×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Ogłupiające kwestie związane z tytoniem

Opublikowano dnia: 2016-04-14

Rzucenie palenia pozwoli Ci się wzbogacić, gdyż odłożysz pieniądze, które dotąd poświęcałeś na tytoń, a raczej na płacenie podatków od tytoniu, które stanowią 80% ceny paczki papierosów.

Trzeba przypomnieć, że przez wiele lat to władze państwowe, np. we Francji lub Stanach Zjednoczonych, zachęcały ludność do palenia. Między innymi poprzez rozdawanie tytoniu za darmo żołnierzom ruszającym na wojnę1. Wielkie koncerny zaczęły rekrutować lekarzy w celu reklamowania papierosów i ich zalet dla dróg oddechowych. Powstawały nawet takie hasła jak: Zrób swojemu gardłu wakacje, zapal świeżego papierosa; Więcej lekarzy pali Camele niż jakiekolwiek inne papierosy.

Spożycie papierosów stało się zjawiskiem na skalę światową, a papierosy stały się symbolem wolności (!).

Dopiero gdy rządy przeliczyły swoje zyski, spostrzegły, że zawrotne przychody osiągane z tytułu podatków od papierosów szybko zmniejszały się w związku z ponoszeniem kosztów na leczenie coraz większej liczby osób z rakiem płuc czy też z problemami ze strony układu sercowo-naczyniowego2. Wydatki okazały się ogromne, znacznie przekraczając niebotyczne zyski!

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Trzeba było zacząć ze wszystkich sił wiosłować w przeciwnym kierunku: zamiast producentów i dystrybutorów tytoniu, rządy przywdziały stroje głosu ludu „uciskanego przez wielkie koncerny tytoniowe”, odtąd piętnowane za reklamę papierosów.

Aby zatrzeć wspomnienie swojej podstępnej roli, rządy wyjaśniły, że odtąd nałożą na wyroby tytoniowe dodatkowy podatek, by zniechęcić ludzi do palenia!

Jak zmniejszyć spożycie tytoniu?

„Tak, Jean-Marc, wszystko racja, ale jak teraz zwalczyć nałóg tytoniowy?”

Zaraz do tego dojdę.

Obecnie władze w wielu krajach nie szczędzą ani wysiłków, ani środków z budżetu państwowego na kampanie antytytoniowe, prowadzone niemal wszędzie: od szkół aż po domy spokojnej starości.

Wyniki są żadne, na przykład jeśli chodzi o Francję: odsetek palaczy spadł z 34,7% w 2000 r. do 31,4% w 2005 r., by ponownie osiągnąć 33,7% w 2010 r. Można powiedzieć, że to prawie doskonała stabilizacja.

Powód, moim zdaniem, jest taki, że kampanie te starają się za wszelką cenę przestraszyć ludzi, wywołać u nich niepokój w związku z papierosami, wytłumaczyć im, że sami sobie robią krzywdę, że palenie to zło.

A, jak wiadomo, większość osób zaczyna palić w wieku młodzieńczym. Każdy, kto zajmował się wychowywaniem młodzieży albo kto sam pamięta swój czas dorastania, wie, że tłumaczenie, że coś jest niebezpieczne i zakazane, to najlepszy sposób, by właśnie do tego zachęcić. Zwłaszcza jeśli wokół jest pełno ludzi, którzy robią to samo, i którzy nie wyglądają jakby przy tym cierpieli.

Gdyż, oczywiście, palenie kojarzy nam się z przyjemnością, z bliskością, a nawet z imprezowaniem. Pali się dla rozluźnienia, podczas rozmów z przyjaciółmi, spacerów z psem; przyjmuje się papierosa, żeby zawrzeć znajomość…

Tłumaczenie ludziom, że nie powinni palić, gdyż to niezdrowe, to przypomina stawianie kogoś przed wyborem: zdrowie czy przyjemność: „Czy wolisz życie krótkie, ale ekscytujące z papierosem, czy życie smutne i długie bez papierosa?”

Samo pytanie jest już odpowiedzią… i to niekoniecznie zmierzającą w kierunku oczekiwanym przez kampanie antytytoniowe.

Jeśli dodasz do tego, że dla nastolatka, który nade wszystko chciałby wydawać się starszy niż w rzeczywistości, palenie to idealny sposób na pokazanie, że jest „już dorosły”, to nie dziwi, że tak wielu z nich chce palić.

Dlatego wydaje mi się, że oficjalne kampanie antytytoniowe nie służą niczemu, a nawet są szkodliwe. Bezwiednie wręcz dają młodzieży argumenty za paleniem, budując swego rodzaju tabu skutkujące tym większą ochotą do jego przekroczenia.

A szkoda, gdyż, nie paląc, robimy wszystko, co tylko można, by uniknąć chorób.

Wydaje mi się, że jedynym sposobem na to, by pomóc młodym nie palić, byłoby mówić im, że palenie niszczy płuca, powoduje cuchnący oddech i zażółcenie zębów.

Trzeba – choć jest to o wiele trudniejsze – pokazać im lepsze sposoby na zawieranie przyjaźni, szczycenie się dorosłością i pewność siebie, na dobrą zabawę na imprezach, radzenie sobie z chwilami niepokoju czy spotykanie ciekawych ludzi.

Trzeba, i to już cały program, pokazać im:

...że życie warto przeżyć, że może być długie i ekscytujące, a nawet, że tym bardziej jest zabawne, im jest dłuższe i dobrze wypełnione,

...że papieros nie przyspiesza osiągnięcia prawdziwego szczęścia, lecz jest w tym dążeniu przeszkodą,

...że wydatki na papierosy uniemożliwiają kupno potrzebnych rzeczy,

...że cuchnący oddech psuje cudowne chwile życia miłosnego,

...że choroby, które mogą się rozwinąć w wyniku palenia, uniemożliwią zrealizowanie naprawdę ważnych projektów dla siebie i dla całego świata.

I znów, mam świadomość, że to utopia. Wiem, że ten mój program wcale nie jest ani trochę tak prosty jak zobowiązanie producentów do umieszczania na opakowaniach papierosów okropnych zdjęć lub ostrzegawczych napisów.

To wymaga czasu i, co więcej, wymaga dorosłych, którzy sami znaleźli sposób na prowadzenie sensownego życia i którzy będą w stanie przekazać młodzieży te pozytywne treści na temat życia.

A mimo to jest powód do optymizmu: ta ogromna praca edukacyjna nie służy jedynie do zapobiegania nałogowi palenia tytoniu. Wręcz przeciwnie, jest to tylko "skutek uboczny" zmierzania ku lepszemu życiu, ale jak bardzo napawający radością!

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

NOWOŚĆ. Tajemnice bycia młodym do późnej starości: niesamowity jest obecny postęp w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej (Anti-Aging)! Teraz możesz korzystać z tych osiągnięć, stosując się do porad dra Thierry’ego Hertoghe’a, założyciela Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging. Przejdź tutaj.

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Zapraszam do śledzenia Poczty Zdrowia na Twitterze: http://twitter.com/PocztaZdrowia i na Facebooku: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Źródła:

1) Wikipedia, Tabac de troupe. https://fr.wikipedia.org/wiki/Tabac_de_troupe

2) Le cancer du poumon. http://www.passeportsante.net/fr/Maux/Problemes/Fiche.aspx?doc=cancer_poumon_pm

*****************************

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Napój sezonowy: kwas z buraków

Kwas z buraków to napój na bazie buraków po fermentacji mlekowej. Jest to napój o wysokiej zawartości enzymów,... czytaj więcej

Olej, który wybiela zęby i odświeża oddech

Mieszkańcy Indii znani są ze swych białych zębów. Znany jest ich sprytny pomysł pocierania zębów i dziąseł... czytaj więcej

Przyprawa stabilizująca poziom cukru we krwi

W ciągu jednego pokolenia zapadalność na cukrzycę typu 2 zwiększyła się na świecie pięciokrotnie. To prawdziwa katastrofa. Choć... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.