×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Prosta porada na rozpoczęcie diety

Opublikowano dnia: 2014-01-24

Wielu lekarzy i pseudonaukowców próbuje zdobyć przychylność mediów, twierdząc, że „wszystkie diety“ są szkodliwe dla zdrowia.

To absurdalny pogląd – pisałem już wielokrotnie, jak złe zdanie mam o tym bezpodstawnym i niewłaściwym stanowisku (które jest najwyraźniej na rękę tym, którzy lubią bywać w telewizji).

Oczywiście istnieją diety i zdrowe, i takie, które są niezdrowe. A jeśli czyjaś dieta jest niezdrowa, to stosującej ją osobie z czystym sumieniem można polecić przejście na dietę zdrową.

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Na przykład wszelkie starania o ograniczenie spożycia cukrów i produktów mącznych będą dobre dla zdrowia.

Wszystko, co da się zrobić, aby jeść mniej dań smażonych lub opiekanych (w szczególności z grilla), będzie miało świetne efekty dla zdrowia.

Wszystko, co zmierza do tego, że będziesz pić więcej czystej wody, a mniej napojów słodzonych, aromatyzowanych czy alkoholowych, jest dobre dla zdrowia.

Nie będę teraz wyjaśniał, dlaczego tak jest. Tematy te poruszałem co jakiś czas na łamach Poczty Zdrowia i omówię je też ponownie w kolejnych wydaniach newslettera.

Dzisiaj podzielę się całkiem prostą radą, która pomoże w zmianie diety i utrzymaniu tej nowej.

Tak naprawdę rzecz sprowadza się do odwiecznego pytania: jak sprawić, że będzie się przestrzegało koniecznej dla siebie diety? Co robić, żeby się nie poddać? Jak uniknąć efektu jo-jo?

Z tego, co wiem, żaden autor diety nie daje wiarygodnej odpowiedzi na te pytania. Tymczasem, jeśli sobie na nie w porę nie odpowiesz, to wszystkie Twoje pozostałe starania tracą jakikolwiek  sens.

Zdradzę więc swoją sztuczkę, bez gwarancji, że zadziała u każdego. Ale zadziałała u mnie, i z tego, co mogłem zaobserwować, również u osób z mojego otoczenia, które postanowiły zmienić dietę i trzymać się nowej.

Jak zmieniłem dietę z dnia na dzień?

Oto moja historia. Obecnie jestem na diecie bezglutenowej, to znaczy praktycznie bez pszenicy. Nie zawiera jej żaden mój posiłek (czyli odpadają: chleb, ciastka, mięsa i ryby w panierce). Wyeliminowałem też większość zbóż.

Kiedyś regularnie jadałem chleb, makaron, wyroby cukiernicze (ciasta, desery, ciasteczka...) i wszelkiego rodzaju musli. Szczególnie smakowały mi kanapki robione na pysznym chlebie z mojej ulubionej piekarni w Paryżu. Jego miąższ był miękki i elastyczny, a skórka gładka i chrupiąca, o niesamowitym prażonym posmaku. Nie znałem nic lepszego niż świeży chleb porządnie posmarowany masłem i dżemem porzeczkowym. Namiętnie zajadałem również rogaliki prosto z pieca. Uwielbiałem jeździć do Włoch i raczyć się tam soczystą pizzą, makaronami al dentealle vongole (z małżami), all’arrabbiata (z pomidorami, czosnkiem i chili), lazanią itp.

Ale równocześnie zauważałem problemy z trawieniem. Po takiej uczcie zawsze miałem uczucie ciężkości w jelitach.

Najpierw próbowałem sobie wmówić, że problemy te powodowały produkty mleczne. Wydawało mi się, że łatwiej będzie odstawić nabiał niż stanowczo odciąć się od tych wszystkich pyszności zawierających pszenicę, a więc gluten. Przekonałem się jednak, że odstawienie mleka nie robi żadnej różnicy.

Kilka razy próbowałem odstawić pszenicę, ale nie udawało mi się wytrzymać dłużej niż dwa – trzy dni. W każdym razie nie dość długo, by zaobserwować różnicę.

Taki stan trwał w najlepsze, aż osiągnąłem wiek... 37 lat.

W każdym razie, stopniowo i niepostrzeżenie, moje lektury dotyczące medycyny i zdrowia dawały mi coraz lepsze pojęcie o tym, jak katastrofalne na dłuższą metę dla zdrowia mogą być skutki ignorowania problemów z trawieniem. Zrozumiałem, że moje problemy z jelitami związane są ze złym wchłanianiem składników odżywczych i że na pewno doprowadzi to do niedoboru niektórych z nich – co grozi chorobą.

Zdałem sobie sprawę, że ciągły stan zapalny jelit to główna przyczyna chorób autoimmunologicznych.

Zrozumiałem, że marnej jakości flora jelitowa to słaby punkt całego układu odpornościowego i że z czasem stanę się podatny na choroby zakaźne.

Dowiedziałem się, że w wyniku dostarczania do układu trawiennego składnika, z którym sobie nie radzi, ściany jelit stają się porowate. Prędzej czy później do mojej krwi zaczęłyby przenikać duże cząsteczki białka, wywołując alergie, zwyrodnienie stawów i inne przypadłości.

Przez całe lata teoretyczna, „książkowa” świadomość tych problemów nie wystarczała, żebym na dobre zrezygnował z pszenicy.

Do czasu aż po przeczytaniu którejś z rzędu książki o działaniu pszenicy i glutenu niespodziewanie lawina zmian ruszyła.

Co ciekawe, w książce tej nie było żadnych decydujących informacji, z którymi nie zetknąłbym się wcześniej. Była to najzwyklejsza książka popularnonaukowa, jakich przeczytałem już dziesiątki.

A jednak nieoczekiwanie lektura ta wzbudziła we mnie już nie tylko nieśmiałą chęć, ale nieprzepartą potrzebę wprowadzenia w życie zaleceń, o których do tej pory czytałem. Bo dotychczas byłem do nich przekonany tylko „głową“, a nie „trzewiami”.

Nagle wszystkie wyobrażenia, którymi przesiąknąłem, skrystalizowały się i przeszły na poziom emocji. Chleb, pizzę, makarony, słodkości z cukierni, na które do tej pory miałem apetyt, wywołały nagle poczucie obrzydzenia. Zdałem sobie sprawę, że są dla mnie potencjalną trucizną, i nareszcie zacząłem je tak postrzegać.

Nie potrzebowałem żadnego wysiłku, aby przestać to wszystko jeść. Sprawa stała się po prostu oczywista.

Po tygodniu stwierdziłem, że moje problemy z jelitami rzeczywiście zniknęły.

Oczywiście, byłem z tego zadowolony, ale w gruncie rzeczy nie to mnie zmotywowało, aby już więcej nie jeść produktów na bazie pszenicy. Tak naprawdę doszedłem po prostu do momentu, w którym byłem mocno przekonany o toksyczności dzisiejszej pszenicy, a widok bagietki z białego chleba silnie kojarzył mi się ze zgubnym działaniem tego produktu na wszystkie komórki mojego ciała. W efekcie tak czy owak już nie chciało mi się jej zjeść.

I tu dotykamy sedna problemów z dietami: jakże częstego dramatu osoby, która osiąga docelową wagę, ale potem porzuca dietę i tyje jeszcze bardziej niż wcześniej.

Gdy się nad tym zastanowić, zjawisko jo-jo staje się w pełni zrozumiałe: sama satysfakcja ze schudnięcia nie wystarcza, aby zmotywować osobę do dalszego odmawiania sobie ulubionych produktów. Chodzi tu o absolutnie niezbędny element bycia na diecie, który nigdy nie jest wystarczająco wyjaśniany. Sęk w tym, że to nie docelowy stan Twojego zdrowia zmotywuje Cię długoterminowo do wytrwania w postanowieniach. Potrzeba jeszcze, aby to same postanowienia wydały Ci się czymś pożądanym.

W moim przypadku motywacją do wyeliminowania glutenu nie były problemy z trawieniem. To samego glutenu zacząłem nienawidzić.

Podobnie przez długi czas, wchodząc do supermarketu, miałem wzmożone wydzielanie śliny na widok kolorowych opakowań chipsów, chrupek, lodów, batoników, dań gotowych, wyrobów cukierniczych i rzadko kiedy opierałem się pokusie kupienia sobie czegoś.

Przez całe lata dowiadywałem się czegoś o działaniu tych produktów na organizm, ale to nie przekonało mnie, by przestać je jeść – nawet, gdy towarzyszyły temu wyrzuty sumienia. Aż potem pewnego dnia, w wyniku zastanawiania się, jakie te produkty zawierają cukry, „złe” tłuszcze i dodatki, nie mówiąc o warunkach panujących w zakładach produkcyjnych, zaczęło mi to wszystko brzydnąć. I dopiero wtedy przestałem je jeść – tym razem bez wysiłku, i mam nadzieję, że na zawsze.
Rozwinąłem w sobie tak dużą niechęć i obrzydzenie do tego typu produktów, że gdy widzę osobę, która je coś z tych rzeczy, to choćby się naprawdę delektowała, ja jej współczuję!

Dopiero, gdy dojdziesz do tego etapu, naprawdę będziesz mógł zrezygnować ze śmieciowego jedzenia. Na pewno nie mówiąc sobie „Hmm, naprawdę mam ochotę na tego Marsa, ale muszę schudnąć”. Szczerze mówiąc, pokusa poświęcenia celu długoterminowego (utraty wagi) dla celu krótkoterminowego (przyjemności zjedzenia Marsa) jest za silna, by można było oczekiwać odparcia jej raz na zawsze.

Aby móc zmienić swoje zachowanie, trzeba całe lata przesiąkać nowymi wyobrażeniami

Już niejedna osoba operowana na raka płuc zaczynała palić dalej, mimo ryzyka, że jeszcze raz trafi pod skalpel.

To przykład na to, że „teoretyczna” wiedza, że „palenie zabija”, jak jest to napisane na paczkach papierosów, nie wystarcza, by wyrzec się przyjemności i nawyku palenia. Ci, którzy na dobre rzucają palenie, najczęściej robią to dopiero w momencie, kiedy na widok papierosa czują strach i pojawia się u nich odruch ucieczki. Na przykład gdy mają nieszczęście doświadczyć tego i zobaczyć, jak w strasznych męczarniach umiera jedno z rodziców…

To zjawisko można wyjaśnić za pomocą czegoś, co ja nazywam „zdrowym oporem wobec zmiany”. Ten odruch sprawia, że każdy z nas, jakiekolwiek nowe idee wychwyci swoim umysłem, ma tendencję do powracania, prędzej czy później, do swoich nawyków.

Kiedy stajesz przed jakąś nową ideą czy okazją w życiu, jakkolwiek silny byłby entuzjazm w tym momencie, to jutro będzie słabszy, pojutrze jeszcze słabszy, aż po kilku dniach, tygodniach czy miesiącach w końcu zniknie. A Ty wrócisz do swojego wcześniejszego stanu psychicznego.

Może się to wydawać się smutne, a nawet załamywać, ale ten mechanizm psychologiczny jest przeważnie zjawiskiem pozytywnym i bardzo przydatnym dla społeczeństwa. Bo jeśli każdy z nas całkowicie zmieniałby zachowanie po każdej przekonującej książce, wykładzie czy programie w telewizji, to nie byłoby mowy o jakiejkolwiek stabilności w życiu. Żadne zachowanie nie byłoby przewidywalne dla otoczenia i nie ostałaby się żadna instytucja. Społeczeństwo byłoby w stanie permanentnej rewolucji, każdy w dowolnej chwili byłby zdolny do wszystkiego i nikt nie mógłby już nic planować na dłuższą metę.

Jedyne zmiany, z nielicznymi wyjątkami, które mogą nastąpić w naszym życiu, nie są owocem jednorazowo poznanej idei, ale takiej, z którą konfrontujemy się wciąż i wciąż.

Ci z moich znajomych, którzy zmienili swoje życie i wytrwali w postanowieniach, tak jak ja musieli najpierw intensywnie i trwale przyswoić sobie fakty pokazujące, że zmiana jest konieczna.

To wiąże się z koniecznością oglądania programów i filmów dokumentalnych na ten temat, bywania na konferencjach, dyskusji, czytania książek i ogólnego zgłębiania wiedzy wokół danego zagadnienia. Często możesz mieć wrażenie, że to niczemu nie służy, że niewystarczająco wcielasz te porady w życie. Ale prawdziwa praca odbywa się w podświadomości. Pewnego dnia, nie wiadomo skąd, poczujesz, że przyszedł czas na zmianę, i ona rzeczywiście nastąpi.

Przypadki indywidualne

Jeśli ktoś już od dawna czyta moje newslettery i nie widzi żadnych szczególnych zmian w swoim trybie życia, radzę nie tracić nadziei.

Wprawdzie nie mogę obiecać, że moja historia u każdego wywoła taką zmianę emocjonalną, że odtąd będzie już dbał o zdrową dietę i zdrowy styl życia. Pewną korzyścią może być jednak częstotliwość tego newslettera. Jeśli stanie się on naprawdę częścią Twojej codzienności, to obiecuję, że pewnego dnia niespodziewanie powiesz sobie tak jak ja: „Faktycznie! To wszystko prawda!”. Pootwierasz kuchenne szafki, by wyrzucić mąkę, frytki, makarony i cukier, zostawiając sobie ochotę wyłącznie na zdrowe odżywianie: świeże owoce i warzywa, dobre ryby, jajka bio i wysokiej jakości mięso.

Niektórzy przeżyją coś takiego już w najbliższych tygodniach. Inni będą potrzebowali jeszcze setek opowiadań, anegdot i badań naukowych, aby mój przekaz trafił do ich podświadomości i poczuli właśnie tę „potrzebę”, a nie zwykłą chęć wprowadzenia moich porad w życie.

Będą też i tacy, którzy będą musieli na jakiś czas odłożyć czytanie moich porad. Dobrze wtedy, by zajęli się czymś innym, odkryli inne artykuły o zdrowiu, być może powrócili do medycyny konwencjonalnej. Możesz tu do woli przecierać różne szlaki. Kiedy przyjdzie odpowiedni moment, wróć do czytania, a zobaczysz, jaki postęp dokonał się przez ten czas.

Zmiana może przyjść po kilku takich cyklach „rozstań i powrotów”. Ale bez wysiłku i bez wyrzeczeń.

Właśnie w taki sposób możesz nareszcie wrócić do najlepszego zdrowia. Na długo.

Życzę nadziei, i przede wszystkim, zdrowia!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezqłatnie- możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Jeśli masz konto na Facebooku, polub facebookową stronę Poczty Zdrowia. Znajdziesz tu codziennie ciekawe artykuły, zyskasz możliwość dzielenia się swoimi komentarzami i wymiany poglądów z innymi osobami, łatwo udostępnisz też ważne informacje swoim znajomym... Wejdź na: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Komentarze

danuta dankowska 2014-01-24 07:44
W takim razie pytam: CO jeść?!
Ewa Piotrowska 2014-01-24 14:44
Super sprawa!!! Od dzisiaj podjęłam tą decyzję odrzucenia glutenu w swojej diecie, gdyż żadne diety podejmowane przeze mnie nie dawały skutków. Mam nadzieję, że w końcu osiągnę sukces. 15 lat temu udało mi się z dnia na dzień podjąć decyzję po przeczytaniu artykułu - świadectwa osoby, która pozbyła się pewnego zniewolenia, więc ja podjęłam się rzucenia palenia i niebawem, bo 11 marca będę świętować 16 lat zwycięstwa!!! Zachęcam do podejmowania ważnych zobowiązań, bo tylko takim sposobem dojdziemy do sukcesu!!!Pozdrawiam Ewa
Chelsea Krzyszton 2014-01-25 14:37
Artykul: "Prosta naturalna rada na rozpoczecie diety". Bardzo dobry artikuj, zgadzam sie z wieloma factami, ale nie zgadzam sie zeby pozbic sie produktow z glutenem. Ja wiem produkty z glutenem ale malo! Nie jem produktow gotowych kupionych w supermarkietach. Przygotowuje jedzenie w domu. Tak jak radzisz kupuje i jem swieze owoce i jarzyne, najlprzej jakosci mieso, ryby, jajaka mleczne produkty. Wlaczylam troche kasz i ziki ryz. Od czasu do czasu jem dobra czekolade i pieke troche w domu na masle. Jem troche bobry chleb z maslem. Wlaczylam do mojego zycia cwiczenia dwa razy w tygodniu 30 minut, poniwaz nie zabardo lubie i nie przesadzam. Tancze za to, w domu ja ogladam programy rozrywkowe w lelewizji francuskie z Patrikiem Sebastianem na TV5. Mam 63 lata, figure mlodej kobiety, wygladam fantastycznie bez przesady. Picie duzo wody jst bardzo konieczne, pomaga na zmarszki tez. Ja ich prawie nie mam! Zgdzam sie z toba ze koniecznie trzeba czytac i ogladac programy o zdrowym jadzeniu. Wszysto co jemy codziennie musi byc bardo przemysliwane i calorie liczone. Artykuj jest bardzo dobry. Dziekuje, Chelsea
Marzena Sowińska 2014-01-30 18:43
Witam. Ja nie liczę kalorii, jestem mięsożerna w większości drobiożerna. Po mięso i jaja jeżdżę 110 km za Warszawę, kupuję od rolników, kury widzę jak śmigają po polu. Nie jadam wyrobów, do wyrobów również zaliczam mąkę. Zioła (przyprawy) kupuję na bazarze, bo widzę jak wyglądają. Czasami piję liściastą zieloną herbatę, piję tylko wodę. Jeżeli musze uzupełnić mikroelementy to kupuję w stanie koloidalnym (przyswajalność). Czasami jestem zaskoczona jak słyszę "a , co Pani wie o tamtych czasach, jak Pani jeszcze nie było na świecie", dają mi 20 lat mniej, jest to miłe. A, soki warzywne robię sama, jadam ciemne krajowe owoce. Myślę, że zmiana żywienia nie jest trudna, wystarczy zainteresować się składem, ciarki przechodzą jak sobie pomyślę co ludzie pożerają. Pozdrawiam.
idalia-judit 2014-09-14 13:15
bardzo dobry artykuł, ja z glutenu zrezygnowałam parę miesięcy temu, mam silną alergię i z nią walczę, bardzo to trudne, tym bardziej muszę (ale i chcę) odżywiać się zdrowo.Jem bardzo dużo warzyw, owoców mniej, bo walczę też z candidą, kasze (zwłaszcza jaglaną), staram się kupować dobre mięso, jem orzechy, pestki dyni, słonecznik, migdały. Z chleba i makaronów całkiem nie zrezygnowałam (jem bezglutenowe i bez konserwantów)ale tylko dlatego, że jestem bardzo szczupła i chcę przytyć.Chipsy, słodycze, produkty gotowe już mi nie smakują i zgadzam się z autorem, że to się dzieje w głowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Rak tarczycy: zagrożenia związane z badaniami przesiewowymi

Badania przesiewowe w kierunku raka tarczycy stały się... zagrożeniem. Obecne techniki obrazowania są zbyt dokładne. W sztuczny... czytaj więcej

Czerwone mięso: więcej chorób jelit

W XX wieku znacznie zwiększyła się częstotliwość występowania chorób jelit (nowotworów i stanów zapalnych układu trawiennego... czytaj więcej

Jak schudnąć... mimochodem

Utrzymywanie ciała we właściwej temperaturze to nasz największy wydatek energetyczny. Dlatego też jedną z przyczyn szerzenia się otyłości w USA... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.