×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

 • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
 • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
 • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Prostata: kiedy „zapobieganie” prowadzi do katastrofy

Opublikowano dnia: 2013-05-27

Choć tak we Francji jak i w Polsce nie było o tym głośno, trzy lata temu w czasopiśmie British Medical Journal opublikowano sensacyjne wyniki badania dotyczącego podwyższonego stężenia antygenu PSA w osoczu, które uznawane jest za objawy problemów z prostatą (1).

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W czterech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia.

Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj

******************************************

W związku z wynikami tego badania rozpoczęto też kampanię medialną mającą na celu zakończenie prowadzenia badań przesiewowych w kierunku raka prostaty za pomocą badania stężenia antygenu PSA w osoczu. Na zakończenie tej kampanii w New York Times z 3 marca 2010 r. opublikowano artykuł autorstwa dr. Richarda Ablina – tego samego, który odkrył antygen PSA w roku 1970!

Dr Ablin zaatakował ideologię „kompletnego zapobiegania”, zachęcającą wszystkich mężczyzn, w tym tych całkowicie zdrowych, do zgłaszania się na badania, których efektem może być spirala kolejnych kosztownych i niebezpiecznych badań i zabiegów o potencjalnie katastrofalnych skutkach.

Niestety echa tego badania (opublikowanego w języku angielskim) nie dotarły do wszystkich krajów europejskich. W dalszym ciągu na ogromną skalę prowadzi się badania przesiewowe na obecność antygenu PSA. Co roku setki tysięcy mężczyzn przechodzą niepotrzebne katusze. Wielu z nich musi poddać się biopsji prostaty lub bolesnemu i zupełnie niepotrzebnemu zabiegowi usunięcia tego gruczołu.

Czytelnicy Poczty Zdrowia muszą więc zapoznać się z obiektywnymi informacjami dotyczącymi problemów z prostatą.

W poszukiwaniu PSA

PSA oznacza Prostate-Specific Antigen, czyli „swoisty antygen sterczowy”. PSA to enzym wytwarzany przez komórki prostaty; jego produkcja zwiększa się podczas choroby lub po pojawieniu się nowotworu.

Prostata (stercz) to męski gruczoł wytwarzający płyn nasienny. Gruczoł ten znajduje się pod pęcherzem. Zwiększone stężenie antygenu PSA w płynie nasiennym odnotowuje się w przypadku chorób prostaty. Ponieważ część antygenu PSA przedostaje się do krwi, problemy z prostatą można także wykryć za pomocą badania krwi.

Stężenie PSA rośnie w kilku przypadkach: przy zapaleniu gruczołu krokowego, przy łagodnym przeroście prostaty (tej słynnej chorobie, która zmusza mężczyzn do wstawania w nocy w celu pójścia do toalety), a także u tych mężczyzn, u których rozwija się nowotwór prostaty.

Ideologia „zapobiegania”

Można więc wywnioskować, że wystarczy proste badanie, aby można było wykryć problemy z prostatą już na początku ich powstania; jednak zarówno lekarze, jak i przemysł farmaceutyczny nieszczególnie się z tego ucieszyli. Sam pomysł wydaje się być całkiem rozsądny: tak jak w przypadku pożarów lasu, z chorobą lepiej jest walczyć w jej wczesnym stadium. Niestety, jak to często w życiu bywa, wcale nie jest to takie proste.

Wyniki badań nigdy nie dają stuprocentowej pewności. Ponadto, czasami w ramach badań wykrywane są „problemy”, które nie istnieją. Na przykład badanie mammograficzne może wykryć obecność komórek nowotworowych, które nigdy nie spowodują pogorszenia jakości życia czy skrócenia życia kobiety. Podobnie wygląda to w przypadku prostaty: ryzyko związane z rakiem prostaty jest mocno przesadzone.

Wiąże się to z nadmierną obawą przed zachorowaniem na raka prostaty – obawą, która nie znajduje potwierdzenia w liczbach. Liczby mogą być przerażające: 16% mężczyzn we Francji dowiaduje się w pewnym momencie swojego życia, że ma raka prostaty. I choć świadomość zachorowania na raka nie jest niczym przyjemnym, należy zwrócić uwagę na fakt, że rak prostaty to szczególny rodzaj nowotworu.

Komórki nowotworowe znajdują się w każdej prostacie (tak samo jak w każdym innym narządzie). Nasz układ odpornościowy pracuje bezustannie, próbując zniszczyć te komórki, używając w tym celu przede wszystkim komórek NK (ang. Natural Killer – „naturalni zabójcy”).

Tak więc w większości przypadków wykryte w badaniach komórki nowotworowe nie przekształcają się w rzeczywiste guzy. Liczba komórek nowotworowych w naszym organizmie rośnie z wiekiem. Dzieje się tak szczególnie w przypadku prostaty; jednakże jest to całkowicie naturalne zjawisko. Jest ono naturalne do tego stopnia, że lekarze doszli do wniosku, iż wszyscy mężczyźni w wieku 90 lat mają raka prostaty!

Związane jest to z faktem, że podczas biopsji istnieją ogromne szanse na pobranie komórek nowotworowych. Jednakże wzrost liczby komórek nowotworowych w prostacie odbywa się w większości przypadków niezmiernie powoli. I to tak powoli, że pomimo pojawienia się guza, 80% mężczyzn, u których wystąpi „nowotwór prostaty” nie zdąży nawet tego zauważyć, bo... umrą oni z całkiem innych przyczyn!

Należy w tym miejscu przytoczyć słowa komediowego dr. Knocka: Każdy zdrowy człowiek to w rzeczywistości chory, którego chorobę się ignoruje. W związku z tym, Szanowny Czytelniku, są spore szanse, że i Ty, nawet jeśli czujesz się doskonale, możesz być dotknięty wolno rozwijającą się chorobą, która z pewnością doprowadzi do Twojej śmierci – o ile będziesz żyć wystarczająco długo, żeby się o tym przekonać!

80% mężczyzn z rakiem prostaty umiera z całkiem innych przyczyn

W przypadku raka prostaty jest to dokładnie 82,25% mężczyzn, u których zdiagnozowano nowotwór i którzy umarli z całkiem innych przyczyn. Musimy także zwrócić uwagę na „przyczyny” chorób opisywane przez współczesną medycynę.

Obecnie nikt nie wydaje się umierać z przyczyn naturalnych. Lekarze zawsze muszą znaleźć jakąś „przyczynę”: często czytamy, że znany artysta zmarł w wieku 97 lat na tę czy inną „chorobę”. Moim zdaniem, każdy, kto umiera w wieku 85 lat i więcej, umiera z przyczyn naturalnych. Nie dotyczy to oczywiście osób, które rozbiły sobie głowę czy otrzymały postrzał w klatkę piersiową.

Wróćmy jednak do raka prostaty.

 • Głównym powodem odwrotu od zakrojonych na szeroką skalę badań przesiewowych pod kątem raka prostaty w USA jest fakt, że podwyższone stężenie antygenu PSA we krwi nie oznacza raka. Mimo że większość lekarzy i urologów uważa, że stężenie antygenu PSA ponad 4 ng/ml oznacza pojawienie się problemu, warto wiedzieć, że 80% mężczyzn, u których stężenie antygenu PSA wynosi pomiędzy 4 a 10 ng/ml choruje na łagodny przerost gruczołu krokowego, który nie ma nic wspólnego z rakiem, a także, że wynik taki może być spowodowany innymi przyczynami, na przykład stanem zapalnym lub przyjmowaniem leków (takich jak ibuprofen).
 • Rak prostaty może wiązać się z obniżeniem stężenia antygenu PSA we krwi.
 • Badanie stężenia antygenu PSA jest jak rzut monetą: pozwala ona na zdiagnozowanie jedynie 3,8% przypadków raka; oznacza to, że 96,2% nowotworów pozostaje niezdiagnozowane!
 • Badania pozwalające określić stężenie antygenu PSA we krwi służą co prawda wykryciu raka, ale nie potrafią jednoznacznie określić, czy jest to łagodny i powoli rozwijający się nowotwór, który nie przysparza problemów, czy też jest to bardziej agresywny rodzaj raka.

The New England Journal of Medicine, szanowane czasopismo medyczne, opublikowało w 2009 r. wyniki dwóch badań związanych ze stężeniem antygenu PSA; jedno z tych badań przeprowadzono w Europie, a drugie – w Stanach Zjednoczonych. W badaniu amerykańskim wykazano, że w okresie do siedmiu do dziesięciu lat „zapobieganie” za pomocą badań stężenia antygenu PSA nie zmniejszyło odsetka zgonów u mężczyzn w wieku ponad 55 lat.

W badaniu prowadzonym w Europie stwierdzono niewielkie obniżenie odsetka zgonów; jednakże, aby zapobiec jednemu zgonowi, należało poddać badaniom przesiewowym aż 1410 mężczyzn, a 48 z nich musiało poddać się leczeniu. Oznacza to, że 47 mężczyzn przeszło zabieg, który być może nie był konieczny, za to najprawdopodobniej sprawił, że pozostaną impotentami lub nie będą w stanie trzymać moczu do końca życia!

Dlaczego więc nadal bada się poziom stężenia PSA we krwi?

Wyjaśnienie podane przez dr. Ablina mrozi krew w żyłach: według niego „ta ogromna fala badań przesiewowych [w USA] napędzana jest chęcią zysku”. Dodaje on również, że dzięki tym badaniom „powstała ogromna gałąź przemysłu” skupiona wokół problemów z prostatą. „Niestety, medycyna nie jest oparta na faktach naukowych: dokonujemy wyborów, a następnie próbujemy je uzasadniać, twierdząc, że zrobiliśmy to, co w tej sytuacji uznaliśmy za najlepsze”.

Wnioski? „Świat medyczny musi przejrzeć na oczy i przestać zalecać badania stężenia antygenu PSA na tak ogromną skalę. Dzięki temu zaoszczędzimy miliardy dolarów, a pacjenci nie będą musieli przechodzić nieefektywnego leczenia i cierpieć z powodu skutków ubocznych”.

Badania stężenia antygenu PSA są w niektórych przypadkach uzasadnione. Według dr. Ablina, badanie stężenia antygenu PSA we krwi nie pomaga w diagnozowaniu raka prostaty. Badania te są przydatne jedynie podczas monitorowania choroby lub u tych pacjentów, w których rodzinach pojawiał się rak prostaty. Gwałtowny wzrost stężenia antygenu PSA we krwi tych osób może oznaczać nawrót choroby lub jej pojawienie się.

Pozdrawiam, życząc zdrowia!

Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

PS2 Rośliny i Zdrowie. Twoja naturalna apteka to niezastąpione źródło porad i przepisów, jak w domowych warunkach samodzielnie przygotować z roślin leczniczych maści, napary, nalewki, wywary i olejki, które wspomogą zdrowie Twoje i Twoich Bliskich. Dowiedz się więcej

-------------

Źródła:

1. Hawkes N. Prostate screening: is the tide turning against the test? BMJ 2010;340:c1497

Komentarze

Janusz Bukowski 2013-05-29 12:42
Mieszkam w Szwecji i probuje dokonac zakupu Dossier naturalnych terapii. Niestety program nie pozwala zaplacic karta upierajac sie przy podaniu pesel, ktorego w Szwecji sie nie uzywa. Co robic? Bede wdzieczny za pomoc Janusz Bukowski
Redakcja Dossier Naturalnych Terapii 2013-05-29 18:45
@ Janusz Bukowski Dzień dobry. Proponujemy dokonać płatności kartą za pośrednictwem PayPal - można założyć konto na www.PayPal.com. Tam trzeba się zarejestrować, jednorazowo podać nr karty kredytowej, a potem w ten sposób można płacić nie tylko u nas, ale i w różnych serwisach... Jak już będzie Pan mieć swoje "konto" w PayPal, trzeba wybrać tę opcję na naszym formularzu zamówienia, zalogować się, potwierdzić opłatę - i gotowe :). Pozdrawiamy. W przypadku problemów lub pytań prosimy o e-mail: kontakt@pocztazdrowia.pl
Marek Zielinski 2013-06-01 07:00
Jetsem chirurgiem, zajmowałem sie problemami łagodnego przerostu gruczołu krokowego i rakiem prostaty.Robicie wielką szkodę czytelnikom mieszając fakty z bełkotem pseudomedycznym,ignorując znaczenie profilakt.yki i wczesnego wykrywania zmian chorobowych.W artykule jest taka ilość absurdów że nie mogę nawet dyskutować i wymieniać wszystkich bzdur i błędów logicznych.Nie jestem zwiazany ani z przemysłem farmaceutycznym ani z leczeniem chorób prostaty, ale jako lekarz czuję sie w obowiązku przekazac moją opinię. Nie jestem też wrogiem stosowania naturalnej terapii - ale w uzasadnionych przypadkach.Niststy strzelając z łuku do czołgu nie zrobimy mu krzywdy a sami możemy przy tym zginąć
Grazyna Badowska 2013-07-28 11:57
Panie doktorze, przykro jest powiedzieć, ale pan jest wyuczony inaczej niż ludzie znający się na medycynie naturalnej. Tak też się składa,że wielu lekarzy czy naukowców od natury żyli lub żyją zdecydowanie dłużej od lekarzy, a dlaczego???? Polecam ksiqżkę pt. "Od lekarza do grabarza" ponieważ z niej dowie się pan to,czego nigdy nie usłyszał na uczelni medycznej a sponsorowanej przez amerykańską.(Nawet nie dawno potwierdziła to Min.Edukacji). Przykre,że mamy XXI w. a medycyna mimo "postępu" nie umie sobie poradzić nawet z najprostszymi chorobami.Przepraszam,z niektórymi potrafi,bo to że ktoś żyje jako drzewko to porażka i jaki efekt końcowy zażywania leków,szczególnie zalecanych tych do końca życia?Wasze teorie,że nadciśnienie trzeba leczyć do końca życia jest zwykłym kłamstwem a ja jestem tego dowodem. Od kiedy zrozumiałam,że medycyna nie pomaga nam zajęłam się medycyną naturalną i nie choruję.Dziwne,bo przez lata byłam częstym gościem przychodni.Więc żaden lekarz mnie nie przekona,że umiecie leczyć skutecznie a z obserwacji znajomych wiem,że im więcej biorą leków, tym więcej chorób!!Czyż nie dziwne????Zaczyna się tycie- stłuszczona i ukrwiona wątroba,potem trzustka i po mału idzie cukrzyca i.......raj dla lekarzy i mafii farmaceutycznej.Dlaczego nie umiecie wyleczyć z nadciśnienia, cukrzycy,alergii i wielu innych chorób tzw.autoimmunologicznych???Poza tym, lecząc jedną chorobę (wystarczy dokładnie przeczytać ulotkę)uszkadza się inne organy i interes się kręci.Dlaczego nie krzyczycie głośno,że leki przeciwbólowe uszkadzają m.in. szpik kostny?Dlaczego Wy lekarze nie polecacie swoim pacjentom osmotycznych filtrów do wody,choć je kupujecie by ustrzec ich od raka piersi,prostaty,jelita,okrężnicy,krwi czy pozbycia się kamieni nerkowych i żółciowych? Mogłabym pisać w nieskończoność ale po co?Tylko medycyna naturalna jest naszym sprzymierzeńcem.Pozdrawiam.
Basia P 2013-09-15 10:17
Pani Grażynko święta prawda to co Pani pisze,jestem tego samego zdania. Trzeba dbać o dobre jedzonko, jajka kupować na wsi i inne produkty . Podstawą naszego zdrowia jest dobry CHLEB . bo jeśli go jemy byle jaki, to on nam robi spustoszenie w naszych jelitach .O tym się nie mówi,bo po co ? Kiedyś jak piekarz piekł chlebuś to w okolicznych domach unosił się najpiękniejszy zapach świata. Swiat się sam wykończy nie trzeba nam wojny!
Markus Kovalsky 2013-09-24 17:52
Brawo dla lekarza tej strony.Sam mam raka prostaty,ale on sobie śpi, nie biorę żadnej chemii czy idiotycznych leków hormonalnych i żyję jak młody Bóg! PSA t onie wszystko, kochane "konowały"=tak nazywam tych poczciwców, pardon "lekarzy" tzw.szkolnej medycyny. lG Markus(74 lata) Niemcy.
Ewa Penkalska 2014-02-17 13:51
Moj maz w 2006 roku mial nieznacznie poweikszony procent PSA we krwi 12 % i od razu powiedzieli ze ma raka i go zooperowali. W wieku 65 lat zostal impotentem popusczcajacym mocz - skutek operacji. Jestem pewna ze mogl tego uniknac , sam strasznie tego zaluje i nawet nie wie o tych ostatnich odkryciach o ktorych powyzej piszecie.
Piotr Keller 2014-02-17 14:12
Dlaczego coraz więcej chorujemy? Bo coraz więcej chemii jest w żarciu. Nie w jedzeniu, w żarciu, paszy, syfie. Kiedyś zwierzęta lepiej się karmiło niż nam się wciska w sklepach. Jeżeli organizm nie dostaje porządnych środków odżywczych a za to jest szpikowany chemią już od niemowlaka to siłą rzeczy odwdzięcza się nam chorobami. Co wtedy robimy? Zasuwamy do lekarza a z gabinetu prosto do apteki po......... NASTĘPNĄ CHEMIĘ!!!. Czym się trujesz tym się lecz. Takie powinno być motto ministerstwa zdrowia.
ProstamolDuo 2014-03-22 08:06
Tak tak. "Nie chce mi się z wami gadać". Pan doktor napisałby parę mądrych słów i było by po sprawie.
Marta 2014-06-23 09:58
Mój tata ma dzisiaj operacje raka prostaty(być może właśnie jest krojony). Przestraszył się go i nie wiem, czy nie za bardzo spanikował i czy ten zabieg był aby na pewno konieczny. Dowiedział się o tym przypadkiem, przy okazji podczas pobytu w ośrodku leczącycm choroby płuc. Uważam, że źle że się dowiedział, bo po prostu załamał się psychicznie, zaczął bać się śmierci i jest tak apatyczny jakby była ona dla niego wybawieniem. Siedzi w fotelu lub leży na wersalce jakieś 20 godzin dziennie. Do tego niezdrowa dieta. Je mało, zaczął jeść słodycze, nadal prawie nie je warzyw(oprócz kiszonej kapusty i mizerii), do tego alkohol i papierosy, które miał ograniczać. Przerost prostaty miał od bardzo bardzo dawna (wnioskuje to po jego wizytach w toalecie), ale przynajmniej umiał jakkolwiek cieszyć się życiem. Chodził na działkę. Teraz nic. Zupełny marazm. A przecież psychika ma tak wielkie znaczenie w pokonaniu tej choroby...:/
Helena 2014-06-23 13:49
Popieram Pania Grazyne. Farmacja to jedna wielka mafia!Zadbaj sam o swoje zdrowie!. Patrz co pijesz I co masz na talerzu.Jest tyle wspanialych srodkow naturalnych do wspomagania organizmu takie jak olejki eteryczne firmy ****** ktore stosuje wraz z moja rodzina.Nigdy od lat nie czulam sie tak dobrze jak teraz. Maz wyleczyl sie z bialaczki! Tak dziala Natura. Pozdrawiam
nana 2014-06-24 18:59
Do Pana chirurga !!! Nie uwierze, ze ktorykolwiek lekarz nie jest zwiazany z mafia farmaceutyczna , prosze wiec nie opowiadac bzdur ..... Reszty tekstu nie komentuje , coz kazdy ma prawo wyrazac swoja opinie.... Siostra lekarki zreszta.......
pawel 2014-07-01 16:36
moja lekarka byla w kanadzie.usa.tajlandi.za fri.proujac leki
tatarka12 2016-03-18 11:12
Cieszy mnie fakt, że ludzie zaczynają wracać do natury. Przede wszystkim najważniejsza jest dieta i ruch. Piszę to z pełnym przekonaniem, ponieważ mąż po zawale serca (14 lat temu), karmiony jest tabletkami a ja po zawale zmieniłam całkowicie tryb życia. Mąż stał się wrakiem a ja czuję się wspaniale bez chemii (67 l). Uważam, że trzeba o siebie dbać mądrze i bez lenistwa. Szukać odpowiedniej literatury i zgłębiać tajniki naszej duszy i ciała zamiast wysiadywać przed TV i w poczekalniach.
Marek 2016-04-03 20:38
Mi kiedy dowiedziałem się, że moja prostata zaczyna się powiększać pomógł ******* od *******. Wiedziałem , że kupując produkt od tej firmy (polska stara i sprawdzona firma) otrzymam bardzo dobry jakościowo produkt. W miesiąc mniej więcej udało mi się zwalczyć problemy.
piecia 2016-05-13 20:33
Marek co to za firma i jaki to produkt.
józef 2016-06-12 11:59
Marek podaj koniecznie ,pilnie co to za lekarstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Czy w końcu zgłębiliśmy tajemnicę DNA?

W największych naukowych czasopismach: „Nature”, „Science”, „Genome Research”, „Genome... czytaj więcej

Najlepszy sposób, aby zapobiec chorobie zwyrodnieniowej stawów

Pokonaj bóle stawów Jeśli jesteś w wieku między 45 a 64 lata, ryzyko pojawienia się pewnego dnia choroby zwyrodnieniowej... czytaj więcej

Infekcje: zaryzykujesz olejek z oregano?

Pierwszy raz zastosowałem olejek eteryczny z oregano podczas zagranicznej podróży służbowej. Z jakiego powodu? Coś mi zaszkodziło.... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
 • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
 • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
 • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
 • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.