×
Dołącz do ponad 100 000 Czytelników
bezpłatnego newslettera Poczty Zdrowia!

Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.

A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczty Zdrowia, kliknij tutaj.

Poznaj mity żywieniowe. Pobierz bezpłatny raport: "10 największych kłamstw o odżywianiu"!

Sprawdź:

  • czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
  • co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
  • jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Przesiądź się na rower!

Opublikowano dnia: 2014-06-03

Odkąd sięgam pamięcią, rower był moim głównym środkiem transportu do szkoły, na uczelnię, do pracy. I jest nim do dziś.

Mimo że jeżdżę rowerem od kilkudziesięciu lat, wciąż jeszcze zachwycam się jego szybkością i prostotą. Można nim wszędzie przemknąć, upajać się wiatrem w czasie jazdy, bezwiednie uprawiać sport, a w większości dużych miast – jechać szybciej niż autobus, a nawet samochód!

******************************************

 

NOWOŚĆ!

Jak w naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami?

Przeczytasz w Kronikach Poczty Zdrowia

Właśnie ukazał się 4 tom kronik z artykułami Jeana-Marca Dupuis, publikowanymi w newsletterze Poczta Zdrowia.

Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

******************************************

Rower pozwala mi zaoszczędzić setki złotych na paliwie, biletach parkingowych i... mandatach. A najważniejsze, że oszczędzam tysiące godzin, nie będąc unieruchomionym w korkach albo w transporcie publicznym!

Cud roweru z elektrycznym wspomaganiem

Kiedy miałem 8 lat, ukradli mi mój pierwszy nowy rower – mojego ukochanego „górala”. Od tamtego czasu zawsze mam stare rowery, które nie boją się wstrząsów ani chodników. Co zresztą wcale nie sprawia, że mi ich nie kradną – ostatni ukradli mi w listopadzie!

Jednak podczas ostatniej podróży do Niemiec wypożyczyłem zupełnie nowy – wspaniały rower elektryczny, a raczej rower ze wspomaganiem elektrycznym.

Aby poruszać się takim rowerem, trzeba pedałować. Nie jest to więc skuter ani motorower. I nie ma obowiązku jazdy w kasku.

W chwili, gdy naciskasz na pedały, zaczyna pracować silnik (niesamowicie cichy) i staje się cud: mkniesz z pełną prędkością bez żadnego wysiłku! Ruszanie, podjazdy, wyprzedzanie, jazda pod wiatr – to wszystko staje się przyjemnością absolutną, przez cały czas. Włącznie z jazdą z bagażem, z dzieckiem w foteliku czy z siatami zakupów, i to pod górkę.

Rower wyposażony jest w akumulator, który umożliwia przejechanie ponad 100 kilometrów. Możesz go zostawić na zewnątrz, a akumulator wyjąć, zabrać do domu i naładować, jak zwykły telefon komórkowy.

Podczas jazdy oczywiście możesz wyłączyć wspomaganie elektryczne, jeśli chcesz się trochę zmęczyć. Osoby chore, osłabione, starsze lub te, którym się spieszy, mogą wzmocnić wspomaganie, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wysiłek. W każdym razie rower ze wspomaganiem elektrycznym pozwala Ci na przemieszczanie się dużo szybciej i dużo dalej niż zwykłym rowerem. I jest prawie niemożliwe, aby nie śmiać się ze szczęścia, śmigając jak wiatr i w ogóle się nie męcząc!

Koniec starych rowerów?

Jazda tym rowerem dała mi poczucie niezwykłej wolności. Pomyślałem, że za pięć lat rowery z napędem elektrycznym zastąpią większość starych rowerów. Wiele osób przekonanych dzisiaj, że muszą jechać samochodem, zamieni go na ten nowy pojazd, który mógłby radykalnie poprawić czystość powietrza w naszych miastach.

Mam też wielką nadzieję, że rower elektryczny, dyskretny i cichy, zatrzyma przerażający wzrost liczby skuterów i pojazdów trzykołowych. Przez swój  hałas, wygląd i prędkość często przypominają one potwory piekielne, które wyległy z czeluści ziemi i straszą spacerujących: starszego pana czy kobietę w ciąży, przechadzających się spokojnie chodnikiem.

Chiny mocno wyprzedzają Europę

W Chinach w 2013 r., sprzedano ponad 20 milionów rowerów z napędem elektrycznym! To 90% produkcji światowej.

Typowy rower elektryczny w Chinach może przejechać do 100 km na jednym ładowaniu. Osiąga 45 km/h i kosztuje niewiele ponad 800 zł (po przeliczeniu). Użytkowników elektrycznych rowerów jest ponad 125 milionów, co potężnie zmniejsza korki w dużych miastach, które bez tego byłyby jeszcze bardziej trudne do życia.

Tymczasem w Europie rower elektryczny kosztuje minimum 3000 zł, a często jeszcze więcej (ponad 15 tys. zł).

Nie dziwi więc, że ich sprzedaż jest śmiesznie mała. W Polsce większość sprzedawanych rowerów nie ma wspomagania elektrycznego. Zazwyczaj to zwykłe tradycyjne rowery, które są praktyczne, jednak zarezerwowane dla osób o dobrej kondycji fizycznej.

Mimo wielkich przemówień polityków i mimo miliardów wydawanych na budowę pseudościeżek rowerowych (służących głównie irytowaniu kierowców samochodów oraz jako parking dla dostawców), w naszych miastach rower nadal jest zupełnie marginalnym środkiem transportu, zarezerwowanym dla garstki uczniów, ekologów i osób, które jak ja mają nawyk poruszania się nim od dzieciństwa.

Bardzo szybki rozwój

Jednak wszystko może się bardzo szybko zmienić. Rower elektryczny budzi coraz większy entuzjazm, podsycany przez ich twórców, którzy sprawiają, że jest coraz wydajniejszy, coraz ładniejszy. Miejmy nadzieję, że niedługo również będzie coraz bardziej przystępny finansowo – dla wszystkich.

Ostatnim udoskonaleniem było scalenie całego systemu ładowania wewnątrz roweru. Inaczej mówiąc, poza kilkoma szczegółami, w ogóle nie zauważysz, że patrzysz na rower elektryczny, a nie na zwykły tradycyjny!

Nowy prototyp roweru elektrycznego wystawiono niedawno na targach w Las Vegas. Barierą jest cena, 3500 dolarów. Jednak jestem przekonany, że podobne rowery wkrótce trafią do masowej produkcji i staną się dostępne na każdą kieszeń.

Jednak już teraz, jeśli masz niedaleko sprzedawcę rowerów, zachęcam do jazdy próbnej rowerem elektrycznym. Może to zachęci również Ciebie do zakupu tego nowoczesnego środka transportu, szanującego środowisko, a przy tym nieziemsko zabawnego.

Korzystny dla zdrowia

Czy potrzeba jeszcze dodawać, że jazda rowerem jest dobra dla zdrowia?

Rower, nawet ten ze wspomaganiem elektrycznym, poprawia wytrzymałość układu sercowo-naczyniowego oraz mięśniowego. Sprzyja spalaniu zbędnych kalorii.

Oddziałuje na wszystkie lub prawie wszystkie mięśnie ciała, od głowy do stóp: mięśnie brzucha, klatki piersiowej, ramion, pleców, pośladków, a zwłaszcza nóg. Sprawia, że są mocniejsze i silniejsze.

Rower to także wspaniały sposób na walkę z cellulitem. Ruch zginająco-prostujący nóg pobudza cyrkulację, uaktywnia mięśnie głębokie, a więc znacząco poprawia krążenie.

Dodatkowo poprawia sprawność i równowagę.

Być może zainteresuje Cię informacja, że aby doświadczyć tych korzyści, wcale nie trzeba robić setek kilometrów co niedziela. Wręcz przeciwnie, zbyt długa jazda mocno obciąża lędźwiowy odcinek kręgosłupa, co może powodować silne bóle.

Najlepiej jest korzystać z roweru do codziennego przemieszczania się (praca, szkoła, zakupy, spotkania, itd.) oraz na przyjemne przejażdżki przy ładnej pogodzie.

Zdrowia życzę!
Jean-Marc Dupuis

PS Jeśli myślisz, że te informacje mogą zainteresować kogoś znajomego, śmiało mu je prześlij. A jeśli jeszcze nie jesteś prenumeratorem Poczty Zdrowia, a również chciałbyś otrzymywać ten newsletter bezpłatnie, możesz podać swój adres e-mail tutaj.

******************************************

 

NOWOŚĆ: Kroniki Poczty Zdrowia t. 4​

– Aż 90% nowotworów bezpośrednio wiąże się z trybem życia: nieodpowiednim odżywianiem, paleniem tytoniu, brakiem ruchu i zanieczyszczeniem środowiska!

– Nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie: nowotworów, cukrzycy typu 2, osteoporozy, chorób serca czy nawet zwyrodnieniowego zapalenia stawów (artroza)!

 Skutki uboczne zażywania leków i interakcje lekowe są jedną z głównych przyczyn zgonów!

A przecież są dla nich bezpieczne i skuteczne naturalne alternatywy.

Jak naturalny sposób skutecznie walczyć z chorobami wynikającymi ze złego stylu życia?

Sprawdź w Kronikach Poczty Zdrowia (właśnie ukazał się ich 4. tom).

******************************************

Komentarze

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 2014-06-03 09:52
każde urządzenie elektryczne wytwarza pole elekromagnetyczne
Andrzej Kwiatkowski 2014-06-03 10:28
Do poprawy kondycji i zdrowia wystarczy rower stacjonarny, wcale nie trzeba roweru do przemieszczania się. Nikt go nie ukradnie bo jest w domu i na dodatek tak jest bezpieczniej, bo nie znajdujemy się w ruchu ulicznym. W zimie można również z niego korzystać bez żadnych problemów, jesteśmy niezależni od pogody.
Henryk 2014-06-06 08:23
A najlepiej w ogóle nie wychodzić z domu, bo tak jest bezpieczniej. Co za bzdurny wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również:

Depresja: kiedy trzeba udać się do specjalisty?

Depresja: kiedy trzeba udać się do specjalisty? Szanowny Czytelniku, tu Jean-Marc Dupuis. Warto wiedzieć kiedy sytuacja jest... czytaj więcej

Ziemniaki GMO: uwaga, niebezpieczeństwo

Nowe informacje o niekorzystnym wpływie GMO Pierwsza generacja ziemniaków GMO została zatwierdzona przez Departament Rolnictwa... czytaj więcej

Nocne skurcze nóg

Czy zdarza Ci się budzić w nocy z powodu skurczu nogi, nawet jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś? Czy masz więcej niż 40 lat? Czy... czytaj więcej
×
Zanim wyjdziesz... nie zapomnij zapisać się
na swój bezpłatny newsletter Poczta Zdrowia!
  • Będziesz BEZPŁATNIE otrzymywać e-mailem informacje o najskuteczniejszych naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom.
  • Na końcu każdego newslettera znajdziesz przypisy podające źródła naukowe podawanych informacji. Będziesz mógł sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.
  • Te informacje mogą mieć decydujące znaczenie dla Twojego zdrowia!
  • Gwarancja bezpieczeństwa. Twój adres email jest bezpieczny i nigdy nie będzie przekazany osobom trzecim.
  • W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego newslettera.
Aby otrzymywać bezpłatnie newsletter
Poczta Zdrowia, po prostu wpisz poniżej swój
adres e-mail i kliknij „Zapisz mnie!”.
Tu wpisz swój adres email

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (więcej)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji o rabatach i aktualnej ofercie (więcej)

Jeśli już otrzymujesz newsletter Poczta Zdrowia, kliknij tutaj
x przez Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450, która będzie administratorem Twoich danych osobowych. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności
x handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej na wyżej podany adres elektroniczny (e-mail) od Direct Media sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku KRS nr 0000445450.

Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.