×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Opróżnij swój pęcherz za jednym razem!

Opublikowano dnia: 2015-01-23

Standardowe zalecenia współczesnej medycyny konwencjonalnej na problemy z prostatą są zdumiewające, niemal skandaliczne. Zgodnie z nimi powinieneś powstrzymać się od przyjmowania płynów po godzinie szóstej wieczorem, oddawać mocz na siedząco (jakież to proste na pisuarze!) i nosić pieluchy!

ależ Szanowny Panie, zapewniam, że obecnie robią bardzo wygodne pieluchy dla dorosłych...

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

W każdym razie musiałbyś definitywnie zrezygnować z komfortu:

 • opróżniania pęcherza za jednym razem,
 • udawania się do toalety tylko wtedy, gdy to potrzebne, a nie wtedy, gdy Ci się tylko tak wydaje,
 • korzystania z toalety bez niespodziewanych zatrzymań mikcji (mikcja to medyczne określenie na oddawanie moczu);
 • sypiania głębokim, nieprzerywanym snem w nocy;
 • wizyty w kinie czy teatrze bez potrzeby wychodzenia w trakcie seansu.

A co gorsze, zrezygnowałbyś z tego, mimo że doskonale z tego typu problemami radzi sobie natura i zna ona sekret, jak przywrócić normalne funkcje gruczołu krokowego i odzyskać zdolność oddawania normalnego strumienia moczu – silnego i nieprzerwanego.

Oczywiście trzeba jeszcze zainteresować się problemem, zrozumieć, które rośliny i składniki odżywcze działają oraz jak je najlepiej łączyć, aby uzyskać maksymalne efekty.

Co ważne: nie wystarczy zastosować tu jedną roślinę. Niewielki efekt możesz uzyskać, jeśli masz niewielkie problemy z prostatą i będziesz zażywać palmę sabałową (Saw palmetto). Jest wiele suplementów diety na prostatę, które zawierają tę roślinę.

Jednak najdelikatniej mówiąc, ich skuteczność nie zawsze jest powalająca.

Palma sabałowa (Saw palmetto) nie wystarczy

Następnym razem, gdy wybierzesz się do apteki lub sklepu ekologicznego, zapoznaj się ze składem naturalnych produktów na prostatę. Zauważysz, że niemal wszystkie zawierają palmę sabałową (Saw palmetto, bocznia piłkowana, palma karłowata).

Niewątpliwie słyszałeś opowieści o tym, że mężczyźni używają ją od wieków itd.,

Bardzo dobrze, ale ...

Zwykła pigułka z palmą karłowatą daje zaledwie przeciętny efekt.

Abyś odzyskał maksymalne możliwości, w toalecie i w sypialni, potrzebujesz przede wszystkim znajdującej się w tej roślinie silnej substancji czynnej, w formie skoncentrowanej.

Ta substancja została poznana już dawno temu. Ma skomplikowaną nazwę, dlatego na ten moment nazwijmy ją BTA.

Substancja czynna w palmie sabałowej

BTA jest substancją czynną obecną w palmie sabałowej. Kiedy jest w formie skoncentrowanej, pozwala Ci opróżniać pęcherz za jednym razem, dzięki czemu nie musisz ciągle wychodzić do toalety.

Większość sprzedawanych produktów na prostatę zawiera liście, korzenie lub korę tej palmy karłowatej. Ale to nie wystarczy...

Poza całym produktem (totum, jak mówili zielarze), trzeba dodać sporą dawkę skoncentrowanego BTA.

Przeprowadzone na dużą skalę badanie1 wykazało, że BTA znacznie zwiększa przepływ moczu: 3,5 razy bardziej w porównaniu do placebo. Badanie to było randomizowane, prowadzone metodą podwójnej ślepej próby, kontrolowane placebo i wieloośrodkowe. Grupie 200 mężczyzn cierpiących na łagodny rozrost gruczołu krokowego (tzw. łagodny przerost prostaty) podawano codziennie, w sposób losowy, 180 mg BTA lub placebo.

Po sześciu miesiącach suplementacji zmniejszyły się objawy przerostu prostaty. Przepływ moczu wzrósł z 9,9 ml/s do 15,2 ml/s, podczas gdy u osób w grupie kontrolnej zmienił się zaledwie z 10,2 do 11,4 ml/s. Co więcej, ilość moczu zalegającego w pęcherzu zmniejszyła się z 65,8 ml do 30,4 ml, czyli o prawie 65%. Po raz pierwszy tego typu wysokiej jakości badania wykazały aż tak dobre efekty naturalnego produktu na gruczoł krokowy.

Jeśli w tym momencie zaczynasz się obawiać, czy wspomniany wzrost przepływu moczu nie jest zbyt silny – bądź spokojny. Nie ma takiego ryzyka. Leczona w ten sposób osoba na szczęście nie zamieni się w niekontrolowany wąż strażacki, ponieważ BTA pozwala uwolnić wiele decylitrów jednorazowo. Dzięki temu, zamiast oddawać mocz po kilka kropel, dwukrotnie skrócisz czas spędzany w toalecie.

Nie musisz już spędzać długich minut przed pisuarem, oglądając ścianę i czekając, aż wreszcie spadnie kilka marnych kropelek.

Jaki jest Twój wynik testu prostaty?

Istnieje test, który mierzy problemy prostaty. Jest nim kwestionariusz (w j. angielskim) o nazwie „International Prostate Symptom Score” (IPSS). Mierzy częstotliwość, z jaką chodzisz do toalety w nocy, poziom opróżnienia pęcherza oraz siłę strumienia moczu.

W zaledwie sześć miesięcy mężczyźni zażywający BTA mieli o 50% lepszy wynik.

Po roku, naukowcy ponowili test. Mężczyźni, którzy kontynuowali kurację, mieli jeszcze silniejszy strumień moczu i udawało im się bardziej opróżniać pęcherz.

Tylko taki poziom skuteczności przyjmowanego preparatu może sprawić, że przestaniesz tracić czas na szukanie toalety.

Takie efekty możesz uzyskać od dawki 130 mg BTA dziennie, jednak ja zalecam zażywać 200 mg dziennie, dla większej skuteczności. Warto pamiętać, że BTA jest produktem naturalnym, który nie ma efektów niepożądanych.

Dzięki takiej dawce szybko uzyskasz:

 • silniejszy przepływ moczu, bez większego wysiłku;
 • lepszą zdolność opróżniania pęcherza (opróżniania go jednorazowo);
 • przespane całe noce, nieprzerywane przez rozregulowany „zegar biologiczny”;
 • zdrowy gruczoł krokowy, a przez to – więcej spokoju.

Oficjalna nazwa BTA to beta sitosterol.

Przyjmując dziennie 320 mg palmy sabałowej, zawierającej tę substancję, plus 200 mg beta sitosterolu, zwykle powinieneś uzyskać efekt lepszy niż po produktach najczęściej dostępnych w sklepach.

Co więcej, istnieje także długa lista ekstraktów roślinnych i kofaktorów, które mogą wzmocnić działanie palmy sabałowej i BTA.

Pygeum africanum na „chorobę starego mężczyzny”

Pygeum afrycanum to tradycyjny produkt podstawowy w leczeniu prostaty, stosowany już w XVI wieku przez europejskich podróżników. Znany jest pod nazwą śliwy afrykańskiej.

Plemiona z Afryki Południowej używały kory tej rośliny do leczenia dolegliwości pęcherza, które nazywali „chorobą starego mężczyzny”. Wspomaga skurcze pęcherza, przez co ułatwia oddawanie moczu.

Oprócz tego, Pigeum africanum spowalnia wzrost komórek gruczołu krokowego. Problemy prostaty biorą się bowiem stąd, że prostata nadmiernie rośnie i blokuje cewkę moczową, czyli kanał umożliwiający wydostawanie się moczu z pęcherza. Spowolnienie wzrostu komórek prostaty jest centralnym punktem strategii przywracania prawidłowej mikcji.

Ten produkt wcale nie ma wyłącznie tradycyjnego zastosowania. W Europie, od połowy lat 60. XX wieku, ekstrakt z kory Pigeum africanum używany jest również w medycynie, w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego2.

Francuska internetowa encyklopedia medyczna Passeport Santé uznaje Pigeum africanum za produkt o pewnej skuteczności przeciwko powiększaniu się prostaty (nawet mimo tego, że jest mniej skuteczny niż palma sabałowa). Ta sama encyklopedia zaleca stosowanie ekstraktu standaryzowanego (14% triterpenów i 0,5% n-dokonazolu) w dawce 100 mg dziennie w jednej lub dwóch dawkach3.

Roślina, do której odsyła współczesne ziołolecznictwo

W ziołolecznictwie (fitoterapii – leczeniu roślinami), korzeń pokrzywy Urtica dioica to podstawowa roślina w leczeniu zaburzeń gruczołu krokowego.

W 1975 roku Europejska Wspólnota Gospodarcza wydała dyrektywy dla krajów członkowskich, aby te dokonywały systematycznego przeglądu wyrobów medycznych na rynku. W Niemczech, rząd ustanowił w roku 1978 szereg komitetów naukowych. Każdy z nich miał swoją specjalizację. „Commission E” (Komisja E) specjalizowała się w fitoterapii.

24 członków Komisji E tworzyło wyjątkowy interdyscyplinarny panel. W jego skład wchodzili uznani eksperci z zakresu medycyny, farmakologii, toksykologii, farmacji i fitoterapii. Od 1978 do 1994 roku, specjaliści dokonali oceny 360 roślin, bazując na bardzo bogatej dokumentacji, zawierającej między innymi analizy chemiczne, badania doświadczalne, farmakologiczne i toksykologiczne, a także badania kliniczne i epidemiologiczne.

Wśród tych roślin znalazł się między innymi ekstrakt z korzenia pokrzywy Urtica dioica, do stosowania w przypadku problemów z oddawaniem moczu, spowodowanych rozrostem gruczołu krokowego.

Ponad 20 badań klinicznych wykazało, że stosowany oddzielnie lub w połączeniu z innymi roślinami, zmniejsza objawy kliniczne łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz zapalenia gruczołu krokowego.

W dwóch próbach porównawczych trwających jeden rok, ekstrakt standaryzowany dostarczający 320 mg palmy karłowatej (sabałowej) i 240 mg pokrzywy dziennie okazał się równie skuteczny co klasyczne leki takie jak finasteryd i tamsulosyna.4

Substancja, która usuwa PRZYCZYNĘ problemów z prostatą

Poza strategią mającą na celu usunięcie objawów choroby oraz dyskomfortu, za pomocą naturalnych produktów wymienionych wyżej, koniecznie trzeba jednak wyleczyć ukrytą przyczynę powiększania się gruczołu krokowego.

Ważnych odkryć w tym zakresie dokonano w trakcie badań nad leczniczym działaniem wybranych pyłków roślinnych.

Pyłek, taki jak mleczko pszczele, propolis, a także miód, jest dobrze znany z uwagi na liczne walory zdrowotne. Aktualnie, spośród produktów pszczelich, pyłek stanowi obiekt największego zainteresowania naukowców.

Medycyna dobrze zna przyczyny rozrostu (powiększania się) gruczołu krokowego u mężczyzn powyżej 50. roku życia. Problem polega na tym, że u starzejących się mężczyzn, testosteron przekształca się w dihydrotestosteron (DHT), czyli substancję pobudzającą wzrost komórek prostaty.

Tymczasem, niektóre pyłki mają zdolność utrudniania tworzenia się DHT oraz mogą przyspieszać usuwanie DHT i jego pochodnych z komórek prostaty.

Badania krzyżowe metodą podwójnej ślepej próby wykazały skuteczność tych ekstraktów pyłku w zapobieganiu i leczeniu zapalenia gruczołu krokowego oraz łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Działanie pyłków na tym się jednak nie kończy.

Wykazano, że jeden z tych pyłków ma dodatkowo zdolność rozluźniania mięśni otaczających cewkę moczową (kanał moczowy)5, oraz hamuje wzrost komórek prostaty.6

W jednej próbie, 3 tabletki ekstraktu tego pyłku dziennie zmniejszyły znacząco objawy u 78% osób z zapaleniem prostaty7.

Pyłek to męskie komórki rozrodcze wytwarzane przez pręciki kwiatowe. Składa się on z cząsteczek o rozmiarze rzędu 1 mikrona (mikrometr, jedna tysięczna milimetra). Stosowany jest od wielu lat w różnych krajach Europy i Azji. Obecnie potrafimy już koncentrować substancje aktywne pyłku, w skali 20:1 (1 gram ekstraktu zawiera substancje czynne znajdujące się w 20 g pyłku).

Zalecana codzienna dawka ekstraktu skoncentrowanego wynosi 100 mg dziennie.

Uzupełnienie długotrwałej kuracji w problemach prostaty

W mężczyzn od 50. roku życia, testosteron, czyli hormon męski, przekształca się także w estradiol, czyli hormon żeński.

To zjawisko po części wyjaśnia spadek masy mięśniowej, przybieranie na wadze, ale przede wszystkim wzrost komórek prostaty, czyli czynnik rozrostu prostaty, a więc także problemów z oddawaniem moczu.

To przekształcanie się testosteronu w estradiol wywoływane jest przez enzym zwany aromatazą.

W tym przypadku także natura ma rozwiązanie! Korzeń kanadyjskiego drzewa Collinsonia canadensis zawiera dużo dindolylu metanu, który hamuje (utrudnia) syntezę aromatazy. To zmniejsza konwersję testosteronu w estradiol, jeśli dawka wynosi 100 mg dziennie.

Warto zauważyć, że substancja ta, według niektórych badań, ma także działanie przeciwnowotworowe (dlatego zawsze dobrze ją stosować).

Zmniejsz wielkość prostaty z pomocą cynku

Wykazano, że im więcej jest cynku w komórkach gruczołu krokowego, tym gorzej rosną. Cynk wpływa na powstanie zjawiska apoptozy (zaprogramowana śmierć komórki), co pozwala lekko zmniejszyć wielkość prostaty.

To zjawisko apoptozy wynika stąd, iż cynk indukuje samoregulację genów wzrostu komórkowego w mitochondriach8.

Warto pamiętać, że cynk bierze również udział w hamowaniu przekształcania się testosteronu w DHT (substancja powodująca rozrost prostaty). Cynk uzupełnia więc działanie wspomnianego już wcześniej pyłku.

Jest jeszcze coś, co musisz wiedzieć na temat cynku...

Być może już słyszałeś o tym, że żywność bogata w cynk ma bardzo szczególne oddziaływanie na życie intymne...

Ostrygi to pożywienie zawierające najwięcej cynku w naturze, uznawane jest także za lidera wśród afrodyzjaków.9

Takie działanie wynika z tego, że cynk pobudza produkcję testosteronu oraz produkcję męskiego nasienia, zawierającego bardzo dużo cynku.

Kuracja łącząca wszystkie te składniki odżywcze

Jest niezaprzeczalne, że zdrowsza prostata siłą rzeczy ma wpływ na intensywniejsze i dużo bardziej satysfakcjonujące życie seksualne.

Dlatego nie bądź zaskoczony, jeśli zauważysz, że chwile spędzane w łóżku są po kuracji przyjemniejsze nie tylko wtedy, gdy śpisz, ale także wtedy, gdy nie śpisz...

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła:

1) Berges R.R. et al., Treatment of symptomatic benign prostatic hyperplasia with beta-sitosterol: a 18-month follow-up, BJU Int., May, 85(7):842-6, PMID 10792163.

2) Szolnoki E. et al., The effect of Pygeum africanum on fibroblast growth factor (FGF) on transforming growth factor beta (TGF beta 1/LAP) expression in animal model, Acta Microbiol. Immunol. Hubg., 2001, 48(1):1-9. 2. Yablonsky F. et al., Antiproliferative effect of pygeum africanum extract on rat prostatic fibroblasts, J. Ur., 1997 Jun, 157(6):2381-7. 3. Levin R.M. et al., Low dose tadenan protects the rabbit bladder from bilateral ischemial/reperfusion-induced contractile dysfunction, Phytomedicine, 2005 Jan, 12(1-2):17-24.

3) Hypertrophie bénigne de la prostate - Approches complémentaires; http://www.passeportsante.net/fr/Maux/Problemes/Fiche.aspx?doc=hypertrophie-benigne-prostate-pm-approches-complementaires

4) Sokeland J, Albrecht J. (Combination of Sabal and Urtica extract vs. finasteride in benign prostatic hyperplasia (Aiken stages I to II). Comparison of therapeutic effectiveness in a one year double-blind study) Urologe A. 1997 Jul;36(4):327-33. German. 35. Efficacy and safety of a combination of sabal and urtica extract in lower urinary tract symptoms. A randomized, double-blind study versus tamsulosin. Engelmann U, Walther C, et al. Arzneimittelforschung. 2006;56(3):222-9.

5) Nakase K. et al., Inhibitory effect and synergism of cernitin pollen extract on the urethral smooth muscle and diaphragm of the rat, Nippon Yakurigaku Zasshi, 1988 Jun, 91:385-92 (in Japanese).

6) Habib F.K. et al., In vitro evaluation of the pollen extract, cernitin T-60 extract in the regulation of prostate cells growth, Br. J. Urol., 1990, 66:393-7.

7) Rugendorff E.W. et al., Results of treatment with pollen extract (Cernilton N) in chronic prostatitis and prostatodynia, Br. J. Urol., 1993, 71:433-8.

8) Feng P. et al., Direct effect of zinc on mitochondrial apoptogenesis in prostate cells, Prostate, 2002 Sep. 1st, 52(4):311-8.

7) Huîtres aphrodisiaques; http://www.aphrodisiaque.com/blog/plantes/huitres-48

Komentarze

irena 2015-01-23 12:53
Bardzo dobry artykuł,prosty i jasny.Dziękuję.
Tom Walker 2015-01-23 14:50
przecież sterole roślinne jak beta sitosterol są używane do obniżania poziomu cholesterolu ... ???
Marzena Sowińska 2015-01-24 08:26
Witam. Wierzbownica lepiej działa jak leki z apteki i nie powoduje impotencji jak leki z apteki. Problem jest jeszcze jeden, w pożywieniu zamiast jodu teraz dodaje się bromu, w więzieniach też, nie wiem jak teraz jest w wojsku. No cóż nasi chłopcy, oprócz problemów z prostatą , teraz jest coraz więcej doniesień młodych ludzi, którzy mają problem z potencją. Brak jodu to istotny problem, ale należy pamiętać, że uzupełnianie jodu wiąże się z piciem dużą ilością wody w celu pozbycia się nadmiaru bromu, zresztą nawadnianie to podstawa zdrowia, bo okazuje się, że w 90 % społeczeństwo jest odwodnione, dzieci też, a to już bardzo poważne choroby, mogą być, nawet mukowiscydoza nie tylko prostata. Masz problem napisz, jak będę miała wiedzę na temat Twojej choroby, odpowiem marzenabiomag@op.pl
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2015-01-24 21:06
jak to mówią "mocz odda pan w okienku obok"
Jurek 2016-05-17 06:00
Super BRAWO DZIEKUJEMY.POZDRAWIAMY
jozef Blaszke 2016-08-02 07:24
Ja osbiśćie piję wierzbownicę już kilkalat ostatnio biorę (...) ibadzo mi pomaga jestem zadowolony on posiada wszystkie składniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Lecząca opowieść

Poniżej przytaczam prawdziwe świadectwo młodej kobiety, która musiała zmierzyć się z jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Po... czytaj więcej

W moim biurze się pości

W moim biurze jest nas z dwadzieścioro, średnia wieku 30 lat (ja sam jestem jednym z najstarszych). Mnóstwo ludzi z dyplomami,... czytaj więcej

Jak szybko zarobić miliardy?

Bank BNP Paribas został zobowiązany (przez amerykański trybunał) do zapłacenia 9 miliardów dolarów odszkodowania za rzekome... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.