×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Przepraszam, że mam raka

Opublikowano dnia: 2014-05-06

Biopsja potwierdziła, że Martyna rzeczywiście ma raka, a jej pierwszą myślą było: „Jak ja to powiem mężowi?”. Słusznie się martwiła, bo tego wieczoru załamała się nie ona, tylko Jakub, i to jemu trzeba było podawać chusteczki i uspokajać go dobrze dobranymi słowami…

******************************************

Aż w 80% Twój stan zdrowia zależy od...

sposobu Twojego odżywania, tego, jak sypiasz, poziomu Twojego stresu oraz od stanu środowiska, w którym żyjesz

90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia - przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Podobnie było u Martyny w pracy. Gdy uprzedzała współpracowników, że nie będzie jej przez kilka tygodni, bo musi rozpocząć leczenie, musiała trzymać za rękę przerażone i zapłakane koleżanki, zapewniając je, że wszystko będzie dobrze i że nie mają czym się martwić.

Należało jeszcze zająć się dziećmi… W wieku dziesięciu i dwunastu lat nie jest się jeszcze na tyle dojrzałym, żeby wszystko organizować, np. kiedy mama będzie padać ze zmęczenia i nie zrobi obiadu… A jak zareagują, kiedy straci już wszystkie włosy i będzie musiała nosić perukę?

Tę historię opowiedział psychiatra i badacz David Servan-Schreiber. Opowieść ilustruje dobrze znane zjawisko. Często chorzy, zamiast otrzymywać pocieszenie, sami pocieszają ludzi w swoim otoczeniu. Uniwersytet w San Francisco przeprowadził nawet badania na ten temat, zakończone wnioskiem, że wiele kobiet cierpiących na raka piersi pociesza swoich bliskich, a nie na odwrót1.

Takie zjawisko ma swoją głęboką przyczynę: przygotowując się do śmierci, myślimy o swoim własnym odejściu, ale jeśli mamy obowiązki i wiele osób jest od nas zależnych, to oczywiście niepokoimy się, co będzie z nimi. Stąd właśnie (jak najbardziej słuszna) popularność ubezpieczeń na życie oraz przywiązywanie dużej wagi do myślenia o przyszłości.

Te fakty nie powinny przesłonić innej ważnej obserwacji: kobiety, które umieją prosić o pomoc rodzinę lub przyjaciół, mają dwa razy więcej szans na przeżycie raka niż te, które się izolują lub biorą wszystko na siebie2.

Izolacja jest zawsze dużym zagrożeniem dla zdrowia. To groźny czynnik ryzyka, groźniejszy nawet od palenia papierosów. W badaniu w Australii udowodniono, że kobiety po przeżyciu silnego stresu bez żadnego wsparcia emocjonalnego miały 9,5 razy większe ryzyko zachorowania na raka piersi3.

Spadek śmiertelności o 71%

Zależność działa również w drugą stronę: kobiety powiadomione o raku piersi znoszą to lepiej, gdy korzystają z długofalowej pomocy psychologicznej i włączają do terapii metody antyrakowe, np. dr. Servana-Schreibera. Są to umiarkowane, specjalnie przygotowane ćwiczenia, metody radzenie sobie ze stresem i porady na temat zdrowego odżywiania, podobne do tych publikowanych w Poczcie Zdrowia.

W organizmie tych kobiet maleje wskaźnik stanu zapalnego (sprzyjający rozrostowi guza), a ich układ odpornościowy pracuje lepiej. W efekcie po 11 latach takiej obserwacji i kontroli ryzyko śmierci maleje niemal o 70%.

Większe szanse na przeżycie w przypadku nawrotu

Podobnie dzieje się w razie nawrotu raka piersi. U kobiet, które nadal objęte są całościową opieką lekarską, ryzyko zgonu jest o 59% mniejsze niż u tych chorych, które walczą samotnie.

Mówią o tym wyniki badania opublikowanego w czasopiśmie „Clinical Cancer Research”4. Po 12 miesiącach kobiety pod taką opieką lekarską miały więcej limfocytów i komórek NK (Natural Killer) zdolnych do likwidacji guzów.

Trudno więc zrozumieć, dlaczego dzisiaj wysyła się ludzi na kolejne operacje, chemioterapie, naświetlania, a potem odsyła ich do domu, tylko radząc im wrócić na badania za kilka tygodni.

Darmowe wsparcie na odległość

Nikt chory na raka (czy jakąkolwiek inną chorobę) nie może być pozostawiony sam sobie. Skazywanie cierpiącej osoby na samotność to nie tylko okrucieństwo. Badania udowadniają, że jest to również zagrożenie dla życia!

Wiele osób pisze, że czytając moje listy wyczuwa w nich dobro, a przecież nie są one niczym wielkim. To mały, ciepły płomyczek nadziei i wsparcia w olbrzymim, anonimowym Internecie. Chciałbym robić w tej sprawie jeszcze więcej, ale nie zawsze jest to możliwe.

Jeśli masz wrażenie, że moje listy mogą pomóc Twojemu znajomemu, który akurat przechodzi ciężką chorobę, koniecznie prześlij mu link do tej strony, na której można zapisać się na listę mailingową. Mój newsletter jest zupełnie darmowy, a zawsze jest to jakiś początek wsparcia.

Zdrowia życzę
Jean-Marc Dupuis

Jeśli masz wrażenie, że moje listy mogą pomóc Twojemu znajomemu, który akurat przechodzi ciężką chorobę, koniecznie prześlij mu link do tej strony, na której można zapisać się na newsletter Poczta Zdrowia. Jest zupełnie bezpłatny, a zawsze jest to jakiś początek wsparcia.

Zdrowia życzę
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

Twoja naturalna apteka: Odkryj na nowo zapomnianą moc roślin leczniczych. Sporządź skuteczne mieszanki olejków, napary, nalewki, okłady i maści. Tajniki ziołolecznictwa poznasz, przechodząc tutaj.

Leczenie bez skutków ubocznych: Jednym z problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze o wiele za rzadko proponują pacjentom terapie naturalne. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków syntetycznych. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak stosować. Tutaj znajdziesz informacje na ten temat.

Zapobieganie chorobom: Już od 13 lat nasi Czytelnicy są świadomi prawdziwego zagrożenia dla zdrowia, które wiąże się ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych. Od 6 lat wiedzą o niebezpieczeństwie wynikającym z przyjmowania leków obniżających cholesterol (statyn) oraz o szkodliwym oddziaływaniu adjuwantów znajdujących się w szczepionkach. Znają też naturalne alternatywy dla powszechnie stosowanych leków, których skuteczność jest dowiedziona naukowo. Poznaj i Ty miesięcznik o naturalnych metodach ochrony zdrowia, który służy Czytelnikom w Europie już od kilkunastu lat. W 100% wiarygodny, wolny od jakichkolwiek nacisków lub wpływów.

******************************************

Jeśli masz konto na Facebooku, polub facebookową stronę Poczty Zdrowia. Znajdziesz tu codziennie ciekawe artykuły, zyskasz możliwość dzielenia się swoimi komentarzami i wymiany poglądów z innymi osobami, łatwo udostępnisz też ważne informacje swoim znajomym... Wejdź na: www.facebook.com/PocztaZdrowia

******************************************

Źródła:

1. Yoo, G. et al., Emotion work: disclosing cancer. Support Care Cancer, 2009.

2. Kroenke, C.H. et al., Social networks, social support, and survival after breast cancer diagnosis. Journal of Clinical Oncology, 2006. 24(7): p. 1105-11.

3 Price, M.A., et al., The role of psychosocial factors in the development of breast carcinoma: Part II. Life event stressors, social support, defense style, and emotional control and their interactions. Cancer, 2001. 91(4): p. 686-97.

4. Clin Cancer Res. 2010 Jun 15;16(12):3270-8. Epub 2010 Jun 8. Biobehavioral, immune, and health benefits following recurrence for psychological intervention participants. Andersen BL, Thornton LM, Shapiro CL, Farrar WB, Mundy BL, Yang HC, Carson WE 3rd. Department of Psychology, The Ohio State. University, Columbus, OH 43210, USA.

Komentarze

Przemysław Ilukowicz 2014-05-06 14:21
Witam ! Przeglądałem w swoim czasie książkę dr. Davida Servan-Schreibera. Bardzo mi się podobało zastąpienie cukru (brawo!) słodzikiem pn. aspartam (kto komu H2O z mózgu?) Pozdrawiam
Iwona 2014-05-06 16:08
Najwyższy czas przestać straszyć ludzi rakiem. Onkolodzy w tym przodują, sieja wokól atmosferę strachu i powagi sytuacji( w mysl zasady, że przestraszony pacjent to posluszny pacjent). Tymczasem rak nie jest taki straszny jak go malują. Można z niego wyjsc, można z nim życ po kilkanascie lat. To kwestia odpowiedniej wiedzy( szerokiej, nie zawęzonej tylko do konwencjonalnych , utartych schematow). Przestranmy wrteszcie straszyc ludzi rakiem!
Izabela Cabańska 2014-05-07 08:02
Za raka nie ma co przepraszać wszyscy mamy komórki rakowe i pozostaje to tylko kwestia genetyczną czy się uczynnią czy nie w moim przypadku i owszem ponieważ i ze strony mamy i taty wiele moich krewnych miało nowotwory różnych narządów niestety były to w większości nowotwory złośliwe i wiele osób w tym mój ojciec są już od wielu lat po tamtej stronie, ale jest lek homeopatyczny nawet refundowany, który wspomaga leczenie nowotworu(pewnie nie każdego, lecz chociaż w części) jest to ISKADOR mam nadzieję, że niektórym ludziom ta wiadomość pomoże. pozdrawiam.Izabela Cabańska.
Marzena Sowińska 2014-06-08 12:56
Witam. Izabela, to bardzo złe podejście do chorób. Moja mama, tata i krewni mieli nowotwory to i ja będę miała. Zmień tok myślenia i sposób żywienia. Z pokolenia na pokolenie przenosimy zły sposób żywienia, co wiąże sie z chorobami. Miałam już arytmie i hipoglikemię (mój ojciec jest chory na cukrzycę i serce), zmieniłam żywienie, dostarczyłam mikroelementów i jest ok. Moja mam ciągle myślała na jaki nowotwór zachoruje, bo rodzina chorowała, zachorowała na nowotwór jelit, z jajnikami też miała problem. Ile musiałam wykładów zrobić na temat żywienia i zmiany a sposobie myślenia, to głowa mała. Na razie jest ok, udało mi się to zmienić w 80 %. Z innymi chorymi i zdrowymi jest tak samo, problemem są lekarze, ich nauczone podejście do pacjentów i nic się nie zmieni dopóki będzie się liczyła tylko kasa. Są lekarze, którzy z Akademii nie wychodzą z klapkami na oczach, ale to kropla w morzu. marzenabiomag@op.pl
idalia-judit 2014-10-30 12:42
zgadzam się z poprzedniczką, to nasze złe nawyki żywieniowe przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz niewłaściwy sposób myślenia sprowadza na nas choroby. Czytałam o badaniach, w których sprawdzano wpływ żywienia oraz stylu życia na adoptowane dzieci. Oczywiście okazał się ogromny.
Grazka 2014-12-05 18:55
Mam tę książkę Davida Servantesa "Antyrak nowy styl zycia"i polecam ją wszystkim.Sama mam uszkodzony szpik kostny na tle nowotworowym, i co jakiś czas biorę cytostatyk w kapsułce ale jednocześnie stosuję duże dawki witamin,minerałów,aminokwasów pewnej firmy oferującej wg. mnie najlepszej jakości suplementy diety itp. Nie można też ominąć tematu wody,którą spożywamy. Chlor wg. niemieckich naukowców jest przyczyną raka piersi jak i mammografia(czynnik zbyt mocnego ściskania piersi),uderzenia. Stosuję od lat osmotyczny filtr do wody. W każdej książce o zdrowiu temat czystej wody jest uwzględniany.Trzeba zauważyć,że składamy się w 60-65% z wody,czyli co pijemy i na czym sporządzamy żywność ma kluczowe znaczenie. Rak to najczęściej kilka czynników jego powstania,kumulujących się kilka-kilkanaście lat.Owoce i warzywa w każdej postaci stosuję.Uwielbiam soki z różnych kapust,selera,marchwi,buraka i owoców jakie w danym sezonie są na rynku.zawsze dodaję cytrynę i imbir.Dużo spaceruję,chodże na ćwiczenia,gimnastykę, na tańce choć mam 66 lat.Powiem tyle,że czuję się teraz młodziej jak 10-20 lat temu. A wszystko zawdzięczam temu,że omijam szerokim łukiem lekarzy ba, nawet im mówię co o nich myślę.Chodzę do nich po skierowania na badania profilaktyczne. Mam za sobą przeczytanych ponad 100 książek o zdrowiu, z Poczty Zdrowia korzystam gdzieś od 1-1,5 roku.Dieta to podstawa zdrowia.Mogłabym pisać i pisać o raku, o czynnikach ich wywołujących.
Ja 2019-07-23 19:52
Dziedziczymy nie choroby, a styl życia, w tym żywienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Czy depresja jest porażką?

Pozytywne spojrzenie na depresję Ludzie czasem tracą radość życia, energię, entuzjazm. Przestają rano wstawać, przestają się myć,... czytaj więcej

Twarda woda: pić czy nie?

Twarda woda jest dobra dla zdrowia Kiedy kupowaliśmy z Valérie dom, właściciel ostrzegał: „Uważajcie, tu jest twarda... czytaj więcej

(Konopie) Kilka słów wyjaśnienia, czego dotyczą dyskusje i nadzieje

W trakcie pobytu w Niemczech z zaskoczeniem dostrzegłem, że w bufecie śniadaniowym serwowane są nasiona konopi. Konopie to roślina, z... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.