×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Pozwól gorączce rosnąć

Opublikowano dnia: 2014-05-13

Pierwszą reakcją większości lekarzy, rodziców i chorych jest chęć zbicia gorączki, gdy przekracza 38°C.

W przypadku infekcji wirusowych (czyli znacznej większości przypadków!) to jednak ogromne głupstwo, a za chwilę zrozumiesz, dlaczego.

Wirusy najczęściej dostają się do organizmu przez usta lub nos. Atakują komórkę, namnażając się w jej wnętrzu, aż ta przepełniona ich milionami, nabrzmiewa niczym jajko.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Zaatakowana komórka obserwowana pod mikroskopem elektronicznym przypomina plastry pszczele – to właśnie wirusy, ściśnięte niczym przegrody w plastrze miodu! Całkowicie ogarnięta wirusem komórka umiera i pęka, a wirusy wydostają się z niej i rozprzestrzeniają się w organizmie. Każdy z nich atakuje inną, zdrową komórkę, a cały cykl rozpoczyna się od początku.

Rozprzestrzenianie się wirusa odbywa się więc bardzo szybko. Miliardy komórek mogą zostać zaatakowane w przeciągu kilku godzin. Umiera ich tak wiele, że szybko odczuwasz ich straty w organizmie – bolą Cię stawy, głowa, mięśnie, brzuch, uszy lub inne części ciała.

Na szczęście organizm nie pozostaje bezczynny w obliczu inwazji wirusów.

W momencie zaatakowania komórki przez wirusa wydziela ona substancje powodujące obrzęk ścian otaczających ją naczyń krwionośnych. Krew płynie tam wtedy wolniej, gromadzi się w miejscu infekcji, pozwalając białym krwinkom (leukocytom) przekroczyć ściany naczyń krwionośnych i przedostać się do zainfekowanej komórki.

Stan zapalny ławo zauważyć – krew gromadzi się w miejscu infekcji, staje się ono czerwone, gorące i bolesne. Jest to jednak dobry znak.

Powstały stan zapalny to reakcja obronna organizmu. Zainfekowana komórka otaczana jest milionami białych krwinek. Jest ich tak wiele, że blokują dostęp tlenu. Komórka zaczyna „dusić się” i wytwarza dwutlenek węgla oraz kwas mlekowy. Prowadzi to do zakwaszenia i zahamowania namnażania się wirusów. Wydziela się wtedy dużo ciepła, co również niszczy wirusy.

Oczywiście, taka komórka umiera. Rozprzestrzenianie się wirusa jest jednak zatrzymane, co przecież jest najważniejsze. Gdy komórka umiera, białe krwinki giną razem z nią, wydzielając substancje podnoszące temperaturę ciała i wywołujące gorączkę. Ta podwyższona temperatura ciała zabija pozostałe wirusy obecne w innych częściach organizmu.

Strategia obronna naszego ciała działa zatem na dwa sposoby – poprzez podniesienie temperatury wokół chorej komórki oraz temperatury ogólnej całego ciała – stąd gorączka. Obie reakcje przyczyniają się do zatrzymania infekcji wirusowej.

Stan zapalny i gorączka – dobre dla Ciebie

Krótkotrwały stan zapalny oraz nieprzekraczająca 40°C gorączka są bardzo skutecznymi reakcjami organizmu, chroniącymi przed wirusami. Są wręcz niezbędne – bez stanu zapalnego wirusy zabiłyby nas bez najmniejszego oporu.

Człowiek od zawsze to wiedział: dawniej, podczas infekcji, chorego kładziono pod pierzynę i kazano mu pić napary, aby wywołać pocenie się i podniesienie temperatury ciała.

I tak np. szybkość namnażania się tak groźnego wirusa jak polio, który powoduje kalectwo na całe życie, zmniejsza się o 99%, gdy temperatura ciała podnosi się z 38,5°C do 39°C!1

Warto wiedzieć, że przed latami sześćdziesiątymi każdy w którymś momencie swojego życia zaraził się wirusem polio. 90 do 95% tych osób nawet nie zdawało sobie z tego sprawy, ponieważ wirus eliminowany był przez ich naturalny system obronny, zanim nawet zdążył wywołać objawy choroby. Mniejszość zakażonych chorowała, jednak u większej części z nich uderzenie gorączki niszczyło wirusa zgodnie z opisanym powyżej mechanizmem.

Jednak, gdy ktoś nieszczęśnikowi zaoferował tabletkę aspiryny dla zbicia gorączki, kończyło się to katastrofalnie: wirus atakował rdzeń kręgowy, powodując paraliż nóg.

Dlatego też podanie osobie zarażonej wirusem zwykłej tabletki aspiryny lub paracetamolu może być tragiczne w skutkach. Zwalczając stan zapalny i temperaturę, jednocześnie daje się wirusowi prawdziwy zastrzyk energii. Organizm pozbawiony jest wszelkiej naturalnej ochrony i nie ma możliwości zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa i choroby.

Znane doświadczenie

Zdrowe króliki trzymane w temperaturze otoczenia 20°C mają temperaturę ciała 39°C. Przy 36°C na zewnątrz temperatura ciała królików osiąga 40°C. Gdy zwierzętom wstrzyknięto wirus myksomatozy, 63% z nich zginęło w niższej temperaturze otoczenia, w przeciwieństwie do 30% w drugiej grupie (trzymanej w wyższej temperaturze).

Gdy zarażonym zwierzętom wstrzyknięto środek obniżający temperaturę (jak aspiryna czy paracetamol), liczba zgonów wzrosła dwukrotnie. Wiadomo to już od pięćdziesięciu lat!1

Francuski profesor André Lwoff, laureat nagrody Nobla w dziedzinie medycyny z 1965 roku, dokonał odkrycia jak gorączka oddziałuje na wirusy i wyjaśnił to środowisku medycznemu.

A jak zauważyłeś już wyżej na przykładzie polio, nieznaczna różnica temperatur (0,5°C) może powodować ogromny spadek szybkości reprodukcji wirusów. Jest to różnica między zdrowiem a chorobą, a w niektórych przypadkach między życiem a śmiercią!

Zbijanie gorączki może zatem przyspieszyć reprodukcję wirusów tak, że dosłownie zalewają one układ odpornościowy.

Wywoływanie gorączki dla zdrowia

Podczas, gdy medycyna konwencjonalna wciąż zaleca kąpiele w letniej wodzie dla zbicia gorączki przy asyście leków przeciwgorączkowych masowo reklamowanych przez media, w rzeczywistości najlepiej robić rzecz zupełnie odwrotną, czyli wywoływać gorączkę w celu przyspieszenia procesu zdrowienia.

Oto instrukcja „gorączkoterapii”. Nie należy z niej korzystać, jeśli jesteś w ciąży (przy naturalnie podwyższonej temperaturze w tym stanie) lub gdy istnieją inne przeciwwskazania do przebywania w wysokich temperaturach.

Przygotowanie: „gorączkoterapia” wydaje się być zwykłą kąpielą w gorącej wodzie, tak naprawdę jednak jest bardziej skomplikowana. Należy stosować się do instrukcji, aby była skuteczna. W zasięgu ręki miej termometr i okrycie dobrze wchłaniające wodę (na przykład duży szlafrok czy dres). Wybierz moment, w którym masz przed sobą kilka godzin spokoju. Wypij dwie szklanki czystej wody i przygotuj więcej wody do picia podczas i po terapii.

Krok 1: Nalej do wanny wody gorącej na tyle, aby temperatura była jak najwyższa, ale możliwa do zniesienia. Wejdź do wanny.
Bardzo uważaj przy przygotowywaniu kąpieli dla kogoś innego, zwłaszcza dla dziecka! Dla bezpieczeństwa możesz wykąpać się razem z nim.

Krok 2: W wannie zmierz temperaturę pod pachą. Gdy osiągnie 38,5°C, odczekaj 20 minut. Zwykle przy tej temperaturze człowiek zaczyna mocno się pocić. Pij wodę, lecz nie zimną.

Krok 3: Po 20 minutach wyjdź z wanny. Uważaj przy wychodzeniu, ponieważ możesz czuć się wtedy bardzo słabo. Energicznie wytrzyj się, owiń głowę ręcznikiem i załóż szlafrok.

Krok 4: Szybko, zanim się ochłodzisz, wejdź do łóżka. Będzie Ci bardzo gorąco i będziesz obficie się pocić – właśnie o to chodzi! Pozostań pod przykryciem aż do etapu 5. Śpij, jeśli masz taką możliwość – to najlepsze, co możesz zrobić.

Krok 5: Temperatura ciała powróci do swojego naturalnego stanu po 45 minutach do 2 godzin. Zanim zrobi Ci się zimno, zdejmij wilgotny szlafrok. Uważaj, aby się nie ochłodzić. Dopiero teraz terapia jest zakończona.

Możesz powtórzyć cykl kilka razy, praktycznie w przypadku wszystkich infekcji. Terapia ta jednak jest najskuteczniejsza na początku choroby. Wtedy też najłatwiej doprowadzić organizm do silnego pocenia.

Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Źródła: 
http://www.ina.fr/video/CPF86644119

Komentarze

Aurela 2014-05-13 01:37
Kolejnpy raz czytam ten newsletter i nie mogę się skupić... Jestem od 24 lat wegetarianką, mam dwóch synów 19 i 15 lat. Praktycznie większość artykułów "przećwiczyłam" na sobie i na nich, zdobywając elementarną wiedzę krok po kroku na własny użytek. Chłopcy zjedli antybiotyk może 6x wżyciu. W sumie, obydwaj! Chłopy jak dęby, sportowcy. Głosząc wiele teorii o racjonalnym hartowaniu, odżywianiu i nieprzeszkadzaniu w chorobie, wielokrotnie uznawana bylam za dziwaczke. Cieszę się, że dziś mogę o ty poczytać. A brak skupienia wynika z ciągłego wracania pamięcią do moich praktyk. I na koniec....w trakcie rzadkich przeziębień trzymałamchłopaków z gorączką do 39,5*C. Potem zimne oklady na nogi. I tez nie zawsze, bo czesto granica była samoistna na 39*C. Po takiej ńocy najczęściej, nastepnego dnia bylo oslabienie, katar wydalajacy toksyny i szybki powrot do zdrowia. Aaaaaaaa i żadnych owoców i surowiz y w tym czasie, aby nie karmić wirusów. No i cukru of course ;) Pozdrawiam!
Henryk 2014-05-13 19:33
Szkoda, że autor nic nie wspomniał o bańkach ogniowych. Są najlepsze na przeziębienia. Potem kubek gorącego mleka (tylko od krowy, nie ze sklepu!), masło (wiadomo, też prawdziwe ) miód i czosnek i to jest najlepsze wyjście z najcięższego nawet przeziębienia. A nie antybiotyki które przepisują konowały. Wracajmy do starych metod, a każdemu to wyjdzie na Zdrowie.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-05-13 23:22
Wirusy nie rozmnażają się, tylko zmuszają zaatakowaną komórkę by je powielała.
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-05-16 11:37
przeziębienie nie jest chorobą zakaźną jeno stanem cieplnym
gniewkosynrybaka 2014-05-19 19:29
....'aby nie karmić wirusów'. Coz, szkoda komentowac.
Marzena Sowińska 2014-06-05 18:33
Podpisuję się pod tekstem autora. Ja też daje takie wskazówki innym. Jak ktoś ma dzieci, zawsze mówię, żeby nie zbijali wysokiej temperatury jeżeli dziecko nie przekracza 39, to dobry sposób na wirusy, na raka też. Zauważcie, że chorzy na raka mają podwyższoną temperaturę i dobrze. Problemem jest to, że lekarze przepisują im tabletki na obniżenie temperatury, a mnie szlak trafia jak o tym słyszę i muszę odwracać tok ich myślenia. Dobrze, że coraz więcej ludzi myśli logicznie. Pozdrawiam marzenabiomag@op.pl Masz problem, możesz napisać.
ola 2014-06-08 22:36
ja jak regularnie chodziłam na saunę to nie chorowałam.. może dlatego?
Ola 2014-10-08 14:15
Mleko i gorący miód sprzyjają produkcji śluzu, który bardzo chętnie przy przeziębieniu właśnie wychodzi jako katar,więc nie polecam.
kama 2014-10-09 19:14
oczywsice że cukru nie bo jest on pozywką Po chorobie mozna w trakcie nie .. stare jak świat
Finka 2014-10-09 20:33
Ale to w szlafroku kłaść się do łóżka?
basikef 2014-10-10 22:55
Oczywiscie ze zadnych cukrow. Pani Aurela ma racje, to przedluza chorowanie . Kiedy moje dzieci choruja nie dostaja nawet produktow mlecznych, ze wzgledu na zawart w nich cukier. Choroba trwa nie dluze niz 3-4 dni. A posilki cieple i lekkostrawne.
mamira 2014-10-12 23:10
też ćwiczyłam ten sposób zdrowienia na moim dziecku, dziś ma prawie 30 lat i 2 razy zaserwowane antybiotyki, współczesne mamy są chyba bardzo "niecierpliwe" i wolą leczyć dzieci chemią, czego nie polecam bo skutki odzywają się w dojrzałym wieku i na starość, leczenie domowymi sposobami jest trudne szczególnie w przypadku małych dzieci bo jednak najlepiej jeśli leżą w łóżku, co oznacza, że trzeba poświęcić im więcej uwagi
Katarzyna 2014-11-13 21:51
Tak, Finko, w szlafroku, a i ciepłe skarpetki się zdadzą :)
Dario 2015-03-20 10:38
Ile dni najlepiej u dziecka utrzymywać stan podgorączkowy czyli około 37,5-38,5 st. C - nie podająć leków zmniejszających gorączkę? Czy 3 dni wystarczy, czy to zależy od dziecka? Powiem szczerze że boję się eksperymentować u dziecka w wieku niecałe 2 lata podnoszenie temperatury do 40 st. Poki co to po prostu nie obniżamy gorączki...
artur_kiczowski 2016-04-25 14:49
No to moze tak jak w antku muzykancie? Na pare minut do piekarnika??
Livvy 2016-05-04 20:38
Yyyy w antku muzykancie na pare minut do piekarnika??!!! Wymieszałes tytuły dwóch lektur. Jak juz to tytuł był Antek - B. Prusa a muzykant to był Janko - Sienkiewicza :D

Ewa 2017-04-25 08:07
Wirusy nie atakują zdrowych komórek, tylko te które są źle zbudowane. Zdrowa komórka, która jest prawidłowo zbudowana "nie wpuści" wirusa.
kamil 2017-05-01 11:46
zgodze sie z przedmówcą
Bogusia 2018-11-05 03:39
A powiedzcie co robić córka roczną ma od 6dni gorączkę po kilka razy w dzień i w nocy ma angine ropna i ja za każdym razem jej ta gorączkę obnizalam niestety jak dostanie ponownie gorączkę to nic nie robić? Czekać aż sama spadnie ? Boje się trochę że tego nie wytrzyma...doradzcie co robić jestem bezsilna....????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Jak szybko zarobić miliardy?

Bank BNP Paribas został zobowiązany (przez amerykański trybunał) do zapłacenia 9 miliardów dolarów odszkodowania za rzekome... czytaj więcej

Czy powinniśmy przestać pić mleko?

Czy codzienne picie mleka jest niebezpieczne dla zdrowia? W ciągu ostatnich 10 lat sprzedaż mleka we Francji spada z roku na rok. Francuzi... czytaj więcej

Prawdziwe sposoby pozbycia się refluksu

Przyczyną cofania się kwaśnej treści żołądkowej NIE jest nadmierna kwasowość żołądka Jeśli jakiś ciężar uciska żołądek, płyny zawarte... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.