×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Patrząc na deser czekoladowy

Opublikowano dnia: 2018-11-20

Oto kolejna, bardzo ważna wskazówka, aby zdrowiej się odżywiać i zdrowiej żyć.

Chodzi o coś elementarnego, czego zwykle nie jesteśmy świadomi.

Kiedy masz przed sobą jedzenie, w umyśle nieświadomie tworzysz awatary samego siebie (awatary to w świecie wirtualnym wizerunek, symbol gracza w grze, ale tu użyjemy je na potrzeby naszego newslettera). Następnie obserwujesz w wyobraźni ich przygody, obserwujesz, co im się przytrafia. To pozwala Ci zadecydować, co zrobisz w realnym życiu.

Jeśli nie jesteś świadomy tego kluczowego mechanizmu zachodzącego w mózgu, praktycznie nie będziesz w stanie przejąć kontroli nad swoimi zachciankami. A tym samym trudno Ci będzie poprawić tryb życia i lepiej się odżywiać.

W praktyce

Załóżmy, że widzisz przed sobą wielki deser czekoladowy.

W ułamku sekundy tworzysz w umyśle wiele awatarów samego siebie. Każdy z nich inaczej reaguje na to ciastko.

Pierwszy natychmiast bierze talerz i nakłada sobie wielką porcję. Deser jest słodki i pyszny, ze środka wypływa czekolada. Każdy kęs wyzwala przypływ przyjemności. Po zakończeniu pierwszej porcji smak w ustach sprawia, że awatar czuje jeszcze większą ochotę na kolejne ciastko. Pokusa jest nie do odparcia: w ustach wydziela się dużo śliny, układ trawienny już pracuje, apetyt wzrósł wielokrotnie. Twój awatar pochłania więc drugą porcję. Potem trzecią, a może nawet jeszcze jedną. Jednak przyjemność zamienia się w nudności i wyrzuty sumienia. Żołądek jest przepełniony, wątroba ciężko pracuje. Awatar odczuwa głęboki smutek, gdy widzi się w lustrze, z tłustymi śladami cukru na twarzy. Dostrzega cellulit i fałdy tłuszczu. Z rozpaczą patrzy w przyszłość i mówi, że już zawsze będzie za gruby, za brzydki, za słaby...

Twój mózg ma wielką moc: całą przygodę tego awatara rozgrywa w ułamku sekundy i jednocześnie „uruchamia” inne awatary:

Drugi awatar od razu decyduje, że nie tknie czekoladowego deseru i będzie myśleć o czymś innym. Wstaje od stołu i idzie na spacer, aby uniknąć pokusy. Wie, że zjadł już wystarczająco i że proces trawienia zrobi swoje, więc niedługo przestanie myśleć o żołądku i jedzeniu. Ale podjęcie tej decyzji na samym początku jest dla niego bardzo trudne. Mówi do siebie, że żyje się tylko raz, że życie jest już i tak ciężkie, że jeśli trzeba w dodatku pozbawiać się wszystkich małych przyjemności, to naprawdę nie ma sensu. Poza tym wie, że i tak będzie miał ochotę wrócić na miejsce, w którym leżą ciastka. I aby zrekompensować sobie frustrację spowodowaną czekaniem, być może pochłonie je z jeszcze większą łapczywością! Targany raz w jedną, raz w drugą stronę, ten biedny awatar również bardzo cierpi. Raczej nie ma mu czego zazdrościć. Zwłaszcza w porównaniu do pierwszego awatara, który powiedział sobie jak Oscar Wilde: Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej!

I tak dalej. Tworzysz jeszcze inne awatary, a potem w mgnieniu oka wybierasz zachowanie jednego z nich. Wtedy w realnym życiu stajesz się jednym z wyimaginowanych awatarów.

------------------------

 

Jeśli do tej pory nie udawało Ci się skutecznie schudnąć, to nie Twoja wina!

Aby schudnąć i utrzymać wymarzoną wagę, nie potrzebujesz żadnej diety! Rozwiązanie nosi nazwę Jak zdrowo stracić na wadze?

To kompleksowy program, dzięki któremu schudniesz bez uszczerbku na zdrowiu, a potem utrzymasz swoją wagę. I w rezultacie odzyskasz wigor, kondycję i przede wszystkim zdrowie – a przecież to jest główny cel.

To prosty do zastosowania, a jednocześnie skuteczny – OPARTY na WYNIKACH BADAŃ NAUKOWYCH program, dzięki któremu:

 • Stracisz zbędne kilogramy w swoim własnym tempie
 • Przestaniesz się pocić przy najmniejszym wysiłku
 • Poczujesz się lekko i młodo, jak kiedyś
 • Z łatwością znajdziesz ubrania w swoim rozmiarze
 • i przestaniesz być więźniem swojego ciała

Nie obiecuję Ci, że stracisz 5 kg w 14 dni – to byłoby kłamstwo. Gwarantuję Ci za to, że nie będziesz musiał liczyć kalorii ani drastycznie ograniczać ilości spożywanego jedzenia.

A i tak schudniesz i to zdrowo. Bo odchudzanie i zdrowie są nierozłączne.

W ramach programu dostaniesz aż 18 książek w wersji elektronicznej, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy procesu odchudzania. Znajdziesz w nich także wskazówki, wiedzę i naukowe fakty, o których nikt nigdy wcześniej Ci nie powiedział. Ich znajomość jest kluczowa do osiągnięcia trwałych efektów odchudzania.

Ponieważ pierwszy raz udostępniamy ten program w Polsce, mam jeszcze naprawdę wyjątkową ofertą powitalną dla pierwszych Czytelników.

Tylko teraz możesz otrzymać kompleksowy program „Jak zdrowo stracić na wadze?” z ponad 50% zniżką!

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej

 

------------------------

Tworzenie ideału

Decyzję, aby wybrać zachowanie jednego z awatarów, zwykle podejmujesz bez zastanawiania się. Nawet nie jesteś jej świadomy, ponieważ rozmywa się ona wśród wielu pragnień i myśli.

Uświadomienie sobie tego sprawia, że możesz wybrać właściwą drogę.

Świadomie stwórz awatara reprezentującego ideał, którym chciałbyś być

Następnie postępuj tak, aby „grać rolę” tego ideału. Jak aktor.

Friedrich Nietzsche mawiał, że każdy wielki człowiek jest aktorem własnego ideału. To bardzo głęboka refleksja. Ukazuje, że na początku nikt nie jest bohaterem. Rozpoczynając życie, wszyscy mamy niezliczoną ilość wad i słabości.

I w miarę, jak „udajemy”, że jesteśmy lepsi niż jesteśmy, w końcu zaczynamy przypominać tę osobę lepszą niż my sami, a nawet możemy się nią stać.

Ten sposób działa w każdej dziedzinie życia. Sportowcy, muzycy albo szachiści, którzy starają się dokładnie naśladować największego mistrza w swojej dziedzinie, mają największą szansę sami stać się mistrzami!

Właśnie dlatego dzieci tak bardzo potrzebują opowieści o bohaterach. Znajdują bohaterów w książkach albo w telewizji, a następnie próbują ich naśladować w prawdziwym życiu. Dzięki temu się rozwijają.

Zastanawiają się, co ich bohater zrobiłby w danej sytuacji. To im pomaga podejmować właściwe decyzje.

Szata zdobi człowieka

Mamy więc niesamowitą zdolność zachowywania się tak, jak gdybyśmy byli silni, nawet gdy jesteśmy słabi. I dzięki temu stajemy się silniejsi!

Zaczyna się od stylu ubierania się. Zgodnie z amerykańskim powiedzeniem, ubieraj się do pracy, której chcesz, a nie do tej, którą masz.

Badania wykazały, że to działa (1). Tymczasem u nas znane jest powiedzenie o znaczeniu odwrotnym: Nie szata zdobi człowieka.

Naukowcy z Uniwersytetu Yale w USA zaprosili 128 studentów do udziału w grze negocjacyjnej, w której mieli kupować i sprzedawać towary.

Osoby najgorzej ubrane (w szorty oraz plastikowe sandały) uzyskały teoretyczny zysk średni na poziomie 680 tysięcy dolarów, podczas gdy osoby dobrze ubrane (dobrze skrojony garnitur i krawat) zarobiły średnio 2,1 miliona, czyli ponad trzy razy więcej.

Zdaniem autorów badania, osoby dobrze ubrane wykazywały znacznie większą pewność siebie w trakcie negocjacji, co mogły wykorzystać na swoją korzyść.

W innym badaniu, uczestnicy dobrze ubrani częściej patrzyli na sprawy z szerszej i długoterminowej perspektywy, jak dobry prezes firmy, podczas gdy osoby ubrane gorzej miały więcej trudności, aby wyjść poza realizację bieżących zadań.

Praca na całe życie

Oczywiście, daj sobie czas, aby upodobnić się do swojego ideału.

W tej dyscyplinie sukces osiągnąć można tylko krok po kroku. Najpierw konieczne jest zastanowienie się, ponieważ tak naprawdę początkowo nie wiemy, w czym chcielibyśmy być „lepsi”.

Jeśli ustalisz cel, wtedy zaczynasz iść i każdego dnia robisz jeden mały krok we właściwym kierunku.

Ta praca trwa całe życie.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

Źródła:

1) https://www.scientificamerican.com/article/dress-for-success-how-clothes-influence-our-performance/

---

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Warzywa: świeże, mrożone czy z puszki?

Jedzenie warzyw jest dobre dla zdrowia z wielu względów, jednak przede wszystkim z powodu wysokiej... czytaj więcej

Jesteś introwertykiem czy ekstrawertykiem?

To trochę bardziej skomplikowane niż się wydaje Gdy starasz się zrozumieć swoją osobowość, pierwsze i najważniejsze pytanie brzmi: W... czytaj więcej

Uwaga na rozszerzone pory skóry

Twoja skóra pokryta jest porami, czyli małymi otworami, w których znajdują się cebulki włosów (tzw. mieszki). Pory stanowią... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.