×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Niewierni mężczyźni częściej mają zawały w trakcie uprawiania seksu

Opublikowano dnia: 2017-05-30

„Mężczyźni cierpiący na problemy kardiologiczne powinni być wierni zasadom. Kiedy serce zatrzymuje się w trakcie uprawiania seksu lub tuż po, to prawie zawsze mamy do czynienia ze starszym mężczyzną zdradzającym swą żonę z młodą kobietą. Tym mężczyznom zaleca się dla zdrowia pozostanie w domu i udzielanie się w ogródku lub warsztacie…”

Te słowa przeczytane w poradniku na temat zdrowego serca autorstwa dwóch amerykańskich profesorów (Marc Gillinov i Steven Nissen, dwóch renomowanych kardiologów), zarazem rozbawiły mnie… i nastawiły sceptycznie.

Ale po krótkich poszukiwaniach, rzeczywiście wpadłem na bardzo poważne badanie, które to potwierdzało. Chodzi o sprawozdanie naukowe Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego (American Heart Association):

„W raportach dotyczących 5 559 przypadków nagłej śmierci, w przypadku 0,6% z tej grupy osób nastąpiło to podczas uprawiania seksu. W dwóch innych badaniach stwierdzono podobny odsetek (od 0,6 do 1,7%). Ale wśród osób zmarłych podczas stosunku, aż w około 82% – 93% przypadków byli to mężczyźni, zaś 75% z nich zdradzało swoją żonę, w większości przypadków w niecodziennych okolicznościach i/lub po nadmiernym spożyciu jedzenia i alkoholu”1.

Badanie to wydało mi się niezwykle unikalne. Jaka szkoda, że nie mamy częściej dostępu do tego rodzaju informacji!

Na przykład, pewien jestem, że gdybyśmy dobrze poszukali, zdalibyśmy sobie sprawę, że starcy uganiający się za krótkimi spódniczkami ponoszą o wiele większe ryzyko:

 • spowodowania wypadku samochodowego, kiedy ich młoda „zdobycz” siedzi obok i kiedy starają się jej zaimponować swoim sposobem prowadzenia, choć wzrok już nie ten i kolano szwankuje;
 • złamania sobie szyjki kości udowej, kiedy starają się jej zaimponować, biegając po schodach lub szalejąc uniesieni w tangu argentyńskim;
 • wylądowania w szpitalu z powodu przedawkowania leków na „męskość”, po nieostrożnym i bezskutecznym wielokrotnym ich zażyciu;
 • spalenia sobie skóry na głowie kremami-cud do farbowania lub na porost włosów itd.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Jak uniknąć takiej frustrującej śmierci?

Inaczej mówiąc, jak uniknąć śmierci na zawał w trakcie akcji… narażając się w ten sposób na kpiny sąsiadów?

Po pierwsze, to od początku jasne, lepiej unikać młodych partnerów, zwłaszcza w niecodziennym otoczeniu, gdyż wywołuje to niekontrolowalne nadmierne pobudzenie.

Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest znać i mieć pod kontrolą seksualność, zarówno swoją, jak i partnerki, aby uniknąć stresu i obaw, że się „nie stanie na wysokości zadania”.

Należy regularnie uprawiać umiarkowaną aktywność fizyczną. Do seksu niekoniecznie trzeba być w olimpijskiej formie, ale tak u kobiet, jak i u mężczyzn wywołuje on przyśpieszenie rytmu pracy serca i podwyższenie ciśnienia tętniczego porównywalne do wywołanych przez wejście po schodach na drugie piętro lub szybki marsz.

Ponadto należy unikać wcześniejszego nadmiernego jedzenia i picia alkoholu, które sprzyja tego rodzaju wypadkom.

Oczywiście, należy unikać pozycji, które utrudniają oddychanie.

Lepiej jest wcześniej wypocząć.

W razie wątpliwości

Jeśli masz wątpliwości, możesz poprosić swojego lekarza o wykonanie próby wysiłkowej, w której zostaną ocenione możliwości Twojego serca podczas aktywności fizycznej przy zwiększaniu jej natężenia od lekkiego do umiarkowanego.

Jeśli nie zdradzasz oznak ani objawów choroby kardiologicznej, np. dusznicy bolesnej, nadmiernej zadyszki, niecodziennego rytmu pracy serca (arytmii) lub spowolnienia rytmu pracy serca (obniżone ciśnienie), zdasz ten test. W takim przypadku, i za zgodą Twojego lekarza, rozsądny może być powrót do aktywności seksualnej.

Natomiast, w przeciwnym razie, jeśli wykazujesz pewne oznaki chorobowe, możesz przystąpić do programu kardiologicznej rehabilitacji, któremu poddawane są osoby po zawale, zazwyczaj już po tygodniu od zawału.

W każdym razie warto być świadomym, że niewierność niesie wiele zagrożeń, i to nie tylko polegających na utracie tak długo i ciężko budowanego zaufania swojej małżonki!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

Źródła:

1) Sexual Activity and Cardiovascular Disease. http://circ.ahajournals.org/content/125/8/1058.full

---

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Mój ogródek warzywny

Ogródek warzywny jest już dla mnie i pożyteczny, i cudowny. Jednak gdy dopiero zaczyna wkraczać się w tę przygodę, gdy nie ma... czytaj więcej

Chroń się przed grypą… bez szczepionki

Naturalne sposoby ochrony przed grypą Jeśli należysz do osób, które w okresie jesiennym zaczynają chorować, zapraszam... czytaj więcej

Siedem liczb, które mogą uratować Ci życie

Umiesz liczyć? To dobrze, ponieważ liczy się Twoje zdrowie. (1) 75 minut Uprawiaj sport przez 75 minut tygodniowo. W jaki... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.