Sprawdź:
- czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
- co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
- jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?
Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.
A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.
Biopsja potwierdziła, że Martyna rzeczywiście ma raka, a jej pierwszą myślą było: „Jak ja to powiem mężowi?”. Słusznie się martwiła, bo tego wieczoru załamała się nie ona, tylko Jakub, i to jemu trzeba było podawać chusteczki i uspokajać go dobrze dobranymi słowami…
******************************************
sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz
90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!
Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!
Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia
W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.
******************************************
Podobnie było u Martyny w pracy. Gdy uprzedzała współpracowników, że nie będzie jej przez kilka tygodni, bo musi rozpocząć leczenie, musiała trzymać za rękę przerażone i zapłakane koleżanki, zapewniając je, że wszystko będzie dobrze i że nie mają czym się martwić.
Należało jeszcze zająć się dziećmi… W wieku dziesięciu i dwunastu lat nie jest się jeszcze na tyle dojrzałym, żeby wszystko organizować, np. kiedy mama będzie padać ze zmęczenia i nie zrobi obiadu… A jak zareagują, kiedy straci już wszystkie włosy i będzie musiała nosić perukę?
Tę historię opowiedział psychiatra i badacz David Servan-Schreiber. Opowieść ilustruje dobrze znane zjawisko. Często chorzy, zamiast otrzymywać pocieszenie, sami pocieszają ludzi w swoim otoczeniu. Uniwersytet w San Francisco przeprowadził nawet badania na ten temat, zakończone wnioskiem, że wiele kobiet cierpiących na raka piersi pociesza swoich bliskich, a nie na odwrót1.
Takie zjawisko ma swoją głęboką przyczynę: przygotowując się do śmierci, myślimy o swoim własnym odejściu, ale jeśli mamy obowiązki i wiele osób jest od nas zależnych, to oczywiście niepokoimy się, co będzie z nimi. Stąd właśnie (jak najbardziej słuszna) popularność ubezpieczeń na życie oraz przywiązywanie dużej wagi do myślenia o przyszłości.
Te fakty nie powinny przesłonić innej ważnej obserwacji: kobiety, które umieją prosić o pomoc rodzinę lub przyjaciół, mają dwa razy więcej szans na przeżycie raka niż te, które się izolują lub biorą wszystko na siebie2.
Izolacja jest zawsze dużym zagrożeniem dla zdrowia. To groźny czynnik ryzyka, groźniejszy nawet od palenia papierosów. W badaniu w Australii udowodniono, że kobiety po przeżyciu silnego stresu bez żadnego wsparcia emocjonalnego miały 9,5 razy większe ryzyko zachorowania na raka piersi3.
Zależność działa również w drugą stronę: kobiety powiadomione o raku piersi znoszą to lepiej, gdy korzystają z długofalowej pomocy psychologicznej i włączają do terapii metody antyrakowe, np. dr. Servana-Schreibera. Są to umiarkowane, specjalnie przygotowane ćwiczenia, metody radzenie sobie ze stresem i porady na temat zdrowego odżywiania, podobne do tych publikowanych w Poczcie Zdrowia.
W organizmie tych kobiet maleje wskaźnik stanu zapalnego (sprzyjający rozrostowi guza), a ich układ odpornościowy pracuje lepiej. W efekcie po 11 latach takiej obserwacji i kontroli ryzyko śmierci maleje niemal o 70%.
Podobnie dzieje się w razie nawrotu raka piersi. U kobiet, które nadal objęte są całościową opieką lekarską, ryzyko zgonu jest o 59% mniejsze niż u tych chorych, które walczą samotnie.
Mówią o tym wyniki badania opublikowanego w czasopiśmie „Clinical Cancer Research”4. Po 12 miesiącach kobiety pod taką opieką lekarską miały więcej limfocytów i komórek NK (Natural Killer) zdolnych do likwidacji guzów.
Trudno więc zrozumieć, dlaczego dzisiaj wysyła się ludzi na kolejne operacje, chemioterapie, naświetlania, a potem odsyła ich do domu, tylko radząc im wrócić na badania za kilka tygodni.
Nikt chory na raka (czy jakąkolwiek inną chorobę) nie może być pozostawiony sam sobie. Skazywanie cierpiącej osoby na samotność to nie tylko okrucieństwo. Badania udowadniają, że jest to również zagrożenie dla życia!
Wiele osób pisze, że czytając moje listy wyczuwa w nich dobro, a przecież nie są one niczym wielkim. To mały, ciepły płomyczek nadziei i wsparcia w olbrzymim, anonimowym Internecie. Chciałbym robić w tej sprawie jeszcze więcej, ale nie zawsze jest to możliwe.
Jeśli masz wrażenie, że moje listy mogą pomóc Twojemu znajomemu, który akurat przechodzi ciężką chorobę, koniecznie prześlij mu link do tej strony, na której można zapisać się na listę mailingową. Mój newsletter jest zupełnie darmowy, a zawsze jest to jakiś początek wsparcia.
Zdrowia życzę
Jean-Marc Dupuis
Jeśli masz wrażenie, że moje listy mogą pomóc Twojemu znajomemu, który akurat przechodzi ciężką chorobę, koniecznie prześlij mu link do tej strony, na której można zapisać się na newsletter Poczta Zdrowia. Jest zupełnie bezpłatny, a zawsze jest to jakiś początek wsparcia.
Zdrowia życzę
Jean-Marc Dupuis
PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.
******************************************
Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.
Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.
Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.
******************************************
Jeśli masz konto na Facebooku, polub facebookową stronę Poczty Zdrowia. Znajdziesz tu codziennie ciekawe artykuły, zyskasz możliwość dzielenia się swoimi komentarzami i wymiany poglądów z innymi osobami, łatwo udostępnisz też ważne informacje swoim znajomym... Wejdź na: www.facebook.com/PocztaZdrowia
******************************************
Źródła:
1. Yoo, G. et al., Emotion work: disclosing cancer. Support Care Cancer, 2009.
2. Kroenke, C.H. et al., Social networks, social support, and survival after breast cancer diagnosis. Journal of Clinical Oncology, 2006. 24(7): p. 1105-11.
3 Price, M.A., et al., The role of psychosocial factors in the development of breast carcinoma: Part II. Life event stressors, social support, defense style, and emotional control and their interactions. Cancer, 2001. 91(4): p. 686-97.
4. Clin Cancer Res. 2010 Jun 15;16(12):3270-8. Epub 2010 Jun 8. Biobehavioral, immune, and health benefits following recurrence for psychological intervention participants. Andersen BL, Thornton LM, Shapiro CL, Farrar WB, Mundy BL, Yang HC, Carson WE 3rd. Department of Psychology, The Ohio State. University, Columbus, OH 43210, USA.
Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.