Sprawdź:
- czy Twoje śniadanie rzeczywiście da Ci energię na cały dzień?
- co pomoże Ci kontrolować apetyt i ograniczyć podjadanie?
- jaki produkt jest najgorszym sładnikiem współczesnych diet?
Dwa razy w tygodniu będziesz dostawać do swojej skrzynki mailowej porady dotyczące najskuteczniejszych metod naturalnego leczenia chorób i dolegliwości.
A już dziś pobierz bezpłatny raport "Rośliny lecznicze",
w którym znajdziesz informacje:
- jakie rośliny i zioła pomagają w różnych dolegliwościach,
- czym różni się działanie ziół na Twój organizm
od działania leków.
W dniu dzisiejszym chciałbym Ci życzyć Wesołych Świąt Wielkanocnych! Jak wiadomo, podczas tego bardzo znanego święta, celebrujemy przejście Jezusa Chrystusa do „życia wiecznego” (zmartwychwstanie) trzy dni po jego śmierci na krzyżu.
Jednak nawet w czasach dużo wcześniejszych od czasów Chrystusa, ludzie przeczuwali, że czasem trzeba „umrzeć”, aby przejść do „innego życia”.
Wiedzą o tym osoby, które doświadczyły choroby i musiały dojść aż do dna cierpienia, aby odbić się i wrócić na powierzchnię.
„Wracamy do życia”, ale to nie jest już to samo życie. Zmieniliśmy się. Nie widzimy już wielu rzeczy w ten sam sposób. Trudne doświadczenie sprawiło, że staliśmy się mądrzejsi.
Na długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa, starożytni Egipcjanie znali pewne zadziwiające zwierzę, które w odróżnieniu od innych, miało zdolność umierania, a następnie odradzania się. Tym zwierzęciem był feniks.
Pozwól, że w tym wielkanocnym czasie opowiem Ci piękną historię o feniksie. Mam nadzieję, że znajdziesz w niej niezwykłą nowinę.
Mówi się, że feniks był rodzajem orła, ale znacznie większym.
Jego upierzenie nie było brązowe, ale „czerwone, niebieskie i połyskująco złote, wyglądał przepięknie”—tak podaje Encyclopaedia Universalis. [1]
Jego dziób i szpony były z czystego złota.
W jednym czasie istniał tylko jeden feniks. Żył tysiąc lat. Pod koniec życia tracił jednak energię. Jego upierzenie stawało się coraz bardziej matowe. Czując zbliżający się koniec, budował gniazdo z gałązek aromatycznych roślin i kadzidłowca, wzniecał ogień i spalał się w płomieniach.
Jednak z gorących popiołów odradzało się... pisklę, gotowe, aby stać się pięknym, wielkim feniksem!
Feniks, przez Indian nazywany ptakiem ognistym, ptakiem słońca lub piorunu, jest symbolem nieśmiertelności:
Czy to zwykła legenda dla dzieci?
Nie, ponieważ feniks... to Ty!
Tę dziwną historię feniksa, która wydaje się nie mieć sensu, ludzie przekazują od tysięcy lat dlatego, że odpowiednikiem życia tego cudownego zwierzęcia jest życie człowieka.
W naszym życiu musimy mierzyć się z trudnymi doświadczeniami, które sprawiają, że zaczynamy się chwiać i mamy wrażenie, że zbliża się nasz koniec.
„Już po mnie”, powiedziała mi kilka dni temu młoda 17-letnia dziewczyna, wspaniała, utalentowana, pełna uroku. Po raz pierwszy w życiu stanęła w obliczu bolesnego doświadczenia.
Ta młoda dziewczyna, która ma przed sobą całe życie, powiedziała te słowa z pełnym przekonaniem.
Jednak ja, o kilkadziesiąt lat od niej starszy, wewnątrz siebie życzliwie się uśmiechnąłem.
Podobnie jak feniks zbliżający się do końca życia, ta młoda dziewczyna potrzebowała symbolicznie „umrzeć”, to znaczy porzucić małą, niewinną dziewczynkę, jaką wcześniej była, aby „wejść w nową skórę”, stać się kobietą.
To przejście jest bolesne, wzbudza niepokój. Jednak przejście przez to doświadczenie jest jedynym sposobem, aby stać się nową osobą, którą już się jest.
Na każdym etapie naszego życia musimy stawiać czoła naszym ograniczeniom. Czasami walka jest skrajnie trudna i nie mamy pewności, czy wyjdziemy z niej cało.
Najbardziej chcemy i mamy nadzieję wydostać się z tej ciężkiej sytuacji, poderwać się z niej... jak feniks.
Jeśli nam się uda (co nie jest regułą), wychodzimy z tego doświadczenia dojrzalsi.
Wchodzimy w życie, które jest piękniejsze. Podobnie jak feniks, dysponujemy dodatkowymi darami.
Łatwiej znajdujemy słowa, które zachęcają nas samych (i innych), aby iść we właściwym kierunku i nie wyrządzać krzywdy. Takie jest właśnie znaczenie wyżej wspomnianej pieśni feniksa, która „dodaje odwagi człowiekowi o czystym sercu, a w człowieku o nieczystym sercu wywołuje strach”.
Łatwiej możemy pomóc uzdrowić rany „poprzez nasze łzy”, a nawet poprzez naszą krew. Ponieważ jak feniks, mniej się wahamy pomagać tym, którzy są nam bliscy.
Zdrowia życzę,
PS. Polecam Ci nasze czasopismo Naturalnie Zdrowym Być. Informacje o alternatywnych rozwiązaniach w leczeniu, które każdego miesiąca przedstawia najnowsze, przełomowe odkrycia z zakresu medycyny naturalnej, chroni przed dezinformacją i kłamstwami lobby farmaceutycznego oraz przestrzega przed niebezpiecznymi dla Twojego zdrowia powszechnie stosowanymi lekami lub produktami.
Tylko teraz przy zakupie prenumeraty możesz otrzymać naszą nową publikację "25 największych odkryć w dziedzinie naturalnych metod leczenia".
Dowiedz się więcej, klikając tutaj
[1] https://www.universalis.fr/encyclopedie/phenix-mythologie/
Aby zapisać się na bezpłatny newsletter wymagana jest akceptacja regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.