. zm.) wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności na przesyłanie mi informacji o produktach, ofertach, promocjach, rabatach, szkoleniach wysyłanych przez Niezależne Wydawnictwo Informacyjne Sp. z o.o. (Dawniej Pocztę Zdrowia Sp. z o.o.) z siedzibą w Białymstoku oraz na zlecenie podmiotów trzecich.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.